ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2013 року Справа № 908/1170/13 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого суддіПоліщука В.Ю. (доповідач),суддів:Заріцької А.О., Міщенка П.К.,розглянувшикасаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області,на постановуДонецького апеляційного господарського суду від 27 серпня 2013 року,та рішенняГосподарського суду Запорізької області від 1 липня 2013 року, у справі№ 908/1170/13,за позовомУправління комунальної власності Бердянської міської ради (м. Бердянськ, Запорізька область),доУправління Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області (м. Бердянськ, Запорізька область),про стягнення заборгованості в сумі 84 652 грн. 94 коп., -представники учасників судового провадження не з'явились;в с т а н о в и в :
Рішенням Господарського суду Запорізької області від 01.07.2013 року у справі № 908/1170/13 (суддя - Кутіщева-Арнет Н.С.) позовні вимоги Управління комунальної власності Бердянської міської ради (далі за текстом - УКВ Бердянської міськради) задоволено повністю, присуджено до стягнення з Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області (далі за текстом - УПФ України в м. Бердянську та Бердянському районі) 77 093 грн. 02 коп. - боргу, 7 559 грн. 92 коп. - пені (одержувач - місцевий бюджет м. Бердянськ); присуджено до стягнення з УПФ України в м. Бердянську та Бердянському районі на користь УКВ Бердянської міськради 1 720 грн. 50 коп. - як відшкодування судового збору. Рішення місцевого господарського суду мотивовано, зокрема, чинністю протягом спірного періоду укладеного сторонами спору Договору оренди та обґрунтованістю розміру заявленої до стягнення орендної плати.
Постановою Донецького апеляційного господарського суду від 27.08.2013 року у справі № 908/1170/13 (головуючий суддя - Марченко О.А., судді: Радіонова О.О., Шевкова Т.А.) апеляційну скаргу УПФ України в м. Бердянську та Бердянському району залишено без задоволення, рішення Господарського суду Запорізької області від 01.07.2013 року - залишено без змін. Постанову апеляційного господарського суду обґрунтовано, зокрема, наявністю передбачених чинним законодавством підстав для задоволення позову.
Не погоджуючись з прийнятими господарськими судам першої та апеляційної інстанцій рішенням та постановою, УПФ України в м. Бердянську та Бердянському району звернулось з касаційною скаргою, у якій просить скасувати рішення Господарського суду Запорізької області від 01.07.2013 року та постанову Донецького апеляційного господарського суду від 27.08.2013 року у справі № 908/1170/3 та прийняти нове судове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог УКВ Бердянської міськради. В обґрунтування поданої касаційної скарги, УПФ України в м. Бердянську та Бердянському району посилається на порушення господарськими судами першої та апеляційної інстанцій ст. 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", Постанов Кабінету Міністрів України № 786 від 04.10.1995 року та № 840 від 05.07.2004 року.
Ухвалою Вищого господарського суду України від 17.10.2013 року, згідно зі ст. 1114 ГПК України, касаційну скаргу УПФ України в м. Бердянську та Бердянському району прийнято до провадження та призначено її до розгляду у судовому засіданні за участю уповноважених представників учасників судового провадження.
23.10.2013 року до Вищого господарського суду України від УПФ України в м. Бердянську та Бердянському району надійшла телеграма з клопотанням про відкладення розгляду справи.
Розглянувши заявлене УПФ України в м. Бердянську та Бердянському району клопотання про відкладення розгляду справи, колегія суддів касаційної інстанції дійшла висновку про відсутність достатніх підстав для його задоволення з огляду на приписи ст. ст. 28, 77 ГПК України.
Позивач уповноважених представників в судове засідання касаційної інстанції не направили, хоча про дату, час та місце розгляду касаційної скарги учасники касаційного провадження були повідомлені належним чином. Враховуючи, що учасників судового провадження було повідомлено про те, що не з'явлення їх представників в судове засідання касаційної інстанції не тягне за собою відкладення розгляду справи, колегія суддів Вищого господарського суду України дійшла висновку про можливість розгляду касаційної скарги за відсутності в судовому засіданні уповноважених представників учасників касаційного провадження.
Заслухавши доповідь судді Поліщука В.Ю., обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши наявні матеріали справи, проаналізувавши застосування господарськими судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.
Господарськими судами першої та апеляційної інстанцій під час розгляду справи встановлено наступне.
