Постанова № 3513647, 20.10.2008, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.10.2008
Номер справи
2-а-831/08
Номер документу
3513647
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія Справа № 2-а-831/08

Категорія статобліку 36

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"20" жовтня 2008 р.

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Могилан С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні 20 жовтня 2008 року о 17-00 год. адміністративну справу №2-а-831/08

за позовом : Казенного підприємства «Кіровгеологія» Міністерства охорони навколишнього природного середовища України код ЄДРПОУ 04746400, в інтересах Геологорозвідувальної експедиції № 37 КП «Кіровгеологія», 01103, м .Київ, вул. Кіквідзе, 8/9,

до відповідача : Державної податкової інспекції у м. Кіровограді, 25009, м.Кіровоград, вул. Глінки, 2, код ЄДРПОУ 22217349,

про визнання податкового повідомлення-рішення нечинним,

за участю:

секретаря судового засідання – Запорожець Л.Л.,

представників:

позивача – Пасічник І.В. довіреність №342/22-21 від 14.12.2007 р.,

відповідача – Скрипник О.М. – довіреність №47 від 09.07.2008 р.,

Казенне підприємство «Кіровгеологія» Міністерства охорони навколишнього природного середовища України в інтересах Геологорозвідувальної експедиції № 37 КП «Кіровгеологія» звернулося до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у м.Кіровограді про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення №0002461520/2 від 18.08.2008 р., яким підприємству нараховано штраф в розмірі 2857,30 грн. за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов’язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), а також про внесення зміни до картки особового рахунку зі сплати податку на додану вартість, а саме виключити з неї 2857,30 грн. нарахованої штрафної санкції та зазначило наступне.

КП «Кіровгеологія» 25.05.2007 р. відповідно до платіжного доручення №794 було сплачено податок на додану вартість за квітень 2007 р. в сумі 27652,00 грн., 22.08.2008 р., відповідно до платіжного доручення №1386 за липень 2007 р. сплачено податок на додану вартість в сумі 921,00 грн. Таким чином позивачем було сплачено податок у повному обсязі згідно податкових декларацій за квітень 2007 р. №38146 від 16.05.2007 р. та за липень 2007 р. №73442 від 17.08.2007 р. та у строки визначені Законом України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Як вказав позивач у своїй позовній заяві, з метою перевірки дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов’язання Геологорозвідувальною експедицією №37 КП «Кіровгеологія» Державною податковою інспекцією у м. Кіровограді було проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірку з питання дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов’язання. За результатами перевірки головним державним податковим інспектором відділу адміністрування податку на додану вартість управління оподаткування юридичних осіб ДПІ у м. Кіровограді складено акт від 15.04.2008 р. №229/1520/04746400, яким встановлено, що платником проведена сплата податку на додану вартість із затримкою на 104 дні, тобто з порушенням граничних строків, визначених п.п.5.3.1. п.5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Свій позов позивач мотивує тим, що ним податок на додану вартість сплачено в строки визначені законодавством, оскільки відповідно до п.п.5.3.1. п.5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п.4.1.4. п.4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов’язання, несплачена платником податків у вищевказані строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. активи платника податків можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов’язань забезпечення боргу.

Так як активи КП «Кіровгеологія» є вільними від заставних зобов’язань, то, на думку позивача, відповідно до норм законодавства, останній має право визначати черговість погашення податкових зобов’язань, а Державна податкова інспекція у місті Кіровограді зобов’язана зараховувати сплачені кошти за призначенням, визначеним у платіжному дорученні. Також позивач вказує, що оскільки сплачені ним кошти 25.05.2007 р. та 22.08.2007 р. зараховані не за призначенням, визначеним у платіжному дорученні, то в додатку до акту попередньої перевірки дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов’язання від 15.04.2008 р. №229/1520/04746400 невірно визначено строк погашення та кількість днів затримки податкових зобов’язань, які виникли за деклараціями за квітень 2007 р. №38146 від 16.05.2007 р. та за липень 2007 р. №73442 від 17.08.2007 р. Тому позивач вважає, що штрафна санкція на суму 2857,30 грн. за податковим повідомленням-рішенням №000245152/2 від 18.08.2008 р. нарахована йому відповідачем безпідставно.

Позовні вимоги Державна податкова інспекція в м. Кіровограді не визнала, посилаючись на правомірність винесення податкового повідомлення-рішення №000245152/2 від 18.08.2008 р. про нарахування штрафних санкцій в сумі 2857,30 грн. за прострочення сплати узгоджених податкових зобов’язань з податку на додану вартість по наступних податкових деклараціях:

- за квітень 2007 року від 16.05.2007 р. №38146, дата нарахування 30.05.2007 р. в сумі 27652,00 грн., сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати до 30 календарних днів (сплачено 14.06.2007 р.) складає 27652,00 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 10 відсотків у сумі 2765,20 грн.;

- за липень 2007 року від 17.08.2007 р. №73442, дата нарахування 20.08.2007 року в сумі 921,00 грн. сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати до 30 календарних днів (сплачено 28.09.2007 р.) складає 921,00 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 10 відсотків у сумі 92,10 грн.

Також представник відповідача зазначив, що пунктом 7.7. статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від. 21.12.2000 року №2181-ІІІ визначена рівність бюджетних інтересів, а саме: податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях, а тому податковим органом здійснено на підставі цього пункту зарахування сум, сплачених позивачем в якості погашення податкових зобов’язань з податку на додану вартість, самостійно узгоджених в податкових деклараціях з податку на додану вартість за квітень та липень 2007 року.

В судове засідання з’явився представник позивача, уповноважений на представництво інтересів Казенного підприємства «Кіровгеологія» Міністерства охорони навколишнього природного середовища України в інтересах Геологорозвідувальної експедиції № 37 КП «Кіровгеологія» довіреністю, який позов підтримав у повному обсязі та просив суд його задовольнити з підстав зазначених у позовній заяві. Представник відповідача, уповноважений належним чином на представництво інтересів Державної податкової інспекції у м.Кіровограді довіреністю, позов не визнав у повному обсязі та просив суд в задоволенні позову відмовити з підстав вказаних в запереченні.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд,

ВСТАНОВИВ:

Згідно п.1 статуту КП «Кіровгеологія», затвердженого наказом міністра охорони навколишнього природного середовища України, казенне підприємство «Кіровгеологія», створене за рішенням Кабінету Міністрів України від 30 червня 1998 року № 987 шляхом перетворення Державного геологічного підприємства «Кіровгеологія», є його правонаступником і належить до сфери управління Міністерства охорони навколишнього природного середовища України (а.с.53-64).

Відповідно до положення про геологорозвідувальну експедицію № 37 КП «Кіровгеологія», затвердженого наказом КП «Кіровгеологія» від 19 квітня 2007 року (а.с.15-19), Геологорозвідувальна експедиція №37, створена наказом Державного геологічного підприємства «Кіровгеологія» від 31 серпня 1998 року на базі геологорозвідувальної експедиції № 37 ДГП «Кіровгеологія» та є її правонаступником.

Згідно п.2.1. Положення про геологорозвідувальну експедицію № 37 КП «Кіровгеологія», експедиція є відособленим підрозділом КП «Кіровгеологія» Міністерства охорони навколишнього природного середовища України (а.с.17).

Геологорозвідувальна експедиція №37 КП «Кіровгеологія» в своїй діяльності застосовує податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю.

16.05.2007 р. та 17.08.2007 р. позивачем до Державної податкової інспекції в м. Кіровограді було подано декларації з податку на додану вартість за квітень 2007 р. №38146 та за липень 2007 р. №73442.

25 травня 2007 року КП «Кіровгеологія» було сплачено зобов’язання з податку на додану вартість, самостійно узгоджене платником податків в податковій декларації за квітень 2007 року сумі 27652,00 грн. за платіжним дорученням №794 (а.с. – 26), що також підтверджується листом-повідомленням №697 від 25.09.2008 року Акціонерного комерційного банку «Легбанк» (а.с.- 75).

22 серпня 2007 року позивачем було сплачено зобов’язання з податку на додану вартість, самостійно узгоджене платником податків в податковій декларації за липень 2007 року в сумі 921,00 грн. за платіжним дорученням №1386 (а.с. – 65).

Державною інспекцією в місті Кіровограді з огляду на приписи п.7.7. статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року, кошти, сплачені позивачем за платіжними дорученнями від 25.05.2007 року № 794 та від 22.08.2007 року № 1386 в загальній сумі 28 573,00 грн. зараховані не у відповідності з визначеним платником податків призначенням платежу, а на погашення податкового боргу у порядку календарної черговості його виникнення, а саме – на погашення пені, яка виникла в результаті перерозподілу (ст.16 Закону № 2181), погашення недоїмки за рішеннями № 8 та № 44 згідно ст.14 ЗУ № 2181, недоїмки за декларацією № 110107 та недоїмки за фінансовою санкцією відповідно до податкового повідомлення-рішення № 0004141520, що підтверджується випискою з картки особового рахунку, наданою відповідачем (а.с.107, 108). Дані обставини підтверджуються обома сторонами, спір стосовно цього між ними відсутній.

В зв’язку з цим Державною податковою інспекцією в м. Кіровограді було проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірку з питання дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов’язання з податку на додану вартість Геологорозвідувальною експедицією №37 КП «Кіровгеологія», за результатами якої було складено акт №229/1520/04746400 від 15.04.2008 р. (а.с. – 20 – 21).

Відповідно до висновків акту, Державна податкова інспекція в м.Кіровограді вважає, що Геологорозвідувальною експедицією №37 КП «Кіровгеологія» порушено строки сплати узгодженого податкового зобов’язання, встановлені ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року та строк затримки становить 104 дні. Відповідачем в додатку до акту від 15.04.2008 р. №229/1570 (а.с. – 22) було проведено розрахунок штрафних санкцій, які становлять 2857,30 грн.

На підставі зазначеного акту було прийнято податкове повідомлення-рішення №0002461520/2 від 18.08.2008 р. про застосування штрафу в розмірі 2857,30 грн. за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов’язання з податку на додану вартість (а.с. – 25).

Посилання Державної податкової інспекції в м. Кіровограді на те, що в порушення п.1.2. ст. 1, п.п.4.1.4 п.4.1. ст. 4, п.п. 5.3.1. п.5.3. ст. 5, п.п. 17.1.7 п.17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем несвоєчасно погашено узгоджені суми податкового зобов’язання по податку на додану вартість, не відповідають наступним нормам матеріального права.

Відповідно до п.1.6 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1994 р. №168/97-ВР, податкове зобов’язання – загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку у звітному (податковому) періоді, що визначена згідно з цим Законом.

Відповідно до п.п.5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п.4.1.4. п.4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації. Підпункт 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 зазначеного Закону визначає, що узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно п.п. 4.1.4 пункту 4.1 ст. 4 вказаного Закону податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю – протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу (у тому числі при сплаті квартальних авансових внесків) – протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного податкового кварталу.

Згідно з п. 3 ч. 1, ч. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» № 1251-ХІІ від 25.06.1995 року платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Обов’язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) припиняється зі сплатою податку, збору (обов’язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

За змістом ст. 1 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» №2346-ІІІ від 05.04.2001 року платіжне доручення – розрахунковий документ, який містить доручення платника банку або іншій установі – члену платіжної системи, що його обслуговує, здійснити переказ визначеної в ньому суми коштів зі свого рахунку на рахунок отримувача. Переказ коштів (далі - переказ) – рух певної суми коштів з метою її зарахування на рахунок отримувача або видачі йому у готівковій формі.

Відповідно до п.30.1 ст. 30 цього Закону переказ вважається завершеним з моменту зарахування суми переказу на рахунок отримувача або її видачі йому в готівковій формі.

Закон України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ є спеціальним законом з питань оподаткування, встановлює порядок погашення зобов’язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов’язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначає заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу. Серед таких заходів відсутні заходи щодо зміни призначення платежу, самостійно визначеного відповідним платником податків.

Відповідно до п.7.7. статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від. 21.12.2000 року №2181-ІІІ, на який посилається позивач в обґрунтування своєї позиції щодо правомірності винесення спірного повідомлення-рішення, визначена рівність бюджетних інтересів, а саме: податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях.

Відповідно до п.п.3.1.1 статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусові стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов’язань забезпечення боргу.

Згідно із Законом України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ сутність податкової застави полягає у запровадженні на певний строк особливого порядку розпорядження платником податків своїми активами, а саме, обмеження права власника щодо розпорядження своєю власністю у випадках, передбачених п. 8.6.1. ст. 8 цього Закону. Перехід у податкову заставу активів платника податків є наслідком невиконання ним податкового зобов’язання або не погашення податкового боргу.

Стаття 134 Господарського кодексу України встановлює, що суб’єкт господарювання, який здійснює господарську діяльність на основі права власності, на свій розсуд або спільно з іншими суб’єктами володіє, користується і розпоряджається належним йому (їм) майном.

Як вбачається із системного аналізу чинного законодавства, в тому числі і положень Законом України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ норми, у відповідача відсутнє право самостійно змінювати в односторонньому порядку призначення платежу, вказане платником податків у розрахункових документах щодо сплати самостійно узгоджених податкових зобов’язань.

Враховуючи те, що зазначений Закон не містить такого заходу забезпечення погашення платниками податкового боргу як зміна призначення платежу, визначеного платником податку, то дії Держаної податкової інспекції у м. Кіровоград, щодо самовільної зміни призначення сум коштів перерахованих КП «Кіровгеологія» відповідно до платіжних доручень №974 від 25.05.2007 року на суму 27652,00 грн. та №1386 від 22.08.2007 року на суму 921,00 грн. зі сплати податку на додану вартість за квітень 2007 року та липень 2007 року відповідно, на погашення самостійно узгоджених платником податків в податкових деклараціях зобов’язань з податку на додану вартість за квітень та липень 2007 року у порядку календарної черговості його виникнення є помилковими.

