КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14 жовтня 2013 року Справа № 811/3235/13-а
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Черниш О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову Державної фітосанітарної інспекції Кіровоградської області до Бобринецького районного управління юстиції в особі відділу державної виконавчої служби про визнання незаконною та скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И Л А:
Державна фітосанітарна інспекція Кіровоградської області звернулася до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Бобринецького районного управління юстиції в особі відділу державної виконавчої служби, в якому просить суд:
- визнати незаконною та скасувати постанову відділу державної виконавчої служби Бобринецького районного управління юстиції від 25.09.13 про відмову у відкритті виконавчого провадження;
- зобов'язати відділ державної виконавчої служби Бобринецького районного управління юстиції відновити виконавче провадження на підставі ст.51 Закону та стягнути з ОСОБА_1 штраф, згідно постанови КР №000501 про накладення штрафу від 05.09.13.
Вбачається, що вказана позовна заява подана без додержання вимог, установлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до пунктів 3, 4 частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначається: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно з ч.3 ст.50 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Пунктом 9 ч.1 ст.3 КАС України визначено, що відповідач - це суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача. При цьому, згідно з п.7 ч.1 ст.3 КАС України суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 3 ст. 181 КАС України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.
Згідно з частиною 1 статті 3 Закону України "Про державну виконавчу службу" органами державної виконавчої служби є: Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, до складу якого входить відділ примусового виконання рішень; управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких входять відділи примусового виконання рішень; районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції.
Вбачається, що у позовній заяві позивач визначив відповідачем Бобринецьке районне управління юстиції в особі відділу державної виконавчої служби, що не відповідає вимогам п.п. 7, 9 ч.1 ст.3, ч.3 ст.50, п.3 ч.1 ст.106, ч.3 ст.181 КАС України, оскільки вказані особи є окремими суб'єктами владних повноважень. При цьому жодних позовних вимог до Бобринецького районного управління юстиції позов не містить.
Згідно з частиною 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Зі змісту позовних вимог вбачається, що рішення у справі може вплинути на права та обов'язки ОСОБА_1, стягнути кошти з якого згідно постанови КР №000501 про накладення штрафу від 05.09.13 позивач просить суд зобов'язати відповідача.
Відповідно до частини 2 статті 53 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
Всупереч вимогам ч.3 ст.106 КАС України позивач, будучи суб'єктом владних повноважень, не надав до позовної заяви доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу та третій особі ОСОБА_1
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
При цьому, кожна з позовних вимог, заявлених у позовній заяві, оплачується залежно від предмету спору.
Суд зазначає, що у разі об'єднання у позовній заяві декількох немайнових позовних вимог, які не мають спільного предмету або звернуті до різних відповідачів, кожна з таких позовних вимог повинна бути оплачена судовим збором за ставкою, встановленою підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір".
Між тим, позивачем, яким у позовній заяві об'єднано дві позовні вимоги немайнового характеру (про визнання незаконною та скасування постанови, про зобов'язання вчинити певні дії), надано квитанцію №314 від 07.10.13 про сплату судового збору у розмірі 34,41 грн., що свідчить про його недоплату.
Наведене свідчить, що позовна заява подана позивачем без додержання вимог, передбачених п.3, 4 ч.1, ч.3 ст.106 КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 108, 160, 165, 186, 254 КАС України, суддя -
У Х В А Л И Л А:
1. Позовну заяву Державної фітосанітарної інспекції Кіровоградської області до Бобринецького районного управління юстиції в особі відділу державної виконавчої служби про визнання незаконною та скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
2. Позивачу надати строк до 25 жовтня 2013 року для усунення виявлених недоліків шляхом подання до суду у вказаний строк позовної заяви із зазначенням відповідача (відповідного органу державної виконавчої служби), до якого звернуті позовні вимоги, надавши докази направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу та третій особі, яка має бути залучена до справи, а також документ про доплату судового збору.
3. Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання зазначених вимог адміністративний позов буде вважатися неподаним та повернутий.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. Черниш