ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
04 листопада 2013 року № 826/17235/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
за позовомОСОБА_1та ОСОБА_2до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Українипровизнання протиправними дій, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії ВСТАНОВИВ:
Позивачі, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись в Окружний адміністративний суд м. Києва з позовом до відповідача Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (пункт 3 частини першої). Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга).
Так, дана позовна заява подана з порушенням вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не потрібно сплачувати.
Однак, в даному випадку, позивачами до позовної заяви не долучено жодного доказу сплати ними судового збору за подання адміністративного позову не майнового характеру, що, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції Закону від 19.09.2013 року, що набрала чинності з 23.10.2013 р), за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, а саме 68,82 грн.
Також, ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» визначена категорія осіб, які звільняються від сплати судового збору.
Проте, позивачами не долучено до позовної заяви жодних доказів про їх приналежність до певної категорії осіб, які згідно ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» звільняються від сплати судового збору.
Таким чином, відповідно до вимог ст. 106 КАС України, позивачам необхідно надати до позовної заяви докази слати судового збору за подання адміністративного позову не майнового характеру в розмірі 68,82 грн. (кожним із позивачів), або надати відповідні докази щодо права звільнення позивачів від сплати судового збору.
Крім того, відповідно до вимог ч. 2 ст. 106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Згідно вимог п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
Проте, позивачами взагалі не надано жодних документів, якими позивачі обґрунтовують свої позовні вимоги, зважаючи на що, суду не є зрозумілим, яким саме чином оскаржуваним рішенням відповідача, а також його діями, були порушені законні права та інтереси позивачів, оскільки в самій позовній заяві позивачами також взагалі не зазначено, яким саме чином оскаржуване рішення та дії відповідача порушують їх права та інтереси.
Таким чином, позивачам необхідно у відповідності до вимог ст. 106 КАС України, викласти в позовній заяві обставини, якими позивачі обґрунтовують свої вимоги, надати відповідні документи (докази), якими позивачі обґрунтовують свої позовні вимоги, або зазначити про неможливість надання таких доказів, а також викласти нормативно-правове обґрунтування порушення оскаржуваним рішенням відповідача та його діями, особистих прав, свобод та інтересів позивача.
Суд також зауважує, що згідно вимог ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Однак, в даному випадку, позивачами також не надано до позовної заяви, її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, для вручення відповідачу.
Таким чином, позивачам необхідно у відповідності до вимог ст. 106 КАС України, надати до позовної заяви, копію такої позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї, для вручення відповідачу.
Згідно вимог частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 без руху, з наданням позивачам часу для усунення недоліків.
Керуючись вимогами ст.ст. 106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - без руху.
2. Встановити позивачам строк на усунення недоліків позовної заяви до 22.11.2013 р.
3. Попередити позивачів про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
Дана ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська