Рішення № 35221956, 06.11.2013, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
06.11.2013
Номер справи
916/2289/13
Номер документу
35221956
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" листопада 2013 р.Справа № 916/2289/13

Господарський суд Одеської області

У складі судді Желєзної С.П.

Секретаря судових засідань Стадник О.С.

За участю представників сторін:

Від позивача: не з'явився;

Від відповідача: Марченко О.М. за довіреністю № 4764 від 26.06.2013р.

Від третьої особи: Філіпенко Н.О. за довіреністю № 12/12-32 від 25.12.2012р.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Торгового дому „Світ СР" до Департаменту соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - приватного акціонерного товариства „Виробниче об'єднання „Облпаливо", про визнання незаконною процедури розкриття пропозицій конкурсних торгів, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Торговий дім „Світ СР" (далі по тексту - ТОВ ТД „Світ СР") звернулось до господарського суду Одеської області з позовом до Департаменту соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації про визнання незаконним проведення процедури розкриття пропозицій конкурсних торгів та зобов'язання відповідача внести зміни до кваліфікаційної документації „Попередня кваліфікація на закупівлю вугілля кам'яного (код ДК 016-2010-05.10.1)", затвердженої рішенням комітету з конкурсних торгів від 04.07.2013р. В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на факт встановлення вищезазначеною кваліфікаційною документацією дискримінаційних умов, які обмежують можливість участі окремих потенційних учасників у процедурі закупівлі товарів за державні кошти, а також на ігнорування відповідачем скарги щодо вказаних дискримінаційних вимог, яка була подана ТОВ ТД „Світ СР".

Ухвалою від 23.09.2013р. господарським судом на підставі ст. 27 ГПК України було залучено приватне акціонерне товариство „Виробниче об'єднання „Облпаливо" (далі по тексту - ПрАТ „Облпаливо") до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

Позивач належним чином повідомлявся про час та місце розгляду даної справи, що підтверджується наявними у матеріалах справи повідомленнями про вручення поштових відправлень суду під розписку, проте жодного разу представник ТОВ ТД „Світ СР" в судові засідання по даній справі не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідач та третя особа повністю заперечують проти задоволення позову, наголошуючи на його безпідставності та необґрунтованості.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи та пояснення учасників судового процесу, суд встановив наступне.

Як вбачається із матеріалів справи, на офіційному загальнодержавному веб-порталі державних закупівель було розміщено оголошення про попередню кваліфікацію на закупівлю за державні кошти вугілля кам'яного у кількості 1058 т, яке також було опубліковано у інформаційному бюлетені „Вісник державних закупівель" № 55 (798) від 15.07.2013р. Замовником вказаної процедури закупівлі виступав Департамент соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації, з метою проведення якої комітетом із конкурсних торгів було затверджено відповідну кваліфікаційну документацію. Також, відповідно до вказаної кваліфікаційної документації потенційним учасникам процедури закупівлі було встановлено кінцевий строк для подання своїх конкурсних пропозицій до 16.08.2013р. до 14 год. 00 хв., а розкриття пропозицій призначено на 16.08.2013р. на 14 год. 30 хв.

У відповідності до ст.ст. 1, 2 Закону України „Про здійснення державних закупівель" від 01.06.2010р. № 2289-VI (з наступними змінами та доповненнями; далі по тексту - Закон України „Про здійснення державних закупівель") державною закупівлею є придбання замовником товарів робіт і послуг за державні кошти у порядку, встановленому цим Законом. Замовником є розпорядник державних коштів, який здійснює закупівлю в порядку, встановленому цим Законом. Цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт та послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (у будівництві - 300 тисяч гривень), а робіт - 1 мільйон гривень, крім закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону, умови застосування якої встановлені розділом VIII 1 цього Закону, у тому числі на технічне обслуговування, іншу оплатну підтримку на майбутнє об'єкта закупівлі чи виплат, пов'язаних з використанням об'єктів права інтелектуальної власності.

