Ухвала суду № 35228816, 17.10.2013, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.10.2013
Номер справи
9101/194560/2012
Номер документу
35228816
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" жовтня 2013 р.

справа № 0870/6220/12

Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Ясенової Т.І.

суддів: Головко О.В. Суховарова А.В.

секретар судового засідання: Шелепова Ю.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Заводському районі м.Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 10 вересня 2012 року у справі №0870/6220/12 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Запоріжспецтрансгаз” до Державної податкової інспекції у Заводському районі м.Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю „Запоріжспецтрансгаз” (далі за текстом –ТОВ „Запоріжспецтрансгаз”) звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Заводському районі м.Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби (далі за текстом - ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя), в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000052370 від 20.01.2012 року.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 10 вересня 2012 року позовні вимоги задоволено. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення №0000052370, прийняте 20.01.2012 року Державною податковою інспекцією у Заводському районі м.Запоріжжя, яким до ТОВ „Запоріжспецтрансгаз” застосовано штрафні санкції у сумі 122913 грн. 00 коп.

В апеляційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з’ясування судом обставин справи, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.

Заперечуючи проти задоволення апеляційної скарги та посилаючись на її безпідставність, позивач просить постанову суду першої інстанції залишити без змін як законну та обґрунтовану.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги та заперечень на неї, правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла наступних висновків.

Судом встановлено, що 26 грудня 2011 року ДПА у Запорізькій області проведено перевірку АГЗС за адресою м.Запоріжжя, Південне шосе, буд.52, на якій здійснює господарську діяльність ТОВ „Запоріжспецтрансгаз”.

За результатами проведеної перевірки відповідачем складено акт №0234/08/00/23/30546153 від 03.01.2012 року, відповідно до висновків якого позивачем порушено вимоги пункту 12 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме: порушення ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації у сумі 71971 грн. 20 коп.

На підставі зазначеного акта перевірки ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя прийнято податкове повідомлення-рішення №0000052370 від 20.01.2012 року, яким до ТОВ „Запоріжспецтрансгаз” застосовано штрафну (фінансову) санкцію у сумі 122913 грн. 00 коп. Згідно розрахунку суми штрафної (фінансової) санкції її застосовано відповідно до статті 20 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операції в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у двократному розмірі від 61456,5 грн. – суми, яка на думку податкового органу, становить залишки товарно-матеріальних цінностей, що знаходились за місцем реалізації на АГЗС.

За результатами адміністративного оскарження скарги ТОВ „Запоріжспецтрансгаз” залишені без задоволення, а податкове повідомлення-рішення №0000052370 від 20.01.2012 року - без змін.

Відповідно до пунктів 9.1-9.3 „Інструкції про порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту”, затвердженої 03.06.2002 наказом Міністерства палива та енергетики №332, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.04.2003 за №331/7652, на АГЗС (АГЗП) проводиться оперативний контроль за кількістю СВГ, результати якого використовуються для ведення обліку, звіряння кількості отриманого і відпущеного СВГ. Кількісний облік руху СВГ на АГЗС (АГЗП) ведеться за змінним звітом за формою №14-ГС (додаток 14). Під час приймання-здавання зміни касири і оператори АГЗС (АГЗП) спільно: - визначають залишки СВГ на кінець зміни з урахуванням залишків на початок зміни, надходження СВГ за зміну, яке підтверджені відповідними документами, та кількості відпущеного газу за зміну за сумарними показниками лічильників усіх газозаправних колонок; - вимірюють рівні наповнення скрапленим газом резервуарів АГЗС (АГЗП) і за результатами проведених вимірювань визначають об'єм СВГ; - роздруковують на РРО фіскальний звітний чек і визначають обсяг виторгу за зміну; - передають по зміні залишок грошових коштів. Після закінчення кожної зміни касиром і оператором складається змінний звіт за формою №14-ГС в двох примірниках, з яких один - з додатком до нього первинних документів на приймання і відпуск СВГ передається в бухгалтерію підприємства, а другий - залишається на АГЗС (АГЗП).

Відповідно до пункту 12 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Відповідно до статті 6 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” облік товарних запасів фізичною особою - підприємцем ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов’язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.

Пунктом 1 „Інструкції про порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту”, затвердженої 03.06.2002 наказом Міністерства палива та енергетики №332 (на яку посилаються сторони в обґрунтування своєї позиції по справі), зазначено, що ця Інструкція встановлює єдиний порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту і використовується на газонаповнювальних станціях (ГНС), газонаповнювальних пунктах (ГНП), автогазозаправних станціях (АГЗС) та автогазозаправних пунктах (АГЗП) незалежно від форм власності.

Крім того, статтею 20 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” зазначено, що до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отже, визначальною підставою для застосування фінансових санкцій, згідно зі статтею 20 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операції в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, є встановлення контролюючим органом не облікованого товару.

Відповідно до матеріалів справи фактичні залишки скрапленого газу на АГЗС ТОВ „Запоріжспецтрансгаз” за адресою: м.Запоріжжя, Південне шосе, 52 на час перевірки склали 9755л на загальну суму 61456 грн. 50 коп. і саме з цієї величини розраховані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 122913 грн. 00 коп. (61456 грн. 50 коп. х 2 = 122913 грн. 00 коп.).

Між тим, акт перевірки №0234/08/00/23/30546153 від 03.01.2012 не містить в собі відомостей про встановлення ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя не облікованого товару, що є підставою для визначення фінансових санкцій у порядку, передбаченому статтею 20 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операції в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Враховуючи наведене, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку щодо визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000052370 від 20.01.2012 року, оскільки відповідачем розраховані фінансові санкції з огляду на суму фактичних залишків скрапленого газу на АГЗС ТОВ „Запоріжспецтрансгаз” за адресою м.Запоріжжя, Південне шосе, 52 на час перевірки, що суперечить вимогам статті 20 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операції в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, якою передбачено розрахунок санкцій з урахуванням вартості не облікованих товарів.

На підставі викладеного, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції вірно встановлено обставини справи та правильно застосовано до спірних правовідносин норми матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують. Підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні.

Керуючись п.1 ч.1 ст.198, ст.ст.200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Заводському районі м.Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби – залишити без задоволення.

Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 10 вересня 2012 року у справі №0870/6220/12 – залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання постанови у повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий: Т.І. Ясенова

Суддя: О.В. Головко

Суддя: А.В. Суховаров