Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 жовтня 2013 р. Справа №2а/0570/155/2012
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 13:03 год.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Галатіної О.О.
при секретарі Болдирєві Б.О.
за участю:
представників позивача - Валяєвої Л.П., Доброхотової В.В., Курібло В.А.
представників відповідача - Домашенко Т.Г., Ємельянової О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства «Кальчицький кар'єр» до Мангуської міжрайонної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0000192300 від 18 серпня 2011 року, № 0000232300 від 8 листопада 2011 року, № 0000242300 від 8 листопада 2011 року, суд -
В С Т А Н О В И В :
Приватне акціонерне товариство «Кальчинський кар'єр» звернулось до суду з позовом до Мангуської міжрайонної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень - рішень №0000192300 від 18.08.2011, № 0000242300 від 08.11.2011, № 0000232300 від 08.11.2011, мотивуючи свої вимоги тим, що з 14.06.2011 року по 26.07.2011 року посадовими особами податкового органу було проведено документальну виїзну перевірку Приватного акціонерного товариства «Кальчицький кар'єр» з питань дотримання вимог податкового законодавства. За наслідками перевірки податковим органом були прийняті податкові повідомлення-рішення №0000192300 від 18.08.2011 року, № 0000242300 від 08.11.2011 року, № 0000232300 від 08.11.2011 року. Вказаними податковим повідомленнями-рішеннями позивачу було донараховано плати за користування надрами для видобування корисних копалин, оскільки на думку податкового органу позивачем невірно було розраховано вказану плату. Позивач посилається на те, що об'єктом плати за надра для ПрАТ «Кальчицький кар'єр» є обсяг видобутих корисних копалин - підірваної гірничої породи сієнітів (гірничої маси), яка є сировиною для бутового каменю і щебеневої продукції - на умовах поставки - територія гірничого відводу - яка відображується в бухгалтерському обліку по вартості у відповідності до Положення (Стандарту) бухгалтерського обліку 9 «Запаси» по бухгалтерському рахунку 201 «Сировина та матеріали» за номенклатурою «гірнича маса». На думку позивача, ним було правильно розраховано розмір плати за надра в 2010р., а посадовими особами податкового органу під час проведення перевірки розрахунків плати за користування надрами в актах перевірки було спотворено данні бухгалтерського та податкового обліку, які використовуються для розрахунку розміру плати за надра. Крім того, відповідачем неправомірно зазначено, що підприємством порушено вимоги п.4 Порядку справлення платежів за користування надрами для видобування корисних копалин, пп.263.6.1 п.263.6 ст.263 Податкового кодексу України №2755-VІ від 02 грудня 2010р. зі змінами та доповненнями. ПРАТ «Кальчицький кар'єр» зазначає, що не повинен зберігати протягом 24 років первинні банківські документи, оскільки експертиза та оцінка запасів корисних копалин Чердаклинського родовища була проведена у 1987 р. підприємством правомірно застосовувався коригуючий коефіцієнт 0,7 при обчисленні плати за користування надрами для видобування корисних копалин. Посилаючись на вказані обставини позивач просить суд визнати недійсними та скасувати податкові повідомлення-рішення відповідача №0000192300 від 18 серпня 2011 р., №0000232300 від 08 листопада 2011р., №0000242300 від 08 листопада 2011 р.
Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали, надали пояснення викладені у позовній заяві та просили суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представники відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнали у повному обсязі, надали суду письмове заперечення на позов, у якому зазначено, що підприємство помилково вважає, що базою оподаткування плати за користування надрами є вартість обсягів видобутих у податковому (звітному) періоді корисних копалин. Проте, базою оподаткування є обсяг мінеральної сировини, яка обчислюється відповідно до п. п. 263.5.1 п.263.5 ст. 263 Податкового кодексу України, для кожної ділянки надр на базових умовах поставки. До перевірки ПрАТ «Кальчицький кар'єр» не надані документи, які підтверджують факт сплати власних грошових коштів за проведену державну експертизу та у зв'язку із відсутністю у суб'єкта господарювання довідки Державної служби геології та надр України, застосований підприємством при розрахунку плати за користування надрами за 1 квартал 2011 року коригуючий коефіцієнт в розмірі 0,7 не застосовується при визначені податкових зобов'язань по платі за користування надрами. Представники пояснили, що позивачем при обчислені плати за користування надрами за фактичною ціною одиниці видобутої корисної копалини враховуються доходи лише від реалізації каменю, тоді як при складані розрахунку до плати за надра по підприємству об'єктом оподаткування буде обсяг видобутих корисних копалин (мінеральної сировини) - обсяг товарної продукції та відповідно дохід, отриманий від реалізації корисної копалини (товарної продукції) та при обчислені плати за користування надрами за розрахунковою вартістю одиниці видобутої корисної копалини враховуються підприємством витрати лише по гірничому цеху, тоді як при складані розрахунку до плати за надра по ПрАТ «Кальчинський кар'єр» об'єктом оподаткування буде обсяг видобутих корисних копалин (мінеральної сировини) - обсяг товарної продукції та відповідно сума витрат, понесених на провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, щодо яких у податковому (звітному) періоді завершено комплекс технологічних операцій (процесів) з видобування.
Посилаючись на вказані обставини просили суд відмовити позивачу у задоволені позову.
Розгляд справи здійснювався за допомогою автоматизованої системи звукозапису та протоколювання судових засідань «Камертон».
Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Приватне акціонерне товариство «Кальчицький кар'єр» зареєстровано як юридична особа Володарською районною державною адміністрацією Донецької області 23 липня 2001року, ідентифікаційний код 00292238, види діяльності за КВЕД є: добування декоративного та будівельного каменю, оптова торгівля будівельними матеріалами, добування піску та гравію, транспортне оброблення вантажів, роздрібна торгівля поза магазинами, не віднесена до інших групувань.
Державною податковою інспекцією у Володарському районі було проведено планову виїзну перевірку Приватного акціонерного товариства «Кальчицький кар'єр» з питань дотримання вимог податкового законодавства, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2010р. по 31.03.2011р., за результатами якої було складено акт №133/23-00292238 від 02 серпня 2011 року та встановлено в тому числі порушення:
- п.4 Порядку справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008р. №264 «Про заходи щодо справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин», пп.263.6.1 п.263.1 ст. 263 Податкового Кодексу України №2755-VІ від 02.12.2010року зі змінами та доповненнями, в результаті чого занижено збір за спеціальне використання надр при видобутку корисних копалин та плата за користування надрами для видобування корисних копалин на суму 736250,15грн., у тому числі по періодам: 2 квартал 2010р.- 368013,02грн., 3 квартал 2010р.- 11543,90грн., 4 квартал 2010р.- 149525,42грн., 1 квартал 2011р.- 207167,81грн.;
18 серпня 2011 року ДПІ у Володарському районі Донецької області було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000192300, яким позивачу, збільшено суму грошового зобов'язання ПрАТ «Кальчицький кар'єр» за платежем плата за користування надрами місцевого значення у розмірі 965 163 грн.63 коп., в тому числі за основним платежем - 832 892,04грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами)- 132271,59грн.
Державною податковою інспекцією у Володарському районі було проведено документальну позапланову виїзну перевірку Приватного акціонерного товариства «Кальчицький кар'єр» з питань достовірності нарахування та сплати суми грошового зобов'язання з плати за користування надрами за період з 01 січня 2010 р. по 31 березня 2011 р., за результатами якої було складено акт №216/23-00292238 від 28 жовтня 2011 року та встановлено порушення:
- п.4 Порядку справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008р. №264 «Про заходи щодо справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин», пп.263.6.1 п.263.1 ст. 263 Податкового Кодексу України №2755-VІ від 02.12.2010року зі змінами та доповненнями, в результаті чого занижено збір за спеціальне використання надр при видобутку корисних копалин та плата за користування надрами для видобування корисних копалин на суму 2981913,50грн., у тому числі по періодам: 2 квартал 2010р.- 748189,78грн., 3 квартал 2010р.- 648496,96грн., 4 квартал 2010р.- 880543,90грн., 1 квартал 2011р. - 704682,86грн.;
- п.44.1, п.44.4, п.44.6 ст.44 Податкового кодексу України №2755-VІ від 02.12.2010року зі змінами та доповненнями, в зв'язку з ненаданням, під час проведення документальної позапланової виїзної перевірки, необхідних первинних бухгалтерських документів та регістрів бухгалтерського обліку пов'язаних з визначенням податкового зобов'язання по платі за користування надрами за період з 01.01.2010р. по 31.03.2011р.
8 листопада 2011р. ДПІ у Володарському районі Донецької області було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000232300, яким збільшено суму грошового зобов'язання ПрАТ «Кальчицький кар'єр» за платежем плата за користування надрами місцевого значення у розмірі 2 586 058 грн. 53 коп., в тому числі за основним платежем - 2 149 021,46грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами)- 437 037,07грн.
Крім того, ДПІ у Володарському районі Донецької області було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000242300 від 08 листопада 2011р., яким до позивача застосовано штраф у сумі 1,00грн.
Позивачем оскаржено податкові повідомлення-рішення ДПІ у Володарському районі від 18.08.11 3 0000192300, від 08.11.11 № 0000232300 та рішення ДПА у Донецькій області від 02.11.11 № 20129/10/25-213-1 до Державної податкової служби України.
Рішенням Державної податкової служби України № 6922/6/10-2215 від 06.12.11 залишено без змін податкові повідомлення-рішення ДПІ у Володарському районі від 18.08.11 № 0000192300, від 08.11.11 № 0000232300 з урахуванням рішення ДПА у Донецькій області від 02.11.11 № 20129/10/25-213-1, прийнятого за розглядом скарги, а скаргу - без задоволення.
Як вбачається із матеріалів справи, в ході проведення перевірок встановлено, що основним видом діяльності позивача відповідно до класифікації видів економічної діяльності ДК 009:2005, затвердженої наказом Держспоживстандарту України від 26.12.2005 № 375, є добування декоративного та будівельного каменю - 14.11.0. Позивач має ліцензію (спеціальний дозвіл № 2736 від 17.06.2002 Міністерства екології та природних ресурсів України на видобування сієнітів придатних для виробництва щебеню та каменю бутового з Чердаклинського родовища). Термін дії ліцензії 16 років.
Позивач фактично видобуває корисні копалини (сієніти) та здійснює переробку будівельного каменю в щебінь різних фракцій. Господарська діяльність позивача по видобутку корисних копалин включає технологічні операції - добування сировини, включаючи відокремлення та дроблення масиву гірської породи вибуховими методами, в межах копальні та первинної переробки сировини шляхом класифікації та/або дроблення, в межах технологічних одиниць з первинної переробки, з метою забезпечення формування уламків гірської породи, за розмірами, які відповідно до чинних стандартів будівельної продукції, відповідають щебеневим фракціям.
Спір між сторонами виник з приводу того, що вважати об'єктом оподаткування плати за користування надрами: об'єм видобутих корисних копалин - сієнітів, чи обсяг товарної продукції - щебінь.
Згідно статті 19 Кодексу України про надра в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин, надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу.
Відповідно до ст. 17 Кодексу України про надра та Положення про порядок надання гірничих відводів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 року № 59 гірничі відводи надаються лише за наявності затвердженого в установленому порядку проекту розробки родовища корисних копалин або будівництва гірничодобувного об'єкта, а також виконання державної експертизи запасів. При цьому, вказані проекти родовища повинні бути узгодженими із визначеним при державній експертизі запасів корисних копалин кондиціями на мінеральну сировину.
За змістом ст. 28 Кодексу України про надра користування надрами є платним, крім випадків, передбачених статтею 29 цього Кодексу. Плата справляється за користування надрами в межах території України, її континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони.
За змістом пп. 263.2.1. п.263.2 ст.263 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування плати за користування надрами для видобування корисних копалин по кожній наданій в користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг видобутої у податковому (звітному) періоді корисної копалини (мінеральної сировини) або обсяг погашених у податковому (звітному) періоді запасів корисних копалин.
Згідно з пп.263.2.2. п.263.2 ст.263 Податкового кодексу України до об'єкта оподаткування належать:
а) обсяг корисної копалини (мінеральної сировини), видобутої з надр на території України, її континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони, у тому числі обсяг мінеральної сировини, що утворюється в результаті виконання первинної переробки, що провадиться іншими ніж платник суб'єктами господарювання на умовах господарських договорів про послуги з давальницькою сировиною;
б) обсяг корисної копалини (мінеральної сировини), видобутої (вилученої) з відходів (втрат, хвостів тощо) гірничодобувного виробництва, у тому числі обсяг мінеральної сировини, що утворюється в результаті виконання первинної переробки, що провадиться іншими ніж платник суб'єктами господарювання на умовах господарських договорів про послуги з давальницькою сировиною, якщо для її видобутку відповідно до законодавства необхідно отримати спеціальний дозвіл;
в) обсяг погашених запасів корисних копалин.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про те, що об'єктом оподаткування плати за користування надрами для видобування корисних копалин є не тільки обсяг мінеральної сировини, а й обсяг мінеральної сировини, що утворюється у результаті виконання первинної переробки.
