Справа № 114/2227/13-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28.10.2013року с. Роздольне
Роздольненський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Абеляшева О.В.,
при секретарі - Оголь О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Адміністративної комісії Роздольненської селищної ради Роздольненського району АР Крим про скасування постанови,
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в порядку адміністративного судочинства до Роздольненського районного суду АР Крим з адміністративним позовом до Адміністративної комісії Роздольненської селищної ради Роздольненського району АР Крим, у якому просить визнати протиправним та відмінити постанову адміністративної комісії про притягнення його до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного штрафу. Свої вимоги мотивує тим, що постановою адміністративної комісії Роздольненської селищної ради Роздольненського району АР Крим від 03.10.2013 року №6 позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 340 грн. Позивач вважає вказану постанову протиправною, оскільки в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.152 КУпАП. Враховуючи вказане, позивач змушений звернутися до суду за захистом своїх прав.
Позивач у судовому засіданні позов підтримав, просить його задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав, суду пояснив постановою адміністративної комісії позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності саме за порушення правил благоустрою, на підставі ст. 13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів». У відповідності до ст. 42 вказаного Закону, особи, винні в порушенні законодавства у сфері благоустрою притягаються до адміністративної відповідальності. Порушення у сфері благоустрою ОСОБА_1 виявляється в здійсненні стихійної торгівлі в місці не визначеному Роздольненською селищною радою.
Вислухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню за наступних правових підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Судом встановлено, що Рішенням Роздольненської селищної ради Роздольненського району АР Крим №47 від 28.04.2011 року , визначено місця для здійснення торгівлі, визначено місця для здійснення виносної торгівлі, заборонено здійснення торгівлі в невстановлених місцях с. Роздольне.
13.08.2013 року Роздольненським РВ ГУ МВС України в АР Крим було складено адміністративний протокол КР №141015 про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ст. 152 КУпАП, яке виразилось, у тому, що ОСОБА_1 в с. Роздольне, на тротуарі біля магазину КООП «Маркет», здійснював реалізацію овочів без дозвільних документів, чим порушив Правила благоустрою с. Роздольне .
Відповідно до положень ст.218 КУпАП, справу було передано на розгляд Адміністративної комісії Роздольненської селищної ради .
Постановою адміністративної комісії Роздольненської селищної ради Роздольненського району АР Крим №6 від 03.10.2013 року, ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за правопорушення передбачене ст. 152 КУпАП, за порушення Правил благоустрою території населеного пункту та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 340 грн .
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 152 КУпАП передбачена відповідальність за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів.
Крім того, притягнення до відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів осіб, винних у порушенні правил благоустрою територій населених пунктів, встановлено статтею 43 Закону України «Про благоустрій у населених пунктах».
Затвердження правил благоустрою територій населених пунктів, відповідно до положень пункту 44 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст. 10 Закону України «Про благоустрій у населених пунктах» відноситься до повноважень сільських, селищних і міських рад .
Отже, розуміється, що за статтею 152 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил благоустрою територій населених пунктів, затвердження яких входить до компетенції сільських, селищних та міських рад.
Рішенням 10-ї сесії 6-го скликання Роздольненської селищної ради Роздольненського району АР Крим №240/01-1 від 21 червня 2011 року затверджено Правила благоустрою території смт. Роздольне.
Відповідно до п.2.15 Правила благоустрою території смт. Роздольне, стихійна торгівля на тротуарах, територіях прилеглих до адміністративних будівель підприємств , установ, організацій, а також в місцях загального користування не допускається.
Окрім того, п. 7.8 Правил, взагалі забороняє торгівлю з рук, з машин та іншим чином в невстановлених для цього місцях.
Згідно зі ст. 280 КУпАП - орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до змісту адміністративного протоколу та постанови адміністративної комісії Роздольненської селищної ради Роздольненського району АР Крим № 6 від 03.10.2013 року, позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП - за порушення Правил благоустрою територій с. Роздольне, а саме за здійснення торгівлі в невстановленому місці без відповідного дозволу.
Оскільки правила благоустрою Роздольненською селищною радою Роздольненського району АР Крим розроблені та затверджені, відповідачем вірно кваліфіковані дії позивача з приводу притягнення його до адміністративної відповідальності та наявні підставі для притягнення його до адміністративної відповідальності за вказаною статтею.
Згідно із ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Статтею 71 ч. 1 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
При цьому суд бере до уваги положення ч. 2 ст. 71 КАС України, за якими в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Доводи представника відповідача та надані ним у судовому засіданні докази щодо правомірності рішення адміністративної комісії по притягненню до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, є належними та допустимими, та, суд вважає є достатніми та обґрунтованими які в повній мірі доводять вину позивача.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення Адміністративною комісією Роздольненської селищної ради , відповідно до вимог ст. 280 КУпАП було в повні мірі з'ясовано всі обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, таким чином, суд вважає рішення відповідача про притягнення позивача до адміністративної відповідальності є законним.
За вищезазначених обставин, давши аналіз доказам по справі, суд вважає, що доводи позивача не обґрунтовані , а підстави для задоволення позову відсутні .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про благоустрій у населених пунктах», суд,
п о с т а н о в и в:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Адміністративної комісії Роздольненської селищної ради Роздольненського району АР Крим про скасування постанови - відмовити у повному обсязі.
Повернути ОСОБА_1 суму, зазначену у заяві, сплаченого відповідно до квитанції №155 від 10.10.2013 року, платник: ОСОБА_1, отримувач: УК у Роздольненському районі, р/р 31215206700230, код отримувача: 37966016, банк отримувача: ГУ ДКСУ В АР КРИМ, м. СІМФЕРОПОЛЬ, код банку отримувача: 824026, загальна сума: тридцять чотири гривні 41 копійка, призначення платежу: 2203001Судовий збір, місце проживання особи: АДРЕСА_1, додаткові реквізити: 3,1,2.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя -