ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
| 14.04.09 | Справа №2а-7871/08/4
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: Головуючого судді Циганової Г.Ю. при секретарі судового засідання Заєвській Н.В. За участю представників сторін: від позивача - ОСОБА_1, представник за дов., від відповідача - ОСОБА_2, представник за дов., відповідач - ОСОБА_2, паспорт, розглянув адміністративну справу за позовом Управління ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя до відповідача Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в сумі 811,86 грн.
Суть спору: Управління ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя (далі - позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 811,86 гривень. Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 24.11.08р. відкрито провадження по справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду. За клопотанням відповідача розгляд справи неодноразово відкладався та в судовому засіданні оголошувалася перерва. Представник позивача у судовому засідання підтримав позов у повному обсязі. Представник відповідача, відповідач у судовому засіданні проти позову заперечували, проте письмових заперечень суду не надали. Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд ВСТАНОВИВ Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІV від 09.07.2003, із змінами і доповненнями (далі - Закон), всі відносини, які виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 64, абз. 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону. Відповідно до ч.3 ст. 15 Закону страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду, а особи, визначені частиною першою статті 12 цього Закону, - з дня набрання чинності договором про їх добровільну участь. Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності (а.с.6) та як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні в ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя, тобто є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (а.с.7). Згідно з п.п. 4,6 частини 2 статті 17 Закону страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частини 3 статті 20 Закону територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески. Частиною 6 статті 20 Закону встановлено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону - один календарний місяць. Судом встановлено, що за відповідачем склалася заборгованість по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. За несвоєчасну сплату фінансових санкцій за рішеннями НОМЕР_1 від 26.12.05р. у розмірі 1360,00 грн. та НОМЕР_2 від 26.12.05р. у розмірі 170,00 грн., була нарахована пеня за рішенням НОМЕР_3 від 10.09.08р. у сумі 811,86 грн., яку платник зобов'язаний сплатити протягом 10 календарних днів з дня отримання повідомлення про таке нарахування. Рішення про нарахування пені було отримане відповідачем 25.09.08р., що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.4), заборгованість станом на 21.11.08р. не сплачена. Згідно з п.п.2 п.9 ст.106 Закону за несплату (несвоєчасну сплату) або неперерахування (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу. Одночасно на суми своєчасно несплачених (неперерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 % зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу. Рішення про застосування фінансових санкцій НОМЕР_3 від 10.09.08р. одержано відповідачем, згідно з відміток на поштовому повідомленні. Рішення Управління ПФУ НОМЕР_3 від 10.09.08р. відповідачем не оскаржено, у встановленому законом порядку не визнано недійсним, зазначене є належним доказом наявності заборгованості позивача у сумі 811,86 грн. Отже, позовні вимоги Управління ПФУ підлягають задоволенню. Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача. На підставі викладеного, керуючись статтями 94,158, 159, 160, 163 КАС України, суд ПОСТАНОВИВ: 1. Адміністративний позов задовольнити. 2. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_4) на користь Управління ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя (р/р 25607010048701 в КРУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 324805, ЗКПО 22300458) заборгованість у розмірі 811,86 гривень. Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги). Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Циганова Г.Ю.