ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 Вн. № 27/322
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
28 жовтня 2013 року № 826/15502/13-а
за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства "Київський страховий Альянс" про стягнення штрафу в розмірі 510,00 грн
Суддя О.В.Головань
Обставини справи:
Позовні вимоги заявлені про стягнення із Закритого акціонерного товариства "Київський страховий Альянс" (ідентифікаційний код - 20055977) до Державного бюджету України штрафу у розмірі 510,00 грн., накладеного згідно з постановою № 27-ЦА-УП-Е від 10.01.2013 р. про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів.
У судовому засіданні 21.10.2013 р. оголошено ухвалу про перехід до розгляду справи в порядку письмового провадження згідно із ч. 6 ст. 128 КАС України, оскільки в судовому засіданні відсутній представник відповідача, належним чином повідомленого про час та місце розгляду справи, судом заслухано пояснення представника позивача; необхідність заслухати пояснення свідка чи експерта відсутня.
Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення представника позивача, -
ВСТАНОВИВ:
n style="background-color:#FFFFFF;font-family:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">Уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (надалі - позивач) було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 18.12.2012 р. № 385-ЦА-УП-Е, згідно з яким було встановлено, що Закритим акціонерним товариством "Київський страховий Альянс" (надалі - відповідач) було порушено вимоги п. 1 гл. 7 розд. V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 р., в частині неподання до Комісії регулярної річної інформації емітента за 2011 рік.
Згідно із п. 1 гл. 7 розд. 5 Положення, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
На момент розгляду справи в суді відповідачем не було усунуто правопорушення на ринку цінних паперів.
Згідно із п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за, зокрема, неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні відповідача було винесено постанову № 27-ЦА-УП-Е від 10.01.2013 р. про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, згідно з якою до відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 510,00 грн.
FFFF;font-family:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">Як свідчать матеріали справи, постанову № 27-ЦА-УП-Е від 10.01.2013 р. було надіслано на адресу відповідача 15.01.2013 р.
На момент розгляду справи в суді відповідачем зазначену суму штрафу сплачено не було. Постанову № 27-ЦА-УП-Е від 10.01.2013 р. відповідачем не оскаржено.
Відповідно до ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.
Перший звітний період емітента може бути меншим, ніж 12 місяців, та обчислюється: для акціонерних товариств - з дня державної реєстрації товариства до 31 грудня звітного року включно; для емітентів цінних паперів (крім акцій) - з дня реєстрації випуску цінних паперів до 31 грудня звітного року включно.
YR;font-size:12pt;">Річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті.
Згідно зі ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.
У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Таким чином, постанова № 27-ЦА-УП-Е від 10.01.2013 р. про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів прийнята в межах повноважень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та згідно з вимогами чинного законодавства.
Разом із позовною заявою позивачем подано клопотання про визнання причини пропуску строку звернення до суду поважною та його поновлення.
Клопотання обґрунтоване тим, що у зв'язку з відсутністю коштів для сплати судового збору Комісією було направлено матеріали справи щодо стягнення суми штрафу із ЗАТ "Київський страховий Альянс" у розмірі 510,00 грн. до Прокуратури Печерського району м. Києва із проханням заявити позов в інтересах держави в особі Комісії.
Прокуратурою було відмовлено Комісії у зверненні до адміністративного суду та повернуто матеріали про застосування штрафних санкцій до ЗАТ "Київський страховий Альянс" після спливу строку, встановленого для звернення до адміністративного суду, у зв'язку з чим Комісія самостійно звернулася до суду.
Оскільки строк для звернення до суду було пропущено не з вини Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, позивач просив суд вважати причини пропуску строку для звернення до суду поважними.
Згідно зі ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.
Згідно зі ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала
Враховуючи вищевикладене, суд вважає клопотання позивача обґрунтованим та визнає поважними причини пропуску строку звернення до адміністративного суду.
На підставі вищенаведеного, 160-163, 186 КАС України, ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути із Закритого акціонерного товариства "Київський страховий Альянс" (ідентифікаційний код - 20055977) до Державного бюджету України суму штрафу у розмірі 510,00 грн.
3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя О.В. Головань
Повний текст постанови
виготовлено і підписано 28.10.13 р.