Копія
Справа № 822/3901/13-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 жовтня 2013 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіШевчука О.П. при секретаріТимчишину В. М. за участі:представників сторінрозглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна Компанія "Поділля-Трансбуд" до Кам'янець-Подільської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області про визнання протиправною та скасування податкової вимоги від 27.09.2013 року форми "Ю" № 263-11 , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до Кам'янець-Подільської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області про визнання протиправною та скасування податкової вимоги форми "Ю" за № 263-11 від 27.09.2013 року про сплату суми податкового боргу у вигляді пені нарахованої за прострочення встановлених строків сплати податку на доходи фізичних осіб у розмірі 44526,64 грн.
В позовній заяві позивач вказує на те, що за результатами планової виїзної перевірки складено акт №319/22-09-22-01/33468780 від 11.09.2013 року, яким встановлено порушення товариством з обмеженою відповідальністю "Будівельна Компанія "Поділля-Трансбуд" податкового кодексу України від 02.12.2010 року та за прострочення строків сплати податку на доходи фізичних осіб нараховано пеню у розмірі 44546,63 грн., однак у отриманій податковій вимозі від 27.09.2013 року № 263-11 визначено іншу суму податкового боргу за узгодженими грошовими зобов'язаннями - 44526,64 грн. Як зазначає позивач, на час винесення вимоги 27.09.2013 року до Головного управління державної казначейської служби України у Хмельницькій області було сплачено 77008,44 грн. заборгованості по податку з доходів фізичних осіб згідно постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 09.03.2011 року у справі №2а/2270/2292/11, і враховуючи п.131.2 ст.131 Податкового кодексу України відповідач мав би здійснити розподіл сплаченої суми та частину у розмірі 44546,63 грн. зарахувати в рахунок погашення пені. Крім того, нарахування пені здійснено податковим органом неправомірно, оскільки ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 01.11.2012 року у справі №2270/2292/11 розстрочено виконання постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 09.03.2012 року про стягнення з ТОВ "Будівельна Компанія "Поділля-Трансбуд" заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 92410,14 грн. терміном на три місяці зі сплатою на перше число відповідного місяця рівними частинами суму 30803,38 грн. з врахуванням погашеної суми заборгованості, починаючи з 01.12.2012 року, а тому нарахування пені в період розстрочення сплати грошового зобов'язання є неправомірним.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила суд задовольнити позов в повному обсязі, з підстав вказаних в позовній заяві.
Представник відповідача проти позову заперечив, вважає позовні вимоги необґрунтованими, оскаржувану позивачем податкову вимогу правомірною, оскільки факт порушення позивачем вимог Податкового кодексу України, встановлений за результатами документальної планової виїзної перевірки позивача та зафіксований в акті №319/22-09-22-01/33468780 від11.09.2013 року.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, які знаходяться в матеріалах справи, суд дійшов наступних висновків.
Позивач - товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна Компанія "Поділля-Трансбуд" є юридичною особою, ідентифікаційний код 36588183, зареєстроване 18.03.2005 виконавчим комітетом Кам'янець-Подільської міської ради, та взято на податковий облік в органах державної податкової служби 25.03.2005 р. за №4035.
ТОВ "Будівельна Компанія "Поділля-Трансбуд" поінформоване про проведення планової виїзної перевірки письмовим повідомленням від 18.07.2013 р. №12, яке направлено суб'єкту господарювання 19.07.2013 р. рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Відповідно до наказу Кам'янець-Подільської ОДПІ №86 від 18.07.2013 року та направлень від 05.08.2013 року №102, №103, від 07.08.2013 року №120 посадовими особами відповідача проведена документальна планова виїзна перевірка товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна Компанія "Поділля-Трансбуд" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2012 р. по 31.12.2012 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2012 р. по 31.12.2012 р. відповідно до затвердженого плану перевірки.
Перевірка проводилась з 05.08.2013 по 27.08.2013 року, за результатами якої складено акт №319/22-09-22-01/33468780 від 11.09.2013 року.
Перевіркою своєчасності перерахування до бюджету утриманих сум податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати працюючих, встановлено несвоєчасне перерахування до бюджету утриманих сум податку на доходи фізичних осіб, чим порушено вимоги пп "а" п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. зі змінами та доповненнями.
За прострочення встановлених строків сплати податку на доходи фізичних осіб, що призвело до виникнення заборгованості, згідно з вимогами статей 129-131 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. на суму податкового боргу нараховується пеня в розмірі річних облікової ставки НБУ, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожен календарний день прострочення у його сплаті.
Згідно висновків вказаного акту перевірки відповідачем нарахована пеня в сумі 44546,63 грн.
Відповідно до 1.4. Наказу Міністерства фінансів України №395 від 14.03.2013 " Про затвердження Порядку оформлення результатів документальних перевірок щодо дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, платниками податків - фізичними особами", результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт, а у разі відсутності порушень - довідка.
Акт - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Відповідачем винесено та направлено на адресу позивача податкову вимогу від 27.09.2013 року №263-11, якою визначено, що станом на 26.09.2013 року сума податкового боргу позивача за узгодженими грошовими зобов'язаннями становить 44526,64 грн., яку необхідно терміново сплатити.
Згідно п.14.1.153 ст.14 Податкового кодексу України податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідно до п. 59.1, п. 59.3 ст.59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Згідно п.п "а" п. 176.2 ст. 176 ПК України особи, які мають статус податкових агентів зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.
Відповідно до пп. 14.1.162 п.14.1 ст.14 ПК України пеня - це сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
В силу ст.129 ПК України пеня нараховується після закінчення встановленим цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу. Згідно із п.131.1 ст. 131 ПК України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.
Згідно п.131.2. ст.131 ПК України при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені.
Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом.
Суд встановив, що позивач 27.09.2013 року самостійно сплатив 77008,44 грн. заборгованості , із призначенням платежу : податок з доходів фізичних осіб згідно постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 09.03.2011 року у справі №2а/2270/2292/11, що підтверджується платіжним дорученням №360 від 27.09.2013 року.
Однак враховуючи те, що станом на 26.09.2013 року за позивачем рахувалась пеня визначена актом перевірки №319/22-09-22-01/33468780, відповідач на підставі п.131.2 ст.131 ПК України самостійно здійснив розподіл вказаної суми 30.10.2013 року та частину у розмірі 44546,63 грн., зарахував в рахунок погашення пені, що підтверджується карткою платника податків.
Отже, суд приходить до висновку, що при винесенні податкової вимоги № форми "Ю" № 263-11 від 27.09.2013 р., відповідач діяв на підставі та в межах наданих чинним податковим законодавством України повноважень, а законність вказаної вимоги доводами позивача не спростовується.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна Компанія "Поділля-Трансбуд" необхідно залишити без задоволення.
Керуючись ст. ст. 158-163,186, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна Компанія "Поділля-Трансбуд" до Кам'янець-Подільської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області про визнання протиправною та скасування податкової вимоги від 27.09.2013 року форми "Ю" №263-11 - залишити без задоволення.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 01 листопада 2013 року 11:47
Суддя/підпис/О.П. Шевчук"Згідно з оригіналом" Суддя О.П. Шевчук