Постанова № 35308454, 19.11.2013, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.11.2013
Номер справи
820/10225/13-а
Номер документу
35308454
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

lass="fs119">

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

19 листопада 2013 р. № 820/10225/13-а

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спірідонов М.О. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом

dth="88 %" class="tds7">

Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні"

до

8 %" class="tds8">

ss="fs113"> Комунальної організації (установа, заклад) Гороховатського дошкільного навчального закладу "Сонечко" (ясла-садок) Гороховатської сільської ради Борівського району Харківської області

про

стягнення суми ,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з Комунальної організації (установа, заклад) Гороховатського дошкільного навчального закладу "Сонечко" (ясла-садок) Гороховатської сільської ради Борівського району Харківської області у дохід держбюджету штраф у сумі 1700,00 грн.

В обґрунтування позову вказано, що у ході перевірки ВП "Держенергонагляд у Північному регіоні" за дотриманням чинного законодавства встановлено, що 14 лютого 2013 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження технічного стану електричного обладнання Комунальної організації (установа, заклад) Гороховатський дошкільний навчальний заклад «Сонечко» (ясла-садок) Гороховатської сільської ради Борівського району Харківської області, про було складено акт № 07/12-06-027. За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис № 07/12-06-027 від 14.02.13 р. про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав.

21.08.13 р. інспекцією Держенергонагляду у Харківській області було проведено перевірку виконання вимог припису № 07/12-06-108 від 19.06.13 р. і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/12-02-011 та старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову № 07/10-01-053 від 03.09.13 р. про накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики про усунення раніше виявлених порушень на суму 1700 (одна тисяча сімсот) грн.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження була надіслана відповідачу 30 жовтня 2013 року та отримана відповідачем 02 листопада 2013 року, про що свідчить зворотній корінець повідомлення про вручення поштового відправлення який повернувся до канцелярії суду 07 листопада 2013 року.

Відповідно до ч. 8, 11 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження жодної заяви на адресу суду не надав.

Судом встановлено, що що у ході перевірки ВП "Держенергонагляд у Північному регіоні" за дотриманням чинного законодавства встановлено, що 14 лютого 2013 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження технічного стану електричного обладнання Комунальної організації (установа, заклад) Гороховатський дошкільний навчальний заклад «Сонечко» (ясла-садок) Гороховатської сільської ради Борівського району Харківської області, про було складено акт № 07/12-06-027. За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис № 07/12-06-027 від 14.02.13 р. про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав.

21.08.13 р. інспекцією Держенергонагляду у Харківській області було проведено перевірку виконання вимог припису № 07/12-06-108 від 19.06.13 р. і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/12-02-011 та старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову № 07/10-01-053 від 03.09.13 р. про накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики про усунення раніше виявлених порушень на суму 1700 (одна тисяча сімсот) грн.

Відповідно до ст. 2 Закону України „Про теплопостачання" цей Закон регулює відносини, що виникають у зв'язку з виробництвом, транспортуванням, постачанням і використанням теплової енергії, державним наглядом (контролем) у сфері теплопостачання, експлуатацією теплоенергетичного обладнання та виконанням робіт на об'єктах у сфері теплопостачання суб'єктами господарської діяльності незалежно від форми власності.

Відповідно до ст. 9 Закону України „Про теплопостачання" однією із засад державного управління у сфері теплопостачання є забезпечення надійності теплопостачання як одного з необхідних елементів безпеки людини. Згідно зі ст. 14 зазначеного закону та п. 1 Положення „Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії", затвердженого КМУ від 07.08.96р. №929 із змінами та доповненнями, державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд). Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. За ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарювання несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з Положенням Про відокремлений підрозділ „Держенергонагляд у Північному регіоні", затвердженим директором Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго", Держенергонагляд у Північному регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об'єднаної енергосистеми України.

Відповідно до ч. 1 – 4 ст. 14 Закону України „Про теплопостачання" державний нагляд (контроль) у сфері теплопостачання здійснює центральний орган виконавчої влади з державного енергетичного нагляду. Предметом державного нагляду (контролю) у сфері теплопостачання є господарська діяльність, пов'язана з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням теплової енергії в частині технічної експлуатації теплових, тепловикористальних установок і мереж, енергетичного обладнання суб'єктів відносин у сфері теплопостачання, випробування та ремонту зазначених установок і мереж, режимів споживання теплової енергії, а також виконання робіт з проектування теплових, тепловикористальних установок і мереж. Способом здійснення державного нагляду (контролю) у сфері теплопостачання є проведення центральним органом виконавчої влади з державного енергетичного нагляду відповідних обстежень, перевірок, оглядів, інспектування теплових, тепловикористальних установок і мереж, енергетичного обладнання суб'єктів відносин у сфері теплопостачання в порядку, визначеному Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Центральний орган виконавчої влади з державного енергетичного нагляду здійснює нагляд за тепловими, тепловикористальними установками та мережами суб'єктів відносин у сфері теплопостачання щодо додержання вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічного стану теплових, тепловикористальних установок та мереж, їх експлуатації, проектування, будівництва, підтвердження готовності до роботи, користування енергією у сфері теплопостачання.

Згідно вищевказаних нормативних актів в компетенцію Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії входить здійснення нагляду за технічним станом та організацією технічної експлуатації електричних установок, тепловикористовуючих установок і теплових мереж, дотриманням вимог правил і нормативних актів з питань теплопостачання.

Відповідно до ч. 8 ст. 31 Закону України “Про теплопостачання”, суб’єкт господарювання повинен сплатити штраф у п’ятнадцятиденний термін із дня отримання постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Постанова про накладення штрафу № 07/10-01-053 від 03.09.2013 року була отримана відповідачем 07.09.2013 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення.

Зазначена постанова відповідачем не оскаржена.

На підставі зібраних по справі доказів суд дійшов висновку, що постанова про накладення штрафу на відповідача прийнята на підставі та у межах повноважень позивача, є чинною.

На час розгляду справи сума штрафу відповідачем не сплачена, а тому із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Суд, проаналізувавши положення ст. 71 КАС України прийшов до висновку, що відповідач доказів щодо спростування вимог позивача суду не надав.

Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку про законність та правомірність вимог позивача, та вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст. 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Комунальної організації (установа, заклад) Гороховатського дошкільного навчального закладу "Сонечко" (ясла-садок) Гороховатської сільської ради Борівського району Харківської області про стягнення суми - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Комунальної організації (установа, заклад) Гороховатського дошкільного навчального закладу "Сонечко" (ясла-садок) Гороховатської сільської ради Борівського району Харківської області, код.36796910 на користь Державного бюджету України заборгованість у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень нуль копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.

Якщо суб’єкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Спірідонов М.О.