Постанова № 35167043, 07.11.2013, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.11.2013
Номер справи
819/2470/13-а
Номер документу
35167043
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/2470/13-a

07 листопада 2013 року

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі

головуючої судді Ходачкевич Н.І.

при секретарі судового засідання Кульчицькому Н.О.

за участю :

представника позивача Креховець В.І.

представника відповідача Болюх І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовною заявою Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Відділу освіти Бережанської районної державної адміністрації про зобов"язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Державна фінансова інспекція в Тернопільській області звернулась до суду з позовом до відділу освіти Бережанської районної державної адміністрації про зобов'язання виконати пункт 6 вимоги «Про усунення порушень» від 07.06.2013р. № 19-03-12-15/4114, стягнути з Бережанської центральної районної лікарні недоотриману плату за спожиті комунальні послуги на суму 4440,34 грн. та перерахувати в дохід Бережанського районного бюджету за кодом класифікації бюджету 21080600 «Інші надходження», код 37737751, рахунок № 31410535700003 кошти в сумі 4440,34 грн. як незаконні видатки, проведені в минулих бюджетних періодах за рахунок коштів загального фонду; пункт 7: стягнути у встановленому законом порядку проведені затрати по виплаченій заробітній платі кочегарам з Бережанської центральної районної лікарні в сумі 919,06 грн, Жуківської сільської ради в сумі 10464,0 грн., відділу культури і туризму Бережанської районної державної адміністрації в сумі 14087,74 та перерахувати кошти в сумі 22670,74 грн. в дохід Бережанського районного бюджету за кодом класифікації бюджету 21080600 «Інші надходження», код 37737751, рахунок № 31410535700003 як незаконні видатки, проведені в минулих бюджетних періодах за рахунок коштів загального фонду.

Представником позивача подано заяву про зміну позовних вимог, а саме про зобов'язання виконати пункт 6 вимоги «Про усунення порушень» від 07.06.2013р. № 19-03-12-15/4114, стягнути з Бережанської центральної районної лікарні недоотриману плату за спожиті комунальні послуги на суму 4440,34 грн. та перерахувати в дохід Бережанського районного бюджету за кодом класифікації бюджету 21080600 «Інші надходження», пункт 7: стягнути у встановленому законом порядку проведені затрати по виплаченій заробітній платі кочегарам з Бережанської центральної районної лікарні в сумі 919,06 грн , які перерахувати в дохід Бережанського районного бюджету за кодом класифікації бюджету 21080600 «Інші надходження».

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог вказав, що відповідно до п.1.4.1 Плану конрольно-ревізійного роботи Державної фінансової інспекції в Тернопільській області ІІ квартал 2013 року проведено планову ревізію фінансово - господарської діяльності відділу освіти Бережанської районної державної адміністрації за період з 01.05.2009 по 01.04.2013р.

За результатами проведеної ревізії складено акт від 27.05.2013 року № 03-22/79, яким за відповідачем встановлене порушення вимог позивачем порушенно п.п.5, 22, 46 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228 (зі змінами), п.1 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», ч.2 ст. 56 Бюджетного кодексу України.

На підставі зазначених порушень, Державною фінансовою інспекцією в Тернопільській області було направлено відповідачу вимоги Про усунення порушень» від 07.06.2013р. № 19-03-12-15/4114.

Представник відповідача в судове засідання з"явився, повідомив про часткове виконання п.п.6 та 7 вимог. Таким чином, залишається не відшкодовано Бережанською центральною районною лікарнею недоотриманої плати за спожиті комунальні послуги на суму 4440,34 грн та проведені затрати по виплаченій заробітній платі кочегарам з Бережанської центральної районної лікарні в сумі 919,06 грн

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, з наступних підстав.

У відповідності до ст. 2 Закону України "Про основні завдання здійснення державного фінансового контролю в Україні" головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.

Порядок проведення інспектування державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 року № 550 із відповідними змінами та доповненнями (далі Порядок).

Згідно з п.1 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, визначає процедуру проведення інспектування в міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в період, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у період, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), а на підставі рішення суду - в інших суб'єктів господарювання.

Відповідно до п.2 вказаного Порядку Інспектування полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності об'єкта контролю і проводиться у формі ревізії, яка повинна забезпечувати виявлення фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб.

Відповідно до п. 35 Порядоку результати ревізії оформляються актом.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до п.1.4.1 Плану конрольно-ревізійного роботи Державної фінансової інспекції в Тернопільській області ІІ квартал 2013 року та на підставі направлень на проведення ревізії від 05.04.2013 №№ 361-364 головнии державними фінансовими інспекторами Ярмуш О.О., Смакоусом В.Р., провідним державним фінансовим інспектором Джуманом І.О., за участю головних державних інспекторів Бац Л.П., Антимис Т.П. та провідного державного фінансового інспектора з питань будівництва Сутиріної Л.В. проведено планову ревізію фінансово - господарської діяльності відділу освіти Бережанської районної державної адміністрації за період з 01.05.2009 по 01.04.2013р.