Відповідно до Інструкції класифікації запасів і ресурсі корисних копалин державного фонду надр, затвердженої Постановою КМУ № 432, товарна продукція гірничодобувного підприємства - це мінеральна сировина, видобута гірничодобувним підприємством та відповідає установленим стандартам; в свою чергу мінеральна сировина - це корисна копалина, видобута і перероблена на товарну продукцію гірничого виробництва.
Згідно Інструкції із застосування Класифікації запасів і ресурсів корисних копали державного фонду надрородовищ будівельного й облицювального каменю, затвердженої наказом Державної комісії України по запасах корисних копалин при Міністерстві екології та природних ресурсів України від 16.12.2002 року № 199Ю, товарна продукція гірничого виробництва - це продукція, яка вироблена на гірничому підприємстві відповідно до установлених стандартів та технічних вимог споживачів і підготовлена до реалізації.
Відтак, з урахування викладеного можна дійти висновку, що продукт первинної переробки є товарною продукцією для цілей справляння плати за користування надрами.
Таким чином, об'єктом плати за надра для позивача слід вважати обсяг товарної продукції даного підприємства, який обліковується як запаси.
Для обчислення об'єкту оподаткування, яким в даному випадку є обсяг товарної продукції даного підприємства, судом по справі було призначено судово-економічну експертизу.
Відповідно до висновків судово-економічної експертизи, згідно первинних документів, а саме, журналів-ордерів та відомостей ПрАТ «Кальчицький кар'єр» за рахунком 2011 «Сировина для каменю бутового», які містять інформацію, щодо кількості оприбуткованої на складі сировини, було встановлено, що обсяг добутих корисних копалин за період з квітня 2010 року по березень 2011 року складає 274 4724 тон. (за 2й квартал 2010 року - 57303 тони, за 3й квартал 2010 року - 75094,2 тони, за 4й квартал 2010 року - 86518,8 тони).
З урахуванням обсягу добутих корисних копалин за вказаний період експертом була підрахована сума платежу, яка підлягає сплаті за користування надрами:
2-й квартал 2010 року - 54795,99 грн.
3-й квартал 2010 року - 71808,83 грн.
4- квартал 2010 року - 82733,60 грн.
Що стосується розрахунку розміру плати за користування надрами за 1-й квартал 2011 року, при розрахунку плати за користування надрами за 1-й квартал 2011 року підприємством застосовано коригуючий коефіцієнт в розмір 0,7 , чим на думку податкового органу порушено п. 263.10 ст. 263 Податкового кодексу України.
Критерієм для застосування даного коригуючого коефіцієнта є видобування платником запасів корисних копалин ділянки надр, затверджених державною експертизою на підставі звітів геологічного вивчення виконанні за власні грошові кошти підприємства.
До перевірки ПрАТ «Кальчицький кар'єр» не надані документи, які підтверджують факт сплати власних грошових коштів за проведену державну експертизу.
Відповідно до п. 263.10 ст. 263 Податкового кодексу України, до ставок плати за користування надрами для видобування корисних копалин застосовуються коригуючі коефіцієнти, які визначаються залежно від виду корисної копалини та умов її видобування.
Критерії застосування коефіцієнта - видобування платником запасів корисних копалин ділянки надр, затверджених державною експертизою на підставі звітів з геологічного вивчення, яке виконане ним за власні кошти, крім вуглеводневої сировини. Величина коефіцієнта - 0,70.
Тобто, підставою для отримання права на застосування коефіцієнту 07 є фактичне виконання геологічного вивчення ділянки надр з запасами корисних копалин за власні кошти платника податків.
Як вже зазначалось раніше, ПрАТ «Кальчицький кар'єр» здійснює видобування корисних копалин на підставі Ліцензії (спеціального дозволу) на користування надрами, що видане міністерством екології та природних ресурсів України від 17.06.2002 року № 2736.
