ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ В ЧАСТИНІ ПОЗОВНИХ ВИМОГ БЕЗ РОЗГЛЯДУ ТА ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ
30 жовтня 2013 року Справа № 808/7999/13-а м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Татаринов Дмитро Вікторович, розглянувши матеріали адміністративної справи за позовною заявою Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області до Закритого акціонерного товариства «Інкомпані» про стягнення коштів за податковим боргом, -
ВСТАНОВИВ:
10.10.2013 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області (далі - позивач) до Закритого акціонерного товариства «Інкомпані» (далі - відповідач), у якому позивач просить суд стягнути з відповідача податковий борг:
- з податку на прибуток у сумі 1 488,75 грн.;
- по податку на додану вартість у сумі 1 809,24 грн.;
- по податку на доходи з фізичних осіб у сумі 13 188,24 грн.;
- по збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення у сумі 564,25 грн.
- по комунальному податку у сумі 1 912,30 грн.
Ухвалою суду від 14.10.2013 позовну заяву залишено без руху, з наданням позивачу строку до 28.10.2013, для усунення недоліків.
Позивач виконав вимогу суду в наданий строк.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
У ч. 1 ст. 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до п. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
В своєму позові позивач посилається на норми Податкового Кодексу України обґрунтовуючи правомірність свого звернення до суду з позовом про стягнення податкового боргу.
Як зазначено у пп. 15.2.1 п. 15.2 ст. 15 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або до визнання боргу безнадійним.
Згідно з п. 102.4. ст. 102 Податкового кодексу України у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
За загальним правилом три роки та починає перебіг з дня закінчення строку наданого відповідачу для добровільної сплати заборгованості.
Отже, суд приходить до висновку, що сплинув строк звернення позивачем до суду із позовними вимогами:
- по податку на прибуток на суму 596,00 грн. (яка виникла на підставі декларації №84529 від 09.02.2009) та нарахування пені на суму 212,75 грн.;
- по податку на додану вартість в частині нарахування пені на суму 279,24 грн.;
- по комунальному податку на загальну суму 214,20 грн., які нараховано на підставі розрахунків № 6002 від 20.02.2009, № 10663 від 20.03.2009, № 19676 від 21.04.2009, № 23181 від 08.05.2009, № 32804 від 22.06.2008, № 41956 від 20.07.2009, № 46192 від 10.08.2009, № 52979 від 21.09.2009, № 60651 від 19.10.2009, № 79524 від 19.01.2010 та в частині нарахування пені на суму 0,10 грн.;
- по збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення на суму 96,66 грн., яку нараховано на підставі розрахунків № 23180 від 08.05.2009 та № 46089 від 10.08.2009.
Згідно з ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позивачем документально не доведено неможливість подати позов у більш коротші строки, а не 10.10.2013, клопотання про поновлення строку до позову не додано. Станом на 10.10.2013 строк передбачений для стягнення податкового боргу вже сплинув.
Суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними. Тому, позовні вимоги в частині стягнення (податку на прибуток у розмірі 808,75 грн., податку на додану вартість - 279,24 грн., комунальному податку - 214,30 грн., збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення на суму 54,25 грн.) підлягають залишенню без розгляду.
За правилами ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Спір виник із публічно-правових відносин, у яких позивач є суб'єктом владних повноважень. Зазначений спір згідно із ст. 17 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства.
Подана позовна заява (позовні вимоги по податку на прибуток - 680,00 грн., по податку на додану вартість - 1 530,00 грн., по комунальному податку - 1 700,00 грн., по збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення - 510,00 грн., по податку з доходів фізичних осіб 13 188,24 грн.) про стягнення з відповідача податкового боргу на загальну суму 17 608,24 грн. відповідає вимогам закону, підсудна даному адміністративному суду, підстави для її повернення, залишення без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
За наслідками розгляду матеріалів позовної заяви, суд дійшов висновку про необхідність залишити позовні вимоги на суму 1 354,54 грн. без розгляду, закінчити підготовче провадження, в іншій частині відкрити провадження в адміністративній справі та призначити її до судового розгляду.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 107, 110, 160, 165 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
1. Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області до Закритого акціонерного товариства «Інкомпані» про стягнення податкового боргу податку на прибуток у розмірі 808,75 грн., податку на додану вартість - 279,24 грн., комунальному податку - 214,30 грн., збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення на суму 54,25 грн. - залишити без розгляду.
2. Відкрити провадження у Запорізькому окружному адміністративному суді за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області до Закритого акціонерного товариства «Інкомпані» про стягнення податкового боргу у розмірі 17 608,24 грн., а саме: по податку на прибуток - 680,00 грн., по податку на додану вартість - 1 530,00 грн., по комунальному податку - 1 700,00 грн., по збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення - 510,00 грн., по податку з доходів фізичних осіб 13 188,24 грн.
3. Закінчити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду на 19 листопада 2013 року о 15:00 , яке буде проводитися суддею Татариновим Д.В. одноособово, в приміщенні Запорізького окружного адміністративного суду за адресою: м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, буд. 65-В, зала судового засідання № 18.
4. Запропонувати відповідачу до судового засідання: у разі невизнання адміністративного позову подати заперечення проти позову та докази на обґрунтування цих заперечень; у разі визнання позовної заяви подати відповідні письмові пояснення; належно засвідчені копії документів, що будуть подані надати у справу, оригінали - для огляду.
5. Зобов'язати позивача подати до судового засідання: довідку про стан заборгованості відповідача на момент розгляду справи, а також інформацію стосовно розгляду господарської справи № 12/27/09 про визнання відповідача банкрутом.
6. Роз'яснити сторонам положення ч. 3 ст. 122 КАС України відповідно до якого особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
Ухвала підлягає оскарженню в частині залишення позовної заяви без розгляду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Д.В. Татаринов
ВИТЯГ
про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
Стаття 49 КАС України
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51 КАС України
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.