За наслідками ревізії складений Акт ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти Бережанської районної державної адміністрації за період з 01.01.2010 р. по 01.02.2013 року № 03-22/39 від 28.03.2013 року.

Судом встановлено, що Ревізією правильності нарахування та відшкодування комунальних послуг, спожитих іншими юридичними особами, з якими укладено договори щодо відпуску комунальних послуг встановлено, що Бережанській центральній районній лікарні та відділу культури і туризму Бережанської районної державної адміністрації, Відповідачем рахунки на оплату за спожиті комунальні послуги виставлялись не в повному обсязі, а саме: за період з 15.10.2012 по 31.12.2012 не виставлялись рахунки за спожитий природній газ та за період з з 01.01.2011 по 01.03.2013 не виставлялись рахунки за електроенергію, затрачену на здійснення теплопостачання і відповідно, не відшкодовувалися, чим порушено п. п. 5,46 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228 (із змінами), п.1 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-ХІV.

А тому суд приходить до переконання, що, Відповідачем зайво оплачено коштів за комунальні послуги, спожиті сторонніми юридичними особами за період з 01.01.2011 по 31.12.2012 на загальну суму 6593,40 грн.

Крім цього, судом встановлено, що стороннім юридичним особам з якими укладено договори про відпуск і користування теплоенергії, Відповідачем не виставлялися рахунки і відповідно не проводилося відшкодування затрат відділу освіти по виплаченій заробітній платі кочегарам, які під час опалювального періоду проводять обслуговування та опалення приміщення шкіл, що є порушенням умов укладених договорів, якими передбачено, що споживач зобов'язується щомісячно оплачувати фонд заробітної плати.

В ході ревізії проведено розрахунок загальної суми відшкодування іншими юридичними особами заробітної плати кочегарів, яка склала 25470,79 грн. за період з 01.05.2009 по 01.04.2013.

Отже, Відповідачем проведено нарахування заробітної плати кочегарам на суму 25470,79 грн., які мали відшкодовуватися іншими установами, що є порушенням п.22 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228 (із змінами) та п.1 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-ХІV.

На підставі даного Акта Державною фінансовою інспекцією в Тернопільській області з метою повного усунення виявлених порушень, попередження їх виникнення в подальшому, керуючись п.7 ст.10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Відділу освіти Бережанської районної державної адміністрації надіслана Вимога від 07.06.2013р. № 19-03-12-15/4114 „ Про усунення порушень ", якою Відділ освіти Бережанської райдержадміністрації зобов'язано виконати наступне:

- п. 6 стягнути з Бережанської центральної районної лікарні недоотриману плату за спожиті комунальні послуги на суму 4440,34 грн. та перерахувати в дохід Бережанського районного бюджету за кодом класифікації бюджету 21080600 «Інші надходження»;

- пункт 7: стягнути у встановленому законом порядку проведені затрати по виплаченій заробітній платі кочегарам з Бережанської центральної районної лікарні в сумі 919,06 грн , які перерахувати в дохід Бережанського районного бюджету за кодом класифікації бюджету 21080600 «Інші надходження».

Згідно з п.7 ст.10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" органу державного фінансового контролю надається право пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

Згідно ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Позивачем доведено правомірність звернення до суду з позовом, доведено правомірність вимог щодо усунення виявлених ревізією фінансових порушень, вимоги позову є обгрунтованими, підтверджені матеріалами справи та ґрунтуються на вимогах закону, відповідачем не спростовані та підлягають до задоволення.

Враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 2 - 11, 12, 41, 69-71, 94, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2.Зобов'язати відділ освіти Бережанської районної державної адміністрації виконати пункт 6 вимоги «Про усунення порушень» від 07.06.2013р. № 19-03-12-15/4114, стягнути з Бережанської центральної районної лікарні недоотриману плату за спожиті комунальні послуги на суму 4440,34 грн. та перерахувати в дохід Бережанського районного бюджету за кодом класифікації бюджету 21080600 «Інші надходження», пункт 7: стягнути у встановленому законом порядку проведені затрати по виплаченій заробітній платі кочегарам з Бережанської центральної районної лікарні в сумі 919,06 грн, які перерахувати в дохід Бережанського районного бюджету за кодом класифікації бюджету 21080600 «Інші надходження».

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текс постанови виготовлено 12.11.2013р.

Суддя Ходачкевич Н.І.

копія вірна

Суддя Ходачкевич Н.І.