Ухвала суду № 35190228, 31.10.2013, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.10.2013
Номер справи
801/7260/13-а
Номер документу
35190228
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 801/7260/13-а

31.10.13 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Дадінської Т.В.,

суддів Дудкіної Т.М. ,

Омельченка В. А.

секретар судового засідання Самбурська Т.В.

за участю сторін:

представник позивача - Публічного акціонерного товариства " Міжнародний аеропорт "Сімферополь"- Шульга Ольга Анатоліївна, довіреність № 01.05.31 від 26.03.13

представник відповідача - Кримського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - Руднева Марія Євгенівна, довіреність № 03 від 02.01.13

розглянувши апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства " Міжнародний аеропорт "Сімферополь" на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (головуючого судді Ольшанська Т.С. ) від 06.08.13 по справі № 801/7260/13-а

за позовом Публічного акціонерного товариства " Міжнародний аеропорт "Сімферополь" (проща Аеропорту, 15, Аерофлотський, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95491)

до Кримського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (вул. Севастопольська, 43 Б, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95013)

про визнання протиправною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06.08.2013 y задоволенні адміністративного позову Публічного акціонерного товариства " Міжнародний аеропорт "Сімферополь" до Кримського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправною та скасування постанови - відмовлено.

Не погодившись з даним рішенням суду позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06.08.2013 скасувати та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

31.10.2013 у судовому засіданні представник позивача наполягав на вимогах апеляційної скарги та просив її задовольнити.

Представник відповідача заперечував проти вимог апеляційної скарги, просив рішення суду першої інстанції залишити без змін.

Колегія суддів, заслухавши у відкритому судову засіданні пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правову оцінку обставин у справі та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

З матеріалів справи вбачається, що спірні правовідносини виникли на підставі прийняття Кримським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку постанови від 08.04.2013 №65-КР-1-Е про накладення санкцій за правопорушення на рину цінних паперів.

Зазначена постанова, прийнята на підставі акту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №65-КР-1-Е від 28.03.2013 "Про порушення на ринку цінних паперів", яким встановлено позивачем порушення вимог статті 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", пунктом 5 глави 1 розділу II, пункт 6 глави 2 розділу II та пункт 2 глави 3 розділу II Положення № 1591.

16.04.2013 Публічне акціонерне товариство " Міжнародний аеропорт "Сімферополь" звернулось до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку зі скаргою №01.05.512, в якій просить скасувати постанову №65-КР-1-Е від 08.04.2012 Кримського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про застосування до Публічного акціонерного товариства «Міжнародний аеропорт «Сімферополь» штрафної санкції у розмірі 1700 гривень за опублікування в офіційному друкованому виданні Комісії «Відомості національної комісії з цінних паперів та фондового ринку» № 41 від 28.02.2013 року не в повному обсязі інформації про зміну складу посадових осіб і закрити справу (арк. с. 15 - 16).

Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1044 від 11.06.2013 постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 08.04.2013 №65-КР-1-Е - залишено без змін, скаргу Публічного акціонерного товариства " Міжнародний аеропорт "Сімферополь" від 16.04.2013 №01.05.512 - без задоволення (арк. с. 19-20).

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначено Законом України від 30.10.1996 № 448/96-ВР "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", із змінами на час виникнення спірних правовідносин.

Статтею 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Основними завданнями Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є:

1) формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних в Україні, сприяння адаптації національного ринку цінних паперів до міжнародних стандартів;

2) координація діяльності державних органів з питань функціонування в Україні ринку цінних паперів та їх похідних;

3) здійснення державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних на території України, а також у сфері спільного інвестування;

4) захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень;

5) сприяння розвитку ринку цінних паперів;

6) узагальнення практики застосування законодавства України з питань випуску та обігу цінних паперів в Україні, розроблення пропозицій щодо його вдосконалення.

Відповідно до пункту 10 частини 1 статті 8 Закону № 488 Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів визначено Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженими рішенням Національної комісія з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 №1470.

Положеннями пункту 1 Розділу IV Правил передбачено, що уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

Уповноваженою особою про вчинення правопорушення складається акт про правопорушення на ринку цінних паперів (п. 2 Розділу IV Правил).

Розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення у справі. Рішення уповноваженої особи у справі оформлюється у вигляді постанови (п.1 Розділу VIІ Правил № 2272).

Згідно з пунктом 3 Розділу VIІ Правил у справі про правопорушення уповноважена особа приймає одне з таких рішень: 1) про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів; 2) про закриття справи.

Розкриття інформації на фондовому ринку здійснюється емітентами цінних паперів шляхом: розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ч. 1 ст. 39 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок").

Згідно частини 1 статті 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", особлива інформація про емітента - інформація, до якої належать відомості про: прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу; прийняття рішення про викуп власних акцій, крім акцій корпоративних інвестиційних фондів інтервального та відкритого типу; факти лістингу/делістингу цінних паперів на фондовій біржі; отримання позики або кредиту на суму, що перевищує 25 відсотків активів емітента; зміну складу посадових осіб емітента; зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків голосуючих акцій; рішення емітента про утворення, припинення його філій, представництв; рішення вищого органу емітента про зменшення статутного капіталу; порушення справи про банкрутство емітента, винесення ухвали про його санацію; рішення вищого органу емітента або суду про припинення або банкрутство емітента.

У повідомленні про зміну складу посадових осіб емітента, яке було опубліковано у офіційному друкованому виданні Комісії "Відомості Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку" від 28.02.2013 №41відсутня інформація про адресу сторінки в мережі Інтернет, яку додатково використовував емітент для розкриття особливої інформації (зміна члена правління на підставі Наказу Фонду майна АР Крим від 26.02.2013№49) та інформація про інші посади, які обіймав призначений член правління ОСОБА_4 протягом своєї діяльності.

З трудової книжки ОСОБА_4 вбачається, що вказана особа у періоди своєї трудової діяльності з квітня 1984 року по січень 2013 року займала різні посади, про що відповідно до п. 6 глави 2 розділу II та пункту 2 глави 3 розділу II Положення №1591, Публічне акціонерне товариство "Міжнародний аеропорт "Сімферополь" мало подати інформацію.

Отже колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що при виявленні факту порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, необхідно дотримуватися наведених положень законодавства, у зв'язку з чим рішення про застосування такого виду адміністративно-господарських санкцій, як фінансові санкції, можливо виключно протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше одного року з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності.

Враховуючи вищевикладене, судова колегія дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, правильно надана юридична оцінка вказаним обставинам та прийнято судове рішення у відповідності із нормами матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення суду першої інстанції -відсутні.

Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства " Міжнародний аеропорт "Сімферополь" залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06.08.13 по справі № 801/7260/13-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення. Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України у порядку та в строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст судового рішення виготовлений 05 листопада 2013 р.

Головуючий суддя підпис Т.В. Дадінська

Судді підпис Т.М. Дудкіна

підпис В.А.Омельченко

З оригіналом згідно

Головуючий суддя Т.В. Дадінська