Постанова № 34483190, 15.10.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.10.2013
Номер справи
813/6060/13-а
Номер документу
34483190
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 жовтня 2013 року № 813/6060/13-а

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді - Потабенко В.А.

за участю секретаря судового засідання - Гойни Є.А.,

за участі представника позивача Фостяка О.Я., згідно довіреності,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Легіон-Трейд" до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшов позов товариства з обмеженою відповідальністю "Легіон-Трейд" до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Львівської області ДПС про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень від 01.06.2013 р. №0000792210 та №0000782210.

В обґрунтування своїх вимог позивач покликається на те, що при проведенні планової виїзної документальної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2011 р. по 31.12.2012 р. відповідачем виявлено порушення ТзОВ "Легіон-Трейд" податкового законодавства, а саме: п.44.1, п.44.2 ст.44, п.138.2 ст.138, п.п.139.1.9 п.139.1 ст.139 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено грошове зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 338561 грн., та п.п.14.1.181 п.14.1 ст.14, п.198.1, п.198.2 ст.198, п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено грошове зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 164418,00 грн., внаслідок безпідставного віднесення позивачем до складу витрат вартість списаного палива на загальну суму 822089,00 грн. та до складу податкового кредиту ПДВ з вартості списаного палива в розмірі 164418,00 грн., використаного вантажними транспортними засобами, по яких неналежним чином оформлені шляхові листи, а також внаслідок безпідставного віднесення складу витрат вартості послуг оренди вантажних автомобілів, отриманих від фізичних осіб, по яких встановлено відсутність їх зв'язку з господарською діяльністю підприємства на загальну суму 751210,00 грн. в зв'язку з неналежним оформленням шляхових листів на перевезення вантажними автомобілями. Позивач вважає такі висновки ДПІ у Личаківському районі м. Львова необґрунтованими, оскільки факт придбання палива у ПП "Окко-Бізнес" та ДП "Укравтогаз" підтверджується належним чином оформленими первинними документами, а саме: договорами, накладними, податковими накладними, платіжними дорученнями, а факт використання такого палива у господарській діяльності підприємства - шляховими листами, товарно-транспортними накладними та іншими первинними документами, з яких вбачається, що паливо було використано на поставку товарів покупцям, згідно умов попередньо укладених договорів поставки. Таким чином, у податкового органу відсутні підстави для донарахування податкових зобов'язань та застосування штрафних (фінансових) санкцій.

У зв'язку із завершенням реорганізації відповідача, згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, на підставі статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд допустив до участі в справі правонаступника відповідача ДПІ у Личаківському районі м. Львова Львівської області ДПС - Державну податкову інспекцію у Личаківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області (далі - ДПІ у Личаківському районі м. Львова).

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі з мотивів, зазначених у позовній заяві та додаткових поясненнях. Просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов заперечив з мотивів, зазначених в акті перевірки та запереченні на позов від 03.09.2013 року, зміст яких зводиться до наступного. Оскаржувані податкові повідомлення-рішення є такими, що винесені з урахуванням вимог чинного законодавства. Позивачем неправомірно віднесено до складу витрат вартість списаного палива (бензину та дизпалива) на загальну суму 822089,00 грн. та до податкового кредиту ПДВ з вартості списаного палива (бензину та дизпалива) в розмірі 164418,00 грн., використаного вантажними транспортними засобами, по яких неналежним чином оформлені шляхові листи (не вказано мету маршруту (поїздки), відсутня відмітка про прибуття та вибуття вантажу, відсутній перелік супровідних документів, які необхідно вказувати у відповідності до вимог заповнення шляхових листів). Також представник відповідача наголосив на тому, що товариством до складу витрат віднесено послуги з оренди вантажних автомобілів, отримані від фізичних осіб, по яких встановлено відсутність їх зв'язку з господарською діяльністю підприємства на загальну суму 751210,00 грн., так як ці послуги надані водіями, якими неналежним чином оформлені шляхові листи на перевезення вантажними автомобілями.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінивши їх в сукупності, встановив наступні фактичні обставини справи.

ДПІ у Личаківському районі м. Львова проведено планову виїзну документальну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю "Легіон-Трейд" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2011 р. по 31.12.2012 р., результати якої оформлено актом від 30.05.2013 р. №69/22-10/35968493.

В ході проведення перевірки податковим органом встановлено порушення ТзОВ "Легіон-Трейд" п.44.1, п.44.2 ст.44, п.138.2 ст.138, п.п.139.1.9 п.139.1 ст.139 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємства на загальну суму 338561,00 грн., в тому числі за 4-й квартал 2011 року на суму 93833,00 грн., за 1-й квартал 2012 року на суму 77927,00 грн., за 2-й квартал 2012 року на 166801,00 грн., та порушення та п.п.14.1.181 п.14.1 ст.14, п.198.1, п.198.2 ст.198, п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податкове зобов'язання з податку на додану вартість, який належить сплатити до бюджету, на суму 164418,00 грн., в тому числі за жовтень 2011 року на суму 16997,00 грн., за листопад 2011 року на суму 19353,00 грн., за грудень 2011 року 21039,00 грн., за січень 2012 року на суму 18620,00 грн., за лютий 2012 року на суму 15551,00 грн., за березень 2012 року на суму 18600,00 грн., за квітень 2012 року на суму 20495,00 грн., за травень 2012 року на суму 25064,00 грн., за червень 2012 року на суму 8699,00 грн.

Висновки податкового органу про заниження ТзОВ "Легіон-Трейд" суми грошового зобов'язання базуються на тому, що підприємство у податковому обліку віднесло до складу витрат, що обчислюються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток, вартість списаного палива (бензину та дизпалива) на загальну суму 822089,00 грн. та до складу податкового кредиту ПДВ з вартості списаного палива в розмірі 164418,00 грн., використаного вантажними транспортними засобами, по яких неналежним чином оформлені шляхові листи (не вказано мету маршруту (поїздки), відсутня відмітка про прибуття та вибуття вантажу, відсутній перелік супровідних документів, які необхідно вказувати у відповідності до вимог заповнення шляхових листів).

Крім того, актом перевірки встановлено, що підприємством до складу витрат, що обчислюються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток, віднесено вартість послуг оренди вантажних автомобілів, отриманих від фізичних осіб ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18 на оренду вантажних автомобілів ЗІЛ 138А, ГАЗ 5327, ЗІЛ 130СПГ, MAN L 2000, Volkswagen LT28, ТATA LP613/58, MAN 14.192, Mersedes Benz 814D, по яких встановлено відсутність їх зв'язку з господарською діяльністю підприємства, на загальну суму 751210,00 грн., з мотивів неналежного оформлення шляхових листів на перевезення вантажними автомобілями.

На підставі вказаного акту перевірки ДПІ у Личаківському районі м. Львова 01.06.2013 року було винесено податкові повідомлення-рішення:

- №0000792210, яким ТзОВ "Легіон-Трейд" визначено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 460925,00 грн., в тому числі основний платіж - 338561,00 грн., штрафні (фінансові) санкції - 122364,00 грн.;

- №0000782210, яким ТзОВ "Легіон-Трейд" визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 246027,00 грн., в тому числі: основний платіж - 164418,00 грн., штрафні (фінансові) санкції - 82209,00 грн.

За наслідками адміністративного оскарження сума донарахованих податку на прибуток та податку на додану вартість, а також застосованих штрафних (фінансових) санкцій змінена не була.

Приймаючи рішення, суд виходив з наступного.

Згідно з п.44.1 ст.44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Відповідно до п. п.138.1.1. п.138.1 ст. 138 ПК України, витрати операційної діяльності включають собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та інші витрати беруться для визначення об'єкта оподаткування з урахуванням пунктів 138.2, 138.11 цієї статті, пунктів 140.2 - 140.5 статті 140, статей 142 і 143 та інших статей цього Кодексу, які прямо визначають особливості формування витрат платника податку.

Згідно з п.138.2 ст. 138 ПК України витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.

Відповідно до п. 138.4. ст.138 ПК України витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, крім нерозподільних постійних загальновиробничих витрат, які включаються до складу собівартості реалізованої продукції в періоді їх виникнення, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

Згідно з п.138.6. ст.138 ПК України собівартість придбаних та реалізованих товарів формується відповідно до ціни їх придбання з урахуванням ввізного мита і витрат на доставку та доведення до стану, придатного для продажу.

Не включаються до складу витрат витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку (п.п.139.1.9. п. 139.1. ст.139 ПК України).

Відповідно до п.п.14.1.181 п.14.1 ст.14 ПК України, податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

Згідно з абз. "а" п.185.1 ст.185 ПК України об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Згідно з п.198.1 ст198 ПК України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту, згідно з п.198.2 ст.198 ПК України, вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Відповідно до п.198.3 ст.198 ПК України, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Згідно із п.198.4 ст.198 ПК України якщо платник податку придбає (виготовляє) товари/послуги та необоротні активи, які призначаються для їх

використання в операціях, що не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника.

Отже, вказана норма Кодексу пов'язує настання права на податковий кредит з призначенням придбаних або виготовлених товарів/послуг та необоротних активів для використання в оподатковуваних операціях такого платника податку.

Відповідно до п.201.4 ст.201 ПК України, податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг.

Податкова накладна, згідно із п.201.7 ст.201 Податкового кодексу України, виписується на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Відомості, які повинні міститися у податковій накладній, визначено пункту 201.1 статті 201 ПК України.

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Згідно із п.198.6 ст.198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Як вбачається з матеріалів справи, основним видом діяльності ТзОВ "Легіон-Трейд" за КВЕД-2010 є оптова торгівля напоями.

З аналізу наданих як під час перевірки, так і в судовому засіданні документів, випливає, що позивач поставляв ТМЦ своїм контрагентам, використовуючи при цьому як орендовані у фізичних осіб ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18 вантажні автомобілі ЗІЛ 138А, ГАЗ 5327, ЗІЛ 130СПГ, MAN L 2000, Volkswagen LT28, ТATA LP613/58, MAN 14.192, Mersedes Benz 814D, так і власні транспортні засоби.

Слід зазначити, що товарно-транспортні накладні містять покликання на видаткові накладні, виписані ТзОВ "Легіон-Трейд" своїм контрагентам на поставку напоїв, замовника та вантажоодержувача, вид та номер транспортного засобу, який здійснював перевезення, пункт розвантаження транспортного засобу та печатку контрагента, який одержав товар. Щодо подорожніх листів, то такі містять вид та номер транспортного засобу, який здійснював перевезення, прізвище водія, вид та кількість пального при виїзді та при в'їзді, підписи диспетчера, водія, механіка, приблизний маршрут тощо.

Факт придбання паливно-мастильних матеріалів у ПП "Окко-Бізнес" та ДП "Укравтогаз" підтверджено наявними в матеріалах справи договорами, накладними та податковими накладними, отриманими від ПП "Окко-Бізнес" та ДП "Укравтогаз", платіжними дорученнями, заперечення щодо оформлення яких у податкового органу відсутні.

Аналогічно і по договорах на поставку напоїв.

Реальність та товарність операцій щодо поставки напоїв ТзОВ "Легіон-Трейд" своїм контрагентам ДПІ у Личаківському районі м. Львова не заперечує.

Відповідно до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Мінтрансу України від 14.10.97 р. № 363, товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

У відповідності з п.2. Постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2009 р. № 207 "Про затвердження Переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні" для водія юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, необхідно:

- накладна або інший документ, який підтверджує право власності на вантаж;

- посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії;

- реєстраційний документ на транспортний засіб або інший засвідчений в установленому порядку документ, що підтверджує право керування, користування чи розпорядження транспортним засобом;

- талон про проходження державного технічного огляду;

- поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Для водія юридичної особи необхідним є також дорожній лист з відмітками про проведення передрейсових медичного огляду водія та огляду технічного стану транспортного засобу. Серед переліку документів, які необхідні для здійснення перевезення, якщо дане перевезення здійснюється для власних потреб товарно-транспортна накладна не передбачена.

Таким чином, суд погоджується з твердженням позивача про необов'язковість оформлення товарно-транспортних накладних, оскільки відповідно до ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ.

У відповідності із ст. 16 Закону України "Про дорожній рух", водій зобов'язаний: мати при собі та на вимогу працівників міліції, а водії військових транспортних засобів - на вимогу посадових осіб військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, пред'являти для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, - страховий поліс (сертифікат) про укладення договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, ліцензійну картку на автомобільний транспортний засіб у разі надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів.

Згідно Листа Державної податкової служби України від 13.04.2012р. № 6542/6/15-1415 - Законом України від 05.07.2011р. № 3565-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень" у текстах законів України "Про автомобільний транспорт", "Про дорожній рух" та "Про міліцію" вилучено посилання на дорожні листи.

Тобто, підприємства, які експлуатують транспортні засоби, мають право не виписувати водіям дорожні листи. Однак, такі позивачем виписувались.

Згідно з п.1 статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.

Поняття господарської операції визначено в ст. 1 вищевказаного Закону, це - дія або подія, яка викликає зміни у структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства, а первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Відповідно до ч.1 та ч.2 статті 9 цього ж Закону, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо-безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблених даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати обов'язкові реквізити: назву документа; дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складається документ; зміст і обсяг господарської операції; одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що мають можливість ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Норми аналогічного змісту містить "Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку", затвердженого наказом Міністерства фінансів України №88 від 24.05.1995 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995 року за №168/704.

Згідно п. 2.1 даного Положення первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.

Підпунктом 2.4 даного Положення первинні визначено, що документи повинні мати такі обов'язкові реквізити: найменування підприємства, установи від імені яких складений даний документ, назва документа (форми), дата і місце складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий чи електронний підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Таким чином, подані суду товарно-транспортні накладні та подорожні листи, не зважаючи на відсутність у деяких з них відмітки про прибуття та вибуття вантажу, переліку супровідних документів, є первинними документами в розумінні ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", а, відтак, на їх підставі платник податку має право формувати витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток, та податковий кредит.

Оскільки наявні в матеріалах справи шляхові листи та товарно-транспортні накладні підтверджують рух як власних, так і орендованих транспортних засобів в зв'язку з провадженням позивачем господарської діяльності в частині оптової торгівлі напоями, паливно-мастильні матеріали ТзОВ "Легіон-Трейд" списано вірно.

Крім того, вищенаведеним спростовується і твердження представника відповідача про непов'язаність витрат на оренду транспортних засобів у фізичних осіб з господарською діяльністю ТзОВ "Легіон-Трейд".

Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, добросовісно.

Матеріали справи свідчать, що відповідні положення відповідачем при визначенні грошового зобов'язання з податку на прибуток та податку на додану вартість дотримані не були, що, в свою чергу, зумовило необхідність звернення позивача за захистом свого порушеного права до суду.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За наслідками розгляду справи суд погоджується з твердженнями позивача про відсутність порушення ним норм податкового законодавства, описаних в акті перевірки від 30.05.2013 року № 69/22-10/35968493.

Висновки відповідача про неможливість включення вартості придбаних ТзОВ "Легіон-Трейд" паливно-мастильних матеріалів в зв'язку з неналежним оформленням шляхових листів до витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток та податкового кредиту, а також висновки щодо непов'язаності оренди транспортних засобів з господарською діяльністю позивача не є обґрунтованими, не знайшли свого підтвердження зібраними у справі належними та допустимими доказами та ґрунтуються на припущеннях.

Водночас, доказування не може базуватись на припущеннях в силу ст.ст. 69-70 КАС України.

Враховуючи наведене, в суду відсутні правові підстави вважати правомірними спірні податкові повідомлення-рішення від 01.06.2013 року № 0000782210 та № 0000792210, якими ТзОВ "Легіон-Трейд" збільшено грошове зобов'язання з податку на прибуток та податку на додану вартість.

Звідси, позовні вимоги підлягають задоволенню, а спірні податкові повідомлення-рішення - скасуванню.

Відповідно до ст. 94 КАС України, на користь позивача слід стягнути з Державного бюджету України 2294,00 грн. судового збору, сплаченого при подачі позову до суду.

Керуючись ст.ст. 2, 7-14, 18, 19, 33-35, 69-71, 94, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби, прийняті 01.06.2013 року № 0000792210 та № 0000782210.

Стягнути з Державного бюджету України в користь товариства з обмеженою відповідальністю "Легіон-Трейд" (ЄДРПОУ 35968493, м. Львів, вул. Туган-Барановського, 24) 2294,00 грн. сплаченого при подачі позову до суду судового збору.

Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст.ст. 186, 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений 21.10.2013 року.

Суддя Потабенко В.А.