Постанова № 35345177, 11.11.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2013
Номер справи
812/7660/13-а
Номер документу
35345177
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

11.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 листопада 2013 року Справа № 812/7660/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Кисельової Є.О.,

при секретарі судового засідання: Гришиній О.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Красному Лучі Луганської області до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м. Красному Лучі Луганської області звернулося до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області в особі відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного управління юстиції у Луганській області про зобов'язання вчинити певні дії.

Свої позовні вимоги УПФУ в м. Красному Лучі Луганської області обґрунтовував тим, що ним було надано до відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Луганській області для примусового виконання тринадцять виконавчих листів Луганського окружного адміністративного суду, за якими були відкриті виконавчі провадження, об'єднані пізніше у зведене виконавче провадження стосовно одного боржника - ДП «Донбасантрацит».

Співробітниками головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області 21.08.2013 було проведено ознайомлення зі зведеним виконавчим провадженням, відкритим відносно ДП «Донбасантрацит».

За результатами ознайомлення позивачем було встановлено, що для проведення виконавчих дій стосовно боржника ще 10.04.2013 була створена виконавча група, призначено її керівника, але жодних виконавчих дій ця група не вчинила.

В матеріалах виконавчих проваджень відсутні постанови про арешт коштів на розрахункових рахунках боржника в установах банку чи інших фінансових установах. Зі слів начальника відділу арешт коштів на рахунках у банках, обслуговуючих боржника, не провадився.

Відділом примусового виконання рішень було надано до Краснолуцького міського суду подання від 07.03.2013 №957/04.4-37/3 щодо вчинення заходів обмеження у праві виїзду за кордон директора ДП «Донбасантрацит». Але жодного рішення з цього приводу в матеріалах зведеного виконавчого провадження не міститься.

За результатами проведеного ознайомлення, управління вважає, що всі виконавчі дії відділу є формальними та не направлені на реальне стягнення заборгованості з боржника - ДП «Донбасантрацит».

18 вересня 2013 року на виконання ухвали суду від 04 вересня 2013 року про залишення позовної заяви без руху від позивача надійшов уточнений адміністративний позов, відповідно до якого позивач просить визнати незаконними та протиправними дії посадових осіб від примусового виконання рішень управління ДВС головного управління юстиції у Луганській області щодо нездійснення: виходу за місцезнаходженням боржника ДП «Донбасантрацит» з метою виявлення майна, яке не задіяне у процесі виробництва та на яке може бути звернено стягнення; оцінок реалізації майна боржника, яке актом державного виконавця від 14.03.2013 було описано та на яке було накладено арешт; арешту коштів на розрахункових рахунках боржника в установах банку та інших фінансових установах; не накладання арешту на майно та кошти відокремлених підрозділів боржника ДП «Донбасантрацит» з наступною реалізацією цих активів; відсутності контролю за зверненням до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду керівника ДП «Донбасантрацит». Зобов'язати управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області в особі відділу примусового виконання рішень управління ДВС головного управління юстиції у Луганській області здійснити вихід за місцезнаходженням боржника з метою виявлення майна, яке не задіяне у процесі виробництва та на яке може бути звернено стягнення зі складанням відповідного акту та винесення постанови щодо арешту та реалізації таких активів. Зобов'язати управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області в особі відділу примусового виконання рішень управління ДВС головного управління юстиції у Луганській області здійснити оцінку та реалізацію майна боржника, яке актом державного виконавця від 14.03.2013 було описано та на яке було накладено арешт. Зобов'язати управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області в особі відділу примусового виконання рішень управління ДВС головного управління юстиції у Луганській області винести постанови про арешт коштів на усіх розрахункових рахунках боржника в установах банку з наступних їх направленням до фінансових установ. Зобов'язати управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області в особі відділу примусового виконання рішень управління ДВС головного управління юстиції у Луганській області накласти арешт на майно та кошти відокремлених підрозділів боржника ДП «Донбасантрацит» з наступною реалізацією цих активів. Зобов'язати управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області в особі відділу примусового виконання рішеньуправління ДВС головного управління юстиції у Луганській області звернутися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду керівника ДП «Донбасантрацит» - до виконання зобов'язань за рішенням. Витребувати в управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області в особі відділу примусового виконання рішень управління ДВС головного управління юстиції у Луганській області копію зведеного виконавчого провадження, відкритого стосовно боржник ДП «Донбасантрацит», до якого входять усі 13 вище перелічених виконавчих проваджень за виконавчими листами управління Пенсійного фонду Україним. Красному Лучі Луганської області.

Представник позивача у судовому засіданні підтримала уточнений адміністративний позов, надала пояснення аналогічні викладеному у позові, просила задовольнити уточнені позовні вимоги повністю.

Відповідач участь свого представника у судовому засіданні не забезпечив, про дату, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив. Правом надати суду заперечення проти позову не скористався. Через канцелярію суду надав копії матеріалів виконавчих проваджень серії ВП № № 32024090, 32024455, 32023125, 32023697, 32025093, 32764181, 32764611, 32025721, 32764871, 33170371, 35010170, 35009500, 35579363.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та надані суду докази, оцінивши надані докази, суд виходить з наступного.

Частиною 1 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби (частина 3 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до статті 1 Закону України від 24 березня 1998 року № 202/98-ВР "Про державну виконавчу службу" завданням державної виконавчої служби є своєчасне, повне і неупереджене примусове виконання рішень, передбачених законом.

У відповідності із статтею 17 України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV "Про виконавче провадження"(в редакції Закону України від 04 листопада 2010 року № 2677-VI "Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)") примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.

Відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою, зокрема, виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті.

Частиною 2 статті 4 Закону України від 24 березня 1998 року № 202/98-ВР "Про державну виконавчу службу" передбачено, що державний виконавець є представником влади і здійснює примусове виконання судових рішень, постановлених іменем України, та рішень інших органів (посадових осіб), виконання яких покладено на державну виконавчу службу, у порядку, передбаченому законом.

Згідно із частиною 1 статті 11 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV "Про виконавче провадження" (в редакції Закону України від 04 листопада 2010 року № 2677-VI "Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)") державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Так відповідно до ч.1 ст. 32 Закону України "Про виконавче провадження" заходами примусового виконання рішень є:

1) звернення стягнення на кошти та інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб;

2) звернення стягнення на заробітну плату (заробіток), доходи, пенсію, стипендію боржника;

3) вилучення в боржника і передача стягувачу певних предметів, зазначених у рішенні;

4) інші заходи, передбачені рішенням.

Відповідно до частини 2 статті 11 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV "Про виконавче провадження" (в редакції Закону України від 04 листопада 2010 року № 2677-VI "Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)") державний виконавець: здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом; надає сторонам виконавчого провадження та їх представникам можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження; розглядає заяви сторін та інших учасників виконавчого провадження і їхні клопотання; заявляє в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом; роз'яснює сторонам їхні права і обов'язки.

Частиною 1 статті 31 Закону України № 2677-VI передбачено, що копії постанов державног виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі документи виконавчого провадження), що державний виконавець зобов'язаний довести до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам із супровідними листами простою кореспонденцією, крім постанов про відкриття виконавчого провадження або відмову у відкритті виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу відповідно до статті 47 цього Закону, що надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Боржник вважається повідомленим про відкриття виконавчого провадження, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.

Згідно зі ч.2 ст.30 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії з виконання рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, а з виконання рішення немайнового характеру - у двомісячний строк.

Згідно з ч.1 ст.32 Закону України "Про виконавче провадження" заходами примусового виконання рішень є:

1) звернення стягнення на кошти та інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб;

2) звернення стягнення на заробітну плату (заробіток), доходи, пенсію, стипендію боржника;

3) вилучення в боржника і передача стягувачу певних предметів, зазначених у рішенні;

4) інші заходи, передбачені рішенням.

Порядок звернення стягнення на кошти боржника юридичної особи встановлений ст.65 Закону України "Про виконавче провадження".

Відповідно до ч.3 ст.65 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець звертає стягнення на кошти боржника - юридичної особи, що перебувають у банках або інших фінансових установах, у порядку, встановленому цим Законом. Інформацію про наявні у боржника рахунки і вклади державний виконавець отримує в податкових органах, інших органах державної влади, підприємствах, установах та організаціях, які зобов'язані надати йому інформацію у триденний строк, а також за повідомленнями стягувача.

Згідно з ч.4 ст.65 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець може звернути стягнення на кошти боржника - юридичної особи, що знаходяться на його рахунках, а також на рахунках, відкритих боржником - юридичною особою через свої філії, представництва та інші відокремлені підрозділи.

Відповідно до матеріалів справи та матеріалів виконавчих проваджень ВП №32024090, №32024455, №32023125, №32023697, №32025093, №32764181, №32764611, №32025721, №32764871, №33170371, №35010170, №35009500, №35579363), досліджених під час розгляду справи (а.с.89-248) вбачається, що відповідачем були відкриті виконавчі провадження за заявами управління Пенсійного фонду України в м. Красному Лучі та надано боржнику - ДП «Донбасантрацит» час на добровільне виконання рішень Луганського окружного адміністративного суду в семиденний строк з моменту винесення постанов про відкриття виконавчих проваджень.

Відповідно до ст. 33 ЗУ «Про виконавче провадження» у разі якщо в органі державної виконавчої служби відкрито кілька виконавчих проваджень про стягнення коштів з одного боржника, вони об'єднуються у зведене виконавче провадження і на майно боржника накладається арешт у межах загальної суми стягнення, виконавчого збору і можливих витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій.

Проте, постанову про зведене виконавче провадження представником відповідача не надано.

Також відповідно до наданих представником відповідача матеріалів виконавчих проваджень вбачається, що в них наявні постанови про зупинення виконавчих проваджень, підставою для зупинення державним виконавцем зазначено те, що державне підприємство «Донбасантрацит» наказом Міністерства палива та енергетики України від 10.11.2005 №568 включено до реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості на строк дії процедури, а також у зв'язку з тим, що Верховною радою України внесено зміни до ЗУ «Про заходи спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», якими продовжено строк дії процедури погашення заборгованості підприємствами паливно-енергетичного комплексу до 01.01.2013.

Окрім того, в матеріалах виконавчих проваджень наявні постанови про скасування процесуального документу, тобто постанов про зупинення виконавчих проваджень, оскільки постановами Луганського окружного адміністративного суду, які були залишені в силі ухвалами Донецького апеляційного адміністративного суду було скасовано постанови про зупинення виконавчих проваджень (ВП №32024090, №32024455, №32025093). За іншими виконавчими провадженнями (ВП №32023125, №32023697, №32764181, №32764611, №32025721, №32764871, №33170371. №35010170, №35009500, №35579363) було винесено постанови про поновлення виконавчих проваджень у зв'язку із закінченням терміну дії процедури погашення заборгованості підприємствами паливно-енергетичного комплексу, визначеного Законом України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємства паливно-енергетичного комплексу».

Також відповідно до змісту супровідних листів, якими державним виконавцем направлялись на адресу боржника - ДП «Донбасантрацит» постанови про відкриття виконавчого провадження та постанови про поновлення виконавчих проваджень останньому було запропоновано повідомити державного виконавця про повне або часткове виконання рішення суду та надати копії підтверджуючих документів, а також повідомлено про те, що у разі невиконання рішень суду, згідно із ст.ст. 28, 45, 57 Закону України «Про виконавче провадження», державним виконавцем буде накладений арешт на кошти та майно боржника у розмірі суми стягнення з урахуванням виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій. Та повідомлено, що у випадку невиконання законних вимог державного виконавця згідно із ст. 90 Закону України «Про виконавче провадження» на боржника буде накладено штраф від 40 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у порядку передбаченому законом, а у разі наявності ознак злочину у діях особи, яка умисно перешкоджає виконанню рішення чи іншим чином порушує вимоги законодавства про виконавче провадження, державний виконавець складає акт про порушення і надсилає до відповідних правоохоронних органів подання про притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності зі ст. 382 КК України.

Інших заходів передбачених Законом України «Про виконавче провадження» з примусового виконання виконавчих листів виданих Луганським окружним адміністративним судом відповідачем здійснено не було.

Так, суд погоджується з посиланнями позивача на той факт, що державною виконавчою службою не було здійснено усіх виконавчих дій щодо своєчасного, повного і неупередженого примусового виконання рішень, передбачених ЗУ «Про виконавче провадження», проте позивач не скористався правом до початку судового розгляду справи змінити підстави для задоволення позову та не подав письмову заяву.

В розумінні ст. 51 КАС України позивач мав право до початку судового розгляду справи змінити підстави для задоволення позову та не подав письмову заяву. В данному випадку суд не має можливості застосувати ст.11 КАС України і вийти за межі позовних вимог.

Щодо позовних вимог про визнання незаконними та протиправними дії посадових осіб від примусового виконання рішень управління ДВС головного управління юстиції у Луганській області щодо нездійснення: виходу за місцезнаходженням боржника ДП «Донбасантрацит» з метою виявлення майна, яке не задіяне у процесі виробництва та на яке може бути звернено стягнення; оцінок реалізації майна боржника, яке актом державного виконавця від 14.03.2013 було описано та на яке було накладено арешт; арешту коштів на розрахункових рахунках боржника в установах банку та інших фінансових установах; не накладання арешту на майно та кошти відокремлених підрозділів боржника ДП «Донбасантрацит» з наступною реалізацією цих активів; відсутності контролю за зверненням до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду керівника ДП «Донбасантрацит»; зобов'язання управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області в особі відділу примусового виконання рішень управління ДВС головного управління юстиції у Луганській області здійснити вихід за місцезнаходженням боржника з метою виявлення майна, яке не задіяне у процесі виробництва та на яке може бути звернено стягнення зі складанням відповідного акту та винесення постанови щодо арешту та реалізації таких активів; зобов'язання управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області в особі відділу примусового виконання рішень управління ДВС головного управління юстиції у Луганській області здійснити оцінку та реалізацію майна боржника, яке актом державного виконавця від 14.03.2013 було описано та на яке було накладено арешт; зобов'язання управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області в особі відділу примусового виконання рішень управління ДВС головного управління юстиції у Луганській області винести постанови про арешт коштів на усіх розрахункових рахунках боржника в установах банку з наступних їх направленням до фінансових установ; зобов'язання управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області в особі відділу примусового виконання рішень управління ДВС головного управління юстиції у Луганській області накласти арешт на майно та кошти відокремлених підрозділів боржника ДП «Донбасантрацит» з наступною реалізацією цих активів; зобов'язання управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області в особі відділу примусового виконання рішень управління ДВС головного управління юстиції у Луганській області звернутися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду керівника ДП «Донбасантрацит» - до виконання зобов'язань за рішенням, суд відмовляючи в їх задоволенні, виходить з наступного.

Відповідно до ст. 11 ЗУ «Про виконавче провадження» державний виконавець здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб та в порядку, у встановленому виконавчим документом і цим Законом; надає сторонам виконавчого провадження та їх представникам можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження; розглядає заяви сторін та інших учасників виконавчого провадження і їхні клопотання; заявляє в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом; роз'яснює сторонам їхні права і обов'язки.

Державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право:

1) проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону;

2) здійснювати перевірку виконання юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами, фізичними особами - підприємцями рішень стосовно працюючих у них боржників; 3) з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від органів, установ, організацій, посадових осіб, сторін та учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, у тому числі конфіденційну;

4) безперешкодно входити до приміщень і сховищ, що належать боржникам або зайняті ними, проводити огляд зазначених приміщень і сховищ, у разі необхідності примусово відкривати та опечатувати такі приміщення і сховища;

5) накладати арешт на майно боржника, опечатувати, вилучати, передавати таке майно на зберігання та реалізовувати його в установленому законодавством порядку;

6) накладати арешт на кошти та інші цінності боржника, зокрема на кошти, які перебувають на рахунках і вкладах у банках, інших фінансових установах, на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей;

7) за згодою власника використовувати приміщення, у тому числі комунальної власності, для тимчасового зберігання вилученого майна, а також транспортні засоби стягувача або боржника для перевезення майна;

8) звертатися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про роз'яснення рішення, про видачу дубліката виконавчого документа, про встановлення чи зміну порядку і способу виконання, про відстрочку та розстрочку виконання рішення;

9) звертатися до органу (посадової особи), який видав виконавчий документ, про роз'яснення змісту документа;

10) звертатися до суду з поданням про розшук боржника - фізичної особи або дитини чи про постановлення вмотивованого рішення про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної або іншої особи, в якої перебуває майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, або дитина, стосовно якої складено виконавчий документ про її відібрання;

11) викликати фізичних осіб, посадових осіб з приводу виконавчих документів, що знаходяться у виконавчому провадженні, а в разі неявки боржника без поважних причин виносити постанову про його привід через органи внутрішніх справ;

12) залучати у встановленому порядку до провадження виконавчих дій понятих, працівників органів внутрішніх справ, інших осіб, а також експертів, спеціалістів, а для оцінки майна - суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання;

13) накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом;

14) застосовувати під час провадження виконавчих дій відеозапис, фото- і кінозйомку;

15) у процесі виконання рішень за наявності вмотивованого рішення суду про примусове проникнення до житла чи іншого володіння фізичної особи безперешкодно входити на земельні ділянки, до житлових та інших приміщень боржника - фізичної особи, особи, у якої знаходиться майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, проводити в них огляд, у разі необхідності примусово відкривати їх в установленому порядку із залученням працівників органів внутрішніх справ, опечатувати такі приміщення, арештовувати, опечатувати та вилучати належне боржникові майно, яке там перебуває та на яке за законом можливо звернути стягнення;

16) вимагати від матеріально відповідальних і посадових осіб боржників - юридичних осіб або від боржників - фізичних осіб надання пояснень за фактами невиконання рішень або законних вимог державного виконавця чи іншого порушення вимог законодавства про виконавче провадження;

17) з метою профілактичного впливу повідомляти органам державної влади, громадським об'єднанням, трудовим колективам і громадськості за місцем проживання або роботи особи про факти порушення нею вимог законодавства про виконавче провадження;

18) у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням;

19) у разі необхідності залучати до проведення чи організації виконавчих дій суб'єктів господарювання, у тому числі на платній основі, за рахунок авансового внеску стягувача;

20) здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом та іншими законами.

Таким чином, приписами ст. 11 цього Закону чітко визначено коло обов'язків та прав державного виконавця при примусовому виконанні рішень.

Відповідно до ст. 162 КАС України У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про:

1) визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення;

2) зобов'язання відповідача вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача коштів;

5) тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян;

6) примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян;

7) примусове видворення іноземця чи особи без громадянства за межі України;

8) визнання наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.

Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Суд за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень може прийняти іншу постанову у випадках, встановлених законом.

Оскільки повноваження щодо виходу за місцезнаходженням боржника з метою виявлення майна, його оцінки та реалізації, накладення арешту на майно боржника, винесення постанов про накладення арешту на майно боржника, звернення до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду керівника підприємства відноситься до повноважень та компетенції управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області, тому суд не може підміняти собою орган, до повноважень та компетенції якого входить здійснення заходів, необхідних для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення.

Таким чином, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтею 2, 11, 17, 18, 71, 87, 90, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову управління Пенсійного фонду України в м. Красному Лучі Луганської області до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області про зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова у повному обсязі складена та підписана 15 листопада 2013 року.

Суддя Є.О. Кисельова