Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 листопада 2013 року Справа № 805/15747/13-а
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Череповський Є.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Добропілля та Добропільському районі Донецької області про визнання протиправними та скасування вимог про сплату недоїмки № Ф 640 та ф 640/1 від 01.08.2013 року,-
В С Т А Н О В И В:
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України у м. Добропілля та Добропільському районі Донецької області про визнання протиправними та скасування вимог про сплату недоїмки № Ф 640 та ф 640/1 від 01.08.2013 року.
Питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує відповідно до норм статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України).
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі згідно із частиною 2 статті 107 КАС України, на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вивчивши подані матеріали, суд приходить до висновку, що дана заява не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень, а також до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 2 статті 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Порядок сплати судового збору встановлено Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до статті 9 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року №3674-VI із змінами та доповненнями (далі за текстом Закон №3674-VI) судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно ч. 1 ст. 4 Законом України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (мінімальна заробітна плата за 2013 рік складає 1 147 грн.).
Відповідно п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання адміністративного позову:
п.1.1. майнового характеру сплачується судовий збір - в розмірі 2 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат;
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень суб'єкта владних повноважень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських і інших санкцій тощо.
Таким чином, зверненні до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Вищевикладена позиція також зазначена у листі Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 року №165/11/13-11.
До позовної заяви не додано оригінал документа, що приєднаний до неї, а саме: лист Управління Пенсійного фонду України від 02.10.2013 року.
Зазначене підтверджується актом Донецького окружного адміністративного суду від 04.11.2013 року.
Судовий збір за подачу адміністративного позову підлягає сплаті за наступними реквізитами:
Отримувач: Калінінське. УК/Калінінський район
р/р 31217206784005
банк отримувач: ГУКСУ у Донецькій області
МФО банку: 834016
ЄДРПОУ отримувача: 38034015
Отже, даний адміністративний позов не відповідає вимогам ч. 1 ст. 108 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом надання доказів про сплату судового збору у розмірі 172,05 грн. - як майнового характеру.
На підставі викладеного, керуючись ст. 106, ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Добропілля та Добропільському районі Донецької області про визнання протиправними та скасування вимог про сплату недоїмки № Ф 640 та ф 640/1 від 01.08.2013 року - залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення виявлених судом недоліків до 20 листопада 2013 року.
При усунені недоліків в наданий строк, позовна заява буде вважатися поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
У разі не усунення недоліків у встановлений строк, позовна заява буде вважатись неподаною, і її буде повернуто.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Череповський Є.В.