Постанова № 35222880, 14.11.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.11.2013
Номер справи
813/7357/13-а
Номер документу
35222880
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 листопада 2013 року № 813/7357/13-а

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Мартинюка В.Я.

секретар судового засідання Шозда Г.В.

розглянувши справу у письмовому провадженні в м.Львові за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Львівській області до Товариства з додатковою відповідальністю (надалі ТзДВ) «Львівська автобаза №1» про застосування заходів реагування, -

в с т а н о в и в:

Територіальне управління Держгірпромнагляду у Львівській області звернулося в суд з позовом до ТзДВ «Львівська автобаза №1» про застосування заходів реагування, а саме: повне зупинення виконання зварювальних робіт до усунення встановлених порушень та отримання у встановленому порядку рішення суду на відновлення роботи.

Позовні вимоги мотивовані тим, що під час проведення перевірки було виявлено порушення нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю працівників.

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється у відповідності до вимог ч.1 ст.41 КАС України.

Дослідивши наявні докази, вивчивши матеріали справи, суд виходив з наступного.

Як передбачено ч.2 ст.4 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 року за №2694-XII (з наступними змінами та доповненнями), державна політика в галузі охорони праці базується на принципах, зокрема, пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Пунктом 2.1 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11.08.2011 року за №826 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 року за №1531/20269, визначено, що державний нагляд (контроль) здійснюється шляхом проведення посадовими особами Держгірпромнагляду України згідно з цим Положенням перевірок (обстежень) установ, підприємств, організацій, їх відокремлених підрозділів, філій, представництв, юридичних осіб, фізичних осіб, що використовують найману працю (далі - суб'єкти господарювання), у тому числі окремих виробничих об'єктів суб'єктів господарювання - виробничих цехів та дільниць, машин і механізмів, промислових майданчиків, інших відокремлених виробничих структурних підрозділів.

А відтак, Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Львівській області було проведено перевірку ТзДВ «Львівська автобаза №1» щодо дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки за результатами якої складено акт перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 20.09.2013 року за №10-10/67.

Як вбачається з акта перевірки, перевіркою встановлено порушення нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю працівників, а саме:

- відсутній дозвіл на використання зварювальних робіт, чим порушено вимогу постанови КМУ від 26.10.2011 року за №1107 згідно з п.23 Додатка 2 «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки»:

- зварювальники ОСОБА_1 і ОСОБА_2 не пройшли періодичну атестацію підтвердження рівня професійної кваліфікації і продовження терміну дії посвідчення на допуск до виконання зварювальних робіт.

Відповідно до п.2.26 згаданого Положення, право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки:

- порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників;

- порушень вимог Кодексу України про надра;

- відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

- непроведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки;

- виникнення нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком, групового нещасного випадку.

Згідно з ч.7 ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 року за №877-V (з наступними змінами та доповненнями), на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.

Враховуючи те, що під час перевірки відповідача були виявлені порушення нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю працівників, позивач правомірно звернувся у порядку та строки, встановлені законом, з позовом до адміністративного суду про вжиття відповідних заходів реагування.

При цьому, судом не беруться до уваги заперечення відповідача, оскільки такі в подальшому були відкликані останнім та не спростовують обставин усунення всіх виявлених порушень.

Таким чином, суд вважає, що позов є підставний і обґрунтований, а тому підлягає до задоволення.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 51, 71, 86, 94, 158, 160, 163, 167, 258 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Застосувати до Товариства з додатковою відповідальністю (надалі ТзДВ) «Львівська автобаза №1» (код ЄДРПОУ 01268489), що знаходиться за адресою м.Львів, вул.Пасічна, 127, заходи реагування - повністю зупинити виконання зварювальних робіт.

3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

4. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Повний текст постанови складений та підписаний 14 листопада 2013 року.

Суддя (підпис) В.Я.Мартинюк

З оригіналом згідно.

Суддя В.Я.Мартинюк