Відповідно до п. 28 Постанови КМУ «Про затвердження Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин» значиться на підставі Ліцензії (спеціального дозволу) на користування надрами, що видане Міністерством екології та природних ресурсів України від 17.06.2002 року № 2736.
Відповідно до п. 28 Постанови КМУ «Про затвердження Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин» значиться: надання спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування корисних копалин та акта про надання гірничого відводу здійснюється після державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин».
Згідно Протоколу № 10257 від 02.10.1987 року значиться: «Чердаклінське родовище сієнітів знаходиться у Володарському районі Донецької області Українське СРС, в 5 км. від залізничної станції Кальчик».
Дорозробка родовища на глибину проведена експедицією «Укргеолстром» у 1986-1987 роках по завданню ПО «Донецькнерудпром» у контурах, що раніше затверджених запасів та у межах гірничого відводу для забезпечення Кальчицького кар'єра, що реконструюється запасами на амортизаційний строк.
ПрАТ «Кальчицький кар'єр» є правонаступником Донецького обласного виробничого обєднання «Донецькнерудпром» корпорації «Укрбудматеріали», до якого перейшли у тому числі всі майнові права активи та пасиви виробничого об'єднання.
Відповідно, витрати, понесені Донецьким обласним виробничим об'єднанням «Донецькнерудпром» корпорації «Укрбудматеріали» до розвідку родовища є витратами його правонаступника - ПрАТ «Кальчицький кар'єр».
Слід зазначити, що вихідним критерієм для застосування такого коефіцієнта є встановлення факту видобування платником запасів корисних копалин ділянки надр затверджених державною експертизою на підставі звітів з геологічного вивчення, яке виконане ним за власні кошти.
Судом було встановлено, вказане також підтверджується матеріалами справи, що позивач у господарській діяльності використовує протокол від 02.10.1987 року, затверджений державною комісією по запасах корисних копалин при раді Міністрів СРСР, відповідно до якого - до розвідки родовища в глибину проведене експедицією «Укргеолстром» в 1986-1987 роках по завданню ВО «Донецькнерудпром» в контурах раніше затвердених запасів та в межах і гірського відводу для забезпечення реконструйованого Кальчицького кар'єру запасами на амортизаційний термін. На дорозвідку родовища (з урахуванням робіт 1976 року) затрачено 81,3 тис. руб., у тому числі ТЕО кондиції - 5,0 тис. руб. власних коштів підприємства.
Податковий орган вважає, що відсутність результатів повторної державної експертизи та оцінки запасів родовищ корисних копалин виключає факт понесення позивачем раніше витрат на виконання геологічного вивчення.
Отже, повторна вивчення (експертиза), на яке посилається податковий орган не є необхідною умовою для застосування понижуючого коефіцієнта, такими умовами за змістом п. 263.10 ст. 263 ПК України є лише видобування платником запасів корисних копали ділянки надр, геологічне вивчення яких, виконане таки платником за власні кошти.
Відтак, при встановленні факту понесення позивачем витрат на геологічне вивчення, суд вважає безпідставним висновок про відсутність у позивача права на застосування пільги, передбаченої наведеними положеннями ПК України.
Таким чином, підприємство мало право, відповідно до п. 263.10 ст. 263 ПК України застосовувати коефіцієнт 0,7 при обчисленні розмірі плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 1-й квартал 2011 року.
За висновком експертизи сума платежу за користування надрами позивача за 1-й квартал 2011 року з урахування вказаного коефіцієнту складає - 19279,20 грн.
Виходячи з результатів проведеного дослідження випливає, що ПрАТ «Кальчицький кар'єр» занизило податок по сплаті платежу за користування надрами за 2-й квартал 2010- 1 квартал 2011 років на 129600,51 грн. у тому числі за 2010 рік на суму - 128 651,24 грн. та за 1-й квартал 2011 року на 949,27 грн.
Відповідно до п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України, у разі якщо контролюючій орган самостійно визначає суми податкового зобов'язання, зменшення сум бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених пп. 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5,54.3.6 п. 54.3 статті 54 цього Кодексу, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, неправомірно заявленої суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість.
Таким чином, штрафні санкції, які підлягають застосуванню до ПрАТ «Кальчицький кар'єр» складають - 32400,13 грн.
