ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.11.2013 р. Справа № 914/3774/13
За позовом: Львівського міського комунального підприємства "Львівводоканал", м. Львівдо відповідача:товариства з обмеженою відповідальністю "Львівморепродукти", м. Львів,про: стягнення додаткової плати за скид стічних вод з перевищенням допустимих забруднень у сумі 12.895,77 грн.Суддя Т. РимЗа участю представників:позивача:Коваль Р.П. - довіреність від 07.10.2013 р.,відповідача:не з'явився.На розгляд господарського суду Львівської області подано позов Львівського міського комунального підприємства "Львівводоканал" до державного територіально-галузевого підприємства "Львівська залізниця" в особі відокремленого підрозділу "Головний матеріально-технічний склад" про стягнення додаткової плати за скид стічних вод з перевищенням допустимих забруднень в розмірі 12.895,77 грн. Ухвалою господарського суду Львівської області від 01.10.2013 р. провадження у справі порушено, справу призначено до розгляду на 29.10.2013 р. У зв'язку з поданим клопотанням відповідача в судовому засіданні оголошувалась перерва до 12.11.2013 р.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач у порушення умов договору №300030 від 18.03.2009 р. на подачу води з комунального водопроводу та прийняття стічних вод до каналізаційної мережі, "Правил приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова" (затверджені рішенням Виконкому Львівської міської ради від 18.09.2002 р. №292) перевищив ліміт скиду забруднюючих речовин (значень ДК сухого залишку і фосфатів) в систему міської каналізації. У зв'язку з наведеним відповідачу нараховано додаткову плату за скид понаднормових забруднень у сумі 12.895,77 грн.
Відповідач у поданому відзиві заперечив проти позовних вимог з наступних підстав. Виконавчий комітет Львівської міської ради поза межами своїх повноважень прийняв Правила приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації міста Львова, затверджені рішенням №292 від 18.09.2002 р. Зазначені Правила суперечать чинному законодавству України в частині п. 7.2 "Порядок відбору проб", п. 8.2 "Встановлення нормативу плати за скид наднормативних забруднень, п. 8.4 Визначення величини плати за скидання стічних вод. Дії позивача щодо методики відбору проб стічних вод, виконання встановлених вимог з транспортування цих проб до лабораторії не відповідають вимогам Національних стандартів України. Також надані ЛКП "Львівводоканал" дані щодо вмісту в стічних водах наднормативних концентрацій фосфатів і сухого залишку не можуть використовуватися для визначення коефіцієнту кратності гранично допустимих концентрацій, оскільки ці дані без зазначення похибки не можуть визнаватися достовірними.
Крім того, відповідач подав клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку із зверненням до Галицького районного суду міста Львова з адміністративним позовом про визнання протиправними дій виконавчого комітету ЛМР щодо затвердження Правил приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації міста Львова.
Судом задоволено клопотання відповідача, подане в судове засідання від 29.10.2013 р., оголошено перерву до 12.11.2013 р.
В судове засідання від 12.11.2013 р. відповідачем повторно подано клопотання про відкладення розгляду справи до вирішення по суті адміністративного позову та питання щодо підписання мирової угоди у цій справі.
Суд відмовляє відповідачу у задоволенні клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з наступним. Однією з підстав для відкладення розгляду справи відповідач називає вирішення питання за адміністративним позовом про визнання протиправними дій виконавчого комітету ЛМР щодо затвердження Правил приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації міста Львова. Проте суду не додано жодних доказів прийняття цього позову Галицьким районним судом м. Львова. Крім того, за умови обмеження строків вирішення спору у суду відсутні правові підстави для відкладення розгляду справи на підставі статті 77 Господарського процесуального кодексу України.
Іншою підставою для відкладення розгляду справи відповідач називає можливість укладення мирової угоди. Однак в судовому засіданні представник відповідача категорично заперечив проти можливості укладення такої мирової угоди.
З оглядну на зазначене, відповідачу було створено всі належні умови для реалізації власного права на захист, інших аргументів на підтримку власної позиції відповідач не висловив.
Позивач у поданому поясненні (вх. №47717/13 від 12.11.2013 р.) зазначив, що заперечення відповідача, висловлені у відзиві, регулюються положеннями договору №30030 від 18.03.2009 р. на подачу води з комунального водопроводу та прийняття стічних вод до каналізаційної мережі (укладеному між сторонами у справі), Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України" (затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №37 від 19.02.2002 р.), Правилами приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова (затверджених рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 18.09.2002р. №292), Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів (затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19 лютого 2002 року №37). Зазначені акти не суперечать Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", положенням КНД та ДСТУ. Крім того, зазначає про те, що місцеві правила уже оспорювались в суді з підстав їх невідповідності Державним правилам та Інструкції. Проте постановою Львівського апеляційного господарського суду від 26.07.2006 р. у справі №1/84-22/26 (55), залишеною без змін ухвалою Вищого адміністративного суду від 24.05.2007 р., встановлено відповідність місцевих правил вимогам закону.
Вислухавши представників сторін, проаналізувавши матеріали справи, суд установив таке.
Між Львівським міським комунальним підприємством "Львівводоканал" (надалі - Львівводоканал) та товариством з обмеженою відповідальністю "Львівморепродукти" укладено договір №300030 від 18.03.2009 р. на подачу води з комунального водопроводу та прийняття стічних вод до каналізаційної мережі (надалі - Договір). За умовами цього договору Львівводоканал (позивач у справі) надає послуги у забезпеченні питною водою та приймання стічних вод, а абонент (відповідач у справі) користується послугами: здійснює забір води з водопроводу, скид стічних вод у каналізацію і сплачує вартість наданих послуг на умовах, які визначені Договором та чинним законодавством України, зокрема: законом України "Про питну воду і питне водопостачання", "Правилами користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах та селищах України, "Правилами технічної експлуатації систем комунального водопостачання та водовідведення", "Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації міст та селищ України", "Правилами приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова". Згідно з додатком №1 до Договору послуги надаються відповідачу на об'єкти за адресою: вулиця Опришківська, 5, місто Львів.
Лімітом №1944 на скид забруднювальних речовин в систему міської каналізації товариству з обмеженою відповідальністю "Львівморепродукт" (вул. Опришківська, 5) від 01.01.2013 р. встановлено допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах установи.
Між сторонами у справі укладено договір №115 від 01.12.2006 р. про приймання наднормативно забруднених стічних вод. За цим договором Львівводоканал приймає наднормативно забруднені стічні води абонента (відповідач у справі), а абонент здійснює скид наднормативно забруднених стічних вод у каналізацію і сплачує додаткову плату за приймання цих вод на умовах, які визначені договором згідно з "Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації м. Львова". Відповідно до пункту 3.2 договору №115 від 01.12.2006 р. абонент зобов'язується не перевищувати тимчасового ліміту на скид.
Тимчасовим лімітом №1945 на скид забруднювальних речовин в систему міської каналізації товариству з обмеженою відповідальністю "Львівморепродукт" (вул. Опришківська, 5) від 01.01.2013 р. встановлено допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах установи до закінчення дії угоди про приймання наднормативно забруднених стічних вод.
Позивачем у присутності представника відповідача проведено вибірковий відбір проб стічних вод останнього для проведення головного і контрольного хімічних аналізів, за результатами якого складено акт №5231 від 29.03.2013 р., адреса об'єкта: вул. Опришківська, 5, місто Львів.
Лабораторні дослідження, проведені хіміко-бактеріологічною лабораторією Львівводоканалу, зафіксували перевищення допустимих тимчасовим лімітом №1945 норм якісних показників стічних вод, а саме: сухого залишку - в 2,6 рази, фосфатів - в 8,1 разів, що підтверджується лабораторним аналізом стічних вод від 28.03.-04.04.2013 р. №1072, долученим до матеріалів справи.
Згідно із поданим розрахунком величини додаткової плати для товариства з обмеженою відповідальністю "Львівморепродукти" за скид стічних вод з порушенням вимог Правил приймання щодо їх складу і властивостей №4830/36 від 04.04.2013 р., додаткова плата становить 12.895,77 грн.
Позивачем на адресу відповідача надіслано претензію №4830 від 24.04.2013 р. про сплату додаткової плати за скид стічних вод з порушенням вимог Правил щодо їх складу і властивостей на суму 12.895,77 грн., що підтверджується копією поштової квитанції від 29.04.2013 р., долученої до матеріалів справи.
Доказів оплати 12.895,77 грн., доказів реагування на надіслану претензію, доказів проведення контрольного аналізу відповідачем не представлено.
При ухваленні рішення суд виходив з такого.
Між сторонами у справі виникли зобов'язання з приводу подачі води та приймання стічних вод на підставі Договору в силу пункту 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України. Згідно зі статтею 174 Господарського кодексу України однією з підстав виникнення господарського зобов'язання є господарський договір та інші угоди, передбачені законом, а також угоди не передбачені законом, але такі, які йому не суперечать.
Статтею 901 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання.
На підставі укладеного з позивачем Договору відповідач користується послугами водопостачання та водовідведення і є абонентом позивача, здійснює скид стічних вод у систему каналізації міста Львова і сплачує за надані послуги відповідно до умов договору.
Статтею 44 Водного кодексу України визначені обов'язки водокористувачів, які зобов'язані, зокрема, дотримувати встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та лімітів скидання забруднюючих речовин. Згідно із статтею 70 Водного кодексу України скидання стічних вод у водні об'єкти допускається лише за умови наявності нормативів гранично допустимих концентрацій та встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин
У статті 33 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" вказано, що екологічні нормативи встановлюють гранично допустимі розміри викидів та скидів у навколишнє природне середовище забруднюючих хімічних речовин, рівні допустимого шкідливого впливу на нього фізичних та біологічних факторів.
Відповідно до Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", Водного кодексу України розроблено Правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України", затверджені наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №37 від 19.02.2002 р. (надалі - державні Правила). Ці Правила поширюються на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації, та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів.
Згідно з п. 1.5 державних Правил Водоканали підставі цих Правил та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів (далі - Інструкція) розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту , у яких установлюються допустимі концентрації (надалі - ДК) для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися Підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод Підприємств у міську каналізацію.
Відповідно до пунктів 1.8 та 2.4 державних Правил водоканали приймають стічні води підприємств до комунальної або відомчої каналізації за умови, якщо каналізаційна мережа та очисні споруди каналізації мають резерв пропускної спроможності, показники якості стічних вод Підприємства задовольняють вимоги місцевих Правил приймання та укладеного з Водоканалом договору на приймання стічних вод (Договір на послуги водовідведення). Підприємства зобов'язані виконувати в повному обсязі вимоги місцевих Правил та договору на послуги водовідведення, дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках підприємства, оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників.
Місцеві Правила приймання згідно з Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" затверджують виконавчі органи місцевих рад за поданням Водоканалів після погодження з територіальними органами Мінекоресурсів та Міністерства охорони здоров'я України. Місцеві Правила приймання є обов'язковими для всіх Підприємств, яким Водоканали надають послуги з водовідведення та які розташовані на території даної місцевої ради ( п.1.6 державних Правил).
Відповідно до п. 2.3 Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19 лютого 2002 р. №37 (надалі Інструкція), нормативи плати за скид понаднормативних забруднень у системи каналізації населених пунктів (Н п) установлюються в місцевих Правилах приймання на рівні виробничої собівартості очищення 1 куб. м стічних вод з умістом забруднень у межах установлених в місцевих Правилах приймання допустимих концентрацій забруднюючих речовин.
Пунктом 3.2 Інструкції встановлено, що при перевищенні рівня вмісту забруднюючих речовин у стічних водах Підприємств, що скидаються в систему каналізації, порівняно з встановленими місцевими Правилами приймання, Підприємства сплачують Водоканалу плату за скид понаднормативних забруднень, яка нараховується за нормативом плати за очищення 1 куб. м стічних вод з умістом забруднень у межах допустимих концентрацій (Н п), обсягом скинутих понаднормативно забруднених стічних вод (V пз) та коефіцієнтом кратності (К к), який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми.
Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 18.09.2002р. №292 затверджено Правила приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова (надалі - місцеві Правила), які встановлюють вимоги до приймання від підприємства стічних вод міської каналізації, регламентують права та обов'язки підприємств і водоканалу, порядок визначення плати за послуги водовідведення, порядок контролю за виконанням цих правил, відповідальність та міри впливу за їх порушення. Правила приймання стічних вод є обов'язковими до виконання всіма підприємствами (незалежно від їх відомчої належності і форми власності), які користуються послугами водоканалу з водопостачання і водовідведення, стічні води яких скидаються в міську каналізацію безпосередньо чи опосередковано.
Пунктом 2.6 місцевих Правил передбачено, що встановлення абонентам режиму та нормативів скидання забруднювальних речовин у міську каналізацію, формування висновку щодо відповідності фактичних показників якості стічних вод допустимим, а також виконання розрахунку входять винятково до компетенції Водоканалу. Як убачається із матеріалів справи, відповідачу визначено тимчасовий ліміт №1945 на скид забруднювальних речовин в систему міської каналізації, у якому наведено максимально допустимі значення концентрацій забруднень у його стічних водах. Зокрема, сухий залишок - 1500г/куб.м., фосфати - 10г/куб.м.
За умовами договору №300030 від 18.03.2009 р. на подачу води з комунального водопроводу та прийняття стічних вод до каналізаційної мережі (п.2.2.7 Договору) та договору №115 від 01.12.2006 р. про приймання наднормативно забруднених стічних вод (п. 3.2) відповідач зобов'язаний не перевищувати ДК забруднюючих речовин у стічних водах, встановлені Тимчасовим лімітом №1945.
Як установлено судом, на виконання обов'язку здійснювати контроль за якістю стічних вод, що скидають підприємства, 29.03.2013 р. Водоканалом здійснено контрольний відбір проб стічних вод відповідача, про що було складено акт №5231 про відбір контрольної вибіркової проби стічних вод для проведення головного і контрольного хімічних аналізів, вид проби: разова. Вказаний акт підписаний уповноваженим представником відповідача без будь-яких зауважень, в тому числі щодо місця та порядку відбору проб та жодних скарг з цього приводу від нього не надходило. Доказів зворотнього відповідачем не подано.
Порядок відбору проб передбачений пунктом 7.2 місцевих Правил. За призначенням хімічні аналізи проби поділяються на головні; контрольні; арбітражні (пункт 7.2.10 місцевих Правил приймання стічних вод). Відповідно до пункту 7.2.12 місцевих Правил, головний аналіз - це аналіз, за результатами якого визначаються концентрації забруднювальних речовин (СФ), робиться висновок про якісні показники стічних вод, відсутність чи наявність у стічних водах перевищень допустимих концентрацій, встановлених для даного підприємства (об'єкта).
Контрольний аналіз проби - це аналіз, який може бути використаний як контролюючою службою, так і підприємством для перевірки і уточнення результатів головного аналізу. Контрольний аналіз проводиться підприємством (пункт 7.2.17 місцевих Правил).
Порядок відібрання проби для контрольного аналізу передбачений пунктом 7.2.18 місцевих Правил. Зокрема, згідно з пунктом 7.2.18.1 проба для контрольного аналізу маркується та пломбується контрольною службою і передається підприємству з відповідним записом в акті про відбір проби.
В присутності представника відповідача позивач здійснив відбір контрольної вибіркової проби з контрольного колодязя КК-1, примірник акту №5231 вручений відповідачу, про що свідчить підпис його працівника (головний інженер Осташевський І.В.), з правом на проведення контрольного аналізу та порядком використання результатів представник відповідача був ознайомлений, про що свідчить його підпис в акті. Зауважень щодо порушення порядку відбору проб стічної води представником відповідача надано не було.
Відповідно до пункту 7.2.24 місцевих Правил результати контрольного аналізу подаються підприємством на розгляд водоканалу не пізніше 72 годин після закінчення аналізу. Згідно з пунктом 7.2.17 місцевих Правил та акту, для перевірки і уточнення результатів головного аналізу відповідачу передано запломбовану пробу для проведення контрольного аналізу. Пунктом 7.2.19 місцевих Правил приймання стічних вод передбачено, що підприємство має право контрольний аналіз не проводити (пункт 7.2.22 місцевих Правил приймання стічних вод), наперед погоджуючись з результатом головного аналізу. Матеріали справи не містять доказів того, що відповідач скористався зазначеним правом. Відповідно до пункту 7.2.22 місцевих Правил приймання стічних вод позивач виконав розрахунок додаткової плати за результатами головного аналізу.
Відповідно до пунктів 3.1.5, 4.2.2.4, 8.4.3, 9.2.2 місцевих Правил приймання стічних вод при виявленні перевищень якісних показників стічних вод, Водоканал зобов'язаний нарахувати додаткову плату за водовідведення, обчислену за підвищеним коефіцієнтом кратності, а відповідач зобов'язаний її сплатити. Аналогічна вимога передбачена пунктом 3.6 Договору, відповідно до якої скидання абонентом стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій на його каналізаційному випуску оплачується з відповідним підвищеним коефіцієнтом. Визначення допустимих концентрацій і нарахування додаткової плати за послуги водовідведення проводиться Львівводоканалом відповідно до правил приймання.
Скидання стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій (ДК) оплачується з відповідним коефіцієнтом кратності (пункти 4.2.2.4, 9.2 місцевих Правил та пункт 3.6 Договору). Хіміко-бактеріологічною лабораторією позивача проведено аналіз, на підставі якого складено результат вимірювань №1072 від 28.03.-04.04.2013 р. відповідно до пунктів 2.6, 3.2.6 місцевих Правил приймання стічних вод. Лабораторні дослідження зафіксували перевищення допустимих концентрацій сухого залишку та фосфатів.
Відповідно до пунктів 3.1.5, 9.2.2 місцевих Правил та підпункту 3.6 Договору позивачем нараховано відповідачу додаткову плату за скид понаднормативних забруднень, яка згідно з розрахунком №4830/36 від 04.04.2013 р. становить 12.895,77 грн.
Згідно з пунктом 4.2 Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19 лютого 2002 року №37, плата за скид понаднормативних забруднень розподіляється наступним чином: 20 відсотків перераховуються Водоканалом до місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, що утворені в складі сільських, селищних, міських бюджетів; 80 відсотків залишаються у розпорядженні Водоканалу і використовуються на відшкодування збитків Водоканалу, викликаних цими скидами, на ремонт і поліпшення експлуатації каналізаційної мережі та очисних споруд, а також на розвиток каналізаційного господарства населеного пункту.
За таких обставин, оскільки у відповідача виник обов'язок з додаткової оплати за скид стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднень, вимоги позивача про стягнення 12.895,77 грн. є обгрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
При цьому суд відхиляє заперечення відповідача про те, що положення місцевих Правил в частині встановлення формули плати за скид наднормативно забруднених стічних вод та п.7.2 "Порядок відбору проб", п. 8.2 "Встановлення нормативу плати за скид наднормативних забруднень", п.8.4 "Визначення величини плати за стікання стічних вод" суперечать вимогам КНД 211.1.0.009.94 , ДСТУ ІSО 5667-10-2005 та Інструкції з огляду на наступне.
КНД 211.1.0.009.94 та ДСТУ ІSО 5667-10-2005, на які посилається відповідач, регулюють здійснення контролю за якістю води у відкритих водоймах та стічних вод, що скидаються у відкриті водойми, вони не внормовують порядку скиду стічних вод підприємствами у систему міської каналізації та контролю за цими скидами.
Місцеві Правила оспорювалися в суді Львівською залізницею з підстав їх невідповідності державним Правилам та Інструкції, зокрема, в частині визначення розміру та порядку плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями (розділ 8 місцевих Правил). Однак, постановою Львівського апеляційного господарського суду від 26.07.2006р. у справі № 1/84-22/26 (55), залишеною без змін ухвалою Вищого адміністративного суду від 24.05.2007р., встановлено їх відповідність цим нормативним актам та відмовлено в задоволені позову.
В силу положень статті 35 Господарського процесуального кодексу України ці факти є встановленими.
Отже, доводи скаржника про невідповідність чинному законодавству місцевих Правил в частин формули нарахування додаткової плати не можуть братися зо уваги.
Додатково суд звертає увагу на факт укладення між сторонами договору №115 від 01.12.2006 р. про приймання наднормативно забруднених стічних вод, за яким Львівводоканал зобов'язався приймати наднормативно забруднені стічні води абонента, а абонент сплачує додаткову плату за приймання таких вод. Зазначене свідчить про те, що відповідач вчиняв дії з недопущення неправомірного скидання стічних вод з перевищенням забруднюючих речовин, однак матеріалами справи підтверджено, що відповідачем порушено умови Тимчасового ліміту №1945.
Відповідно до статей 33, 38 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує необхідні докази.
Зазначені вище норми процесуального закону спрямовані на реалізацію статті 43 Господарського процесуального кодексу України. Згідно з положеннями цієї статті судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.
За таких обставин суд дійшов висновку про те, що відповідачем не спростовано доводів позовної заяви, а судом не виявлено на підставі наявних документів у справі інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору.
В силу положень частини другої статті 49 Господарського процесуального кодексу судовий збір покладається відповідача.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 33, 34, 49, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Львівморепродукти" (адреса: вулиця Опришківська, будинок 5, місто Львів, Львівська область, 79024; ідентифікаційний код 25236666) на користь Львівського міського комунального підприємства "Львівводоканал" (адреса: вулиця Зелена, будинок 64, Личаківський район, місто Львів, Львівська область, 79017; ідентифікаційний код 03348471) 10.672,36 грн., 1.720,50 грн. відшкодування витрат на оплату судового збору.
3. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Львівморепродукти" (адреса: вулиця Опришківська, будинок 5, місто Львів, Львівська область, 79024; ідентифікаційний код 25236666) в доход міського бюджету міста Львова (фонд охорони навколишнього природного середовища м. Львова, рахунок 33110331700002 за кодом бюджетної класифікації: 24062100 "Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності", банк ГУДКУ у Львівській області, код ЄДРПОУ 23949066, код МФО 825014) 2.223,41 грн.
4. Накази видати відповідно до статті 116 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено 14.11.2013 р.
Суддя Рим Т.Я.