Постанова № 34645821, 05.11.2013, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
05.11.2013
Номер справи
827/2103/13-а
Номер документу
34645821
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 листопада 2013 рокуСправа №827/2103/13-а

Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Александров О.Ю.,

за участю секретаря - Козька М.М.,

за участю представників :

позивача - Заворотної Олени Анатоліївни, довіреність б/н від 06.09.2013;

відповідача - Карпухіна Олексія Леонтійовича, довіреність №8-1-6/4408 від 10.09.2013,

розглянувши відкритому судовому засіданні в м. Севастополі справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Арсенал» до Головного управління Держземагенства у м. Севастополі, за участю у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, Севастопольської міської Ради, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Арсенал» (далі - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Головного управління Держземагенства у м. Севастополі (далі - відповідач) про: визнання протиправною бездіяльності під час розгляду питання щодо земельної ділянки загальною площею 0,2700 га, розташованої за адресою: м. Севастополь, Камишове шосе, 18-Ж, яка знаходиться в користуванні ТОВ «Арсенал» згідно договору оренди від 15.07.2009, в частині не застосування коефіцієнту функціонального використання з урахуванням змішаного функціонального використання; зобов'язання здійснити перерахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки загальною площею 0,2700 га, розташованої за адресою: м. Севастополь, Камишове шосе, 18-Ж, яка знаходиться в користуванні ТОВ «Арсенал» згідно договору оренди від 15.07.2009; зобов'язання при перерахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки загальною площею 0,2700 га, розташованої за адресою: м. Севастополь, Камишове шосе, 18-Ж, застосувати коефіцієнт функціонального використання з урахуванням змішаного функціонального використання цієї земельної ділянки у розмірі: 1, 2 до земельної ділянки промисловості площею 0,1618 га; 0,5 до земель зелених насаджень площею 0,0021 га; 0,65 до земель технічної інфраструктури 0,1061 га; зобов'язання видати витяг із технічної документації нормативної грошової оцінки земельної ділянки загальною площею 0,2700 га, розташованої за адресою: м. Севастополь, Камишове шосе, 18-Ж, із застосуванням змішаного коефіцієнту функціонального використання цієї земельної ділянки.

Позовні вимоги мотивовані тим, що: на підставі договору оренди земельної ділянки від 15.07.2009, укладеного з Севастопольською міською Радою, позивач є орендарем земельної ділянки площею 0,2700 га, розташованої по Камишовому шосе, 18-Ж у м. Севастополі; рішенням Севастопольської міської Ради №2163 від 20.12.2011 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель в адміністративних межах міста Севастополя, яку введено в дію з 01.01.2012; 18.02.2012 позивач отримав витяг з технічної документації про нормативну оцінку земельної ділянки №1531-3.1/5, з якого вбачається, що нормативна грошова оцінка зазначеної земельної ділянки складає 2416446,00 грн., при цьому визначено цільове призначення земельної ділянки - для будівництва та обслуговування торгівельно-складської бази та використано коефіцієнт функціонального призначення (комерційне використання) - 2,5 для всієї площі земельної ділянки; за договором оренди вказану земельну ділянку віднесено до земель промисловості, транспорту, зв'язку; крім того, до площі земельної ділянки входить охоронна зона площею 0,1061 га та зелені насадження площею 0,0021 га; зміна цільового призначення земельної ділянки після укладання договору оренди не здійснювалася; на підставі положень п. 3.5 Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель, затвердженої наказом Держкомстату України від 05.11.1998 №377, позивач не може використовувати земельну ділянку охоронної зони площею 0,11061 га та земельну ділянку під зеленими насадженнями площею 0,0021 га для будівництва і обслуговування торгово-складської бази, а отже, застосовувати коефіцієнт функціонального використання для комерційного використання 2,5 для цієї площі не має під собою правової підстави.

Ухвалами суду від 16.08.2013 за вказаним позовом відкрито провадження в адміністративній справі №827/2103/13-а, закінчено підготовче провадження у справі, справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою суду від 12.09.2013 до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, залучено Севастопольську міську Раду.

Представник відповідача надав суду заперечення на адміністративний позов, у якому з заявленими вимогами не погодився, зазначив: згідно з п. 3 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, віднесення земельної ділянки до категорії земель за функціональним використанням проводиться відповідно до Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми NN 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженої наказом Держкомстату України від 05.11.98 №377, згідно з видами економічної діяльності, визначеними у довідках, які видають юридичним особам органи державної статистики. Значення коефіцієнта Кф, який застосовується при розрахунку нормативної грошової оцінки, залежить від видів економічної діяльності підприємства і характеризує прибутковість здійснюваних видів економічної діяльності в межах земельних ділянок; у частині правомірності застосування коефіцієнту, який характеризує функціональне використання земельної ділянки, як для земель комерційного використання, слід зазначити, що Управлінням статистики у м. Севастополі довідкою АА № 489578 від 09.02.2011 з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) для TOB «Арсенал» визначений вид діяльності за КВЕД, що здійснюється на землях комерційного використання: 51.53.2 - Оптова торгівля будівельними матеріалами; 52.46.0 - Роздрібна торгівля залізними виробами, фарбами та склом; 74.50.0 - Підбір та забезпечення персоналом; на підставі заяви TOB «Арсенал» Головним управлінням розроблений оскаржуваний витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, в якому застосований коефіцієнт функціонального використання Кф=2,5 для земель комерційного використання, згідно з КВЕД - 51.53.2, 52.46.0, 74.50.0 відповідно з діяльністю підприємства; вказані види економічної діяльності відповідають кодам основних видів економічної діяльності (КВЕД), відповідно до додатка 1 Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма 6-зем), котрі здійснюються на землях комерційного використання; згідно з таблицею 1.1. додатку 1 до вказаного Порядку, секції G КВЕД 51.53.2 - Оптова торгівля будівельними матеріалами, 52.46.0 - Роздрібна торгівля залізними виробами, фарбами та склом, та секції К КВЕД 74.50.0 - Підбір та забезпечення персоналом, відповідає Кф = 2.5 (землі комерційного використання); пунктом 2.3 Договору оренди земельної ділянки визначено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає 1017921 грн., що підтверджено витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №424/1 від 24.03.2009; у останньому зазначений коефіцієнт функціонального використання 2,5, як для земель комерційного використання; у Головного управління відсутні дані щодо оскарження позивачем вказаного витягу у встановленому законодавством порядку; стосовно застосування коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки як для земель змішаного використання, слід зазначити, що згідно з п. 3.5 «Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», коефіцієнт функціонального використання для земельних ділянок змішаного використання визначається як середньозважене (за площею) значення коефіцієнтів функціонального використання окремих частин земельної ділянки змішаного використання, а підставою для виділення частин земельної ділянки різного функціонального використання є виключно затверджені дані інвентаризації земельної ділянки та землеустрою; пунктом 1 «Порядку проведення інвентаризації земель», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 513 встановлено, що за результатами проведення інвентаризації земель складається технічна документація із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель; у Головного управління відсутні дані щодо звернення позивача на адресу Головного управління з відповідною технічною документацією із інвентаризації земель для застосування Кф змішаного використання /а.с.51-54/.

Третя особа письмової думки щодо суті спору суду не надала.

У судовому засіданні 07.11.2013 представник позивача заявлені вимоги підтримав з підстав, викладених у позові, наполягав на їх задоволенні.

Представник відповідача у судовому засіданні 07.11.2013 проти позову заперечував, просив у задоволенні позову відмовити.

Третя особа явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечила, про час та місце розгляду справи сповіщена належним чином, про причини неявки суд не повідомила.

Вислухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Арсенал» є юридичною особою (ідентифікаційний код 25052251), яка зареєстрована Овідіопольською районною державною адміністрацією Одеської області 23.02.2004, місцезнаходження юридичної особи: 65037, Одеська обл., Овідіопольський р-н, с. Мізікевича, вул. Овідіопольська, ж/м Чорноморка-2, 1/1-1/6, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 592911 /а.с.10-11/.

15.07.2009 між Севастопольською міською Радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Арсенал» укладено Договір оренди земельної ділянки площею 0,2700 га, для будівництва та обслуговування торгово-складської бази (далі - Договір) /а.с.14-23/.

Вказаний Договір було зареєстровано у Севастопольській міській філії ДП «Центр Державного земельного кадастру» 29.09.2009 за №040988400152 /а.с.23/.

За пунктом 2.3 Договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає:

1 017 921,00 грн. (один мільйон сімнадцять тисяч дев'ятсот двадцять одна гривна), що підтверджується випискою з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки №425/1, виданою Головним управлінням Держкомзему у м. Севастополі 24.03.2009;

- на період будівництва, до здачі об'єкта в експлуатацію

203 584,00 грн. (двісті три тисячі п'ятсот вісімдесят чотири гривни), що підтверджується випискою з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки №421/1, виданою Головним управлінням Держкомзему у м. Севастополі 24.03.2009.

Договір укладений строком на 25 років (пункт 3.1 Договору).

