Ухвала суду № 34531456, 24.10.2013, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.10.2013
Номер справи
296/8901/13-а
Номер документу
34531456
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Бондарчук В.В.

Суддя-доповідач:Котік Т.С.

УХВАЛА

іменем України

"24" жовтня 2013 р. Справа № 296/8901/13-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Котік Т.С.

суддів: Жизневської А.В.

Малахової Н.М.,

при секретарі Хаюк Т.В. ,

за участю представника ТОВ "Керуюча Компанія "КомЕнерго-Житомир"

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Керуюча Компанія "КомЕнерго-Житомир" на ухвалу Корольовського районного суду м. Житомира від "13" вересня 2013 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Керуюча Компанія "КомЕнерго-Житомир" до Житомирської міської ради, Організатора конкурсу на визначення виконавців послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м.Житомирі, Управління житлового господарства Житомирської міської ради, Конкурсної комісії з визначення виконавців послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м.Житомирі про визнання недійсним та скасування результатів конкурсу ,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою судді Корольовського районного суду м. Житомира від 13 вересня 2013 року відмовлено у відкритті провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Керуюча Компанія "КомЕнерго-Житомир" до Житомирської міської ради, організатора конкурсу на визначення виконавців послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м.Житомирі, Управління житлового господарства Житомирської міської ради та Конкурсної комісії з визначення виконавців послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м.Житомирі про визнання недійсним та скасування результатів конкурсів.

В апеляційній скарзі Товариство з обмеженою відповідальністю "Керуюча Компанія "КомЕнерго-Житомир", посилаючись на порушення судом норм процесуального права, просить скасувати ухвалу судді, а справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду. Зокрема, апелянт зазначає, що висновки суду першої інстанції не відповідають фактичним обставинам справи та змісту позовних вимог.

Розглянувши справу, перевіривши законність та обгрунтованість судового рішення, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відмовляючи у відкритті провадження у справі, суд першої інстанції виходив з того, що спірні відносини виникли з господарського договору на управління та утримання житлового фонду міської ради, а проведення конкурсу зумовлено діяльністю, яка випливає з господарського договору, а тому даний спір підлягає розгляду в порядку господарського судочинства.

Колегія суддів апеляційного суду не погоджується з вказаним висновком, виходячи з наступного.

Згідно п.1 ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно - правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади , орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Відповідно до ст.30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" міській раді делеговано повноваження по здійсненню заходів щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств житлово-комунального господарства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, розвитку транспорту і зв'язку.

На виконання вимог Закону України "Про житлово - комунальні послуги", постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.05 №631 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу з надання житлово-комунальних послуг", з метою упорядкування правовідносин, що виникають між власниками житлових будинків комунальної власності і виконавцями послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, та визначення виконавців послуг у житловому фонді на конкурсних засадах, управління житлового господарства оголошується конкурс на визначення виконавців послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

За змістом ч.2 ст. 3 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» суб'єктами цього Закону є органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, власники, виробники, виконавці та споживачі житлово-комунальних послуг.

Для підготовки та проведення конкурсу органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування утворюють конкурсний комітет, до складу якого входять представники відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, що забезпечує реалізацію державної політики з питань визначає процедуру підготовки та проведення конкурсу з надання житлово-комунальних послуг

Отже, забезпечення організації надання житлово-комунальних послуг, організація проведення конкурсу та визначення умов надання таких послуг покладається на вказані вище органи влади.

У зв'язку з цим спори, що виникають з приводу виконання цими органами повноважень, є публічно-правовими, тому на них поширюється юрисдикція адміністративних судів.

Відповідно до Порядку проведення конкурсу з надання житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.05 №631 конкурсний комітет - це постійний або тимчасовий орган, утворений організатором для розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу.

Рішення конкурсного комітету, утвореного відповідним органом влади для виконання покладених на останнього повноважень, є управлінським у сфері надання житлово-комунальних послуг, а тому підлягає оскарженню у порядку, передбаченому КАС України.

З матеріалів справи убачається, що саме результати конкурсу на визначення виконавців послуг з утримання будинків позивач просить визнати недійсними та скасувати результати конкурсної комісії з проведення конкурсу.

З огляду на викладене, суд першої інстанції прийшов до помилкового висновку, що вказаний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а тому ухвала суду підлягає скасуванню, а справа направленню до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 199, 204, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Керуюча Компанія "КомЕнерго-Житомир" задовольнити, ухвалу Корольовського районного суду м. Житомира від "13" вересня 2013 р. скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та не підлягає оскарженню в касаційному провадженні.

Головуючий суддя Т.С. Котік

судді: А.В. Жизневська

Н.М. Малахова

Повний текст cудового рішення виготовлено "24" жовтня 2013 р.

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу Товариство з обмеженою відповідальністю "Керуюча Компанія "КомЕнерго-Житомир" вул. Гагаріна,18,м.Житомир,10002

3- відповідачам: Житомирська міська рада майдан С.П. Корольова, 4/2,м.Житомир,Житомирська область,10014

- Організатор конкурсу на визначення виконавців послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м.Житомирі, м-н С.П.Корольова,4/2,м.Житомир,10014

-Управління житлового господарства Житомирської міської ради м-н С.П.Корольова,4/2,м.Житомир,10014

- Конкурсна комісія з визначення виконавців послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м.Житомирі м-н С.П.Корольова,4/2,м.Житомир,10014

5-третій особі

6- Представнику