Відповідно до Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 18.07.2005 року №276, органи державної податкової служби для ведення оперативного обліку платежів, що надходять до бюджету, одержують відповідні документи від органів Державного казначейства України та інших установ згідно з чинними порядками передачі інформації. Дані про надходження платежів до бюджету відображаються органом державної податкової служби в особових рахунках платників і в реєстрі надходжень та повернень у день отримання від органів Державного казначейства України відомостей про зарахування та повернення надміру сплачених платежів у вигляді електронного реєстру розрахункових документів.

КП «Кіровгеологія» відповідно до платіжного доручення №974 від 25.05.2007 року перерахувало кошти в сумі 27652,00 грн. для сплати самостійно узгодженого позивачем зобов’язання з податку на додану вартість за квітень 2007 року, а відповідно до платіжного доручення №1386 від 22.08.2007 року – кошти в сумі 921,00 грн. для сплати самостійно узгодженого позивачем зобов’язання з податку на додану вартість за липень 2007 року.

Як встановлено в судовому засіданні, зазначені суми податку на додану вартість обчислені відповідно до податкових декларацій за квітень 2007 року №38146 від 16.05.2007 року та липень 2007 року №73442 від 17.08.2007 року та сплаченні у повному обсязі та у строки, визначені п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ. Спір щодо розмірів податкових зобов’язань з податку на додану вартість за квітень та травень 2007 року між сторонами відсутній.

В процесі розгляду справи встановлено, що КП «Кіровгеологія» перерахувавши суми податку на додану вартість вищевказаними платіжними дорученнями, виконало свої зобов’язання щодо сплати податку на додану вартість за періоди, визначені у платіжних дорученнях, а, отже, відсутня підстава для застосування штрафних (фінансових) санкцій на підставі п.п. 17.1.7 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» - сума податкового боргу зі сплати податку на додану вартість за квітень 2007 року та липень 2007 року.

Враховуючи, що активи КП «Кіровгеологія» є вільними від заставних зобов’язань, то з урахуванням п.п. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ, позивач має право визначати черговість погашення податкових зобов’язань.

Більш того, відповідно до п.7.7. статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від. 21.12.2000 року №2181-ІІІ, на який посилається позивач в обґрунтування своєї позиції щодо правомірності винесення спірного повідомлення-рішення, визначена рівність бюджетних інтересів, а саме: податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях.

Погашення податкового боргу здійснюється відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від. 21.12.2000 року №2181-ІІІ або добровільно самим платником податків, або примусово – за відповідним рішенням органу стягнення.

Відповідно до п.7.1.1. Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від. 21.12.2000 року №2181-ІІІ, джерелами самостійного погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, які спрямовуються самим платником податків на відповідні погашення. Правом щодо стягнення та відповідного спрямування за рішенням органу активів платника податків наділені лише органи стягнення та лише в процедурі погашення боргу за відповідним рішенням.

На підставі викладеного, суд вважає податкове повідомлення-рішення №№0002461520/2 від 18.08.2008 р., таким що підлягає визнанню не чинним. В зв’язку з цим, суд вважає обґрунтованою позовні вимоги платника податку щодо внесення зміни до картки особового рахунку зі сплати податку на додану вартість, а саме виключити з неї 2857,30 грн. нарахованої штрафної санкції.

У відповідності до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України. В зв’язку з цим суд вважає за необхідне стягнути судові витрати в сумі 3,40 грн. з Державного бюджету України.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 – 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Визнати нечинним податкове повідомлення-рішення № 0000246152/2 від 18.08.2008 року Державної податкової інспекції, яким нараховано фінансову (штрафну) санкцію в розмірі 2857,30 грн. (дві тисячі вісімсот п’ятдесят сім грн. 30 коп.) за несвоєчасну сплату податку на додану вартість Геологорозвідувальною експедицією № 37 Казенного підприємства «Кіровгеологія» Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.

3. Зобов’язати Державну податкову інспекцію в м. Кіровограді внести зміни до картки особового рахунку зі сплати податку на додану вартість Геологорозвідувальною експедицією №37 Казеного підприємства «Кіровгеологія» Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, а саме – виключити з картки особового рахунку податку на додану вартість 2857,30 грн. нарахованої штрафної санкції.

Стягнути з Державного бюджету України на користь позивача Казенного підприємства «Кіровгеологія» Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, ЄДРПОУ 04746400, судові витрати в розмірі 3,40 грн.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України – з дня складення постанови у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Суддя (підпис)

З оригіналом згідно:

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду С.В. Могилан