Постанова № 3461064, 17.03.2009, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.03.2009
Номер справи
2-а-10945/09
Номер документу
3461064
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2-а-10945/09

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

        17 березня 2009 року                                                                              м. Полтава

Полтавський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді –  Чеснокової А.О.

при секретарі: Гришко Т.В

За участю: представника позивача –  Фищук В.В.

                      Представника відповідача – Шаповал Ю.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Державного комунального житлово-експлуатаційного підприємства "Будівельник" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 7665,93 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Позивач Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду з адміністративним позовом до Державного комунального житлово-експлуатаційного підприємства "Будівельник" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 7665,93 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивачем було зазначено, що згідно зі ст. 20 Закону України  "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"  підприємства, на яких інвалідів працює менше, ніж встановлено нормативом, зобов‘язані щорічно відраховувати відділенню Фонду соціального захисту інвалідів грошові кошти на створення робочих місць для працевлаштування інвалідів і на здійснення заходів по їх соціально-трудовій реабілітації в розмірі середньорічної заробітної плати за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом. Норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у 2007 році становив – 2 робочих місця. Фактично у 2007 році на підприємстві відповідача працював 1 інвалід. Отже, за 1 незайняте місце відповідач повинен був сплатити 7205,13 грн. Частиною 2 ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачено, що порушення термінів сплати штрафних санкцій тягне за собою нарахування пені в розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України за кожний календарний день її прострочення, включаючи день сплати. Оскільки відповідач у визначений Законом термін, а саме до 16.04.2008р., не сплатив штрафні санкції, позивачем нарахована пеня в сумі 460,80 грн.

В судовому засідання позивач учто снив позовні вимоги просить суд стягнути з відповідача адміністративно-господарські санкції в сумі 7205,13 грн.

В судове засідання відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що ухвалою господарського суду Полтавської області від 09.07.2003 року № 8/471 розпочато процедури санації ДК ЖЕП "Будівельник".

Суд, вислухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

Відповідно до вимог ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" з 01.08.2001р. для всіх підприємств, установи і організацій, у тому числі підприємств, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою ст.19 і забезпечують працевлаштування інвалідів.

Відповідно до статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (в редакції від 06.10.2005 року Закон № 2960-ГУ) підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі. організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у 2007 році становив – 2 робочих місця. Фактично у 2007 році на підприємстві відповідача працював 1 інвалід.

Таким чином, за 1 робоче місце , призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач до 16.04.2008 року повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у сумі 7205,13 грн.

Дана сума заборгованості по адміністративно господарських санкціях підтверджується документом - звіт за формою 10-ПІ №5051 від 11.03.2008 за 2007 рік та розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій.

Відповідно до Інструкції щодо заповнення форми N 10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів", затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10 лютого 2007 року N 42  дані щодо середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу (рядок 01), середньооблікової кількості штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (рядок 02), та кількості інвалідів, які повинні працювати на робочих місцях (рядок 03), відображаються в цілих одиницях. Якщо при обчисленні виникає дробове число, його необхідно округлити до цілого, якщо після коми число 5 і більше, то воно округлюється в бік збільшення. Отже, позивач правомірно визначив кількість інвалідів, які повинні працювати на підприємстві відповідача, а саме норматив на 2007 рік складає – 2 особи.

Посилання відповідача на порушення провадження у справі про санацію ДК ЖЕП "Будівельник" не приймаються судом до уваги, оскільки відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" мораторій на задоволення вимог кредиторів – це зупинення виконання боржником грошових зобов’язань і зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов’язань та зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію. Відповідно до п.4 ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов’язань щодо сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, податків і зборів (обов’язкових платежів).

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" платежі до Фонду соціального захисту інвалідів не є загальнообов'язковими, а визначаються як адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу працевлаштування інвалідів. Тому на нарахування адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу працевлаштування інвалідів дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюються.

Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Державного комунального житлово-експлуатаційного підприємства "Будівельник" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 7205,13 грн. обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8–14, 71, 94, 159, 160–164, 167, 186 КАС України, суд –

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Державного комунального житлово-експлуатаційного підприємства "Будівельник" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 7205,13 грн. – задовольнити.

Стягнути з Державного комунального житлово-експлуатаційного підприємства "Будівельник" (36007, пров. Шевченка, 11, м. Полтава, р/р 26004170413067 в КБ "Приватбакн", МФО 331401, код ЄДРПОУ 01275609) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (36014, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, р/р 31218230700002, одержувач: УДК м. Полтави, банк отримувач: ГУДКУ в Полтавській області, МФО 831019, код ЄДРПОУ 34698804) – адміністративно-господарських санкцій  в сумі 7205,13 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративному суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України – з дня складення в повному обсязі і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                  (підпис)                             А.О. Чеснокова

З оригіналом згідно:

Суддя                                                                                             А.О. Чеснокова

Повний текст постанови виготовлений 23 березня 2009 року.

Постанова не набрала законної сили.

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

вул. С.Кондратенка, 6, м. Полтава, 36009, тел./факс 8 (05322) 2-78-69                                            

E-mail: inbox@adm.pl.court.gov.ua код ЄДРПОУ 35521510

23 березня 2009 року

№ 4/2-а-10945/09Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів

вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36014

ДП ЖЕП "Будівельник"

пров. Шевченка, 11, м. Полтава, 36007

           

Полтавський окружний адміністративний суд направляє Вам копію постанови від 17 березня 2009 р. по адміністративній справі за позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Державного комунального житлово-експлуатаційного підприємства "Будівельник" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 7205,13 грн. – до відома.

 

                Додаток: копія постанови на 2 арк. - кожному адресату.

Суддя

Полтавського окружного

адміністративного суду                                                                  Чеснокова А.О.

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

вул. С.Кондратенка, 6, м. Полтава, 36009, тел./факс 8 (05322) 2-78-69                                           

E-mail: inbox@adm.pl.court.gov.ua код ЄДРПОУ 35521510

23 березня 2009 року

№ 4/2-а-10945/09Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів

вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36014

ДП ЖЕП "Будівельник"

пров. Шевченка, 11, м. Полтава, 36007

           

Полтавський окружний адміністративний суд направляє Вам копію постанови від 17 березня 2009 р. по адміністративній справі за позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Державного комунального житлово-експлуатаційного підприємства "Будівельник" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 7205,13 грн. – до відома.

 

                Додаток: копія постанови на 2 арк. - кожному адресату.

Суддя

Полтавського окружного

адміністративного суду                                                                Чеснокова А.О.