Постанова № 35252999, 07.11.2013, Немишлянський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Фрунзенський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
07.11.2013
Номер справи
645/7710/13-а
Номер документу
35252999
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 645/7710/13-а

Провадження № 2-а/645/150/13

Постанова

іменем України

07 листопада 2013 року Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі :

головуючого судді Іващенко С.О.,

секретаря судових засідань ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради до ОСОБА_3 про зобовязання повернути надміру виплачені кошти за призначеною державною допомогою, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради звернулось до суду з позовом до Шкітко ОСОБА_3 про зобовязання повернути надміру виплачені кошти за призначеною державною допомогою.

Позивач в обґрунтування своїх вимог за позовом зазначила, що ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради була призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_3 , на період:

- з 01.02.2011 по 28.02.2011 у сумі 209,28 грн.;

- з 01.03.2011 по 31.03.2011 у сумі 258,37 грн.;

- з 01.04.2011 по 30.04.2011 у сумі 156,64 грн.;

- з 01.10.2011 по 31.10.2011 у сумі 127,00 грн.;

- з 01.11.2011 по 31.12.2011 у сумі 503,30 грн.;

- з 01.01.2012 по 31.03.2012 у сумі 811,95 грн.;

- з 01.04.2012 по 30.04.2012 у сумі 137,65 грн.;

- з 01.11.2012 по 31.03.2013 у сумі 960,05 грн.;

Всього: 3164,24 грн.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг

гр. ОСОБА_3 була призначена згідно з її заявами від 11.02.2011, 16.05.2011, 16.11.2011, 12.11.2012, в яких заявниця дає згоду на отримання будь-якої інформації, повязаної з нею та членами її сімї. До заяви гр. ОСОБА_3 заповнювала декларацію і підписувала попередження про відповідальність за надання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан зареєстрованих членів сімї.

У квітні 2013 року державним соціальним інспектором управління праці та соціального захисту населення, який діє на підставі Положення про державного соціального інспектора, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2004 № 1098, була проведена перевірка достовірності та повноти інформації, наданої гр. ОСОБА_3

Перевірка проводилась за інформацією ВДАІ Фрунзенського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області, в ході якої було встановлено, що її син, гр. ОСОБА_4, у своєму володінні має два автомобілі - марки ВАЗ-21070, 2004 року випуску, який було придбано 24.11.2004, та марки MITSUBISHI, 2007 року випуску, який було придбано 23.08.2007, про що 23.04.2013 було складено відповідний акт.

Згідно з Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.1997 № 1050 зі змінами від 06.07.2011, субсидія не призначається на загальних засадах власнику транспортних засобів вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації менше 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби закордонного виробництва, що перебувають в експлуатації менше 15 років з дати випуску. Таким чином, гр. ОСОБА_3 при наявності зазначених обставин не мала права на отримання субсидії на загальних засадах, оскільки інформація, що надана у декларації про транспортні засоби, не є достовірною. Спеціалістами ОСОБА_2 було проведено розрахунок надміру виплачених коштів. Відшкодуванню до бюджету підлягають надміру виплачені субсидії у сумі 3058,88 грн.

У судове засідання представник позивача не з`явилась, повідомлялась про дату та час слухання справи своєчасно та належним чином, надала суду заяву, з якої вбачається, що вона просить розглядати справу за її відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не зявилась, повідомлена про дату та час розгляду справи своєчасно та належним чином, надала до суду заяву з проханням розглянути справу за її відсутністю, заперечень не має, та просить винести рішення.

Враховуючи, що розгляд справи відбувся у відсутність сторін, відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши матеріали справи, доходить висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради є органом місцевого самоврядування, відповідно до ч.1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 1 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Судом встановлено, що згідно із Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.97 № 1050, зі змінами та доповненнями ОСОБА_3 ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради була призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Державна допомого - субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг гр. ОСОБА_3 була призначена згідно з її заявами від 11.02.2011, 16.05.2011, 16.11.2011, 12.11.2012, в яких заявниця дає згоду на отримання будь-якої інформації, повязаної з нею та членами її сімї.

Відповідачем заповнена декларація та підписано попередження про відповідальність за надання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан зареєстрованих членів сімї.

Згідно акту про проведення перевірки інформації про наявність особистого автотранспорту, що надається заявниками для призначення державної соціальної допомоги, житлової субсидії від 23.04.2013р. ОСОБА_3 за результатами перевірки встановлено, що її син, гр. ОСОБА_4, у своєму володінні має два автомобілі - марки ВАЗ-21070, 2004 року випуску, який було придбано 24.11.2004, та марки MITSUBISHI, 2007 року випуску, який було придбано 23.08.2007.

Як вбачається з листа ВДАІ Фрунзенського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області вих. №2942/3 від 16.04.2013р., згідно облікових даних відділу, станом на 16.04.2013р., за гр. ОСОБА_4, сином відповідача, зареєстровані два автомобілі - марки ВАЗ-21070, 2004 року випуску, та марки MITSUBISHI, 2007 року випуску.

Згідно з Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.1997 № 1050 зі змінами від 06.07.2011, субсидія не призначається на загальних засадах власнику транспортних засобів вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації менше 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби закордонного виробництва, що перебувають в експлуатації менше 15 років з дати випуску.

Таким чином, зазначені обставини не дають відповідачу права на отримання субсидії на загальних засадах, оскільки інформація, що надана у декларації про транспортні засоби, не є достовірною.

Згідно розрахунку надміру виплачених коштів, відшкодуванню до бюджету підлягають надміру виплачені субсидії у сумі 3058,88 грн.

Згідно із п. 20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.97 № 1050, зі змінами та доповненнями, яким врегульовано порядок призначення населенню субсидії, встановлено, що надміру виплачені кошти за призначеними субсидіями, не повернуті до державного бюджету добровільно, стягуються управлінням у судовому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, 04.06.2013р. гр. ОСОБА_3 було направлено повідомлення з попередженням про необхідність повернення бюджетних коштів та попередженням про надання позовної заяви до суду щодо відшкодування надміру виплаченої субсидії.

Попередження позивача залишено без відповіді та задоволення, погашення надміру виплаченої допомоги гр. ОСОБА_3 не проводилось.

Субвенції згідно із ст. 2 Бюджетного кодексу України це міжбюджетні трансфери для використання на певну мету в порядку, визначеному, тим органом, який прийняв рішення про надання бюджетних коштів. Витрачання бюджетних коштів на цілі, що не відповідають бюджетним призначенням, встановленим законом про Державний бюджет України, є нецільовим використанням цих коштів.

За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню, як підтверджені належними доказами, та такі, що грунтуються на нормах чинного законодавства.

Судові витрати: судовий збір, що становить 114,70 грн. згідно Закону України «Про судовий збір», суд стягує з відповідача згідно з вимогами ст. 94 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ч.8 ст.7, ч.1 ст.21, 23, 119 Бюджетного кодексу України, Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848, в редакції постанови Кабінету міністрів України від 22 вересня 1997 року №1050ст. ст. 9, 10, 11,99 -100, 160-162 , 167 КАС України суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради до ОСОБА_3 про зобовязання повернути надміру виплачені кошти за призначеною державною допомогою задовольнити.

Зобов*язати ОСОБА_3 (Ідентифікаційний номер НОМЕР_1) повернути надміру виплачену субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у сумі 3058,88 грн.(три тисячі п*ятдесят вісім грн.. 88 коп. на рахунок управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради (розрахунковий рахунок 35410019001182, ГУДКУ у Харківській області м. Харкова, МФО 851011, ОКПО 03196653, призначення платежу: повернення надміру виплаченої субсидії (ПІП) КФК 090405 КЕКВ 0000)

Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір на користь державного бюджету України у розмірі 114,70 гривень.

Постанова може бути оскаржена повністю або частково протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а особами, які не брали участі у судовому засіданні, - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення з одночасним надісланням особою, яка подає апеляційну скаргу, її копії до суду апеляційної інстанції.

Головуючий-суддя: