8.1.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 жовтня 2013 року Справа № 812/7661/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Твердохліба Р.С.,
за участю
секретаря судового засідання Андріасяна Е.А.,
та
представників сторін:
від позивача - не прибув,
від відповідача - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про надання дозволу на погашення суми податкового боргу у розмірі 945430,29 грн., за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, -
ВСТАНОВИВ:
02 вересня 2013 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про надання дозволу на погашення суми податкового боргу у розмірі 945430,29 грн., за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
В обґрунтування заявлених позовних вимог, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, позивач зазначив, що державним підприємством Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» не сплачено узгоджену суму податкового боргу у розмірі 945430,29 грн., з якого земельний податок у розмірі 825975,03 грн. (812662,74 грн. - штрафні санкції, 4312,29 грн. - пеня), інші збори за забруднення навколишнього природного середовища - 119455,26 грн. (51399,07 грн. - основний платіж, 53151,20 грн. - штрафні санкції, 14904,99 грн. - пеня). Податковий борг у розмірі 101951,00 грн. підтверджується постановою Луганського окружного адміністративного суду від 30 березня 2011 року по справі № 2а-1875/11/1270.
На виконання вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу було вручено першу податкову вимогу від 12 червня 2009 року № 1/76 та другу податкову вимогу від 15 вересня 2009 року № 2/122.
02 серпня 2013 року у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровано податкову заставу на всі активи платника податків за № 7495713.
Відповідно до п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, що перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платників податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податку податкової вимоги.
У зв'язку з вищевикладеним, позивач просить суд надати дозвіл на погашення суми податкового боргу відповідача за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі, за рахунок майна, визначеного актом опису на суму 3484,00 грн.
Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, у заяві про уточнення позовних вимог просив розгляд справи провести без його участі (арк. справи 105).
Представник відповідача адміністративний позов не визнав, про що подав заперечення на адміністративний позов, у яких зазначив, що борг з земельного податку у розмірі 821662,74 грн. стягнуто з державного підприємства «Укрвуглеторфреструктуризація», а не з державного підприємства «ОД «Луганськвуглереструктуризація». Згідно наказу Міністерства вугільної промисловості від 02 квітня 2010 року № 99 «Про припинення діяльності ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» шляхом реорганізації - поділу на державні підприємства «Донвуглереструктуризація», «ОД «Луганськвуглереструкрурезація» та «Центрально-Західна Компанія», установлено що ДП «ОД «Луганськвуглереструктуризація» є правонаступником усіх прав та обов'язків пов'язаних з діяльністю ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» згідно з розподільчим балансом.
Відповідно до акту прийому-передачі первинної документації кредиторської або дебіторської заборгованості станом на 01 червня 2010 року заборгованість з земельного податку на баланс ДП «ОД «Луганськвуглереструктуризація» не передавалась. Згідно акту прийому-передачі кредиторської заборгованості станом на 31 липня 2010 року заборгованість з земельного податку на баланс ДП «ОД «Луганськвуглереструктуризація» не передавалась.
Крім того, відповідач вважає, позивач пропустив строк звернення до суду в частині стягнення боргу по деклараціям від 23 квітня 2009 року № 10739, від 08 липня 2009 року № 19482, від 09 лютого 2010 року № 44297, від 22 липня 2010 року № 19023, по податковим повідомленням-рішенням від 26 жовтня 2009 року № 0002011502, № 0002021502.
Відповідач зазначає, що майно перераховано у акті опису майна, є державною власністю, яке знаходиться на балансі ДП «ОД «Луганськвуглереструктуризація» на праві господарського ведення, тому відповідач не має права самостійно приймати рішення щодо розпорядження державним майном.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, причини не прибуття суду не повідомив (арк. справи 104).
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
До набрання чинності Податковим кодексом України спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення був Закон України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
У судовому засіданні встановлено, підтверджено матеріалами справи, що у результаті припинення, шляхом поділу ДП «Укрвуглеторфреструктурізація», утворилося державне підприємство «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств», яке знаходиться на податковому обліку в Стахановській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області (арк. справи 52-55, 60).
Як вбачається з матеріалів справи, державне підприємство Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» подало до Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області:
- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 23 квітня 2009 року № 10739 за 1 квартал 2009 року, у якому визначило суму податкового зобов'язання у розмірі 13899,00 грн. (арк. справи 22);
- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 07 липня 2009 року № 19482 за півріччя 2009 року, у якому визначило суму податкового зобов'язання у розмірі 13889,60 грн. (арк. справи 23);
- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 09 лютого 2010 року № 44297 за 2009 рік, у якому визначило суму податкового зобов'язання у розмірі 13881,23 грн. (арк. справи 24);
- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 22 липня 2010 року № 19023 за півріччя 2010 року, у якому визначило суму податкового зобов'язання у розмірі 15595,10 грн. (арк. справи 25).
Статтею 9 Закону України від 25 червня 1991 року № 1251-XII «Про систему оподаткування» передбачено обов'язки платників податків і зборів (обов'язкових платежів) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
У відповідності зі ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно з п.п.5.1. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Згідно з п.п.5.4.1 п.5.4. ст.5 Закону України № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлений термін, визнається сумою податкового боргу.
У відповідності із підпунктом «б» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
З матеріалів справи вбачається, що Стаханівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Луганській області винесені:
- податкове повідомлення-рішення від 13 травня 2008 року № 0000382301/0, яким відповідачу нараховано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1238490,00 грн. (арк. справи 80).
- податкове повідомлення-рішення від 26 жовтня 2009 року № 002021502/0, яким відповідачу за затримку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання нараховано штраф у розмірі 14485,35 грн., яке отримано відповідачем, у встановлений законом строк не оскаржено та не сплачено (арк. справи 19);
- податкове повідомлення-рішення від 26 жовтня 2009 року № 0002011502/0, яким відповідачу за затримку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання нараховано штраф у розмірі 8812,42 грн., яке отримано відповідачем, у встановлений законом строк не оскаржено та не сплачено (арк. справи 19).
Відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Згідно із підпунктом 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.
Абзацом 6 підпункту 5.2.4 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) регламентовано, що день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.
З 01 січня 2011 року набрав законної сили Податковий кодекс України, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Статтею 14 Податкового кодексу України наведено перелік основних понять, які використовуються у Податковому кодексі України, зокрема:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);
- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу (підпункт 49.18.4);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).
Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
З матеріалів справи вбачається, що Стаханівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Луганській області винесені:
- податкове повідомлення-рішення від 20 квітня 2012 року № 0000511502, яким відповідачу за затримку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання нараховано штраф у розмірі 20839,13 грн., яке отримано відповідачем, у встановлений законом строк не оскаржено та не сплачено (арк. справи 20);
- податкове повідомлення-рішення від 20 квітня 2012 року № 0000521502, яким відповідачу за затримку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання нараховано штраф у розмірі 9014,30 грн., яке отримано відповідачем, у встановлений законом строк не оскаржено та не сплачено (арк. справи 20);
- податкове повідомлення-рішення від 20 жовтня 2012 року № 0001691502, яким відповідачу за затримку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання нараховано штраф у розмірі 600,00 грн., яке отримано відповідачем, у встановлений законом строк не оскаржено та не сплачено (арк. справи 19);
- податкове повідомлення-рішення від 21 листопада 2012 року № 0000511502, яким відповідачу за затримку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання нараховано штраф у розмірі 20839,13 грн., яке отримано відповідачем, у встановлений законом строк не оскаржено та не сплачено (арк. справи 20).
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 20 вересня 2012 року по справі № 2а/1270/6507/2012 надано Стахановській ОДПІ Луганської області дозвіл на погашення всієї суми податкового боргу державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» у розмірі 2660193,95 грн. за рахунок реалізації майна, яке знаходиться у податковій заставі, а саме: породних відвалів (арк. справи 61-63).
Постанова суду набрала законної сили та підлягає виконанню.
Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Отже, постановою Луганського окружного адміністративного суду від 20 вересня 2012 року по справі № 2а/1270/6507/2012 надано дозвіл на погашення всієї суми податкового боргу у розмірі 266193,95 грн. за рахунок майна, яке знаходиться у податковій заставі, з якого заборгованість зі сплати збору за забруднення навколишнього середовища у розмірі 119455,26 грн., яка підтверджується податковими розрахунками від 23 квітня 2009 року № 100739, від 08 липня 2009 року № 19482, від 09 лютого 2010 року № 44297, від 22 липня 2010 року № 19023, податковими повідомленнями-рішеннями від 26 жовтня 2009 року № 0002011502, від 26 жовтня 2009 року № 0002021502, від 20 квітня 2012 року № 0000521502, від 20 квітня 2012 року № 0000521502.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову у справі № 812/7661/13-а позивачем заявлені позовні вимоги щодо надання дозволу на погашення всієї суми податкового боргу у розмірі 945430,29 грн., до якої входить заборгованість зі сплати збору за забруднення навколишнього середовища у розмірі 119455,26 грн., на яку вже надано дозвіл на погашення суми боргу за рахунок майна державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» постановою Луганського окружного адміністративного суду від 20 вересня 2012 року по справі № 2а/1270/6507/2012.
Оскільки наявність за відповідачем податкового боргу у розмірі 266193,95 грн. встановлена постановою Луганського окружного адміністративного суду від 20 вересня 2012 року по справі № 2а/1270/6507/2012, яка набрала законної сили, суд вважає звільненими від доказування обставини наявності за відповідачем цього податкового боргу.
Суд не бере до уваги доводи відповідача, викладені у запереченнях проти позову оскільки вони є необґрунтованими, а заборгованість відповідача у розмірі 945430,29 грн. підтверджується карткою особового рахунку (арк. справи 82-89).
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Відповідно до статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
На виконання вищезазначених положень Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Стаханівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Луганській області відповідачу було вручено першу податкову вимогу від 12 червня 2009 року № 1/76 та другу податкову вимогу від 15 вересня 2009 року № 2/122 (арк. справи 14, 59).
Оскільки перша податкова вимога від 12 червня 2009 року № 1/76 та друга податкова вимога від 15 вересня 2009 року № 2/112 є чинними (доказів про відкликання податкових вимог суду не надано), суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.
Відповідно до п.95.3 ст.95 ПК України орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Відповідно до ст.89 ПК України право податкової застави виникає у разі, зокрема несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку.
З урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених п.89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.
До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.
Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.
Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом державної податкової служби.
Орган державної податкової служби зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу у відповідному державному реєстрі.
Згідно вимог ст.89 ПК України позивачем здійснено опис майна відповідача на суму 3484,00 грн., про що складено акт опису майна від 19 червня 2013 року № 221110/22 (арк. справи 16-17).
02 серпня 2013 року у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію обтяжень зареєстровано податкову заставу за вказаним актом опису майна (арк. справи 15).
У зв'язку з цим, суд вважає за необхідне надати дозвіл на погашення на погашення суми податкового боргу у розмірі 3484,00 грн. за рахунок майна відповідача, що перебуває у податковій заставі, згідно акта опису майна від 19 червня 2013 року № 221110/22.
З огляду на вищевикладене,суд вважає, що адміністративний позов Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про надання дозволу на погашення суми податкового боргу у розмірі 3484,00 грн., за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, підлягає задоволенню.
Враховуючи вимоги ч.4 ст.94 КАС України, а також те, що позивач від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 71, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про надання дозволу на погашення суми податкового боргу у розмірі 3484,00 грн., за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, - задовольнити повністю.
Надати дозвіл Стахановській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області на погашення суми податкового боргу у розмірі 3484,00 грн. (три тисячі чотириста вісімдесят чотири гривні нуль копійок) за рахунок майна державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств», ідентифікаційний код 32449971, що перебуває у податковій заставі, згідно акта опису майна від 19 червня 2013 року № 221110/22.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Р.С. Твердохліб