Постанова № 35353475, 15.11.2013, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.11.2013
Номер справи
822/3996/13-а
Номер документу
35353475
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/3996/13-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2013 року 10 год. 40 хв.м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Фелонюк Д.Л. розглянув у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 4250,00 грн., -

ВСТАНОВИВ :

Інспекція з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області звернулась в суд з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій в сумі 4250,00 грн., застосованих постановою про накладення штрафних санкцій №41 від 29.07.2013р.. Вказує на те, що порушення зафіксовані актом перевірки характеристик продукції від 11.07.2013 року №0072.

На адресу відповідача надсилалася копія ухвали про відкриття скороченого провадження, разом з інформацією про процесуальні права та обов'язки сторін, які отримані ним 22.10.2013 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу. Заперечень, клопотань від відповідача на адресу суду не надходило.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, суд приходить до висновку, що позов належить до задоволення у повному обсязі з наступних підстав.

ОСОБА_1, як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа зареєстрований 21.09.2001 року виконавчим комітетом Хмельницької міської ради, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_1

У період часу з 10.07.2013р. по 11.07.2013р. згідно плану роботи на ІІІ квартал 2013р. посадовими особами Інспекції з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області на підставі направлення на проведення перевірки від 10.07.2013р. №03-09/84 проведено планову виїзну перевірку магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1", який розташований у АДРЕСА_2, в якому позивач здійснює господарську діяльність, з питань характеристик радіообладнання і телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання.

За результатами проведеної перевірки складено акт перевірки характеристик продукції від 11.07.2013 року №0072, яким зафіксовані порушення вимог п.30 постанови Кабінету Міністрів України від 24.06.2009 року №679 "Про затвердження Технічного регламенту радіообладнання і телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання", а саме:

1. На пристрої та/або на етикетку, тару, експлуатаційну та товаросупровідну документацію (принтер струменевий "Canon") не нанесено національний знак відповідності.

2. На пристрій та/або на етикетку, тару, експлуатаційну та товаросупровідну документацію (бездротову мишку А4 ТЕСН) не нанесено національний знак відповідності.

3. На пристрій та/або на етикетку, тару, експлуатаційну та товаросупровідну документацію (бездротову мишку А4 ТЕСН) не нанесено національний знак відповідності.

4. На пристрій та/або на етикетку, тару, експлуатаційну та товаросупровідну документацію (маршрутизатор 3 USB портом "D-Link") не нанесено національний знак відповідності.

5. На пристрій та/або на етикетку, тару, експлуатаційну та товаросупровідну документацію (маршрутизатор "D-Link") не нанесено національний знак відповідності.

Відповідач з актом ознайомлений, в зауваженнях до акту вказав, що "до проведення перевірки зауважень немає".

На підставі вищезазначених порушень складено протокол №0055 від 11.07.2013 р. про виявлене (і) порушення вимог ст.44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" та ст.15 Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції". В поясненнях до протоколу, відповідач зазначив, що "постачальників продукції буде повідомлено про виявлені недоліки".

25.07.2013 року по результатах розгляду матеріалів справи винесено рішення №77 та №78 про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів (отримані 25.07.2013р.), якими обмежено надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку.

За результатами розгляду акту перевірки характеристик продукції від 11.07.2013 року №0072, протоколу №0055 від 11.07.2013 року, начальником Інспекції винесено постанову про накладення штрафних санкцій від 29.07.2013 року №41 в справі про адміністративне правопорушення, передбачене п.1 ч.3 ст.44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" та накладено штраф у розмірі 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 4250 грн.. Постанова надіслана відповідачу поштовим зв'язком.

У зв'язку з несплатою відповідачем штрафних санкції в добровільному порядку, позивач звернувся з позовом до суду.

Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Законодавство України про державний ринковий нагляд і контроль продукції складається з цього Закону, Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції", інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини в цій сфері, у тому числі технічних регламентів (ст.3 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції").

Статтею 10 Закону України "Про держаний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" передбачено, що ринковий нагляд здійснюється органами ринкового нагляду в межах сфер їх відповідальності. Органи ринкового нагляду становлять єдину систему. Сфери відповідальності органів ринкового нагляду включають види продукції, що є об'єктами технічних регламентів, і можуть включати види продукції, що не є об'єктами технічних регламентів.

Згідно ст.11 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", з метою здійснення ринкового нагляду органи ринкового нагляду в межах сфер їх відповідальності, зокрема, проводять перевірки характеристик продукції, в тому числі відбирають зразки продукції та забезпечують проведення їх експертизи (випробування).

Відповідно до ст.15 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", посадові особи, які здійснюють ринковий нагляд, мають право, зокрема, складати акти перевірок та застосовувати в установленому законом порядку штрафні санкції до суб'єктів господарювання за порушення вимог цього Закону, Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції" та встановлених вимог.

Згідно ст.23 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", органи ринкового нагляду проводять планові та позапланові перевірки характеристик продукції.

Планові перевірки характеристик продукції проводяться у розповсюджувачів цієї продукції, а позапланові, - у розповсюджувачів та виробників такої продукції.

Під час таких перевірок перевіряються характеристики лише того виду продукції, що є предметом перевірки.

Перевірки характеристик продукції проводяться на підставі наказів органів ринкового нагляду та посвідчень (направлень) на проведення перевірки, що видаються та оформляються відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Перевірка характеристик продукції може бути невиїзною (за місцезнаходженням органу ринкового нагляду) або виїзною. У разі потреби органи ринкового нагляду для перевірки характеристик продукції можуть поєднувати невиїзні та виїзні перевірки.

Відповідно до підпункту п.1 ч.2 ст.24 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", під час проведення перевірки характеристик продукції у її розповсюджувачів на підставах, визначених пунктом 1 і підпунктом "а" пункту 2 частини першої цієї статті на початковому етапі перевірки об'єктами перевірки є: наявність на продукції Національного знака відповідності (у тому числі ідентифікаційного коду призначеного органу з оцінки відповідності), якщо його нанесення на продукцію передбачено технічним регламентом на відповідний вид продукції, та додержання правил застосування і нанесення Національного знака відповідності.

Згідно з п.30 Технічного регламенту радіообладнання і телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2009 року №679 (далі - Технічний регламент №679), на пристроях, які відповідають усім визначеним для них вимогам, повинен бути нанесений національний знак відповідності, зазначений у пункті 7 цього Технічного регламенту. За нанесення національного знака відповідності відповідає виробник або уповноважена ним особа - резидент України чи постачальник. У разі застосування процедури оцінки відповідності відповідно до пунктів 25, 26 або 27 цього Технічного регламенту до національного знака відповідності додається номер призначеного органу згідно з реєстром таких органів. Усі інші позначки, що можуть бути нанесені на пристрій, не повинні погіршувати видимість та розбірливість національного знака відповідності. Національний знак відповідності наноситься на пристрій та/або на етикетку, тару, упаковку (у разі її наявності), експлуатаційну та товаросупровідну документацію тощо. Пристрій не повинен мати жодних позначок, які є подібними до національного знака відповідності та можуть ввести в оману щодо наявності або відсутності національного знака відповідності.

Згідно з п.5 Правил застосування національного знака відповідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2001 року №1599 (далі - Правила №1599), знак відповідності наноситься на виріб та/або на етикетку, тару, пакування, експлуатаційну та товаросупровідну документацію тощо, якщо інше не передбачено відповідним технічним регламентом. Місце та спосіб нанесення (друкування, наклеювання, гравірування, травлення, штампування, лиття тощо) знака відповідності визначається виробником продукції.

Відповідно до п.1 ч.3 ст.44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", до розповсюджувача застосовуються штрафні санкції у разі розповсюдження продукції, на якій відсутній Національний знак відповідності, якщо його нанесення на продукцію передбачено технічним регламентом на відповідний вид продукції, - у розмірі від ста п'ятдесяти до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення, за яке на особу вже було накладено штраф, - у розмірі від двохсот до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як встановлено під час перевірки та зафіксовано в акті перевірки характеристик продукції від 11.07.2013 року №0072, національний знак відповідності відсутній і на пристроях (принтер струменевий "Canon", бездротову мишку А4 ТЕСН; маршрутизатор 3 USB портом "D-Link"; маршрутизатор "D-Link"), та/або на етикетці, тарі, експлуатаційній та товаросупровідній документації, що є порушенням п.30 Технічного регламенту №679 та п.5 Правил №1599.

Таким чином, правомірним є те, що за результатами перевірки, начальником Інспекції винесено постанову про накладення на відповідача штрафних санкцій у розмірі 4250,00 грн..

Відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав. Дії позивача під час проведення перевірки та складання акту перевірки, а також постанова від 29.07.2013 року №41 про накладення штрафних санкцій не оскаржена, доказів про сплату 4250,00 грн. штрафних санкцій відповідачем не подано.

За таких обставин позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає вимогам чинного законодавства та належить до задоволення в повному обсязі.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.70, 71, 86, 94, 183-2, 186, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов Інспекції з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 4250,00 грн. задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_3 і.н.НОМЕР_2) штрафні санкції в сумі 4250,00 грн. (чотири тисячі двісті п'ятдесят гривень) в дохід Державного бюджету України: ГУДКСУ у м. Хмельницькому і/к 38045529, р/р 31119106700002, банк ГУДКСУ у Хмельницькій області.

Постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя Д.Л. Фелонюк