В порядку, передбаченому вказаним законом, закупівля може здійснюватись шляхом застосування зокрема процедури попередньої кваліфікації учасників (ч. 1 ст. 12 Закону України „Про здійснення державних закупівель").

Відповідно до ст. 37 Закону України „Про здійснення державних закупівель" процедура попередньої кваліфікації застосовується у разі необхідності попереднього визначення кваліфікаційної відповідності, фінансово-економічного стану та технічних і організаційних можливостей учасника.

В силу положень п.п. 6, 12 ч. 1 ст. 1 Закону України „Про здійснення державних закупівель" передбачено, що документацією конкурсних торгів є документація, що розробляється та затверджується замовником, оприлюднюється для вільного доступу та безоплатно подається замовником під час проведення торгів (конкурсних торгів) фізичним/юридичним особам. Документація конкурсних торгів не є об'єктом авторського права та/або суміжних прав. Кваліфікаційна документація - це документація, що розробляється, затверджується, оприлюднюється для вільного доступу та безоплатно надається замовником під час проведення попередньої кваліфікації учасників фізичним/юридичним особам;

Згідно з положеннями ч.ч. 1, 3 ст. 38 Закону України „Про здійснення державних закупівель" інформація про проведення попередньої кваліфікації учасників публікується в державному офіційному друкованому виданні з питань закупівель та розміщується на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону. Кваліфікаційна документація повинна містити: 1) інструкції з підготовки та подання кваліфікаційної пропозиції; 2) кваліфікаційні критерії до учасників та перелік документів, що підтверджують їх відповідність таким критеріям; 3) процедуру оцінки відповідності кваліфікаційним критеріям (відповідає/не відповідає); 4) інформацію про необхідні технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, в тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби плани, креслення, малюнки чи описи предмета закупівлі). Технічна специфікація, плани, креслення, малюнки чи описи предмета закупівлі, що вимагаються замовником, не повинні містити посилань на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження чи виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля; 5) кількість та місце поставки товару; 6) місце, в якому виконуватимуться роботи чи надаватимуться послуги; 7) строки поставки товарів, виконання робіт, надання послуг; 8) інформацію про мову (мови), якою (якими) повинні бути викладені кваліфікаційні пропозиції; 9) спосіб, місце та кінцевий строк подання кваліфікаційних пропозицій; 10) процедуру надання роз'яснень щодо кваліфікаційної документації; 11) місце, дату і час розкриття кваліфікаційних пропозицій; 12) прізвище, ім'я та по батькові, посаду та адресу однієї чи кількох посадових осіб або інших працівників замовника, уповноважених здійснювати зв'язок з учасниками. Кваліфікаційна документація може містити також іншу інформацію, яку замовник вважає за необхідне включити до неї.

Як вбачається із кваліфікаційної документації попередньої кваліфікації на закупівлю вугілля кам'яного (код ДК 016-2010-05.10.1), яка затверджена рішенням комітету з конкурсних торгів Департаменту соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації від 04.07.2013р., замовником було встановлено ряд кваліфікаційних критеріїв до учасників. Так, згідно з п. 1.1.1 підрозділу 4 „Кваліфікаційні критерії до учасників" розділу 3 „Підготовка кваліфікаційних пропозицій" для підтвердження наявності обладнання та матеріально-технічної бази учасник повинен у складі своєї кваліфікаційної пропозиції надати копії витягів про право власності на склади та вагової або нотаріально завірені копії договорів оренди на склади та ваги на відстані не більше 50 км від місця розташування споживачів Замовника, вказаних у додатку № 2 до кваліфікаційної документації, а саме: 1. Білгород-Дністровський дитячий будинок - інтернат (Білгород-Дністровський район, м. Білгород-Дністровський, вул. Приморська, 62, Одеська область); 2. Барабойський психоневрологічний будинок-інтернат (Овідіопольський район, с. Бара бой, вул. Садова, 8, Одеська область); 3. Мирнопільський геріатричний будинок - інтернат (Арцизький район, с. Мирнопілля, Одеська область); 4. Велико-Рибальський психоневрологічний будинок-інтернат (Саратський район, с. Великорибальське, Одеська область).

