Справа № 234/9956/13-а
Провадження № 2-а/234/337/13
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2013 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі головуючого судді Пікалової Н.М., при секретарі Костенко Л.І., за участю представника позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення переплати бюджетних коштів,
В С Т А Н О В И В :
01.08.2013 року Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення переплати бюджетних коштів.
В судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги, викладені в позовній заяві, та суду пояснив, що 08 серпня 2005 року до УПтСЗН Краматорської міської ради звернулась ОСОБА_2 з заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям на сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. До заяви були додані усі необхідні документи. Допомога призначена відповідно до вимог Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21 листопада 1992 року N 2811-XII та Постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 №1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми». При зверненні Відповідач надала довідку з відділу РАЦС Краматорського міського управління юстиції Донецької області про те, що 12 липня 2005 року зроблено запис за № 812 про народження дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, відомості про батька записані за заявою матері згідно з ч.1 ст. 135 Сімейного кодексу України. Протоколом 4019 від 19.09.2005 управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Відповідачу була призначена допомога на дітей одиноким матерям. При зверненні Відповідачу розяснювалися порядок та причини припинення або призупинення допомоги на дітей одиноким матерям. 10 квітня 2013 року на адресу УПтСЗН Краматорської міської ради з відділу ДРАЦС Краматорського міського управління юстиції у Донецькій області надійшло повідомлення про визнання батьківства на підставі заяви матері та батька дитини від 27.03.2013 року № 68/3.2-60 та щодо внесення відомостей про батька до актового запису про народження ОСОБА_3. Таким чином, у звязку з встановленням батьківства виплата допомоги на дітей одиноким матерям припиняється, так як втрачається право на отримання зазначеної допомоги. Розпорядженням управління від 12.04.2013 року виплати були припинені з 1 квітня 2013 року, але грошові кошти за квітень 2013 року на рахунок Відповідача вже були перераховані. Відповідачем незаконно були отримані бюджетні кошти у розмірі 363,00 грн. Просив стягнути суму переплати бюджетних коштів в розмірі 363,00 грн..
Відповідач в судове засідання не зявилася з невідомої суду причині, про день та час розгляду справи була повідомлена належним чином, повісткою. Клопотання про відкладення розгляду справи від неї також не надходило.
Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню по наступним підставам.
Відповідно до ч.1, 4 ст. 1 Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми» від 21 листопада 1992 року N 2811-XII громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України. Порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми та перелік документів, необхідних для призначення допомоги за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч.1 ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми» 21 листопада 1992 року N 2811-XII право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.
Відповідно до ч.1 ст. 18-2 Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми» від 21 листопада 1992 року N 2811-XII допомога на дітей одиноким матерям призначається за наявності витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану, або довідки про народження, виданої виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, або документа про народження, виданого компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку.
Відповідно до ч.1 ст. 18-3 Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми» від 21 листопада 1992 року N 2811-XII допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми» від 21 листопада 1992 року N 2811-XII одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом. Органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, мають право перевіряти матеріальний стан сімей з дітьми.
Як вбачається із позовної заяви та доданих до неї документів, відповідачкою ОСОБА_2 18.03.1999 року була подана заява № 5109 (а.с. 5-6) про призначення всіх видів соціальної допомоги, в якій було вказано, що відповідачка з батьком дитини не проживає та сумісне господарство не веде.
Відповідно до довідки з відділу реєстрації актів цивільного стану Краматорського міського управління юстиції в Донецькій області від 12.07.2005 року за № 812 та копії свідоцтва про народження дитини (а.с. 7, 8) батьком дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, є ОСОБА_5.
Відповідно до копії свідоцтва про зміну прізвища (а.с. 10) відповідачка ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, змінила прізвище на ОСОБА_2.
Відповідно до свідоцтва про народження дитини, виданого відділом РАЦС Краматорського міського управління юстиції від 08.12.2006 року, (а.с. 11, 12) батьками ОСОБА_3 є ОСОБА_7 та ОСОБА_2.
Відповідно до повідомлення відділу РАЦС Краматорського міського управління юстиції в Донецькій області про визнання батьківства від 27.03.2013 року за № 462/03.2-60 (а.с. 13) до актового запису № 812 від 12.07.2005 року про народження ОСОБА_4 на підставі заяви матері та батька дитини про визнання батьківства № 68/3.2-60 унесені відомості про батька.
Відповідно до розпорядження від 12.04.2013 року Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (а.с. 14) виплата допомоги ОСОБА_2 була припинена у звязку з визнанням батьківства.
Відповідно до довідки (а.с. 15) ОСОБА_8 за квітень 2012 року було начислено допомогу на одну дитину, як одинокій матері, в сумі 363,00 грн..
Таким чином, позовні вимоги позивача знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, повністю доведені матеріалами справи та підлягають задоволенню з відповідача необхідно стягнути переплату в розмірі 363,00 грн.
Керуючись ст.ст. 6, 10, 11, 15, 17-19, 94, 98, 99, 122, 158-163, 186 КАС України, Законом України «Про державну допомогу сімям з дітьми» від 21 листопада 1992 року N 2811-XII, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення переплати бюджетних коштів, задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, місце народження: с. Левадне Олександрівського району Донецька область, ІНН НОМЕР_1, що меш кає за адресою: 84307, м. Краматорськ, вул. Шмідта, 160, суму у розмірі 363,00 грн. (триста шістдесят три грн.. 00 коп.) переплату допомоги на дітей одиноким матерям, яка виникла внаслідок приховування відомостей, р/р №31414010000804 в УДКСУ у м. Краматорську в Донецькій області, МФО 834016 код ЄДРПОУ 25953617, КЕКВ 1343, призначення платежу «Відшкодування переплати допомоги» для УПСЗН м. Краматорська.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду подається в адміністративний апеляційний суд Донецької області через Краматорський міський суд протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя:
Постанова ухвалена й надрукована в нарадчій кімнаті в єдиному екземплярі.
Суддя: