Постанова № 35283480, 11.11.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2013
Номер справи
805/14461/13-а
Номер документу
35283480
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 листопада 2013 р. Справа № 805/14461/13-а

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Христофорова А.Б.,

суддів Аканова О.О., Ткаченко Т.С.,

при секретарі - Сапєгіній А.Г.,

за участю

представника позивача - Слупський Є.В.

представників відповідача - Руднєва Н.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН» до Міністерства доходів і зборів України про визнання протиправним неприйняття для реєстрації податкових накладних Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН», вважати прийнятими та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН»,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН», звернувся до суду з позовною заявою до Міністерства доходів і зборів України про визнання протиправними дій щодо відмови у реєстрації податкових накладних Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН», зобов'язання зареєструвати податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН», зобов'язання вчинити дії щодо усунення буд-яких перешкод у реєстрації податкових накладних Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН».

В обґрунтування позову зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН» в період з 06.06.2013 року по 03.09.2013 року за допомогою засобів електронного зв'язку було направлено на реєстрацію податкові накладні до Єдиного реєстру податкових накладних Міністерства доходів і зборів України. До теперішнього часу податкові накладні за вказаний період не були зареєстровані. В кожному випадку відмови у їх реєстрації в квитанціях № 1 було вказано наступне: «Помилка-місцезнаходження юридичної особи продавця товарів/послуг, вказане у документі не відповідає інформації Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Вважає дії відповідача щодо відмови у реєстрації накладних протиправними з огляду на наступне.

За період з 06.06.2013 року по 03.09.2013 року було направлено до ЄРПН податкові накладні та розрахунки коригування, що були виписані контрагенту покупцю ТОВ «Компанія «Імпорт».

Зазначені податкові накладні та розрахунки коригування, всі їх відомості та реквізити відповідали вимогам, що встановлені п. 201.1, п. 201.2 ст. 201 Податкового кодексу України та наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 року № 1379 «Про затвердження форми податкової накладної та порядку заповнення податкової накладної».

Всупереч порядку ведення ЄРП у реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування було відмолено, що підтверджується квитанціями № 1 у з причиною відмови «помилка - місцезнаходження юридичної особи продавця товарів/послуг, вказане у документі не відповідає інформації єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Зазначена інформація не відповідає дійсності, адже Товариство з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН» має зареєстроване місцезнаходження 83027 м. Донецьк, вул. Ціолковського, б. 9. Таку саму адресу зазначено в графі місцезнаходження (податкова адреса) продавця в податкових накладних, що були відправлені на реєстрацію до ЄРПН. Відомості про юридичну особу ТОВ «КРОНАЛАЙН», які містяться в ЄДР, підтверджено своєчасно.

Враховуючи наведене, просить задовольнити позовні вимоги.

Представник позивача надав до суду заяву про уточнення позовних вимог у відповідності до якої просить визнати протиправним неприйняття для реєстрації податкових накладних Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН», вважати прийнятими та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН».

Представник позивача у судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити, надав суду пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечувала проти задоволення позовних вимог, просила суд відмовити позивачу в задоволенні позову у повному обсязі.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Позивач, - Товариство з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН» (Далі - ТОВ «КРОНАЛАЙН»), - є юридичною особою та згідно ст. 48 КАС України здатний особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.

Відповідач, - Мінстерство доходів і зборів України, є центральним органом влади, суб'єктом владних повноважень, згідно ст. 48 КАС України здатний особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.

Судом встановлено, що 08.08.2008 року між Державною податковою інспекцією у Київському районі м. Донецька і платником податків ТОВ «КРОНАЛАЙН» укладено договір № 120/28-013-6 про визнання електронних документів, предметом якого є визнання податкових документів (податкової звітності, реєстрів отриманих та виданих податкових накладних з податку на додану вартість та інших звітних податкових документів) поданих платником податків в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису (ЕЦП) до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку або на електронних носіях, як оригіналу. Договір діє до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів. Якщо платник податків подає до органу ДПС нові посилені сертифікати ЕЦП, цей договір вважається пролонгованим до закінчення терміну чинності нових посилених сертифікатів ключів.

Чинність договору сторонами не оспорюється.

В період з 06.06.2013 року по 03.09.2013 року за допомогою засобів електронного зв'язку до Єдиного реєстру податкових накладних Міністерства доходів і зборів України було направлено на реєстрацію податкові накладні та розрахунки коригування, що були виписані контрагенту покупцю ТОВ «Компанія «Імпорт» :

від 25.06.2013 року № 683 на суму з ПДВ 376043,48 гривень;

від 26.06.2013 року № 745 на суму з ПДВ 468809,36 гривень;

від 27.06.2013 року № 814 на суму з ПДВ 196113,74 гривень;

від 27.06.2013 року № 815 на суму з ПДВ 171268,19 гривень;

від 01.07.2013 року № 20 на суму з ПДВ 143986,99 гривень;

від 02.07.2013 року № 79 на суму з ПДВ 343711,18 гривень;

від 05.07.2013 року № 162 на суму з ПДВ 205072,73 гривень;

від 08.07.2013 року № 195 на суму з ПДВ 216587,48 гривень;

розрахунок коригування кількісних та вартісних показників № 726 від 29.08.2013 року до п/н від 08.07.2013 року № 195;

розрахунок коригування кількісних та вартісних показників № 727 від 29.08.2013 року до п/н від 08.07.2013 року № 195;

від 09.07.2013 року № 221 на суму з ПДВ 772461,66 гривень;

від 11.07.2013 року № 232 на суму з ПДВ 341146,67 гривень;

від 12.07.2013 року № 351 на суму з ПДВ 209529,48 гривень;

від 15.07.2013 року № 353 на суму з ПДВ 323402,53 гривень;

від 17.07.2013 року № 439 на суму з ПДВ 371376,70 гривень;

розрахунок коригування кількісних та вартісних показників № 666 від 29.08.2013 року до п/н від 17.07.2013 року № 439;

від 19.07.2013 року № 518 на суму з ПДВ 342593,58 гривень;

від 22.07.2013 року № 527 на суму з ПДВ 348080,69 гривень;

від 25.07.2013 року № 634 на суму з ПДВ 202982,51 гривень;

від 26.07.2013 року № 679 на суму з ПДВ 296093,34 гривень;

від 29.07.2013 року № 680 на суму з ПДВ 691527,94 гривень;

від 30.07.2013 року № 710 на суму з ПДВ 279223,34 гривень;

від 30.07.2013 року № 720 на суму з ПДВ 198145,24 гривень;

від 31.07.2013 року № 762 на суму з ПДВ 71623,97 гривень;

від 31.07.2013 року № 763 на суму з ПДВ 306199,63 гривень;

від 01.08.2013 року № 16 на суму з ПДВ 186125,71 гривень;

від 03.08.2013 року № 48 на суму з ПДВ 17057,71 гривень;

від 05.08.2013 року № 83 на суму з ПДВ 191286,10 гривень;

від 07.08.2013 року № 159 на суму з ПДВ 110521,48 гривень;

від 08.08.2013 року № 234 на суму з ПДВ 108109,49 гривень;

від 09.08.2013 року № 235 на суму з ПДВ 178109,51 гривень;

від 13.08.2013 року № 320 на суму з ПДВ 624789,48 гривень;

від 14.08.2013 року № 366 на суму з ПДВ 433556,05 гривень;

від 16.08.2013 року № 442 на суму з ПДВ 154531,72 гривень;

від 19.08.2013 року № 504 на суму з ПДВ 450663,91 гривень;

від 21.08.2013 року № 591 на суму з ПДВ 269 011,49 гривень;

від 23.08.2013 року № 653 на суму з ПДВ 133428,05 гривень;

від 29.08.2013 року № 688 на суму з ПДВ 85332,72 гривень;

від 27.08.2013 року № 652 на суму з ПДВ 596665,07 гривень;

від 27.08.2013 року № 775 на суму з ПДВ 273871,99 гривень;

від 27.08.2013 року № 813 на суму з ПДВ 992,46 гривень;

від 28.08.2013 року № 722 на суму з ПДВ 484965,16 гривень;

від 29.08.2013 року № 723 на суму з ПДВ 1139661,68 гривень;

від 30.08.2013 року № 762 на суму з ПДВ 733539,71 гривень;

від 31.08.2013 року № 818 на суму з ПДВ 492097,86 гривень;

від 02.09.2013 року № 16 на суму з ПДВ 1223448,18 гривень;

від 03.09.2013 року № 101 на суму з ПДВ 406245,85 гривень.