Крім того, відповідно до підрозділу 5 „Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі" розділу 3 „Підготовка кваліфікаційних пропозицій" учасники процедури закупівлі повинні надати в складі кваліфікаційної пропозиції документи, які підтверджують відповідність кваліфікаційної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником: а) копії сертифікатів виданих органом, акредитованим в системі сертифікації УКРСЕПРО на кожну марку вугілля; б) оригінал або нотаріально завірену копію протоколу випробувань (посвідчення якості, сертифікату) вугілля, виданого незалежною лабораторією на ім'я учасника торгів, яка акредитована національним агентством по акредитації України, відповідно до вимог стандарту ISO 17025 (надати копію атестату акредитації лабораторії) на кожну марку вугілля; в) копії договорів поставки від виробника або постачальника на кожну марку вугілля; г) копії посвідчень якості від виробника або постачальника на кожну марку вугілля; д) інші документи відповідно до вимог, визначених у цій документації та додатках до неї.

Проте, позивач вважає, що вищенаведені вимоги кваліфікаційної документації, затвердженої комітетом з конкурсних торгів Департаменту соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації, містять вимоги, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, що прямо заборонено ч. 3 ст. 22 Закону України „Про здійснення державних закупівель". У зв'язку із виявленими дискримінаційними вимогами, ТОВ ТД „Світ СР" наголошує, що 14.08.2013р., тобто до моменту спливу кінцевого строку для подання кваліфікаційних пропозицій учасниками, ним було подано скаргу щодо вказаної кваліфікаційної документації із вимогами про внесення змін до неї та приведення документації у відповідності до законодавства.

Проте, як стверджує позивач, комітетом із конкурсних торгів відповідача було проігноровано подану ТОВ ТД „Світ СР" скаргу щодо кваліфікаційної документації, яка містить дискримінаційні умови для учасників, та проведено розкриття кваліфікаційних пропозицій учасників, чим було порушено право позивача, який не відповідає окремим кваліфікаційним умовам, на участь у процедурі закупівлі через штучне обмеження кола потенційних учасників. Посилаючись на вищевикладене, позивач звернувся до суду із позовом про визнання незаконним проведення процедури розкриття пропозицій конкурсних торгів та зобов'язання відповідача внести зміни до кваліфікаційної документації „Попередня кваліфікація на закупівлю вугілля кам'яного (код ДК 016-2010-05.10.1)", затвердженої рішенням комітету з конкурсних торгів від 04.07.2013р.

Вирішуючи даній спір по суті, господарський суд вважає за необхідне, перш за все, звернутись до положень закону, якими визначено правові механізми захисту прав осіб у процедурі державної закупівлі.

Згідно зі ст. 20 Господарського кодексу України держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та споживачів. Кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються шляхом: визнання наявності або відсутності прав; визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, актів інших суб'єктів, що суперечать законодавству, ущемлюють права та законні інтереси суб'єкта господарювання або споживачів; визнання недійсними господарських угод з підстав, передбачених законом; відновлення становища, яке існувало до порушення прав та законних інтересів суб'єктів господарювання; припинення дій, що порушують право або створюють загрозу його порушення; присудження до виконання обов'язку в натурі; відшкодування збитків; застосування штрафних санкцій; застосування оперативно-господарських санкцій; застосування адміністративно-господарських санкцій; установлення, зміни і припинення господарських правовідносин; іншими способами, передбаченими законом.

Відповідно до ст.ст. 15, 16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов'язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

В силу положень ч. 2 ст. 2 Закону України „Про здійснення державних закупівель" умови, порядок та процедури закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок державних коштів можуть встановлюватися або змінюватися виключно цим Законом, крім випадків, передбачених цим Законом.

Частинами 1 - 4 ст. 18 Закону України „Про здійснення державних закупівель" передбачено зокрема, що скарга до органу оскарження подається суб'єктом оскарження в письмовій формі. Скарга може бути подана тільки особою, право чи законний інтерес якої порушено внаслідок рішення, дії чи бездіяльності замовника, які суперечать законодавству у сфері державних закупівель. Подання скарги до органу оскарження не потребує попереднього звернення до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі. У разі отримання замовником звернення з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі замовник має право на добровільній основі вжити належних заходів, в тому числі з призупиненням процедури закупівлі, для врегулювання питань, зазначених у зверненні. Направлення звернення замовнику не позбавляє особу права звернутися зі скаргою до органу оскарження. Замовник повинен повідомити всіх зацікавлених осіб про рішення, прийняті за розглядом звернення. У разі подання скарги щодо тієї ж процедури закупівлі, якої стосується звернення, замовник повідомляє орган оскарження про вжиті за цим зверненням заходи. Рішення замовника, прийняте за розглядом звернення, може бути оскаржене до органу оскарження або протягом 30 днів з дня його прийняття до суду. Цей строк не може бути поновлено. Скарги подаються до органу оскарження не пізніше 14 днів з дня отримання суб'єктом оскарження повідомлення про відповідне рішення чи дію замовника, що порушує права чи законні інтереси суб'єкта скарження, або з дня, коли суб'єкту оскарження стало відомо про порушення його прав чи законних інтересів прийнятим рішенням, дією чи бездіяльністю замовника, але до моменту укладення договору про закупівлю. Скарги, які стосуються документації конкурсних торгів, можуть подаватися у будь-який строк після публікації повідомлення про їх проведення, але не пізніше закінчення строку, встановленого для подання пропозицій конкурсних торгів. Скарги щодо укладених договорів про закупівлю розглядаються у судовому порядку.

За результатами розгляду скарги орган оскарження має право зокрема прийняти рішення про встановлення або відсутність порушення процедури закупівлі (в тому числі порушення порядку публікації, оприлюднення або неопублікування, неоприлюднення інформації про державні закупівлі, передбаченої цим Законом) та про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов'язати замовника повністю або частково скасувати свої рішення, надати необхідні документи, усунути будь-які дискримінаційні умови (у тому числі ті, що зазначені у технічній специфікації, яка є складовою частиною документації з конкурсних торгів) або, у разі неможливості виправити допущені порушення, відмінити процедуру закупівлі. Орган оскарження приймає протягом 30 робочих днів з дня отримання скарги обґрунтоване рішення, в якому зазначаються: висновок органу оскарження про наявність або відсутність порушення процедури закупівлі; висновок органу оскарження про задоволення скарги або про відмову в її задоволенні повністю чи частково; у разі коли скаргу не задоволено, - підстави та обґрунтування прийняття такого рішення; у разі коли скаргу задоволено повністю або частково, - зобов'язання усунення замовником порушення процедури закупівлі та/або відновлення процедури закупівлі з моменту попереднього законного рішення чи правомірної дії замовника.

В силу положень ч. 3 ст. 8 Закону України „Про здійснення державних закупівель" Антимонопольний комітет України як орган оскарження з метою неупередженого та ефективного захисту прав та законних інтересів осіб, пов'язаних із участю у процедурах державної закупівлі, створює постійно діючу адміністративну колегію з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель. Рішення постійно діючої адміністративної колегії приймаються від імені Антимонопольного комітету України. Рішення органу оскарження оформляються у письмовій формі та надсилаються не пізніше наступного робочого дня після їх прийняття Уповноваженому органу, суб'єкту оскарження та замовнику. Рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов'язковими для виконання замовниками та особами, яких вони стосуються. Рішення органу оскарження може бути оскаржено суб'єктом оскарження чи замовником до суду протягом місячного строку з дня, коли особа дізналася про його прийняття.

Виходячи з положень п. 4 ст. 7 Закону України „Про здійснення державних закупівель" центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів вживає заходів з недопущення здійснення платежів з рахунку замовника згідно з узятим фінансовим зобов'язанням за договором про закупівлю зокрема у випадку набрання законної сили рішенням суду про визнання результатів процедури закупівлі недійсними. Згідно з ч. 1 ст. 26 Закону України „Про здійснення державних закупівель" замовник має право вимагати від учасника-переможця внесення ним не пізніше дати укладення договору про закупівлю забезпечення виконання такого договору, якщо внесення такого забезпечення передбачене документацією конкурсних торгів. Замовник повертає забезпечення виконання договору про закупівлю після виконання учасником-переможцем договору, а також у разі визнання судом результатів процедури закупівлі або договору про закупівлю недійсними, у випадках, передбачених частинами першою та другою статті 30, частиною третьою статті 31 цього Закону, а також згідно з умовами, зазначеними у договорі, але не пізніше ніж протягом трьох банківських днів з дня настання зазначених обставин.

Таким чином, з урахуванням вищенаведених положень закону, які носять імперативний характер у сфері державних закупівель, а також приписів ст. 124 Конституції України щодо поширення юрисдикції судів на всі правовідносини у державі, господарський суд зазначає про можливість використання наступних механізмів судового захисту прав особи у процедурі державної закупівлі: 1) оскарження до суду рішення замовника, прийнятого за результатами розгляду звернення особи, яка вважає свої права чи законні інтереси порушеними внаслідок дій чи бездіяльності замовника; 2) подання скарги (позову) щодо укладених договорів про закупівлю до суду після укладення договору про закупівлю; 3) оскарження до суду рішення Антимонопольного комітету України, прийнятого за результатами розгляду скарги; 4) оскарження в судовому порядку результатів процедури закупівлі. Можливість судового захисту прав особи у процедурі державної закупівлі у будь-який інший спосіб положеннями закону не передбачена.

Що стосується реалізації права на подання скарги щодо документації конкурсних торгів, до якої належить і кваліфікаційна документація, то закон передбачає можливість подання скарги щодо неї як замовнику процедури, так і безпосередньо до Антимонопольного комітету України. Можливість безпосереднього оскарження до суду окремих положень документації конкурсних торгів приписами закону не передбачена.

Як вбачається із матеріалів справи, ТОВ ТД „Світ СР" не скористалось правом на подання скарги щодо затвердженої кваліфікаційної документації як до комітету конкурсних торгів відповідача, так і до Антимонопольного комітету України, тобто не здійснило захисту своїх прав у процедурі державної закупівлі у спосіб, передбачений законом. У зв'язку з викладеним, суд визнає вимоги позивача про зобов'язання відповідача внести зміни до затвердженої кваліфікаційної документації такими, що базуються на невірно обраному способі захисту власних прав.

Більш того, господарський суд зазначає, що ТОВ ТД „Світ СР" в порушення вимог ст.ст. 32, 33 ГПК України не було доведено суду факт подання до Департаменту соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації скарги від 14.08.2013р. щодо кваліфікаційної документації до моменту закінчення строку для подання кваліфікаційних пропозицій учасників, незважаючи на той факт, що вказані докази були витребувані господарським судом під час розгляду даної справи. Відсутність доказів подання цієї скарги взагалі спростовує твердження позивача щодо ігнорування комітетом із конкурсних торгів Департаменту соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації факту наявності скарги щодо кваліфікаційної документації під час здійснення розкриття отриманих пропозицій учасників. При цьому, суд зазначає, що у випадку нереалізації особою права на подання скарги щодо документації конкурсних торгів у визначений ст. 18 Закону України „Про здійснення державних закупівель" строк, будь-які наступні зауваження щодо невідповідності документації конкурсних торгів вимогам законодавства не приймаються до уваги.