За пунктом 4.1 Договору річна орендна плата за користування земельною ділянкою встановлюється відповідно до Методики визначення розмірів орендної плати при укладенні договорів оренди землі, затвердженої рішенням міської Ради від 14.10.2013 № 1348 (далі - Методика), у розмірі: 5 % (п'яти відсотків) від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Розмір річної орендної плати за користування земельною ділянкою згідно розрахунку складає 1 017 921 х 0,05 = 50 896,05 грн.; на період будівництва: 203 584 х 0,05 = 10 179,20 грн. (пункт 4.2 Договору).

Наведений розрахунок розміру річної орендної плати щорічно коректується відповідно до п. 4.5 цього Договору (пункт 4.3. Договору).

За пунктом 4.5 Договору нарахування розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції. Розмір річної орендної плати підлягає щорічному перерахунку у строк до 01 лютого поточного року залежно від грошової оцінки земельної ділянки, що щорічно індексується.

01.03.2012 представником позивача отриманий витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №1531-3.1/5 від 18.02.2012, згідно якого нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає 2 416 446,00 грн. Ця сума складається з нормативної грошової оцінки 1 м2 земельної ділянки під забудовою у розмірі 894,98 грн., за 1 кв.м., з урахуванням коефіцієнту функціонального використання «комерційне використання» - 2,50 /а.с.29/.

Відповідно до частини першої статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Згідно зі статтею 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.

За визначенням статті 1 Закону України «Про оренду землі» оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. (частина перша статті 21 Закону України «Про оренду землі».

За правилом частини другої статті 21 Закону України «Про оренду землі» розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Згідно з пунктом 269.1 статті 269 Податкового кодексу України платниками плати за землю є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.

Об'єктом оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні (підпункт 270.1.1 пункту 270.1 статті 270 Податкового кодексу України).

Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом (підпункт 271.1.1 пункту 271.1 статті 270 Податкового кодексу України).

Пунктом 276.5 статті 276 Податкового кодексу України визначено, що у разі надання в оренду земельних ділянок (в межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, у тому числі зазначеними у пунктах 276.1 та 276.4 цієї статті, іншим суб'єктам, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється відповідно до статті 274 цього Кодексу від нормативної грошової оцінки, визначеної з урахуванням застосування відповідного коефіцієнта функціонального використання цих площ залежно від виду економічної діяльності орендаря, та статті 275 цього Кодексу.

Частинами 1 - 3 статті 201 Земельного кодексу України визначено: грошова оцінка земельних ділянок визначається на рентній основі; залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною і експертною; нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про оцінку земель», підставою для проведення оцінки земель (нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. За результатами нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація (стаття 20 Закону). Технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою (стаття 23 Закону).

Згідно з частиною п'ятою статті 201 Земельного кодексу України грошова оцінка земельних ділянок проводиться за методикою, яка затверджується Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.1995 р. N 213 затверджено Методику нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів (далі - Методика).

Згідно з пунктом 1 Методики нормативна грошова оцінка земельних ділянок здійснюється для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель, тощо.

Згідно з пунктом 2 Методики інформаційною базою для нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення є матеріали державного земельного кадастру (кількісна і якісна характеристика земель, бонітування ґрунтів, економічна оцінка земель), матеріали внутрігосподарського землевпорядкування, а земель населених пунктів їх генеральні плани та проекти планування і забудови населених пунктів, матеріали економічної оцінки території.

Дані за результатами проведення нормативної грошової оцінки земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель, що видається територіальним органом Держземагентства за місцезнаходженням земельної ділянки у строк, що не перевищує семи робочих днів з дати надходження відповідної заяви (пункт 2-1 Методики).

Згідно з пунктом 3.1 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27 січня 2006 р. N 18/15/21/11, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 квітня 2006 р. за N 388/12262 (далі - Порядок) в основі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів лежить капіталізація рентного доходу, що отримується залежно від місця розташування населеного пункту в загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення, облаштування його території та якості земель з урахуванням природно-кліматичних та інженерно-геологічних умов, архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності, екологічного стану, функціонального використання земель.

Порядком визначено наступні категорії земель за функцією використання:

- землі житлової забудови;

- землі промисловості;

- землі досліджень та розробок;

- землі гірничої промисловості і гірничих розробок;

- землі комерційного використання;

- землі громадського призначення;

- землі транспорту, зв'язку;

- землі технічної інфраструктури;

- інші землі;

- землі змішаного використання.

Натомість, статтею 19 Земельного кодексу України землі України поділені на категорії за іншим критерієм - за основним цільовим призначенням, й такий поділ, відповідно, відрізняється від поділу, визначеного для цілей Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів. Тобто, поділ земель вказаними нормативними актами проведений за різними критеріями, й категорії земель за такими поділами те є тотожними.

