Постанова № 34459347, 31.10.2013, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.10.2013
Номер справи
803/2075/13-а
Номер документу
34459347
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2013 року Справа № 803/2075/13-a

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Александрової М.А.,

розглянувши у порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Головного управління Міндоходів у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Міндоходів у Волинській області (ГУ Міндоходів у Волинській області) звернулось з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 4 000 грн. фінансових санкцій.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 29 січня 2013 року працівниками Луцького міського відділу Міністерства внутрішніх справ України (Луцького МВ УМВС) проведено перевірку магазину "ІНФОРМАЦІЯ_2", що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює торгівельну діяльність підприємець ОСОБА_1 Перевіркою встановлено порушення статті 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме: продаж тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років. На підставі матеріалів перевірки позивачем було прийнято рішення № 030255-21 від 09 квітня 2013 року про застосування фінансових санкцій, яким до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6 800 грн. Відповідач в добровільному порядку рішення позивача виконав частково - в сумі 2 800 грн., тому позивач просив стягнути з нього в користь Державного бюджету України заборгованість з фінансових санкцій в розмірі 4 000 грн.

Письмових заперечень проти адміністративного позову відповідач суду не подав.

В судове засідання представник позивача не прибув, подав письмове клопотання № 126 від 21 жовтня 2013 року про розгляд справи за його відсутності (а.с. 43).

Представник відповідача в судове засідання також не прибув, 31 жовтня 2013 року поштові відправлення із повістками, направлені відповідачу, повернулися з відміткою відділення зв'язку "за закінченням терміну зберігання" (а.с. 44-51).

Згідно із частиною 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до частини четвертої статті 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Відповідно до частини шостої статті 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, оскільки представник позивача подав суду письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності, відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, в судове засідання не прибув, а дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому суд приходить до висновку, що судовий розгляд справи необхідно здійснювати в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання технічними засобами.

Суд, дослідивши письмові докази, приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 229 "Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів" утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом реорганізації (приєднання) до відповідних органів Міністерства доходів і зборів територіальних органів Державної податкової служби та Державної митної служби. Так, Державну податкову службу у Волинській області та Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС у Волинській області реорганізовано в Головне управління Міндоходів у Волинській області.

Таким чином, Головне управління Міндоходів у Волинській області є правонаступником Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Волинській області.

Судом встановлено, що підприємець ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності 30 березня 2000 року за № 20044796526, місцем проживання відповідача значиться: АДРЕСА_2, що стверджується Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 21 жовтня 2013 року (а.с.37-38).

Працівниками відділення кримінальної міліції у справах дітей (ВКМСП) Луцького міського відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області (Луцький МВ УМВС України у Волинській області) 29 січня 2013 року проведено перевірку торгового закладу - магазину "ІНФОРМАЦІЯ_2", в якому здійснює торгівельну діяльність підприємець ОСОБА_1, що знаходиться по АДРЕСА_1

При перевірці було зафіксовано факт продажу тютюнових виробів (однієї пачки цигарок "Бонд синій") особі, яка не досягла 18 років, що є порушенням статті 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95-BP від 19 грудня 1995 року (Закон № 481/95-BP).

Факт продажу тютюнових виробів продавцем магазину "ІНФОРМАЦІЯ_2" особі, яка не досягла 18 років, підтверджується листом в.о. начальника Луцького МВ УМВС України у Волинській області № 5856 від 22 березня 2013 року (а.с.5), рапортом начальника ВКМСД Луцького МВ УМВС України у Волинській області (а.с.6).

Крім того, дана обставина також підтверджується письмовими поясненнями продавця магазину "ІНФОРМАЦІЯ_2" ОСОБА_2 та неповнолітньої особи ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_1), якому було здійснено продаж однієї пачки цигарок "Бонд синій" (а.с.10-12).

Відповідно до постанови № 107 від 21 лютого 2013 року адміністративної комісії при виконкомі Луцької міської ради продавця магазину "ІНФОРМАЦІЯ_2" ОСОБА_2, на підставі частини 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення правил торгівлі пивом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та накладено штраф у розмірі 510 грн. (а.с.13).

09 квітня 2013 року Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Волинській області прийнято рішення № 030255-21 про застосування до підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 6 800 грн. за порушення вимог статті 15-3 Закону № 481/95-ВР - продажу тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років (а.с.17).

Рішення № 030255-21 від 09 квітня 2012 року про застосування фінансових санкцій відповідач у встановленому законом порядку не оскаржив, а фінансові санкції добровільно сплатив частково - в сумі 2 800 грн., що підтверджується наданою позивачем інформацією (а.с.21-22).

Пунктом 2 частини першої статті 15-3 Закону № 481/95-BP встановлено обмеження щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів, зокрема: забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

Відповідно до статті 17 Закону № 481/95-BP за порушення вимог статті 15-3 цього Закону до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 6 800 грн.

Відповідно до пункту 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону № 481/95-BP, рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством. Пунктами 10, 11 цього ж Порядку передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду; суми фінансових санкцій, стягнені відповідно до цього Порядку, зараховуються до державного бюджету.

Оскільки рішення про застосування фінансових санкцій № 030255-21 від 09 квітня 2013 прийняте з дотриманням вимог чинного законодавства України та у встановленому порядку не скасоване, відповідач добровільно фінансові санкції в повному обсязі не сплатив, письмових заперечень проти позову не подав, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення фінансових санкцій у розмірі 4 000 грн. підлягають до задоволення.

Керуючись частиною 6 статті 128, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, інд. код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (банк ГУДКСУ у Волинській області, МФО 803014, н/р 31110106700002, отримувач коштів - УК у м. Луцьку/м. Луцьк/21081100, ідентифікаційний код одержувача - 38009628, код виду сплати - 135) фінансові санкції в розмірі 4 000 грн. (чотири тисячі гривень).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя М.А.Александрова