Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
УХВАЛА
31 жовтня 2013 рокуСправа №827/2653/13-амісто Севастополь
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Кириленко О.О., перевіривши адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Севастопольської міської державної адміністрації, Севастопольської міської Ради, Севастопольського міського відділення № 4548 Державного банку України про зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 звернулись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя із зазначеним адміністративним позовом. Позивачі, просять: зобов'язати Севастопольську міську державну адміністрацію та Севастопольську міську Раду, фонд комунального майна Севастопольської міської Ради виконати всі вимоги діючих Законів України "Про приватизацію та приватизаційні папери", а саме: виділити кожному члену великих сімейств позивачів належну по Закону санітарну норму частки житла в житловому фонді з розрахунку (21 кв.м загальної площі, в яку входить 13,65 кв.м житлової площі та додатково, 10 кв.м на сім'ю) (стаття 3 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду"); виділити кожному члену сімей позивачів, належну за Законом України норму частки землі в земельному фонді згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України (для ведення садівництва - 0,12 гектара; для будівництва і обслуговування жилого будинку - 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва - 0,10 гектара; для будівництва індивідуальних гаражів - 0,01 гектара); зобов'язати Севастопольське міське відділення № 4548 Державного банку України провести індексацію з моменту зарахування на спеціально позабалансовий рахунок Ощадного банку України по іменним приватизаційним депозитним рахункам позивачів майнових сертифікатів житлових чеків та земельних бон; зобов'язати Севастопольське міське відділення № 4548 Державного банку України у відновлення порушеного права позивачів на приватизацію перевести в готівку приватизаційні депозитні рахунки позивачів майнового, житлового та земельного фонду України, надати позивачам доступ та можливість в процесі приватизації здійснювати розрахунки особисто та без посередників у сплату за виділенні та обрані позивачами об'єкти приватизації, у здійсненні цих депозитних рахунків та в процесі приватизації розпоряджатись особисто без посередників.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Згідно з частиною першою статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.
Отже, позовна заява є формою (зовнішнім виразом) позову. Пред'явлення позову здійснюється шляхом подачі позовної заяви, у той час як позивачами подано до суду скаргу.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Пунктами 8, 9 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позивач - це особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду; відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Тобто, позивач - це фізична або юридична особа, яка має адміністративну процесуальну правоздатність і на захист прав та інтересів якої виникає адміністративний процес, відповідач - це особа, яка, на думку особи, котра звертається до суду, є порушником прав та інтересів позивача.
Згідно з частиною четвертою статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
З прохальної частини позову не вбачається, які саме вимоги заявлені позивачами до кожного з відповідачів згідно з приписами частини четвертої статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Статтею 5 Закону України "Про судовий збір" визначені пільги щодо сплати судового збору.
Позивачами не надано суду документу про сплату судового збору або доказів того, що його не належить сплачувати.
Крім того, відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Позивачами не додано до позовної заяви копій всіх документів, що додаються до позову, для відповідачів.
Таким чином, адміністративний позов не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя пропонує позивачам усунути вищевказані недоліки шляхом пред'явлення позову у формі позовної заяви з чітким визначенням змісту позовних вимог до кожного з відповідачів згідно з частиною четвертою статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, направлення до суду оригіналу документу про сплату судового збору або доказу про звільнення від його сплати, та направлення до суду копій всіх документів, що додаються до позову відповідно до кількості відповідачів.
Керуючись статтями 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
1. Адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Севастопольської міської державної адміністрації, Севастопольської міської Ради, Севастопольського міського відділення № 4548 Державного банку України про зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
2. Надати термін для усунення недоліків позову до 14 листопада 2013 року.
3. Роз'яснити позивачам, що невиконання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для повернення адміністративного позову.
Ухвала може бути оскаржена у строки і порядку встановленими частинами першою, третьою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя(підпис) О.О. Кириленко
З оригіналом згідно
Суддя О.О. Кириленко