Абзацами першим, другим пункту 3.5 Порядку визначено, що коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) (додаток 1, табл. 1.1), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності. Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми NN 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.98 N 377, зареєстрованою в Мін'юсті України 14.12.98 за N 788/3228, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики.

Відповідно до частини другої статті 1 Закону України «Про господарські товариства» господарськими товариствами цим Законом визнаються підприємства, установи, організації, створені на засадах угоди юридичними особами і громадянами шляхом об'єднання їх майна та підприємницької діяльності з метою одержання прибутку.

До господарських товариств належать: акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, повні товариства, командитні товариства (частина третя статті 1 Закону України «Про господарські товариства»).

Отже, метою діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «Арсенал» є одержання прибутку внаслідок підприємницької діяльності.

Згідно довідки Головного управління статистики в Одеській області АА №489578 від 07.02.2011 до основних видів діяльності ТОВ «Арсенал» за КВЕД-2005 віднесено: холодне штампування та гнуття (код за КВЕД 27.33.0), оптова торгівля будівельними матеріалами (код за КВЕД 51.53.2), роздрібна торгівля залізними виробами, фарбами та склом (код за КВЕД 52.46.0), підбір та забезпечення персоналом (код за КВЕД 74.50.0) /а.с.56/.

Національним класифікатором України «Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2005», прийнятим Наказом Держспоживстандарту України від 26 грудня 2005 р. N 375, передбачено групування видів економічної діяльності, зокрема, найбільш узагальнене групування видів діяльності передбачено на рівні секцій.

За вказаним Національним класифікатором України кожний згрупований вид діяльності (зокрема, секція, підсекція) має своє позначення латинською літерою.

Так, вид діяльності - холодне штампування та гнуття (код за КВЕД 27.33.0) віднесено до підсекції DJ секції D; вид діяльності - оптова торгівля будівельними матеріалами (код за КВЕД 51.53.2) віднесено до секції G; вид діяльності - роздрібна торгівля залізними виробами, фарбами та склом (код за КВЕД 52.46.0) віднесено до секції G; вид діяльності - підбір та забезпечення персоналом (код за КВЕД 74.50.0) віднесено до секції К.

Згідно довідки Головного управління статистики в Одеській області АА №786546 від 29.07.2013 до основних видів діяльності ТОВ «Арсенал» за КВЕД-2010 віднесено: оптова торгівля металами та металевими рудами (код за КВЕД 46.72), надання в оренду інших машин, устаткування та товарів (код за КВЕД 77.39), надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (код за КВЕД 68.20), холодне штампування та гнуття (код за КВЕД 24.33), надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів (код за КВЕД 77.11), надання в оренду вантажних автомобілів (код за КВЕД 77.12).

Національним класифікатором України «Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:20100», прийнятим Наказом Держспоживстандарту України від 11 жовтня 2010 р. N 457, передбачено групування видів економічної діяльності, зокрема, найбільш узагальнене групування видів діяльності передбачено на рівні секцій.

За вказаним Національним класифікатором України кожний згрупований вид діяльності (зокрема, секція, підсекція) має своє позначення латинською літерою.

Так, вид діяльності - оптова торгівля металами та металевими рудами (код за КВЕД 46.72) віднесено до секції G; вид діяльності - надання в оренду інших машин, устаткування та товарів (код за КВЕД 77.39) віднесено до секції К; вид діяльності - надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (код за КВЕД 68.20) віднесено до секції К; вид діяльності - холодне штампування та гнуття (код за КВЕД 24.33) віднесено до підсекції DJ секції D; від діяльності - надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів (код за КВЕД 77.11) віднесено до секції К; вид діяльності - надання в оренду вантажних автомобілів (код за КВЕД 77.12) віднесено до секції К.

Згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми NN 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем) (Додаток 1), вид діяльності - холодне штампування та гнуття (група 27.3) віднесено до підсекції DJ секції D; вид діяльності - оптова торгівля будівельними матеріалами (група 51.5) віднесено до секції G; вид діяльності - роздрібна торгівля залізними виробами, фарбами та склом (група 52.4) віднесено до секції G; вид діяльності - підбір та забезпечення персоналом (група 74.5) віднесено до секції К.

У Додатку 1 до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, встановлено коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки.

Землі, які віднесено до виду діяльності за КВЕД (як 2005 так і 2010) до підсекції DJ секції D, належать до земель промисловості і для них встановлений коефіцієнт функціонального використання 1.2.

Землі, які віднесено до виду діяльності за КВЕД (як 2005 так і 2010) до секції G, належать до земель комерційного використання і для них встановлений коефіцієнт функціонального використання 2.5.

