ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 жовтня 2013 р. (12:18) Справа №801/1724/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Москаленка С.А., за участю секретаря судового засідання Токарєвої Є.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Кримського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Автономної Республіки Крим в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
Кримський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Автономної Республіки Крим в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкції у сумі 1700 грн.
Представник прокурора у судовому засіданні надав пояснення за суттю спору, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник позивача у судове засідання не заявився, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про місце, день та час його проведення повідомлений належним чином, причин неявки не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст. 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представників сторін.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд встановив наступне.
16.08.2012 року посадовими особами відповідача проведено перевірку транспортного засобу ПАЗ 310508 СПГ, номерний знак НОМЕР_1, що належить ФОП ОСОБА_2.
За результатами перевірки складено акт № 053929 від 16.08.2012 року проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (надалі - акт перевірки), згідно з яким встановлено надання послуг з регулярних спеціальних перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачений ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме не оформлено ліцензійну картку, паспорт спеціального регулярного маршруту.
Як зазначено в акті перевірки, позивач з актом ознайомлений під підпис.
Листом Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим від 20.08.2012 року № 01/03-16/3941 повідомлено відповідача про те, що Акт перевірки буде розглянуто 28.08.2012 року за адресою: АДРЕСА_1. В листі та зазначено, що у разі неприбуття уповноваженої особи суб'єкта господарювання, справа про порушення буде розглянута без його участі. Лист отриманий відповідачем 30.08.2012 року, про що свідчить поштове повідомлення про вручення.
Судом встановлено, що на підставі вказаного акту перевірки за наслідками розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, позивачем винесено постанову від 28.08.2012 року № 147744 про застосування фінансових санкцій до відповідача в сумі 1700 грн., яка отримана відповідачем 06.09.2012 року.
В постанові зазначено, що відповідачем допущено порушення абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" - надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 цього Закону, а саме: ліцензійна картка, паспорт маршруту.
Відповідно до ч. 14 ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" № 2344-ІІІ від 05.04.2001 року зі змінами та доповненнями (далі - Закону № 2344) державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Наказом Міністерства транспорту та зв'язку за № 888 від 14 грудня 2005 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України за № 1573/11853 28 грудня 2005 року, затверджено положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті.
З Положення вбачається, що основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування; здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.
Відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні територіальні управління, крім іншого, здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; здійснюють державний нагляд за забезпеченням безпеки перевезень суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.
Із аналізу положень Закону України "Про автомобільний транспорт", Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, суд дійшов до висновку про наявність повноважень у начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим щодо застосування стягнень у виді штрафів до автомобільних перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт, які передбачені ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Згідно зі ст. 1 Закону України "Про автомобільний транспорт", автомобільний перевізник - це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власні кошти перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Статтею 3 Закону № 2344 встановлено, що цей Закон регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності автомобільного транспорту та безпеку перевезень.
З матеріалів справи судом встановлено, що відповідач здійснював регулярні спеціальні пасажирські перевезення без оформлення документів, передбачених ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме не оформлена ліцензійна картка, паспорт маршруту, що підтверджується актом перевірки.
Відповідно до ст.39 Закону №2344 автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документи для регулярних спеціальних пасажирських перевезень:
для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до абз.3 ч.1 ст.60 Закону № 2344 за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає правомірним застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700,00 гривень згідно абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" постановою про застосування фінансових санкцій.
Таким чином, позовні вимоги про стягнення з відповідача 1700,00 грн. фінансових санкцій на підставі постанови № 147744 від 28.08.2012 року обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та їх належить задовольнити повністю.
У судовому засіданні, яке відбулось 24.10.2013 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Відповідно до вимог ст.163 КАС України постанова оформлена та підписана 25.10.2013 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.71, 94, 158-163, ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Державного бюджету України фінансові санкції у сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 коп.) на р/р 31116106700268 Держбюджету в УДКСУ у Сімферопольському районі АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 37978655, код бюджетної класифікації доходів 21081100 "Адміністративні штрафи і інші санкції".
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Москаленко С.А.