Постанова № 35175671, 31.10.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.10.2013
Номер справи
813/6838/13-а
Номер документу
35175671
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 жовтня 2013 року № 813/6838/13-а

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді - Потабенко В.А.,

за участю секретаря судових засідань - Гойни Є.А.,

з участю:

представника позивача - Кричковської Л.М., згідно довіреності,

відповідачки - ОСОБА_3, згідно довіреності,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції у Львівській області в особі Жовківської міжрайонної державної фінансової інспекції до приватного підприємця ОСОБА_3, третя особа Дублянська міська рада, про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

Державна фінансова інспекція у Львівській області звернулася до суду в особі Жовківської міжрайонної державної фінансової інспекції з позовом до ПП ОСОБА_3, третя особа Дублянська міська рада, про стягнення до районного бюджету 19124,14 грн. у зв'язку з завищенням приватним підприємцем вартості проектних робіт для будівництва, що здійснюється на території України.

В обґрунтування своїх вимог покликаються на те, що внаслідок проведеної ревізії виконання бюджету м. Дубляни Жовківського району та фінансово-господарської діяльності міської ради за період з 01.01.2010 року по 31.03.2013 року, а також зустрічної звірки ПП ОСОБА_3 з питань документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків із Дублянською міською радою за цей же період, виявлено помилки при обрахунку вартості виготовлення ПП ОСОБА_3 проектно-кошторисної документації на будівництво господарсько-протипожежного водопроводу м. Дубляни. Дана помилка зумовила завищення вартості виготовлення робочого проекту на суму 19124,14 грн. Відповідачем вимогу про відшкодування ПП ОСОБА_3 зайво отриманих коштів не виконано. З огляду на вичерпання позивачем всіх передбачених законодавством засобів для усунення відповідачем порушень санітарного законодавства, позивач звернувся до суду та просить позовні вимоги задовольнити.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала. Просила суд їх задовольнити.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнала.

Представник третьої особи - Дублянської міської ради - в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином. Відтак, справу можливо розглядати у відсутності представника третьої особи на підставі наявних в матеріалах справи доказів, відповідно до ст. 71 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача та відповідачки, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши надані докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Жовківською міжрайонною державною фінансовою інспекцією в період з 22.04.2013 року по 27.06.2013 року проведено ревізію виконання бюджету м. Дубляни Жовківського району та фінансово-господарської діяльності міської ради за період з 01.01.2010 року по 31.03.2013 року, за результатами якої складено акт ревізії від 05.07.2013 року № 28-38/8.

Актом зафіксовано порушення розрахунків за виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво господарсько-протипожежного водопроводу м. Дубляни, що виконувались відповідно до договору, укладеного із міською радою 18.11.2010 року № 2009-2 № 2009-2-В з ПП ОСОБА_3

Перевіркою встановлено завищення вартості виготовлення робочого проекту на суму 19124,00 грн., чим порушено вимоги п. 2.7 Правил визначення вартості проектно-вишукувальних робіт для будівництва, що здійснюється на території України ДБНд.1.1-7-2000.

Зустрічною звіркою в приватного підприємця ПП ОСОБА_3 по питанню документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків з Дублянською міською радою, що проведена 13.06.2013 року та наслідки якої оформлено довідкою № 28-38/36, за наслідками проведення перерахунку вартості виготовлення робочого проекту по об'єкту "Будівництво господарського-протипожежного водопроводу м. Дубляни, Жовківського району" виявлено різницю вартості виконаних робіт на суму 19124,00 грн.

Акт перевірки Дублянської міської ради та довідка зустрічної звірки ПП ОСОБА_3 підписані усіма сторонами без зауважень.

18.07.2013 року Жовківською міжрайонною державною фінансовою інспекцією надіслано міському голові м. Дубляни вимогу № 28-15/687 про усунення недоліків та порушень за наслідками ревізії. Зокрема, Дублянську міську раду зобов'язано провести претензійно-позовну роботу з підрядними організаціями (в т.ч. з ПП ОСОБА_3) щодо відшкодування зайвих виплат шляхом повернення коштів або виконання відповідного обсягу робіт.

На виконання вищевказаної вимоги 22.07.2013 року Дублянська міська рада повідомила позивача про часткове усунення виявлених ревізією порушень, а також про вжиття заходів щодо якнайшвидшого усунення решти порушень (вих. № 414). Зокрема, зазначила, що 01.08.2013 року листом № 484 повідомила позивача про надіслання ПП ОСОБА_3 інформації про необхідність повернення зайво перерахованих коштів.

Матеріалами справи не підтверджено сплату відповідачкою суми надмірно сплачених коштів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.2011 року №765 утворено територіальні органи Державної фінансової інспекції, як юридичні особи публічного права, шляхом перетворення територіальних органів Головного контрольно-ревізійного управління.

У відповідності до п .7 ч.1 ст.10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993 року №2939-ХІІ, органу державного фінансового контролю надається право пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

Згідно Положення про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року №499/2011, Державна фінансова інспекція України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.

Держфінінспекція України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, зокрема, Законом України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства фінансів України, іншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України.

Відповідно до ст.2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно, за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

Пунктом 10 статті 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" визначено, що органам державного фінансового контролю надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В ході розгляду справи підтверджено факт наявності у відповідачки ПП ОСОБА_3 заборгованості перед бюджетом в розмірі 19124,14 грн. Дана заборгованість виникла у зв'язку із завищенням вартості проектних робіт та підлягає сплаті до Жовківського районного бюджету Львівської області, оскільки вимога Жовківської міжрайонної державної фінансової інспекції № 28-15/687 від 18.07.2013 року не оскаржена.

Беручи до уваги викладене, суд прийшов до переконання, що позовні вимоги Державної фінансової інспекції у Львівській області, що звернулася до суду в особі Жовківської міжрайонної державної фінансової інспекції, є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами, визнані відповідачкою, а, тому, даний позов підлягає задоволенню.

На підставі п. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа,

Керуючись ст.ст. 2, 7-14, 18, 19, 33-35, 69-71, 94, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) до районного бюджету на реєстраційний рахунок № 31411535700286, банк одержувача ГУДКСУ у Жовківському районі Львівської області, МФО 825014, ЗКПО 02314636, код платежу 21080500 "Інші надходження", заборгованість в розмірі 19124 (дев'ятнадцять тисяч сто двадцять чотири) гривні 14 коп.

Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст.ст. 186, 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10 десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений 05.11.2013 року.

Суддя Потабенко В.А.