ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
справа № 806/6218/13-a
категорія 10.3
07 жовтня 2013 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Попової О. Г. ,
при секретарі - Степанові П.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Юкрейніан Клеузінг Компані" FONT class="fs45">про> стягнення 27281,93 грн,-
встановив:
Житомирське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Юкрейніан Клеузінг Компані" 27281,93 грн. адміністративно-господарських санкцій та пені за недодержання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів. Позовні вимоги обгрунтовано тим, що згідно звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу працюючих на товаристві у 2012 році складала 101 чоловік, а тому відповідач мав працевлаштувати 4 інваліда, тоді як фактично працевлаштував 2 осіб - інвалідів, що свідчить про те, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Юкрейніан Клеузінг Компані" не виконало нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити з підстав, зазначених в позові.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив з підстав, зазначених в письмових запереченнях щодо позову.
Заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в України" (далі Закону), для підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньо-облікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік, - у кількості одного робочого місця.
Відповідно до ст. 20 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньо облікова чисельність працюючих інвалідів менша ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації, громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю; порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені на повну суму недоїмки за весь її строк; адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються вищезазначеними суб"єктами самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком в якому відбулося порушення нормативу, встановленого ч. 1 ст. 19 цього Закону.
Судом встановлено, що протягом 2012 року Товариством з обмеженою відповідальністю "Юкрейніан Клеузінг Компані" до Червоноармійського районного центру зайнятості направлялись щомісячні звіти форми №3-ПН затвердженої наказом Державного комітету статистики №420 від 19.12.2005 року, про виділені робочі місця для інвалідів (а.с.22-33).
Таким чином, відповідачем додержано порядок інформування Державної служби зайнятості щодо наявності робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України в постанові від 31.01.2007 року за №70.
Крім того, встановлено, що згідно наказу Товариства з обмеженою відповідальністю "Юкрейніан Клеузінг Компані" від 10.01.2012 року за №3 а, на підприємстві створено постійно діючу комісію по працевлаштуванню інвалідів (а.с.20). З метою запрошення інвалідів на підприємство для працевлаштування, відповідачем протягом 2012 року надавались оголошення в районних засобах масової інформації (а.с.35-46).
За таких обставин встановлено, що відповідачем вимоги щодо виділення та створення робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативів ст.19 Закону, у 2012 році були виконані, оскільки протягом року на підприємстві були створені робочі місця для чотирьох інвалідів, щомісяця направлялись звіти до центру зайнятості про існування вакансій для такої категорії працюючих.
З огляду на викладене, відповідач, як роботодавець, вжив усіх необхідних заходів для недопущення господарського правопорушення, свій обов'язок зі створення робочих місць для інвалідів виконав.
Також слід зазначити, що на підприємство не може бути покладено обов'язок займатись пошуком інвалідів для працевлаштування та відповідальність за ненаправлення уповноваженими органами необхідної кількості інвалідів для працевлаштування, відсутність у населеному пункті за місцем знаходження відповідача інвалідів, які бажають працевлаштуватись.
З наведених вище підстав, позовні вимоги Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів є безпідставними.
Керуючисьст.ст.158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
постановив:
В задоволенні позовних вимог Житомирському обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів відмовити за безпідставністю.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя О.Г. Попова
Повний текст постанови виготовлено: 11 жовтня 2013 р.