ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
20 листопада 2013 року № 826/18246/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Товариства з обмеженою відповідальністю «Клуб позашляхових пригод»до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києвіпро скасування податкових повідомлень-рішень від 01.07.2013 № 0000712201 та № 0000722201, а також визнання протиправними дій,-В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Клуб позашляхових пригод» з позовом до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві про скасування податкових повідомлень-рішень від 01.07.2013 № 0000712201 та № 0000722201, а також визнання протиправними дій.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.
Відповідно до положень статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.
В даному випадку до матеріалів справи не надано доказу сплати судового збору у повному обсязі.
В контексті наведеного суд зазначає, що згідно ч. 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору, яка в свою чергу визначається з урахуванням ч. 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір». Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
В той же час, позивачем до позовної заяви не додано належний документ про сплату судового збору у розмірах передбачених ч. 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» в кореспонденції із ч. 3 вказаної статті Закону, а саме сплачена позивачем сума у розмірі 458,00 грн. (згідно відмітки банку на квитанції) не відповідає розміру судового збору, який підлягає сплаті за подання адміністративного позову майнового характеру (заявлення майнової вимоги), відповідно до Закону України «Про судовий збір» в кореспонденції з положеннями Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» (з урахуванням обсягу оскаржуваних рішень). При цьому, сума судового збору, яка підлягає сплаті за подання даного адміністративного позову повинна становити 458,80 грн.
Таким чином, позивачем не був повністю сплачений судовий збір у встановленому законом розмірі, що є недоліком позовної заяви.
Крім того, відповідно до частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Письмовими доказами є документи, які за змістом ч. 2 ст. 69, ч. 4 ст. 79, п. 6 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.
Окрім цього, відповідно до частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві, зокрема, зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги (п.4 ч. 1).
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем оскаржуються податкові повідомлення-рішення, які прийняті на підставі акту перевірки № 396/1-22-20/34867649 від 11.06.2013, яким в свою чергу встановлено заниження позивачем податку на додану вартість та податку на прибуток по взаємовідносинам з контрагентами.
В обґрунтування позову позивач по суті зазначає про законність угод за якими сформовані спірні суми податкових вигод, про їх фактичне виконання та документальне підтвердження останнього, а відтак, і про законність формування спірних сум податкових вигод.
Однак, в обґрунтування своїх позовних вимог позивач не надає суду жодних доказів щодо взаємовідносин з поставки товарів, виконання робіт, надання послуг його контрагентами, які є базовими відносно предмету доказування у спірних відносинах та відповідно до ч. 2 ст. 160 КАС України є складовою частиною позовної заяви, а саме договорів; актів прийомі/передачі товарів/робіт/послуг; товарно-транспортних накладних; податкових накладних; видаткових накладних; оборотно-сальдових відомостей; банківських виписок; платіжних доручень; свідоцтв платника ПДВ; доказів наявності у позивача транспортних засобів необхідних для здійснення спірних операцій (перевезення товару); докази наявності складських приміщень для зберігання товарів; доказів використання результатів спірних операцій (продукції/ робіт/ послуг) у власній господарській діяльності або ж їх подальшої реалізації.
При цьому, позивач не зазначає про наявність причин неможливості подання таких доказів.
Відтак, позивачу слід усунути недоліки позовної заяви шляхом надання вищенаведених документів.
Крім того, із змісту заявлених позивачем позовних вимог вбачається, що позивач, крім іншого, просить також визнати протиправними дії працівників відповідача, однак не конкретизує, які саме дії та яких саме працівників є на думку позивача протиправними.
Відтак, у відповідності із ч. 4 ст. 105 КАС України позивачу необхідно надати уточнення позовних вимог в частині вимог щодо оскарження дій, зокрема зазначити, які конкретно дії працівників відповідача та яких саме працівників, позивачем оскаржуються у даному позові, та у зв'язку з цим сформулювати чіткий зміст позовних вимог.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до канцелярії суду (м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корп. 1, блок «А») до 02 грудня 2013 року включно: 1) докази сплати судового збору відповідно до вищевикладеного у розмірі встановленому Законом України «Про судовий збір»; 2) вищевказані первинні та інші документи по взаємовідносинами з контрагентами (із копіями для направлення їх відповідачу); 3) уточнення позовних вимог з урахуванням вищенаведеного.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Клуб позашляхових пригод» залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків до 02 грудня 2013 року включно.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Роз'яснити позивачу, що залишення позовної заяви без руху не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
5. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.А. Кармазін