07.05.2008 року УКВ Бердянської міськради та УПФ України в м. Бердянську Запорізької області (на теперішній час - УПФ України в м. Бердянську та Бердянському районі) уклали Договір оренди комунального майна № 1245 (далі за текстом - Договір), за умов п. 1.1. якого УКВ Бердянської міськради (за текстом Договору - орендодавець) передало, а УПФ України в м. Бердянську та Бердянському районі (за текстом Договору - орендар) прийняло в строкове платне користування вбудоване нежитлове приміщення (яке знаходиться на балансі КП Бердянської міської ради "Житлосервіс-2а", площею 609,60 м2), розміщене за адресою: м. Бердянськ, вул. Карла Маркса, 49, на першому поверсі дев'ятиповерхового цегляного житлового будинку (кімн. за № І, І-19, II, ІІІ, 20-36 згідно з технічним паспортом БТІ), вартість приміщення становить 821 960 грн. (без ПДВ) та визначена згідно зі звітом про оцінку майна, виконаною 18.02.2008 року. Майно передано в оренду з метою використання під офіс, згідно Рішення Комітету по передачі в оренду майна територіальної громади міста Бердянська від 30.11.2007 року № 16.
Відповідно до п. 2.1 Договору, вступ орендаря у користування майном настає одночасно з підписанням сторонами Договору та Акту здачі-приймання вказаного майна. Передача майна в оренду здійснюється згідно Акту здачі-приймання, майно вважається поверненим після підписання Акту здачі-приймання (п. 2.3 Договору).
Умовами п. 3.1 Договору сторони погодили, орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади міста Бердянська і складає на лютий 2008 року - 8 457 грн. 97 коп. Орендна плата встановлюється у грошовій формі та перераховується на розрахунковий рахунок № 34220999700011 ГУДКУ у Запорізькій області м. Запоріжжя МФО 813015, код ЄДРПОУ 34676953, одержувач: місцевий бюджет м. Бердянськ, щомісячно не пізніше 20 числа поточного місяця з урахуванням індексу інфляції з початку строку оренди, щодо суми орендної плати, визначеної за перший місяць після укладення договору оренди, яка становить 8 457 грн. 97 коп. х індекс інфляції (п. 3.1.1 Договору).
Згідно з п. 3.2 Договору, згідно з Рішенням тридцять шостої сесії Бердянської міської ради п'ятого скликання від 27.12.2007 року № 17 "Про встановлення розміру орендної плати" розмір орендної плати встановлюється у сумі 1 грн. 00 коп. з 24.10.2007 року до 31.12.2008 року. Розмір орендної плати може бути переглянуто на вимогу однієї із сторін в разі зміни методики її розрахунку, змін централізованих цін і тарифів та в інших випадках, передбачених законодавством України. У випадку неперерахування орендної плати або перерахування її після останнього банківського дня поточного місяця, або не в повному обсязі, орендодавцем нараховується пеня у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми заборгованості за кожен день прострочення (включаючи день оплати) з першого числа наступного місяця (п. п. 3.3, 3.4 Договору).
У відповідності з п. п. 10.1, 10.2 Договору, цей Договір діє з 24.10.2007 року до 24.10.2008 року, строком на 1 рік. Зміна або розірвання Договору можуть мати місце за погодженням сторін. Зміна та доповнення, що вносяться, розглядаються сторонами протягом 20 днів. Одностороння відмова від виконання Договору та внесених змін не допускається.
24.10.2007 року УКВ Бердянської міськради за Актом здачі-приймання передало нерухоме майно в орендне користування УПФ України в м. Бердянську та Бердянському районі.
Додатковою угодою від 14.01.2009 року до Договору, керуючись Рішенням п'ятдесят шостої сесії Бердянської міської ради п'ятого скликання від 11.12.2008 року № 30 "Про встановлення розміру орендної плати" п. 3.1 Договору було доповнено словами наступного змісту: "Встановити орендну плату у розмірі 1 грн. 00 коп. в рік з 01.01.2009 року до 31.12.2009 року". На підставі рішення Комітету по передачі в оренду майна територіальної громади міста Бердянська від 10.10.2008 року № 12, внесено зміни до п. 10.1 Договору, строк оренди приміщення продовжено до 24.10.2009 року".
Додатковою угодою від 21.12.2009 року до Договору, керуючись Рішенням сімдесят шостої сесії Бердянської міської ради п'ятого скликання від 03.12.2009 року № 32 "Про встановлення розміру орендної плати УПФ України в м. Бердянськ", доповнено п. 3.1 Договору наступними словами: "Встановити орендну плату у розмірі 1 грн. 00 коп. з 01.01.2010 року до 31.12.2010 року".
Додатковою угодою від 12.10.2009 року, на підставі Рішення Комітету по передачі в оренду майна територіальної громади міста Бердянська від 15.09.2009 року № 14, внесено зміни до п. 10.1 Договору та продовжено строк оренди приміщення до 01.01.2011 року.
Додатковою угодою від 28.02.2011 року, на підставі п. 1.4.17 Рішення п'ятої сесії Бердянської міської ради VI скликання від 30.12.2010 року № 26 "Про встановлення розміру орендної плати", доповнено п. 3.1. Договору наступними словами: "Встановити орендну плату у розмірі 1 грн. 00 коп. з 01.01.2011 року до 31.12.2011 року". На підставі п. 1.1.35 Рішення п'ятої сесії Бердянської міської ради VI скликання від 30.12.2010 року № 25 "Про продовження договорів оренди комунального майна та припинення договору оренди", внесено зміни до п. 10.1 Договору та продовжено строк оренди нежитлового приміщення до 01.01.2012 року.
23.09.2011 року, УПФ України у м. Бердянську, звернулось до міського голови м. Бердянська з Листом № 18215/01, у якому просило продовжити термін дії Договору до 01.01.2013 року.
Пунктом 1.1.12 Рішення Бердянської міської ради від 24.11.2011 року № 14 "Про подовження договорів оренди комунального майна" УКВ Бердянської міської ради було доручено подовжити строк оренди нежитлового приміщення, розташованого за адресою: м. Бердянськ, вул. Карла Маркса, 49, площею 609,60 м2 з УПФ України в м. Бердянську до 01.01.2013 року (на 1 рік) з особливими умовами: "Сторони зобов'язуються змінювати умови орендної плати на підставі рішень Бердянської міської ради, що регулюють розміри орендних ставок за користування майном комунальної власності територіальної громади міста Бердянська".
На виконання Рішення Бердянської міської ради від 24.11.2011 року № 14, УКВ Бердянської міськради направило на адресу УПФ України у м. Бердянську проект Додаткової угоди до Договору (Лист від 08.02.2012 року за вих. № 493), яка останнім не підписана.
Постановою Донецького апеляційного господарського суду від 19.12.2012 року у справі № 5009/2884/12 за позовом УКВ Бердянської міськради до УПФ України у м. Бердянську та Бердянському районі про внесення змін до Договору та стягнення суми встановлено, що спірний Договір було продовжено до 01.01.2013 року.
Оскільки, відповідне рішення органу місцевого самоврядування щодо встановлення орендної плати в розмірі 1 грн. 00 коп. на 2012 рік не приймалось, розраховуючи орендну плату за період з 01.07.2012 року по 31.12.2012 року, позивач нарахував заборгованість з орендної плати, виходячи з умов п. 3.1 Договору та з подальшим корегуванням на індекс інфляції, загальна сума якої становить 77 093 грн. 02 коп.
У зв'язку з неоплатою УПФ України у м. Бердянську та Бердянському районі орендної плати за період з 01.07.2012 року по 31.12.2012 року, за ним утворилась заборгованість у розмірі 77 093 грн. 02 коп., про стягнення якої (а також нарахованої на суму заборгованості пені) УКВ Бердянської міськради звернулось з позовом у цій справі.
Встановивши наведені обставини та посилаючись на відсутність рішення органу місцевого самоврядування щодо встановлення орендної плати (для УПФ України у м. Бердянську та Бердянському районі) в розмірі 1 грн. 00 коп. на 2012 рік., місцевий господарський суд (з яким погодився господарський суд апеляційної інстанції) дійшов висновку про задоволення позовних вимог УКВ Бердянської міськради.
УПФ України у м. Бердянську та Бердянському районі з такими висновками місцевого та апеляційного господарських судів не погодилось, у зв'язку з чим звернулось з касаційною скаргою. В обґрунтування поданої касаційної скарги, УПФ України в м. Бердянську та Бердянському району посилається на порушення господарськими судами першої та апеляційної інстанцій ст. 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", Постанов Кабінету Міністрів України № 786 від 04.10.1995 року та № 840 від 05.07.2004 року.
Задовольняючи частково касаційну скаргу, колегія суддів касаційної інстанції виходить з наступного.
Закон України "Про оренду державного та комунального майна" регулює, зокрема, організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду майна державних підприємств, установ та організацій, підприємств, заснованих на майні, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності (далі - підприємства), їх структурних підрозділів, та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в державній та комунальній власності; майнові відносини між орендодавцями та орендарями щодо господарського використання державного майна, майна, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності.
Державну політику у сфері оренди здійснюють: Кабінет Міністрів України, а також Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва - щодо державного майна; органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Республіки Крим, - щодо майна, яке належить Автономній Республіці Крим; органи місцевого самоврядування - щодо майна, яке перебуває в комунальній власності (ст. 2 Закону України "Про оренду державного та комунального майна").
У відповідності зі ст. 3 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", відносини щодо оренди державного майна, майна, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності, регулюються договором оренди, цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Згідно зі ст. 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначаються для об'єктів, що перебувають у державній власності, Кабінетом Міністрів України. Методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначаються органами, уповноваженими Верховною Радою Автономної Республіки Крим (для об'єктів, що належать Автономній Республіці Крим), та органами місцевого самоврядування (для об'єктів, що перебувають у комунальній власності) на тих самих методологічних засадах, як і для об'єктів, що перебувають у державній власності.
Методикою розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу (затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України № 786 від 04.10.1995 року), встановлено, що розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна бюджетними організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету, державними та комунальними закладами охорони здоров'я, які утримуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, державними та комунальними телерадіоорганізаціями, редакціями державних і комунальних періодичних видань та періодичних видань, заснованих об'єднаннями громадян, державними науково-дослідними установами, навчальними закладами, трудовими і журналістськими колективами, підприємствами зв'язку, що їх розповсюджують, Товариством Червоного Хреста України та його місцевими організаціями, асоціаціями органів місцевого самоврядування із всеукраїнським статусом, а також інвалідами з метою використання під гаражі для спеціальних засобів пересування становить 1 гривню. Індексація річної орендної плати проводиться один раз на рік на підставі річних індексів інфляції у строки, визначені договором оренди.
Фондом державного майна України у Роз'ясненні щодо змісту і порядку застосування Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна (затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 року № 786) № 10-22-8412 від 05.12.1995 року (адресованому Регіональним відділенням і представництвам Фонду державного майна України, органам управління власністю адміністративно-територіальних одиниць, Головній державній податковій інспекції України ), вказано що Методика є нормативно-правовим актом загальної дії, обов'язковим для застосування всіма органами державної влади. Під державним майном розуміється як майно, що належить до загальнодержавної власності, так і майно, що належить до власності Автономної Республіки Крим і комунальної власності адміністративно-територіальних одиниць.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про оплату послуг, пов'язаних із здійсненням поточної господарської діяльності Пенсійним фондом та його органами" № 840 від 05.07.2004 року установлено, що, за тарифами, установленими для бюджетних установ, Пенсійним фондом України та його органами здійснюється оплата, зокрема, наданих послуг з оренди приміщень та їх експлуатації, водопостачання, користування електроенергією, теплопостачання, послуг електрозв'язку, комунальних та інших послуг, за надання яких встановлені окремі тарифи для бюджетних установ.
Згідно з ч. 2 ст. 6 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ч. 2 ст. 19 Конституції України).
Статтями 113, 117 Конституції України встановлено, що Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади. Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст. Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади (ст. 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").
Згідно зі ст. 632 ЦК України, у випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
За таких підстав, враховуючи встановлені у справі обставини, норми чинного законодавства, які підлягають до застосування у спірних правовідносинах, обсяг повноважень Кабінету Міністрів України і органів місцевого самоврядування та обов'язковість виконання Постанов Кабінету Міністрів України (в т.ч. "Про оплату послуг, пов'язаних із здійсненням поточної господарської діяльності Пенсійним фондом та його органами" № 840 від 05.07.2004 року та "Про затвердження Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна" № 786 від 04.10.1995 року), колегія суддів касаційної інстанції вважає, що, в цьому випадку, розмір річної орендної плати, яку має сплачувати УПФ України в м. Бердянську та Бердянському районі за оренду нерухомого майна, згідно укладеного з УКВ Бердянської міськради Договору, не може перевищувати 1 грн. на рік; водночас, індексація річної орендної плати проводиться один раз на рік на підставі річних індексів інфляції у строки, визначені договором оренди.
УКВ Бердянської міськради заявлено до стягнення з УПФ України в м. Бердянську та Бердянському районі заборгованість по орендній платі за період з 01.07.2012 року по 31.12.2012 року, відтак, враховуючи нормативне обмеження, встановлене для органів Пенсійного фонду України Постановами Кабінету Міністрів України № 786 від 04.10.1995 року та № 840 від 05.07.2004 року, до стягнення з відповідача підлягає 50 коп. заборгованості по орендній платі.
Що стосується вимог УКВ Бердянської міськради про стягнення пені, колегія суддів касаційної інстанції відзначає наступне.
За визначенням ст. 549 ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Статтею 232 ГК України встановлено, що нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Враховуючи період заборгованості УПФ України в м. Бердянську та Бердянському районі перед УКВ Бердянської міськради в межах цієї справи та норми чинного законодавства, які підлягають до застосування у спірних правовідносинах, здійснивши перевірку наданого позивачем розрахунку (виходячи з присудженої до стягнення суми заборгованості) колегія суддів касаційної інстанції дійшла висновку, що до стягнення підлягає пеня у розмірі 5 коп.
Враховуючи наведене, колегія суддів касаційної інстанції дійшла висновку про незастосування господарськими судами попередніх інстанцій вказаних вище нормативних актів, які, враховуючи ч. 2 ст. 6 та ч. 2 ст. 19 Конституції України, обмежують право відповідача сплачувати орендні платежі у розмірі більшому, ніж 1 грн. на рік.
У зв'язку з цим, спірні судові акти підлягають зміні в частині загальної суми заборгованості по орендній платі, яка підлягає стягненню з відповідача.
Згідно зі ст. 1119 ГПК України, касаційна інстанція за результатами розгляду касаційної скарги має право, зокрема, змінити рішення першої інстанції або постанову апеляційної інстанції.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 1115, 1117, 1119 - 11112 ГПК України, Вищий господарський суд України, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області задовольнити частково.
2. Постанову Донецького апеляційного господарського суду від 27 серпня 2013 року та рішення Господарського суду Запорізької області від 1 липня 2013 року у справі № 908/1170/13 змінити.
3. Викласти резолютивну частину в наступній редакції:
Позовні вимоги Управління комунальної власності Бердянської міської ради до Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області задовольнити частково.
Стягнути з Управління Пенсійного Фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області (71100, м. Бердянськ, Запорізька область, вул. Комунарів, 23 корпус Л, код ЄДРПОУ 37963785) на користь Управління комунальної власності Бердянської міської ради (71100, м. Бердянськ Запорізької області, пл. І Бердянської ради, 2, код ЄДРПОУ 25473749, р/р 34220999700011 Головне управління державної казначейської служби України у Запорізькій області м. Запоріжжя, МФО 813015, код ЄДРПОУ 380412560) 50 коп. боргу та 5 коп. - пені (одержувач місцевий бюджет м. Бердянськ; код ЄДРПОУ 380412560; р/р № 34220999700011; Головне управління державної казначейської служби України у Запорізькій області, м. Запоріжжя; МФО 813015).
Стягнути з Управління Пенсійного Фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області (71100, м. Бердянськ, Запорізька область, вул. Комунарів, 23 корпус Л, код ЄДРПОУ 37963785) на користь Управління комунальної власності Бердянської міської ради (71100, м. Бердянськ Запорізької області, пл. І Бердянської ради, 2, код ЄДРПОУ 25473749, р/р № 35418014001279; Головне управління державної казначейської служби України у Запорізькій області м. Запоріжжя, МФО 81301) 1 коп. - у якості відшкодування судового збору.
В решті позовних вимог - відмовити.
Стягнути з Управління комунальної власності Бердянської міської ради (71100, м. Бердянськ Запорізької області, пл. І Бердянської ради, 2, код ЄДРПОУ 25473749, р/р № 35418014001279; Головне управління державної казначейської служби України у Запорізькій області м. Запоріжжя, МФО 81301) на користь Управління Пенсійного Фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області (71100, м. Бердянськ, Запорізька область, вул. Комунарів, 23 корпус Л, код ЄДРПОУ 37963785) 860 грн. 24 коп. - в якості відшкодування судового збору за подання апеляційної скарги та 860 грн. 24 коп. - в якості відшкодування судового збору за подання касаційної скарги.
Доручити місцевому господарському суду видати відповідні накази.
Головуючий суддяВ.Ю. Поліщуксудді:А.О. Заріцька П.К. Міщенко