px > ="fs143">
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
21 листопада 2013 року письмове провадження № 826/15163/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О., розглянувши адміністративну справу
за позовом Заступника прокурора Печерського району м. Києва в інтересах держави в особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до Товариства з обмеженою відповідальністю “Інвестиційна компанія “Трейдинг центр”
проONT> стягнення штрафних санкцій в розмірі 17 000,00 грн.
Заступник Прокурора Печерського району м. Києва звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в якому просить стягнути із ТОВ «Інвестиційна компанія «Трейдинг Центр» штраф в сумі 17 000,00 грн. на рахунок відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106.
В обґрунтування заявлених вимог, позивач посилається на те, що постановою № 372-ЦА-УП-Т від 10.04.2013р. на відповідача був накладений штраф за вчинене правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 17 000,00 грн. Зазначену постанову відповідач отримав, у встановленому законодавством порядку постанову не оскаржив та штраф не сплатив, а тому він підлягає стягненню в судовому порядку.
У судовому засіданні 06.11.2013 року позивач заявлені вимоги підтримав, просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, письмових заперечень та доказів сплати штрафу не надав.
З огляду на це та зважаючи на вимоги ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України суд ухвалив перейти до розгляду справи у письмовому провадженні.
За результатами розгляду документів і матеріалів поданих сторонами, пояснень представника позивача, Окружний адміністративний суд м. Києва, встановив:
При здійсненні перевірки суб'єкта господарювання – ТОВ «ІК «Трейдінг Центр» щодо дотримання вимог законодавства на ринку цінних паперів, позивачем виявлено порушення пункту 10 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», яке полягало у невиконанні розпорядження позивача № 11-ЦА-УП-Т від 08 січня 2012 р. про усунення порушень законодавства про цінні папери. За наслідками проведеної перевірки складено акт № 296-ЦА-УП-Т від 28.03.2013р. Зазначений акт містить відомості, згідно яких розпорядження № 11-ЦА-УП-Т від 08 січня 2012р. виносилось у зв'язку з ознаками порушення абзацу 2 пункту 3 глави 2 Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з торгівлі цінними паперами, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.06 за № 346, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 04.08.2006р. за № 938/12812, в частині не відновлення в установлений термін потрібної кількості сертифікованих фахівців; абзацу 7 пункту 3 глави 2 Ліцензійних умов в частині не призначення в установлений термін керівника, що має відповідний стаж роботи на ринку цінних паперів.
Вказаним розпорядженням відповідачу встановлено строк для усунення порушень вимог законодавства до 11.02.2013 р., про що письмово проінформувати уповноважену особу комісії. Відповідача попереджено, що за невиконання, або несвоєчасне виконання розпоряджень про усунення порушень законодавства про цінні папери юридичні особи несуть відповідальність відповідно до пункту 8 частини 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
При дослідженні матеріалів справи судом встановлено, що в ході розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів виявлено невиконання відповідачем вже згаданого розпорядження позивача, що є підставою для застосування штрафних санкцій. Позивачем 10.04.2013р. винесено постанову за № 372-ЦА-УП-Т про накладення на відповідача штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів, розмір якого передбачений пунктом 8 частини 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР, що становить 17 000 грн.
Судом встановлено, що копія вказаної постанови надіслана відповідачу 12.04.2013р. рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Вирішуючи спір по суті, суд зазначає, що згідно статті 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Відповідно до ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді. На підставі ст. 60 КАС України прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Згідно статті 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Виходячи з положень пунктів 10, 14 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Пунктом 8 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії та уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.
Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф.
Суд акцентує увагу, що статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначено, що рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.
У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Оцінюючи докази у справі в їх сукупності, приймаючи до уваги ту обставину, що відповідач, у встановлені законодавством строки штраф не сплатив та не оскаржив постанову про його накладення, суд вважає правомірним стягнення з відповідача штрафу в сумі 17 000,00 грн.
За вказаних обставин, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Заступника прокурора Печерського району м. Києва в інтересах держави в особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Інвестиційна компанія “Трейдинг центр” (01011, м. Київ, Печерський узвіз,19, код ЄДРПОУ 37771677) в дохід бюджету на рахунок відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106, штраф у сумі 17 000,00 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Р.О. Арсірій