Справа № 122/19900/13-а
Провадження по справі 2-а/122/353/13
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 жовтня 2013 року Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді Уржумової Н.В.
при секретарі Тарасюк М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Сімферополі адміністративну справу за позовними вимогами ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим про визнання дій відповідача протиправними, зобовязання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1, у порядку адміністративного судочинства, звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя Автономної Республіки Крим (далі Управління), мотивуючи позовні вимоги тим, що по 20.09.2010 року позивач працював в органах прокуратури України, у тому числі останні пять років (з червня 2005 року по день звільнення) на посаді начальник відділу прокуратури АРК. Стаж роботи на посадах прокурора і слідчого складає 20 років (без урахування половини строку навчання у вищому юридичному навчальному закладі). У період з 05.06.2007 року по сьогоднішній день на ЗУ «про Прокуратуру» позивач отримує пенсію за вислугу років у розмірі 90% від суми заробітної плати. яка складає 9258,93 грн. згідно довідки прокуратури АРК від 06.03.2008 року №18-ф-120. З урахуванням викладеного просив: визнати дії УПФУ в Залізничному району м. Сімферополя щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії, виходячи з розрахунку 90 від суми місячного (чинного) заробітку протиправними, та здійснити відповідні виплати; Зобовязати УПФУ в Залізничному районі м. Сімферополя провести перерахунок пенсії, виходячи з розрахунку 90% від суми місячного (чинного) заробітку, та здійснити відповідні виплати різницю в пенсії за 12 минулих місяців.(а.с.2-6).
У судовому засіданні по розгляду справи по суті, позивач підтримав заявлені ним позовні вимоги та просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечувала проти вимог позивач, просила суд у позові відмовити.
Заслухавши доводи позивача, заперечення представника відповідача, дослідивши матеріали адміністративної справи та матеріали пенсійної справи позивача, проаналізувавши усі наявні по справі докази та матеріалі справи у їх сукупності, суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 05.06.2007 року було призначено пенсію за вислугою років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 90% від суми заробітної плати.
15.08.2013 року позивач звернувся до УПФУ в Залізничному районі м. Сімферополя із заявою про перерахунок пенсії у звязку з підвищенням розмірі заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників, що підтверджується довідкою прокуратури АРК від 12.08.2013 року № 18ф-204. (а.с. 9)
20.08.2013 року листом Управління позивача повідомлено, що відповідно до чинного законодавства України можливо провести перерахунок пенсії при поданні оригіналу довідки про заробітну плату виходячи з 80 % від суми місячного (чинно) заробітної плати. до якої включаються всі види оплати праці з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне пенсійне страхування. (а.с 12)
Частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» ( в редакції, діючої на час призначення пенсії») прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» затверджено нові схеми посадових окладів працівників органів прокуратури, відповідно до яких відбулося підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.
У звязку з цим та на підставі довідки прокуратури АР Крим від 12.08.2013 №18ф-204 позивач звернувся до Управління з заявою про проведення перерахунку пенсії по заробітній платі відповідно до вимог ЗУ « Про Прокуратуру».
Відповідно до ч. 17 ст. 50-1 Закону України «Про Прокуратуру» призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Відповідно до ч. 18 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» положення цієї статті поширюються також на пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким до набрання чинності цим Законом призначена пенсія за віком, вислугою років або за інвалідністю безпосередньо з прокурорсько-слідчих посад і посад у науково-навчальних закладах, незалежно від часу виходу на пенсію, за умови наявності у них стажу роботи, передбаченого цією статтею.
Законом України від 08.07.2011 року №3668-VІ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», частину 1 статті 50-1 вищенаведеного Закону замінено двома частинами, згідно частини другої даної статті в новій редакції пенсія призначається в розмірі 80% від суми їхньої місячної заробітної плати (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Частиною 3 статті 22 Конституції України передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Таким чином, стаття 50-1 ЗУ « Про прокуратуру» ( в редакції Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи») встановлює 80-відсотковий розмір пенсії, яка призначається після 08.07.2011 року, та не є підставою зменшення 90-відсоткового розміру раніше призначеної пенсії.
Згідно абзацу 3 пункту 2 розділу П «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08.07.2011 року №3668-VІ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» передбачено, що порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам, встановлений цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким призначена пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) та які влаштувалися на роботу до набрання чинності цим Законом.
Отже, новий порядок виплати пенсій, встановлений Законом України від 08.07.2011 року №3668-VІ, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом, а тому до таких правовідносин підлягають застосуванню норми ст. 20-1 ЗУ (в редакції яка діяла на час призначення пенсії), оскільки редакція цього Закону, яка дає на теперішній час, звужує мої права на пенсійне забезпечення.
За приписами частини 12 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Враховуючи зазначене, зокрема те, що позивачем була надана до Управління довідка Прокуратури АРК віл 12.08.2013 №18ф-204 суд дійшов до висновку про протиправність дій відповідача, щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1, а відтак вважає за необхідне задовольнити вимоги позивача та зобовязати Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим провести перерахунок пенсії виходячи з розрахунку 90% від суми місячного заробітку.
На підставі статей 19, 22 Конституції України, статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», керуючись статтями 2, 6, 7, 9-11, 17-18, 94, 128, 159, 185-186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
п о с т а н о в и в:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим про визнання дій відповідача протиправними, зобовязання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного Фонду України в Залізничному районі м. Сімферополі щодо відмови в проведені перерахунку пенсії, виходячи з розрахунку 90% від суми місячного (чинного) заробітку та здійснити відповідні виплати.
Зобовязати Управління Пенсійного Фонду України в Залізничному районі м. Сімферополі провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії, виходячи з розрахунку 90% від суми місячного (чинного) заробітку та здійснити відповідні виплати різницю в пенсії за 12 минулих місяців.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя