Постанова № 35166733, 06.11.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.11.2013
Номер справи
812/8850/13-а
Номер документу
35166733
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

5.8.2

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 листопада 2013 року Справа № 812/8850/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Качуріної Л.С.,

при секретарі: Якимчук В.В.,

в присутності сторін:

від позивача: не прибув,

від відповідача: не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Національна енергетична компанія" Укренерго" в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Донбаському регіоні" до Приватного малого підприємства «Прометей» про стягнення штрафу у сумі 8500, 00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Державного підприємства "Національна енергетична компанія" Укренерго" в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Донбаському регіоні " до Приватного малого підприємства «Прометей» про стягнення штрафу у сумі 8500, 00 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що 08 квітня 2013 року відповідачу було видано припис № 02/23-04-022, яким було зобов'язано останнього здійснити заходи щодо припинення власного електроспоживання зі збереження електропостачання субспоживачів у зв'язку із заборгованістю за спожиту електричну енергію вживши при цьому заходів щодо запобігання травматизму, виникненню негативних електричних установок підприємства уповноважених представників.

26 квітня 2013 року у присутності представників відповідача було проведено перевірку виконання вимог виданого припису. Актом перевірки (протоколом) від 26 квітня 2013 року № 02/23-04-028 встановлено повне невиконання виданого припису.

На підставі цього акту постановою від 07 травня 2013 року № 02/23-04-028 на відповідача було накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 8500,00 грн. Постанову про накладення штрафу відповідач отримав 10 травня 2013 року. Дотепер штраф не сплачений, тому просив стягнути його у судовому порядку.

У судове засідання не прибув представник позивача, який був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином, від нього на адресу суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутністю.

У судове засідання не прибув відповідач, який був повідомлений про дату. Час та місце розгляду справи належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Дослідивши матеріали справи та надавши оцінку наданим доказам, суд приходить до наступного.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про електроенергетику» однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.

Згідно з п. 1 Положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 № 929 державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовуючих установок та мереж суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).

Відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики України від 3 листопада 2006 року Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Мінпаливенерго щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 № 929, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго». Особа, в інтересах якої заявлено позов щодо стягнення штрафних санкцій, є суб'єктом владних повноважень в розумінні ст. 3 КАС України, оскільки здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

Правовідносини сторін є публічними. Стосуються стягнення санкцій за порушення встановленого державою порядку у енергетичних відносинах (адміністративно-господарські санкції).

Судом встановлено, що 08 квітня 2013 року Інспекцією Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» відповідачу було видано припис № 02/23-04-022, яким було зобов'язано відповідача здійснити заходи щодо припинення власного електроспоживання, зі збереженням електропостачання субспоживачів, шляхом відключення струмоприймачів; вжити заходи щодо запобігання травматизму або загрозі життю працюючих та населення, загибелі тварин, пошкодженню обладнання, виникненню негативних екологічних і техногенних наслідків; забезпечення безперешкодного доступу до електричних установок підприємства уповноважених представників енергопостачальника і державних інспекторів з енергетичного нагляду. Припис № 02/23-04-022 від 08 квітня 2013 року був отриманий особисто керівником відповідача ОСОБА_1 08 квітня 2013 року.

26 квітня 2013 року позивачем було складено акт перевірки (протокол) № 02/23-04-028, в якому було зазначено, що відповідач ухиляється від виконання припису № 02/23-04-022 від 08 квітня 2013 року в частині пунктів № 1,2, 3 та є порушенням статті 26 Закону України «Про електроенергетику» (а. с. 9). Вказаний акт було вручено директору ПМП «Прометей» ОСОБА_1

На підставі зазначеного акту перевірки постановою від 07 травня 2013 року № 02/23-04-028 на відповідача було накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 8500,00 грн. (а.с.7). Дана постанова про накладення штрафу було направлено на адресу відповідача та отримано останнім 10 травня 2013 року (а.с.8).

Постанова в установленому законом порядку не була оскаржена.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади з державного енергетичного нагляду.

Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону України «Про електроенергетику», споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1999 № 1312, суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у визначений термін він стягується в судовому порядку.

Судом встановлено, що на відповідача було накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику згідно постанови, яка відповідачем не оскаржувалася, у зв'язку з чим постанова є чинною, але штраф згідно даної постанови до теперішнього часу не погашений.

За таких обставин, судом встановлено, що відповідачем дійсно допущено порушення законодавства про електроенергетику, доказів оплати штрафу згідно постанови в судовому не надано, тому позовні вимоги є обґрунтованими, а адміністративний позов таким, що підлягає задоволенню повністю.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 06 листопада 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 11 листопада 2013 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови в судовому засіданні.

Керуючись статтею 2, 11, 17, 18, 71, 87, 90, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державного підприємства "Національна енергетична компанія" Укренерго" в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Донбаському регіоні" до Приватного малого підприємства «Прометей» про стягнення штрафу у сумі 8500, 00 грн., - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Приватного малого підприємства «Прометей» (і. к. НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету України (п/р № 31117106700071 до УДКС у м. Рубіжне Луганської області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 804013, і.к. 37904431) штраф у сумі 8500, 00 грн. (вісім тисяч п'ятсот грн. 00 коп.).

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанову складено та підписано у повному обсязі 11 листопада 2013 року.

Суддя Л.С. Качуріна