ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 жовтня 2013 р. Справа №801/9145/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря Богацької А.О., розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом
Управління Пенсійного фонду України в Бахчисарайському районі АРК
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення,
без участі представників сторін,
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Бахчисарайському районі АРК звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про осягнення 170,00 грн. фінансових санкцій.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем не поданий звіт щодо сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2010 рік, за що позивачем нараховані штрафні санкції в розмірі 170,00 грн.
В судове засідання 16.10.2013 року сторони явку своїх представників не забезпечили.
До дня розгляду справи від позивача надійшло клопотання про розгляд справи у відсутність його представника (а.с.19).
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином - рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення (а.с.18). Відповідач заперечень на адміністративний позов не надав, про причини неявки суду не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи або про розгляд справи у відсутність його представника не надсилав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представників сторін.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 зареєстрована як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Бахчисарайському районі АР Крим.
Судом встановлено, що 27.02.2013р. Управлінням Пенсійного фонду України в Бахчисарайському районі АРК винесено рішення № 811 про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством, яким до відповідача застосовані штрафні санкції в розмірі 170,00 грн. за неподання розрахунку страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2010 рік, що встановлено Актом № 957 від 28.12.2012р. (а.с.8, 9).
Вказані рішення та акт були отримані відповідачем 27.02.2013р., про що свідчить поштове повідомлення про вручення (а.с.9).
Зважаючи на те, що порушення виявлене за 2010 рік, суд вважає необхідним застосовувати норми законодавства, що діяли у той період.
У період до 1 січня 2011 року відносини, що виникали між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, регулювалися Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003р. зі змінами та доповненнями (далі - Закон № 1058). Зазначеним Законом визначалися платники страхових внесків, порядок їх нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 року зі змінами та доповненнями (далі - Закон № 1058) всі відносини, які виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Згідно п.п. 4, 6 частини 2 статті 17 Закону страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частини 3 статті 20 Закону територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.
Відповідно до пункту 5 частини 9 статті 106 Закону за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Законом № 2464 наведені вище норми матеріального права були скасовані.
Водночас відповідно до абзацу 5 пункту 7 Прикінцевих та Перехідних положень Закону № 2464 стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Аналіз наведених норм дає можливість суду зробити висновок про те, що порушення у вигляді неподання розрахунку страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування визначено за 2010 рік, а відтак і накладені штрафні санкції, які виникли до набрання чинності Законом № 2464, мають бути застосовані і після 1 січня 2011 року (дати скасування норм статті 106 Закону № 1058), оскільки така заборгованість і штрафні санкції виникли в період дії пунктів 3 та 5 частини 9 статті 106 Закону № 1058.
Аналогічна правова позиція щодо застосування абзацу 5 пункту 7 Прикінцевих та Перехідних положень Закону № 2464 висловлена колегією Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України в постановах від 19.02.2013р. у справі № 21-432а12 та від 26.03.2013р. № 21-71а13.
Позивачем на адресу відповідача була направлена вимога про сплату заборгованості від 04.04.2013р. № Ф 620 на суму 170,00 грн., яка була отримана відповідачем 13.04.2013р., про що свідчить поштове повідомлення про вручення (а.с.10).
Таким чином, за відповідачем обліковується заборгованість в розмірі 170,00 грн. штрафних санкцій.
Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним зазначеної заборгованості або оскарження рішення відповідача № 811 від 27.02.13р. в судовому порядку.
Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2; АДРЕСА_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Бахчисарайському районі Автономної Республіки Крим (ЄДРПОУ 22300435) заборгованість по сплаті штрафних санкцій в розмірі 170,00 грн. (сто сімдесят грн. 00 коп.).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя А.О. Кушнова