З урахуванням наведених висновків, суд вважає за необхідне також зазначити наступне. Згідно з п.п. 32, 33 ч. 1 ст. 1 Закону України „Про здійснення державних закупівель" учасником попередньої кваліфікації є фізична особа, в тому числі фізична особа - підприємець, юридична особа (резидент або нерезидент), яка письмово підтвердила намір взяти участь у попередній кваліфікації та/або подала кваліфікаційну пропозицію. Учасником процедури закупівлі є будь-яка фізична або юридична особа, яка підтвердила намір взяти участь у процедурі закупівлі шляхом подачі пропозиції конкурсних торгів або заявки на участь в електронному реверсивному аукціоні, або цінової пропозиції, або пропозиції на переговорах у разі застосування процедури закупівлі в одного учасника.

Як вбачається із протоколу розкриття кваліфікаційних пропозицій № 5 від 16.08.2013р., складеного комітетом із конкурсних торгів Департаменту соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації, на адресу комітету надійшли кваліфікаційні пропозиції наступних учасників: товариства з обмеженою відповідальністю „ОС-НОВА 2007", товариства з обмеженою відповідальністю „Кіровоград-Енергоресурс", а також ПрАТ „Виробниче об'єднання „Облпаливо". Кваліфікаційної пропозиції від ТОВ ТД „Світ СР" на адресу відповідача не надходило, у зв'язку з чим, позивач не вважається учасником спірної процедури закупівлі в розумінні ст. 1 Закону України „Про здійснення державних закупівель".

В свою чергу, ч. 2 ст. 18 Закону України „Про здійснення державних закупівель" передбачено, що скарга може бути подана тільки особою, право чи законний інтерес якої порушено внаслідок рішення, дії чи бездіяльності замовника або оператора електронного майданчика, які суперечать законодавству у сфері державних закупівель. Наведене кореспондується із положеннями ст.1 ГПК України, якими визначено право особи на судовий захист саме своїх порушених прав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи відсутні як докази пред'явлення позивачем скарги щодо документації конкурсних торгів, так і докази набуття ТОВ ТД „Світ СР" правового статусу учасника спірної процедури закупівлі шляхом подання кваліфікаційної пропозиції або письмового підтвердження наміру участі у цій процедурі, в результаті чого позивач не може вважатись учасником цієї процедури або заінтересованою особою щодо неї, господарський суд дійшов висновку про відсутність будь-якого порушення прав ТОВ ТД „Світ СР" у спірних правовідносинах.

Підсумовуючи всі вищевикладені обставини, господарський суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ТОВ ТД „Світ СР" як у зв'язку з їх необґрунтованістю, так і у зв'язку із невірно обраним способом захисту своїх прав.

З огляду на викладене, відповідно до ст.ст. 1, 2, 7, 8, 12, 18, 26, 37, 38 Закону України „Про здійснення державних закупівель" від 01.06.2010р. № 2289-VI (з наступними змінами та доповненнями), ст.ст. 15, 16 ЦК України, ст. 20 ГК України господарський суд дійшов висновку про необхідність відмови у задоволенні позову ТОВ ТД „Світ СР" у повному обсязі.

Судові витрати зі сплати судового збору у відповідності до ст.ст. 44, 49 ГПК України покладаються на позивача.

Керуючись ст.ст. 1, 2, 7, 8, 12, 18, 26, 37, 38 Закону України „Про здійснення державних закупівель" від 01.06.2010р. № 2289-VI (з наступними змінами та доповненнями), ст.ст. 15, 16 ЦК України, ст. 20 ГК України, ст.ст. 32, 33 44, 49, 82-85 ГПК України суд, -

В И Р І Ш И В:

1. В позові відмовити.

Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 85 ГПК України.

Відповідно до ст. ст. 91, 93 ГПК України сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили. Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.

Повний текст рішення складено 11.11.2013р.

Суддя С.П. Желєзна