Землі, які віднесено до виду діяльності за КВЕД (як 2005 так і 2010) до секції К, належать до земель комерційного використання і для них встановлений коефіцієнт функціонального використання 2.5.

Як зазначено вище, позивачеві надана в оренду земельна ділянки площею 0,2700 га, для будівництва та обслуговування торгово-складської бази.

Тобто, єдиний вид діяльності позивача за Довідками Головного управління статистики в Одеській області АА №489578 від 07.02.2011, АА №786546 від 29.07.2013, який не відноситься за функцією використання земель до земель комерційного використання, - холодне штампування та гнуття (код за КВЕД-2005 27.33.0, код за КВЕД-2010 24.33), під призначення, за яким позивачеві надано земельну ділянку - «будівництво та обслуговування торгово-складської бази», не підпадає, а всі інші види діяльності позивача за функцією використання земель віднесено до земель комерційного використання.

Таким чином, застосування відповідачем до грошової оцінки земельної ділянки, наданої в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю «Арсенал» коефіцієнту функціонального призначення у розмірі 2,5 засновано на законі і прав та законних інтересів позивача не порушує.

Стосовно незастосування відповідачем коефіцієнту функціонального використання з урахуванням змішаного функціонального використання, суд зазначає наступне.

За правилом абзацу третього пункту 3.5 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, коефіцієнт функціонального використання для земельних ділянок змішаного використання визначається як середньозважене (за площею) значення коефіцієнтів функціонального використання окремих частин земельної ділянки змішаного використання. Підставою для виділення частин земельної ділянки різного функціонального використання є виключно затверджені дані інвентаризації земельної ділянки та землеустрою.

Вимоги до проведення інвентаризації земель під час здійснення землеустрою встановлені Порядком проведення інвентаризації земель, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012, № 513.

Пунктом 1 Порядку проведення інвентаризації земель передбачено складення за її результатами технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель).

Відповідно до пункту 26 вказаного Порядку проведення інвентаризації земель за результатами проведення інвентаризації земель виконавцем робіт складається технічна документація, що включає:1) технічне завдання на виконання робіт з інвентаризації земель; 2) пояснювальну записку, яка містить коротку характеристику об'єкта інвентаризації, підстави для виконання робіт, реквізити виконавця, опис матеріалів, використаних під час складання технічної документації, зміст і склад виконаних робіт із землеустрою; 3) текстові матеріали:рішення органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим чи органів місцевого самоврядування або суду про проведення інвентаризації земель;копії документів, що містять вихідні дані, які використовувалися під час проведення інвентаризації земель;матеріали топографо-геодезичних вишукувань;додатки, які складаються у формі таблиць і містять дані, зазначені у пунктах 22 - 23 цього Порядку; пропозиції щодо узгодження даних, отриманих у результаті проведення інвентаризації земель, з інформацією, що міститься у документах, які посвідчують право на земельну ділянку, і Державному земельному кадастрі; 4) графічні матеріали - робочий і зведений інвентаризаційні плани.

Як зазначив представник відповідача, та не спростовано з наданням належних доказів позивачем, останній не звертався до Головного управління Держземагенства у м. Севастополі з технічною документацією із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель для цілей абзацу третього пункту 3.5 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів.

Судом встановлено, що вказана документація у позивача взагалі відсутня. При цьому, надана позивачем технічна документація щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування торгівельно-складської бази, яка оформлялася у 2007 році при укладенні договору оренди земельної ділянки, жодного відношення до технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель не має та не може її підміняти.

Отже, позивачем не додержавні вимоги законодавства щодо надання відповідачу документів, які чинним законодавством передбачено як передумову для визначення коефіцієнт функціонального використання для земельних ділянок змішаного використання.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України у справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Наданими суду письмовими запереченнями та письмовими доказами відповідач довів правомірність своїх дій та відсутність протиправної бездіяльності щодо застосування коефіцієнту функціонального використання до земельної ділянки позивача.

За таких обставин суд дійшов висновку, що у спірних відносинах відповідач діяв у відповідності до норм чинного законодавства України, а доводи позивача не знайшли об'єктивного підтвердження під час судового розгляду справи, у зв'язку з чим позовні вимоги необґрунтовані та задоволенню не підлягають.

При вирішенні спору суд приймає рішення щодо розподілу судових витрат.

За правилом частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати , пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Вказаних витрат судом під час розгляду справи не встановлено.

В судовому засіданні 05.11.2013 оголошено вступну та резолютивну частини постанови, відповідно до вимог частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України постанову складено у повному обсязі 08.11.2013.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Севастополя протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя О.Ю. Александров