Ухвала суду № 34706845, 06.11.2013, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.11.2013
Номер справи
2а/1270/1575/2012
Номер документу
34706845
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Смішлива Т.В.

Суддя-доповідач - Бишов М. В.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 листопада 2013 року справа №2а/1270/1575/2012 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Бишова М.В.

суддів Компанієць І.Д., Шальєвої В.А.

розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в м. Свердловську Луганської області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 09 квітня 2012 року по адміністративній справі №2а/1270/1575/2012 за позовом Державного підприємства «Укрдонбасекологія» до Управління Пенсійного Фонду України в м. Свердловську Луганської області про часткове скасування вимоги про сплату боргу №Ю-54/10 від 04.11.2011р.,

ВСТАНОВИВ:

ДП «Укрдонбасекологія» звернулося до суду із адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області про часткове скасування вимоги про сплату №Ю-54/10 від 04.11.2011р. шляхом її зменшення та визнання такими, що не підлягають виконанню, вимог про сплату боргу №Ю-560/1 від 28.01.2009р., №Ю-563/2 від 26.02.2009р., № Ю-560 2 від 26.02.2009р., №Ю-560/3 від 27.07.2009р. та №Ю-563/3 від 27.07.2009р..

Позов обґрунтований тим, що ДП «Укрдонбасекологія» є платником внесків до Пенсійного фонду України. Управлінням Пенсійною фонду України в м. Свердловську Луганської області винесено вимогу №Ю-54/10 від 04.11.2011р., якою визначено позивачу недоїмку по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 1230680,56 грн.

Позивач вважає вказану вимогу незаконною в частині включення до суми боргу 535745,94 грн, а також такими, що не підлягають виконанню вимоги про сплату боргу №Ю-560/1 від 28.01.2009р. на суму 226770,96 грн, №Ю-563/2 від 26.02.2009р. на суму 78953,36 грн, №Ю-560/2 від 26.02.2009р. на суму 17220,70 грн, №Ю-560/3 від 27.07.2009р. на суму 172681,46 грн та №Ю-563/3 від 27.07.2009р. на суму 40119,46 грн.

Позивач зазначив, що ухвалою Господарського суду Луганської області від 16.04.2009р. порушено провадження у справі №22/136 про банкрутство ДП «Укрдонбасекологія» з введенням мораторію на задоволення вимог кредиторів. Оголошення про порушення справи про банкрутство боржника та відкриття процедури санації щодо нього, із зазначенням у ньому відомостей, опубліковано у газеті «Голос України» №128 від 14.07.2009.

Ухвалою Господарського суду Луганської області від 04.12.2009р. затверджено реєстр вимог кредиторів у справі №22/136 та визначено, що вимоги конкурсних кредиторів, які заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не розглядаються і вважаються погашеними.

УПФУ України в М.Сєвєродонецьку Луганської області визнано конкурсним кредитором, а також визнано заявлені управлінням вимоги у сумі 112368,17 грн. Ніяких інших вимог відповідача до реєстру вимог кредиторів у справі № 22/136 не включено. У зв'язку з цим позивач вважає, що заборгованість у сумі 535745,94 грн включена відповідачем до вимоги про сплату №Ю-54/10 від 04.11.2011 безпідставно.

Позивач просив суд частково скасувати вимогу про сплату боргу №Ю-54/10 від 04.11.2011р. шляхом її зменшення на суму 535745,94 грн, а також визнати такими, що не підлягають виконанню, вимоги про сплату боргу №Ю-560/1 від 28.01.2009р., №Ю-563/2 від 26.02.2009р., №Ю-560/2 від 26.02.2009р., № Ю-560/3 від 27.07.2009р. та №Ю-563/3 від 27.07.2009р.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 09 квітня 2012р. позовну заяву ДП «Укрдонбасекологія» до Управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області в частині позовних вимог про визнання такими, що не підлягають виконанню, вимог про сплату боргу №Ю-560/1 від 28.01.2009р., №Ю-563/2 від 26.02.2009р., №Ю-560/2 від 26.02.2009р., № Ю-560/3 від 27.07.2009р. та №Ю-563/3 від 27.07.2009р. залишено без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до суду. Ухвала суду набрала законної сили.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 09 квітня 2012 року позов ДП «Укрдонбасекологія» задоволений, внаслідок чого скасована вимогу Управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області про сплату боргу №Ю-54/10 від 04.11.2011р. в частині включення до неї страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 835464,39 грн, штрафу у сумі 93607,59 грн та пені на суму 18329,52 грн, а всього на суму 947401,50 грн.

Відповідач подав апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції, в якій просить скасувати постанову Луганського окружного адміністративного суду від 09 квітня 2012 року та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову.

В скарзі зазначив, що при розгляді та вирішенні адміністративного позову судом першої інстанції порушені норми матеріального права. Зазначена сума 1230680,56 грн , яка вказана у вимозі від 04.11.2011 року №Ю- 54/10, виникла за період з 28.04.2009 року по 01.11.2011 року. За цей період було нараховане відносно боржника заборгованість, яка складається з недоїмки у сумі 1118745,45 грн, штрафних санкцій 93607,59 грн та пені 18329,52 грн. Згідно ухвали Господарського суду від 16.04.2009 року порушено провадження у справі про банкрутство ДП «Укрдонбасекорлогія» №22/13б, якою введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Згідно ч.4 ст.12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду. Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства; не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).

Ухвалою Господарського суду від 27.12.2010 року у справі №22/136, про порушення провадження у справі про банкрутство ДП «Укрдонбасекологія» затверджено мирову угоду від 23.12.2010 року, згідно якою сторони встановлюють черговість задоволення вимог кредиторів згідно ст. 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у другій черзі зобов'язання перед УПФУ в м. Свердловську Луганської області в розмірі 74964,35 грн та у шостій черзі - штрафні санкції та пеня перед УПФУ в м. Свердловську в сумі 37403,82 грн. Всього - 112368,17 грн. Зазначена заборгованість складала станом на 01.08.2009 рік.

Також вищезазначеною ухвалою суду провадження у справі № 22/136 про банкрутство ДП «Укрдонбасекологвія» припинено. Згідно ч.7 ст.12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», дія мораторію припиняється з дня припинення провадження у справі про банкрутство, у зв'язку з чим, УПФУ в м. Свердловську, на підставі наданих звітів, було нараховане штрафні санкції та пеня підприємству у розмірі 111937,11 грн, яка склала станом на 01.11.2011 рік. а також суми недоїмки, яка виникла за період з 28.04.2009р. по 01.09.2011р. у розмірі 1118743,45 грн. При введені мораторію на задоволення кредиторських вимог при порушені провадження у справі про банкрутство, УПФУ в м. Свердловську не нараховувались штрафні санкції та пеня. За цей період нараховувалась лише суми недоїмки. У справі про порушення провадження у справі про банкрутство ДП «Укрдонбасекологія» за №22/136 УПФУ в м. Свердловську Луганської області заявою від 10.08.2009 року про вступ з майновими вимогами в порядку ст. 14 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» приєдналось з майновими вимогами у сумі 112368,17 грн, яку затверджено реєстром грошових вимог згідно ухвали Господарського суду від 04.12.2009 р. Сума кредиторських вимог перед УПФУ в м. Свердловську 112368,17 грн виникла у підприємства станом на 01.08.2009 р. Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» не передбачено не нарахування недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування при порушення провадження у справі про банкрутство. Лише передбачено введення мораторію на задоволенню кредиторських вимог, який передбачає не нарахування штрафних санкцій та пені. УПФУ в м. Свердловську, при введені мораторію до припинення провадження у справі про банкрутства ДП «Укрдонбасекологія», не застосовувались штрафні санкції та пеня на позивача.

Станом на 01.11.2011р. заборгованість ДП «Укрдонбасекологія» перед УПФУ в м. Свердловську Луганської області складала 1230680,56 грн. Апелянт вважає, що при винесені рішення Луганським окружним адміністративним судом не по суті розглянуті самі позовні вимоги позивача. Сума, яка вказана в вимозі про сплату боргу, та з якою не згоден позивач, нарахована згідно наданих звітів до УПФУ в м. Свердловську Луганської області самим підприємством. Станом на 01.11.2011р. сума заборгованості в розмірі 1230680,56 грн у позивача існувала та до теперішнього часу не погашена.

Представники позивача та відповідача в судове засідання не з'явилися, хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення, що дає суду право розглянути справу у їх відсутність у порядку письмового провадження на підставі ст.197 ч.1 п.2 КАС України.

Колегія суддів, дослідивши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що Державне підприємство «Укрдонбасекологія» зареєстровано виконавчим комітетом Свердловської міської ради Луганської області 20.09.2004р. за №13911230000000024 як юридична особа, ідентифікаційний код 20161768, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.37).

ДП «Укрдонбасекологія» зареєстровано в УПФУ в м. Свердловську Луганської області як платник страхових внесків, про що свідчить повідомлення про реєстрацію платника страхових внесків (а.с.193). На час розгляду справи в суді першої інстанції ДП «Укрдонбасекологія» зареєстровано платником єдиного внеску.

Позивачем оскаржується вимога Управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області про сплату боргу №Ю-54/10 від 04.11.2011р., яка отримана ДП «Укрдонбасекологія» 11.11.2011р. (а.с.62).

З тексту вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області про сплату боргу №Ю-54/10 від 04.11.2011р. вбачається, що її винесено на підставі ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон №2464-УІ) та визначено заборгованість підприємства станом на 01 листопада 2011 року зі сплати єдиного внеску у загальній сумі 1230680,56 грн (а.с.29).

З 1 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №2464 від 08.07.2010, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Статтею 1 вказаного Закону передбачено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до п. 6 ч. 1 статті 1 Закону №2464-УІ недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом.

Згідно ст. 4 Закону №2464 підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Відповідно до п. 8 ст. 9 Закону №2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Частиною 12 статті 9 Закону №2464 передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Статтею 25 Закону № 2464-УІ встановлено, що суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів. Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Порядок винесення такої вимоги, а також її форма визначені Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою постанова правління Пенсійного фонду України 27.09.2010р. №21-5 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010р. №994/18289.

Тобто, до вимоги про сплату боргу № Ю-54/10 від 04.11.2011 Управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області мало право включити заборгованість ДП «Укрдонбасекологія» зі сплати єдиного внеску за період з 01.01.2011р. по 01.11.2011р.

З розрахунку заборгованості ДП «Укрдонбасекологія», визначеного у вимозі про сплату боргу №Ю-54/10 від 04.11.2011р. на суму 1230680,56 грн, вбачається, що до складу заборгованості позивача включено заборгованість підприємства, яка виникла за період з 01.01.2008р. по 01.11.2011р. (а.с.73-74).

У період з 01.01.2004р. до 01.01.2011р. порядок нарахування та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування визначався Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. №1058.

ДП «Укрдонбасекологія» був зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а у подальшому зареєструвався у якості платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Однак, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не є тотожними поняттями. Порядок нарахування, обліку, сплати та стягнення вказаних внесків врегульовано різними законодавчими актами.

Зокрема, відповідно до ч.12 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. №1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Згідно ч.1 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. №1058, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Частиною 2 та 3 цієї статті передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Відповідно до пп. 12 п. 11 Прикінцевих та перехідних положень Закону №2464-VI положення частин першої - дев'ятої ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. №1058 виключено.

Разом з цим, пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону №2464-VI передбачено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

З метою стягнення своєчасно несплаченої заборгованості ДП «Укрдонбасекологія» зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування Управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області має право винести вимогу про сплату боргу на підставі статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. №1058.

Однак, вказані суми жодним чином не можуть бути включені до вимоги про сплату боргу, винесеної у відповідності до вимог ст. 25 Закону №2464-УІ.

ДП «Укрдонбасекологія» подано до Управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області звітність про нарахування сум єдиного внеску за січень - вересень 2011 року, так як базовим звітним періодом для вказаного платника є календарний місяць.

Згідно вказаних звітів, ДП «Укрдонбасекологія» самостійно визначено суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які підлягають перерахуванню до Пенсійного фонду України у строк до 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Згідно звітів ДП «Укрдонбасекологія» повинно було сплатити єдиний внесок за січень 2011 року у сумі 25413,14 грн, за лютий 2011 року - 29772,95 грн, за березень 2011 року - 31289,16 грн, за квітень 2011 року - 30665,50 грн, за травень 2011 року - 32807,28 грн, за червень 2011 року - 31772,80 грн, за липень 2011 року - 32128,33 грн, за серпень 2011 року - 34467,13 грн та за вересень 2011 року 36008,25 грн (а.с.130-165).

Загальна сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, самостійно нарахована позивачем за вказаний період, склала 283324,54 грн (за даними відповідача у червні 2011 року сума єдиного внеску становить 31772,79 грн, а згідно даних звіту - 31772,80 грн).

За даними відповідача у серпні 2011 року відбулося часткове зменшення заборгованості з єдиного внеску за рахунок виплат допомоги з тимчасової непрацездатності на суму 45,48 грн (а.с.231).

Таким чином, Управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області мало право винести вимогу про сплату боргу №Ю-54/10 від 04.11.2011 лише на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 283279,06 грн.

Згідно п.2 ч. 11 ст.25 Закону №2464-УІ за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Відповідно до ч. 10. ст.25 Закону №2464 на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України 27.09.2010р. №21-5 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010р. за №994/18289 передбачено, що розрахунок зазначеної фінансової санкції здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників.

Крім того, ч. 16 ст. 25 вищезазначеного Закону передбачено, що строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Доказів того, що у період з 01.01.2011р. по 01.11.2011р. Управлінням Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області виносились рішення про нарахування ДП «Укрдонбасекологія» штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідачем не надано.

За таких обставин, суд першої інстанції дійшов до вірного висновку, що Управлінням Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області безпідставно включено до вимоги про сплату боргу №Ю-54/10 від 04.11.2011р. заборгованість ДП «Укрдонбасекологія» зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 835464,39 грн, штрафу у сумі 93607,59 грн та пені на суму 18329,52 грн.

Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст. 70 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до уваги докази, які не стосуються предмету доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Частиною 2 статті 11 КАС України передбачено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі. якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Позивач просив суд скасувати вимогу Управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області про сплату боргу № Ю-54/10 від 04.11.2011р. на суму 535745,94 грн страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. погашених станом на 04.12.2009р.

Однак, під час розгляду справи суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку про безпідставність включення Управлінням Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області до вимоги про сплату боргу №Ю-54/10 від 04.11.2011р. заборгованості ДП «Укрдонбасекологія» зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 835464,39 грн, штрафу у сумі 93607,59 грн та пені на суму 18329,52 грн, у зв'язку з тим, що вказані внески не можуть бути стягнуті за нормами Закону №2464-VI.

Враховуючи порушення відповідачем норм чинного законодавства, суд першої інстанції правомірно вийшов за межі позовних вимог ДП «Укрдонбасекологія» та прийняв рішення про скасування вимоги Управління Пенсійного фонду України в місті Свердловську Луганської області про сплату боргу № Ю-54/10 від 04.11.2011р. в частині включення до неї страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 835464,39 грн, штрафу в сумі 93607,59 грн та пені на суму 18329,52 грн.

На підставі викладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення позову. Доводи апеляційної скарги відповідача не спростовують висновків суду першої інстанції.

Відповідно до статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Під час апеляційного провадження, колегія суду не встановила таких порушень судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, які б при звели до неправильного вирішення справи по суті, які були предметом розгляду і заявлені в суді першої інстанції.

Таким чином, судова колегія вважає, що рішення суду першої інстанції є обґрунтованим, прийняте на підставі з'ясованих та встановлених обставинах справи, які підтверджуються доказами, та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.

На підставі викладеного та керуючись ст.2, 11, 159, 160, 167, 184, 195, 1951, 196-198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в м. Свердловську Луганської області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 09 квітня 2012 року по адміністративній справі №2а/1270/1575/2012 - залишити без задоволення.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 09 квітня 2012 року по адміністративній справі №2а/1270/1575/2012 - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду у письмовому провадженні набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Колегія суддів М.В. Бишов

І.Д. Компанієць

В.А. Шальєва