Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
УХВАЛА
04 листопада 2013 р. Справа № 820/10584/13-аСуддя Харківського окружного адміністративного суду Бездітко Д.В., розглянувши позовну заяву та додані матеріали у справі
за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2
до Чернігівської міської ради
про визнання незаконним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Фізична особа - підприємець ОСОБА_2, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача, Чернігівської міської ради, в якому просить суд:
- визнати нечинним (незаконним) та скасувати рішення Чернігівської міської ради (тридцять третьої сесії шостого скликання) від 30.09.2013 р. «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічних документацій із землеустрою та надання, передача земельних ділянок юридичним та фізичним особам» (далі - Рішення) у частині - пункт 53, відповідно до якого, суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_2 відмовлено у припиненні договору оренди земельної ділянки від 19 липня 2011 року №2699;
- зобов'язати Чернігівську міську раду (код ЄДРПОУ 04062015, місцезнаходження: вул. Магістратська, буд. 7, м. Чернігів, 14000) укласти з Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1, 61037, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) акт приймання-передачі земельної ділянки, загальною площею 0,0071 га, в АДРЕСА_2.
Суд зазначає, що згідно з пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1 статті 17 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності (п.1 ч.2 статті 17 КАС України).
Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" №280/97-ВР від 21.05.1997р., місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Положеннями частини 1 статті 18 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до ч.2 та ч. 3 статті 18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача.
Враховуючи той факт, що відповідачем по даній справі є Чернігівська міська рада, яка є органом місцевого самоврядування, зазначена справа не підсудна Харківському окружному адміністративному суду відповідно до частини 1 статті 18 КАС України.
На підставі викладеного, суд дійшов до висновку, що зазначена справа за предметною підсудністю підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Вимогами пункту 6 частини 3 статті 108 КАС України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення з позовом до суду (місцевого загального суду як адміністративного суду) в порядку, встановленому законом.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст.18, п.6 ч.3 ст.108, ст.ст.165, 186, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до Чернігівської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.
Копію даної ухвали направити позивачу та повернути позивачу позовну заяву з додатками.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Д.В. Бездітко