ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
про залишення без розгляду в частині позовних вимог
22 жовтня 2013 р.Справа № 801/8042/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Москаленка С.А., при секретарі судового засідання Токарєвої Є.В., позивача ОСОБА_1 паспорт серії НОМЕР_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради АРК, Міністерства праці та соціальної політики АР Крим,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Управління Пенсійного фонду України в м. Алушта Автономної Республіки Крим
про визнання неправомірними дій та спонукання до виконання певних дій і стягнення
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради АР Крим, Міністерства праці та соціальної політики АР Крим про визнання неправомірними дій та спонукання до виконання певних дій і стягнення.
Розглянувши позовні вимоги в частині зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради АРК виплатити на користь позивача отриману разову грошову допомогу за 2011 рік в розмірі 2400 грн., судом встановлено наступне.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ч.2 цієї статті КАС України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Статтею 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суд вважає необхідним зазначити, що дотримання строку звернення з адміністративним позовом є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах. Вона дисциплінує учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними, запобігає зловживанням.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно положень ст. 12, 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (№3551-XII від 22.10.1993) щорічно до 5 травня учасникам бойових дій, інвалідам війни виплачується разова грошова допомога у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України (положення у редакції Закону України від 28.12.2007 N 107-VI).
Отже, з моменту закінчення граничного строку для виплати разової грошової допомоги у 2011 році, позивач повинен був дізнатися про порушення свого права, тобто 06.05.2011 року, проте звернувся до суду із позовом лише 01.08.2013 року.
Таким чином, позивачем пропущено шестимісячний строк звернення до суду із вимогами про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради АРК виплатити на користь позивача отриману разову грошову допомогу за 2011 рік в розмірі 2400 грн.
Доказів поважності пропущення строку звернення до суду позивачем не надано.
Згідно до п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
На підставі викладеного суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги мають бути залишені без розгляду.
Керуючись статтями 99, 100, п.9 ч.1 ст.155, ст. 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради АРК, Міністерства праці та соціальної політики АР Крим в частині зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради АРК виплатити на користь позивача отриману разову грошову допомогу за 2011 рік в розмірі 2400 грн. - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує,, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Москаленко С.А.