Судом встановлено, що вищезазначені документи не були прийняті відповідачем, про що свідчать відповідні квитанції № 1 із зазначенням помилок: місцезнаходження юридичної особи продавця товарів/послуг, вказане у документі не відповідає інформації Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Вимоги до оформлення податкових накладних, їх видачі та внесення до Єдиного реєстру податкових накладних встановлені статтею 201 Податкового кодексу України та Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України за № 1246 від 29 грудня 2010 року.

Відповідно до пунктів 201.1, 201.2 статті 201 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один із таких способів : а) у паперовому вигляді; б) в електронній форм з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов'язковим. Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади,що забезпечує формування державної фінансової політики.

Пунктом 201.10 цієї ж статті передбачено, що Податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Таким чином, вказаними положеннями Кодексу на платника податку-продавця товарів/послуг покладено обов'язок надати покупцеві податкову накладну за наслідками господарської операції з поставки таких товарів/послуг, а також зареєструвати таку податкову накладну у Єдиному реєстрі податкових накладних шляхом надсилання її податковому органу. Підтвердженням реєстрації податкової накладної у вказаному Реєстрі є квитанція. При цьому, у випадках неприйняття податкової накладної у разі порушення вимог,встановлених пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1статті 192 Податкового кодексу України, податковий орган також надсилає квитанцію продавцю із зазначенням причини неприйняття. У такому разі покупець товарів/послуг не буде мати права на віднесення сум ПДВ по такій податковій накладній до податкового кредиту , в той час як продавець не звільняється від обов'язку включення суми ПДВ по цій податковій накладній до суми податкових зобов'язань за відповідний звітній період.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї ( далі-податкова накладна та/або розрахунок коригування), до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр) платників податку на додану вартість - продавців товарів (послуг), звіряння даних, що містяться у виданих платниками такого податку-покупцями товарів (послуг) податковій накладній та розрахунку коригування з відомостями, які містяться у Реєстрі, встановлено Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.10 №1246 (далі - Порядок № 1246 ).

Відповідно до пункту 2 цього Порядку, внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування до Реєстру здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі Державній податковій службі з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру.

За змістом пункту 8 Порядку №1246, для підтвердження прийняття податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації продавцю видається квитанція в електронній формі у текстовому форматі, у якій зазначаються реквізити зазначених документів, відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому державною податковою службою , результати перевірки електронного цифрового підпису, інформація про продавця,дата та час прийняття,реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова накладна та/або розрахунок коригування. Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис Державної податкової служби,підлягає шифруванню та надсилається продавцеві засобами телекомунікаційного зв'язку. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в державній податковій службі.

Пунктом 9 Порядку № 1246 передбачено, що причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є: наявність помилок; відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами.

Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис Державної податкової служби, підлягає шифруванню та надсилається протягом операційного дня продавцеві засобами телекомунікаційного зв'язку. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в Державній податковій службі.

Крім того, відповідно до пункту 7 розділу 111 Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку , затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 10 квітня 2008 р. №233, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 квітня 2008 р. за № 320/15011 ( далі - Інструкція № 233), при поданні податкових документів в електронній формі телекомунікаційними каналами зв'язку платник податків та органи ДПС повинні додержуватися встановленого цим пунктом порядку. Зокрема, п.п. 7.6 цього пункту передбачено, що якщо надіслані податкові документи сформовано з помилкою, то платнику податків надсилається друга квитанція в електронному вигляді у тестовому форматі про неприйняття податкових документів в електронному вигляді із зазначенням причини. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику податків засобами телекомунікаційного зв'язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС.

Судом не встановлено невідповідності податкових накладних та розрахунків коригування вимогам, які встановлені п. 201.1, п. 201.2 ст. 201 Податкового кодексу України та наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 року № 1379 «Про затвердження форми податкової накладної та порядку заповнення податкової накладної».

На вимогу суду представником відповідача було надано до суду лист Департаменту правової роботи про надання інформації від 08.11.2013 року.

Згідно вказаного листа зокрема зазначено, що за даними архіву податкової звітності станом на 29.10.2013 року податкові накладні виписані ТОВ «КРОНАЛАЙН» за період червень-вересень 2013 року не зареєстровані в ЄРПН у зв'язку із відсутністю за місцезнаходженням юридичної особи продавця товарів/послуг.

На вимогу суду представником позивача було надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 07.11.2013 року, у якому зазначено місцезнаходження юридичної особи ТОВ «КРОНАЛАЙН» 83027, Донецька область, м. Донецьк, Київський район, вул. Ціолковського, буд. 9.

Також представником позивача було надано до суду витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 07.11.2013 року, у якому зазначено місцезнаходження юридичної особи ТОВ «КОМПАНІЯ «ІМПОРТ» 83027, Донецька область, м. Донецьк, Київський район, вул. Ціолковського, буд. 9.

Крім того обставини перебування ТОВ «КРОНАЛАЙН» за адресою 83027, Донецька область, м. Донецьк, Київський район, вул. Ціолковського, буд. 9 підтверджуються договором оренди нежитлового приміщення від 03.10.2011 року, наданого представником позивача.

ДПІ у Київському районі м. Донецька Донецької області ДПС листом від 18.06.2013 року № 8163/10/18-213, складним за наслідками розгляду скарги ТОВ «КРОНАЛАЙН» повідомило, що перешкоди щодо надання звітності в електронному вигляді та реєстрації податкових накладних у ЄРПН з боку ДПІ у Київському районі м. Донецька Донецької області ДПС відсутні (том 1 а.с. 33-34).

Головне управління Міндоходів у Донецькій області та Міністерства доходів і зборів України за наслідками розгляду скарги ТОВ «КРОНАЛАЙН» надало відповідь № 453/10/05-99-18-01-13-2 від 18.06.2013 року, якою повідомила, що заборона щодо реєстрації податкових накладних в ЄРПН з боку ДПІ відсутня (том 1 а.с. 31-32).

Листом від 26.06.2013 року № 5728/6/999918-06-05-15 Міністерство Доходів і зборів України складним за наслідками розгляду скарги ТОВ «КРОНАЛАЙН» повідомило лише якими документами керуються територіальні органи Міністерства доходів і зборів України під час прийняття податкових документів (том 1 а.с. 35-36).

Суд також зауважує, що відповідач - Міністерство доходів і зборів України, зобов'язаний відповідно до п.п. 21.1.2, 21.1.3,21.1.4 п.21.1 статті 21 Податкового кодексу України забезпечувати сумлінне виконання покладених на контролюючі органи функцій, забезпечувати ефективну роботу та виконання завдань контролюючих органів відповідно до їх повноважень,не допускати порушень прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій.

Крім того, на переконання суду, механізм взаємодії між податковими органами на різних рівнях врегульований відповідними нормативними актами з питань діяльності податкових органів. Будь-які недоліки або неврегульованість такого механізму не повинні впливати на можливість виконання платником податків - продавцем товарів/послуг обов'язку надавати покупцеві та надсилати для реєстрації у реєстрі податкових накладних за наслідками вчинюваних ним господарських операцій. В межах спірних відносин, позивач дотримався свого обов'язку та надіслав до податкового органу податкові накладні, видані покупцям з 28.05.2013 року по 17.06.2013 року. Натомість, податковий орган свого обов'язку з прийняття та реєстрації вказаних податкових накладних у Реєстрі не виконав, що потягло негативні наслідки як для позивача, як продавця товарів/послуг, так і для його контрагентів-покупців.

Таким чином, суд дійшов висновку про протиправність дій податкового органу щодо неприйняття для реєстрації податкових накладних Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН».

В інформаційному листі Вищого адміністративного суду України від 24.10.2013 року № 1486/12/13-13 про узагальнення судової практики, зазначено, що визнання неправомірним неприйняття податкової накладної для реєстрації тягне настання наслідків, передбачених у пункті 201.10 статті 201 Податкового кодексу України. Отже, податкова накладна вважається прийнятою протягом того операційного дня, коли вона була надіслана платником податків для реєстрації.

Таким чином, з урахуванням вищезазначеного та інформаційного листа Вищого адміністративного суду України від 24.10.2013 року № 1486/12/13-13, суд приходить до висновку, що необхідно вважати прийнятими та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН».

Частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені критерії, якими керується адміністративний суд при перевірці рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень. Відповідність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень передбаченим частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України критеріям перевіряється судом з урахуванням закріпленого статтею 9 Кодексу адміністративного судочинства України принципу законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На думку суду відповідач не довів правомірності дій, що стосуються предмету позову.

Виходячи з меж заявлених позовних вимог, аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про те, що викладені в позовній заяві вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до підпункту 3 пункту 9 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України у разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) Державна казначейська служба України відображає в обліку відповідні бюджетні зобов'язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов'язання. Погашення таких бюджетних зобов'язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний привести у відповідність з бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов'язання.

Водночас пунктом 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 845 встановлено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету та/або заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.

З урахуванням принципу пріоритетності законів над підзаконними актами, оскільки судом задоволено позовні вимоги позивача, а відповідачем у справі є суб`єкт владних повноважень, звільнений від сплати судових витрат, судові витрати, у тому числі судовий збір та витрати на проведення судової експертизи, підлягають стягненню із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунку суб'єкта владних повноважень - відповідача, як зазначено Вищим адміністративним судом України у листі від 21.11.2011 року №2135/11/13-11 "Щодо стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ".

Відповідно до ст.94 КАСУ-, суд присуджує з Державного бюджету України на користь позивача документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору відповідно до задоволених вимог на суму 34,41 гривень.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-112, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН» до Міністерства доходів і зборів України про визнання протиправним неприйняття для реєстрації податкових накладних Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН», вважати прийнятими та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН» (83027, м. Донецьк, вул. Ціолковського, 9, код ЄДРПОУ 32645517), задовольнити повністю.

Визнати протиправним неприйняття Міністерством доходів і зборів України для реєстрації податкових накладних Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН» : від 25.06.2013 року № 683, від 26.06.2013 року № 745, від 27.06.2013 року № 814, від 27.06.2013 року № 815, від 01.07.2013 року № 20, від 02.07.2013 року № 79, від 05.07.2013 року № 162, від 08.07.2013 року № 195, розрахунок коригування кількісних та вартісних показників № 726 від 29.08.2013 року до п/н від 08.07.2013 року № 195, розрахунок коригування кількісних та вартісних показників № 727 від 29.08.2013 року до п/н від 08.07.2013 року № 195, від 09.07.2013 року № 221, від 11.07.2013 року № 232, від 12.07.2013 року № 351, від 15.07.2013 року № 353, від 17.07.2013 року № 439, розрахунок коригування кількісних та вартісних показників № 666 від 29.08.2013 року до п/н від 17.07.2013 року № 439, від 19.07.2013 року № 518, від 22.07.2013 року № 527, від 25.07.2013 року № 634, від 26.07.2013 року № 679, від 29.07.2013 року № 680, від 30.07.2013 року № 710, від 30.07.2013 року № 720, від 31.07.2013 року № 762, від 31.07.2013 року № 763, від 01.08.2013 року № 16, від 03.08.2013 року № 48, від 05.08.2013 року № 83, від 07.08.2013 року № 159, від 08.08.2013 року № 234, від 09.08.2013 року № 235, від 13.08.2013 року № 320, від 14.08.2013 року № 366, від 16.08.2013 року № 442, від 19.08.2013 року № 504, від 21.08.2013 року № 591, від 23.08.2013 року № 653, від 29.08.2013 року № 688, від 27.08.2013 року № 652, від 27.08.2013 року № 775, від 27.08.2013 року № 813, від 28.08.2013 року № 722, від 29.08.2013 року № 723, від 30.08.2013 року № 762, від 31.08.2013 року № 818, від 02.09.2013 року № 16, від 03.09.2013 року № 101.

Вважати прийнятими та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН» (83027, м. Донецьк, вул. Ціолковського, 9, код ЄДРПОУ 32645517):

від 25.06.2013 року № 683-датою 05.07.2013 року, від 26.06.2013 року № 745- датою 05.07.2013 року, від 27.06.2013 року № 814-датою 13.08.2013 року, від 27.06.2013 року № 815- датою 05.07.2013 року, від 01.07.2013 року № 20-датою 15.07.2013 року, від 02.07.2013 року № 79-датою 17.07.2013 року, від 05.07.2013 року № 162-датою 17.07.2013 року, від 08.07.2013 року № 195-датою 23.07.2013 року, розрахунок коригування кількісних та вартісних показників № 726 від 29.08.2013 року до п/н від 08.07.2013 року № 195-датою 13.09.2013 року, розрахунок коригування кількісних та вартісних показників № 727 від 29.08.2013 року до п/н від 08.07.2013 року № 195, від 09.07.2013 року № 221-датою 24.07.2013 року, від 11.07.2013 року № 232-датою 24.07.2013 року, від 12.07.2013 року № 351-датою 24.07.2013 року, від 15.07.2013 року № 353-датою 24.07.2013 року, від 17.07.2013 року № 439-датою 24.07.2013 року, розрахунок коригування кількісних та вартісних показників № 666 від 29.08.2013 року до п/н від 17.07.2013 року № 439-датою 13.09.2013 року, від 19.07.2013 року № 518- датою 24.07.2013 року, від 22.07.2013 року № 527-датою 06.08.2013 року, від 25.07.2013 року № 634-датою 09.08.2013 року, від 26.07.2013 року № 679-датою 09.08.2013 року, від 29.07.2013 року № 680-датою 09.08.2013 року, від 30.07.2013 року № 710-датою 09.08.2013 року, від 30.07.2013 року № 720-датою 13.08.2013 року, від 31.07.2013 року № 762-датою 14.08.2013 року, від 31.07.2013 року № 763-датою 14.08.2013 року, від 01.08.2013 року № 16-датою 15.08.2013 року, від 03.08.2013 року № 48-датою 15.08.2013 року, від 05.08.2013 року № 83-датою 15.08.2013 року, від 07.08.2013 року № 159-датою 21.08.2013 року, від 08.08.2013 року № 234-датою 21.08.2013 року, від 09.08.2013 року № 235-датою 21.08.2013 року, від 13.08.2013 року № 320-датою 28.08.2013 року, від 14.08.2013 року № 366-датою 28.08.2013 року, від 16.08.2013 року № 442-датою 30.08.2013 року, від 19.08.2013 року № 504-датою 02.09.2013 року, від 21.08.2013 року № 591-датою 02.09.2013 року, від 23.08.2013 року № 653-датою 02.09.2013 року, від 29.08.2013 року № 688-датою 13.09.2013 року, від 27.08.2013 року № 652-датою 05.09.2013 року, від 27.08.2013 року № 775-датою 09.09.2013 року, від 27.08.2013 року № 813-датою 09.09.2013 року, від 28.08.2013 року № 722-датою 05.09.2013 року, від 29.08.2013 року № 723-датою 05.09.2013 року, від 30.08.2013 року № 762-датою 05.09.2013 року, від 31.08.2013 року № 818-датою 14.09.2013 року, від 02.09.2013 року № 16-датою 17.09.2013 року, від 03.09.2013 року № 101-датою 17.09.2013 року.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОНАЛАЙН» (83027, м. Донецьк, вул. Ціолковського, 9, код ЄДРПОУ 32645517) витрати по сплаті судового збору у розмірі 34,41 гривень (тридцять чотири) гривень 41 коп. шляхом безспірного списання із рахунку Міністерства доходів і зборів України.

Постанова ухвалена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 11 листопада 2013 року в присутності представників сторін.

Постанова виготовлена в повному обсязі 16 червня 2013 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Головуючий суддя Христофоров А.Б.

Судді Аканова О.О.

Ткаченко Т.С.