ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
31 жовтня 2013 року № 826/17023/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Катющенко В.П., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві про визнання дій протиправними, скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження від 19.08.2013 року, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Державна фінансова інспекція в Тернопільській області звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві, в якому просить суд:
- визнати дії Відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві щодо винесення постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження протиправними;
- скасувати постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження від 19.08.2013 року ВП № 39394678, винесену Відділом державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві;
- зобов'язати Відділ державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві відкрити виконавче провадження на підставі виконавчого листа № 2а-1664/10/2670, виданого Окружним адміністративним судом міста Києва 01.10.2012 року за позовом КРУ в Тернопільській області до ТОВ «Наліса Плюс» про стягнення коштів в сумі 12 942,00 грн. у дохід Державного бюджету.
Стаття 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що суддя, після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником), чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до вимог частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, її подано без додержання вказаних вимог.
Так, до позовної заяви позивачем не додано доказів сплати судового збору.
Суд звертає увагу позивача, що судовий збір згідно пункту 21 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» Державна фінансова інспекція України та її територіальні органи не сплачують у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються повноважень саме Державної фінансової інспекції України та її територіальних органів. Проте, предметом позовних вимог позивача є скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження, винесеної відділом державної виконавчої служби Облонського районного управління юстиції у м. Києві ВП № 39394678 від 19.08.2013 р.
Відповідно до листа Державної судової адміністрації України від 05.04.2012 року № 11-1801/12, з 6 лютого 2012 року відкриті нові доходні рахунки щодо сплати судового збору. У зв'язку з чим, Окружному адміністративному суду міста Києва присвоєно наступні реквізити рахунку: отримувач: УДКСУ у Печерському районі м. Києва 22030001; код отримувача 38004897; рахунок отримувача 31218206784007; банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві; код банку отримувача 820019.
Згідно частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенню до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
ackground-color:#FFFFFF;font-family:Times New Roman CYR;font-size:11pt;">Згідно до статті 13 Закону України «Про Державний бюджет на 2013 рік» розмір мінімальної заробітної плати з січня 2013 року встановлено 1147,00 грн.
n style="background-color:#FFFFFF;font-family:Times New Roman CYR;font-size:11pt;">Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зазначені недоліки позовної заяви повинні бути усунуті шляхом подання до документу про сплату судового збору, з додержанням всіх вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовну заяву Державної фінансової інспекції в Тернопільській області слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків до 11 листопада 2013 року, але не більше ніж 5 днів з моменту отримання ухвали.
Згідно з частиною 2 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1.Позовну заяву Державної фінансової інспекції в Тернопільській області залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 11 листопада 2013 року, але не більше ніж 5 днів з моменту отримання ухвали.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
4.Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.П. Катющенко