Оскільки двома повідомленням-рішеннями позивачу було донараховано плати за користування надрами місцевого значення за одне і те саме порушення, суд вважає за необхідне вирішити позовні вимоги позивача наступним чином.
З огляду на вказане, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення від 18 серпня 2011 року № 0000192300, яким позивачу донараховано плати за користування надрами місцевого значення у сумі - 832 892,04 грн. та застосовано штраф у сумі 132271,59 грн., з огляду на те, що експертиза підтвердила факт заниження лише на суму 129 600,51 грн., підлягає скасуванню повністю.
Податкове повідомлення-рішення від 8 листопада 2011 року № 0000232300, яким позивачу донараховано плати за користування надрами місцевого значення у сумі 2 149 021,46 грн. підлягає скасуванню частково, на суму (2 149021,46 грн. - 129 600,51 грн.) 2019420,95 грн. та відповідно на суму застосування штрафних санкцій (437037,07 грн. - 32400,13 грн.) = 404 636,94 грн.
Відповідно, суд залишає без змін вказане повідомлення-рішення, в частині донарахування основного платежу у сумі - 129 600,51 грн., та в частині застосування штрафу у сумі - 32400,13 грн.
Стосовно застосування до позивача штрафу у сумі 1 грн. по податковому повідомленню-рішенню № 0000242300 від 8 листопада 2011 року, суд вважає за необхідне залишити його без змін, з огляду на наступне.
Положення ст.44 Податкового кодексу України №2755-VІ від 02.12.2010 року зі змінами та доповненнями встановлюють, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту. Для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з врахуванням положень цього Кодексу. Якщо документи, визначені у пункті 44.1 цієї статті, пов'язані з предметом перевірки, проведенням процедури адміністративного оскарження прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення або судового розгляду, такі документи повинні зберігатися до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень та/або вирішення справи судом, але не менше строків, передбачених пунктом 44.3 цієї статті. У разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в абзаці другому пункту 44.7 цієї статті платник податків не надає посадовим особам органу державної податкової служби, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності. Якщо платник податків після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом за результатами такої перевірки надає документи, що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, не надані під час перевірки (у випадках, передбачених абзацами другим і четвертим пункту 44.7 цієї статті), такі документи повинні бути враховані контролюючим органом під час розгляду ним питання про прийняття рішення.
Як було встановлено у судовому засіданні, в ході проведення позапланової перевірки ДПІ у Володарському районі позивачем не були надані первинні документи для перевірки з питань правильності нарахування та своєчасності перерахування до бюджету плати за спеціальне використання надр при видобутку корисних копалин, що підтверджується актом перевірки № 216/23-00292238 від 28.10.2011 та не заперечується позивачем.
Суд не приймає до уваги твердження позивача, що всі необхідні документи досліджувались податковим органом в ході попередньої планової перевірки, результати якої оформлені актом перевірки №133/23-00292238 від 02 серпня 2011 року.
З огляду на вищезазначене, суд дійшов висновку, що ДПІ у Володарському районі податкове повідомлення-рішення №0000242300 від 08 листопада 2011р. було прийнято правомірно, відповідно до чинного законодавства, а тому позовні вимоги позивача задоволенню в цій частині не підлягають.
Керуючись ст.ст. 2-14, 17, 18, 24, 71, 86, 94, 121, 122, 158-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Приватного акціонерного товариства «Кальчицький кар'єр» до Мангуської міжрайонної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0000192300 від 18 серпня 2011 року, № 0000232300 від 8 листопада 2011 року, № 0000242300 від 8 листопада 2011 року - задовольнити частково.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Володарському районі від 18 серпня 2011 року № 0000192300 про донарахування Приватному акціонерному товариству «Кальчицький кар'єр» плати за користування надрами місцевого значення на суму 832892,04 грн. та про застосування штрафу у сумі 132271,59 грн.
Скасувати частково податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Володарському районі від 8 листопада 2011 року № 0000232300, а саме, на суму донарахованої плати за користування надрами місцевого значення у розмірі 2 019 420,95 грн. та в частині застосування штрафних санкцій у розмірі 404 636,94 грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного акціонерного товариства «Кальчицький кар'єр» судові витрати у розмірі - 1254 грн.
В іншій частині заявлених вимог відмовити.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 29 жовтня 2013 року.
Повний текст постанови буде складено 4 листопада 2013 року.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Суддя Галатіна О.О.