ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2009 року Справа № 2-а-2509/08
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мишенка В. В.,
при секретарі - Дубовій Ю.С.,
за участю представника позивача - ОСОБА_1- за довіреністю,
прокурора відділу обласної прокуратури - Кучеренко О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом першого заступника прокурора Черкаської області в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до ОСОБА_2про стягнення фінансових санкцій в сумі 510, 00 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор подав позов в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України, в якому просить стягнути з ОСОБА_2фінансових санкцій у розмірі 510, 00 грн.
Свої вимоги прокурор обґрунтовує тим, що за результатами здійснення 13.08.2008 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області (далі - Головавтотрансінспекції) перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом було виявлено, що відповідач який експлуатуючи транспортний засіб марки Мерседес державний номер НОМЕР_1 надавав послуги з регулярних перевезень пасажирів на маршруті Черкаси-Вінниця-Черкаси при цьому на автобусному маршруті протяжністю більше ніж 500 км. Працював один водій, чим порушено ст. 39 ЗУ «Про автомобільний транспорт», відсутня схема маршруту та розклад руху на регулярні спеціальні перевезення, чим порушено ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» про що складено відповідний акт НОМЕР_2від 13.08.2008 року.
Враховуючи, що в ході розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт встановлені підстави для застосування фінансових санкцій, керівником органу державного контролю - територіального управління Головавтотрансінспекції в Черкаській області, 22.09.2008 року винесено постанову №057756 про застосування фінансових санкцій, передбачених абзацом 3 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», в сумі 510,00 грн.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги, відповідач в судове засідання не прибув, поштові повідомленням від 28.12.2008 року та від 04.02.2009 р. повернулись до суду з відміткою «за зазначеною адресою не проживає». Відповідно до довідки державного реєстратора Черкаської міської ради від 27.01.2009 р. - ОСОБА_2 включений в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб підприємців 01.11.2007 р. за адресою: м. Черкаси, АДРЕСА_1. На підставі ст.ст. 71, 128 КАС України справу вирішено за наявними в ній доказами.
Вислухавши доводи прокурора, представника позивача та ознайомившись з матеріалами справи, судом встановлено, що відповідно до п.2 ст.121 Конституції України на органи прокуратури покладено представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках визначених законом.
Відповідно до Закону України від 05.04.2001, № 2344-III "Про автомобільний транспорт» - Верховна Рада України визначає основні напрями державної політики у сфері автомобільного транспорту, законодавчі основи її реалізації.
Загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень.
Центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування.
Нормативно-правові акти центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту, видані в межах його компетенції, обов'язкові до виконання на території України.
У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Статтею 60 Закону передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: безпідставну відмову від пільгового перевезення пасажира - штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За результатами планової або позапланової перевірки за місцезнаходженням суб'єкта господарювання складається акт за формою згідно з додатком 2. Акт складається у двох примірниках, кожен з яких підписується посадовими особами, що провели перевірку, та посадовою особою суб'єкта господарювання або фізичною особою - суб'єктом господарювання (далі - уповноважена особа суб'єкта господарювання). Один примірник акта передається уповноваженій особі суб'єкта господарювання, щодо якого було проведено перевірку, інший - до органу державного контролю. Виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.
Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.
Державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
Органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.
Державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Планові, позапланові та рейдові перевірки можуть проводитися із залученням спеціалістів органів внутрішніх справ і науково-дослідних установ (за погодженням з їх керівниками) з питань, що належать до їх компетенції (Постанова Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", далі - Порядок).
За результатами здійснення 13.08.2008 року державними інспекторами Головавтотрансінспекції перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом виявлено, що відповідач який експлуатуючи транспортний засіб марки Мерседес державний номер НОМЕР_1 надавав послуги з регулярних перевезень пасажирів на маршруті Черкаси-Вінниця-Черкаси при цьому на автобусному маршруті протяжністю більше ніж 500 км. працював один водій, чим порушено ст. 39 ЗУ «Про автомобільний транспорт», відсутня схема маршруту та розклад руху на регулярні спеціальні перевезення, чим порушено ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», про що складено відповідний акт НОМЕР_2від 13.08.2008 року.
Враховуючи, що вході розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт встановлені підстави для застосування фінансових санкцій, керівником органу державного контролю-територіального управління Головавтотрансінспекції в Черкаській області 22.09.2008 р. винесено постанову № 057756 про застосування фінансових санкцій, передбачених абзацом 8 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», в сумі 510,00 грн.
02.10.2008 р. за вих. № 057756 копія постанови від 22.09.2008 р. надіслана відповідачу згідно п.29 Порядку. В порушення вимог п. 28 Порядку застосовані фінансові санкції відповідачем на зазначений у постанові рахунок протягом п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій до Державного бюджету України не перераховані.
Вказана постанова про застосування фінансових санкцій в установленому законодавством порядку відповідачем не оскаржена.
Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік», до доходів державного бюджету України зараховуються надходження від санкцій (штрафів), що застосовуються за рішеннями уповноважених посадових осіб органів виконавчої влади.
З огляду на те, що автомобільний транспорт є стратегічно важливою галуззю народного господарства держави, від сталого функціонування якої залежить національна безпека України, тому, порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт є порушенням загальнодержавних інтересів, що у відповідності з ст. 121 Конституції України покладає на органи прокуратури обов'язок по представництву інтересів держави шляхом пред'явлення та підтримання позовів у судах.
На підставі викладеного, суд вважає, що позов першого заступника прокурора Черкаської області в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України підлягає до задоволення.
Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159-163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов першого заступника прокурора Черкаської області в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до ОСОБА_2про стягнення фінансових санкцій в сумі 510,00 грн. - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Держави, зарахувавши на рахунок 31114106700002, код бюджетної класифікації 21081100, банк ГУ ДКУ в Черкаській області, МФО 854018, одержувач: УДК в м. Черкаси, код одержувача: 22809222 (призначення платежу - адміністративні штрафи та інші санкції) - 510,00 грн. (п'ятсот десять грн.) 00 коп. фінансових санкцій.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя В.В.Мишенко
Повний текст постанови виготовлений 23 лютого 2009 року.