Постанова № 3460691, 06.03.2009, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.03.2009
Номер справи
2а-203/09\2370
Номер документу
3460691
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

Іменем України

                                                                                                                                                                                                                         

06 березня 2009 року                                                                    Справа № 2а-203/09\2370

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:                                                                                                                                   

головуючого судді Мишенка В.В.

при секретарі Дубовій Ю.С.

за участю представника від позивача  Плахтій Л.В. - за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Маньківському районі Черкаської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Аспера-МПА» про стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу,

 

В С Т А Н О В И В:

Звернувшись до суду державна податкова інспекція у Маньківському районі Черкаської області просить стягнути з відповідача в доход бюджету через державну податкову інспекцію в Маньківському районі 299424,94 грн. податкового боргу.

Свій позов позивач обґрунтовує тим, що станом на 19 грудня 2008 року відповідач є боржником перед бюджетами усіх рівнів, має податковий борг з податку на прибуток підприємств в сумі 143271,79 грн. та з податку на додану вартість в сумі 156153.15 грн., а всього на суму 299424,94 грн.

У судовому засіданні представником позивача підтримані позовні вимоги в повному обсязі, відповідач представника відповідача в засідання не направив, а тому на підставі ст.ст. 71, 128 КАС України справу вирішено за наявними в ній доказами.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Аспера-МПА» зареєстроване Маньківською районною державною адміністрацією Черкаської області 22.06.2005 року та  взятий на облік як платник податків у Маньківському відділенні Уманської ОДПІ 04.07.2005 року. Відповідно до довідки Маньківської районної державної адміністрації від 26 лютого 2009 року відповідач змін про місцезнаходження з моменту державної реєстрації не проводив.

Станом на 19.12.2008 року відповідач має податковий борг у розмірі 299424,94 грн., який виник по наступних податках і обов’язкових платежах: податок на прибуток підприємств в сумі 143271,79 грн., який виник внаслідок несплати податкових зобов’язань, які були визначені податковим органом після проведення невиїзної планової перевірки відповідача за період з 01.08.2005 року по 30.09.2007 року, про що складений акт перевірки від 23.07.2008 року № 329/23-01/33625179 «Про результати невиїзної планової перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Аспера-МПА» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.08.2005 року по 30.09.2007 року». За наслідками перевірки до відповідача були застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 143280,00 грн. згідно податкового повідомлення-рішення від 05.08.2008 року №0000142301/0/266. Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» передбачено, що платниками податку є: суб’єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України так і за її межами.

Податок на додану вартість в сумі 156153,15 грн. який виник в наслідок несплати податкових зобов’язань, які були визначенні податковим органом після проведення невиїзної планової перевірки відповідача, про що знайшли своє відображення в акті перевірки від 23.07.2008 року № 329\23-01\33625179 «Про результати невиїзної планової перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Аспера - МПА» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.08.2005 року по 30.09.2007 року». За наслідками перевірки до відповідача були  застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 155918 грн. згідно податкового повідомлення – рішення від 05.08.2008р. №0000152301/0/267. Згідно Закону України «Про податок на додану вартість»  платником податку є особа, яка згідно із цим Законом зобов’язана здійснювати утримання податку, при цьому , у  строки, встановлені Законом для відповідного податкового періоду, подавати за місцем свого знаходження податкову декларацію. 

За неподання податкових декларацій з податку на додану вартість за липень, серпень 2008 року до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 340 грн. згідно податкових повідомлень – рішень від 12.11.2008p. № 0002901501/0/404, № 0002881501/0/405.

Відповідачем вищевказані суми податкових зобов’язань не були сплачені у встановлений термін, в зв’язку із чим податковим органом направлені податкові вимоги від 26.08.2008 р. № 1/95 та друга податкова вимога від 06.10.2008р. за № 2/117, які були належним чином вручені.

В зв’язку з наявністю податкового боргу, 15.09.2008 р. податковим органом зареєстровано податкову заставу в Державному реєстрі рухомого майна на активи відповідача.

 Відповідно до підпунктів 5.2.1 та 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України № 2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яке подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.

Згідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.

Відповідно до пункту 5.4 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно до підпункту 10.1.1 пункту 10.1 статті 10 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.

Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.

У строк, встановлений підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач податкове зобов'язання, визначене рішеннями про застосування фінансових санкцій, самостійно не сплатив. В адміністративному порядку зазначені вище рішення про застосування фінансових санкцій відповідач не оскаржував.

Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, Суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.

Згідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положенням частини 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8)пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 – 163 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов державної податкової інспекції у Маньківському районі Черкаської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Аспера-МПА» задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Аспера-МПА»: Черкаська область, смт. Маньківка, вул. Ватутіна, 1 (р/р 260049744 ЧОД ВАТ «Райффайзен банк Аваль», код ЄДРПОУ – 33625179) в доход бюджету через державну податкову інспекцію в Маньківському районі Черкаської області: Черкаська область, смт. Маньківка, вул. Шевченка, 24 ( р\р 35216005004509 управління держказначейства України МФО 854018, код ЄДРПОУ – 34026314 ) - 299424,94 грн. (двісті дев’яносто дев’ять тисяч чотириста двадцять чотири грн. 94 коп.) податкового боргу.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                               В.В.Мишенко