Ухвала суду № 34449794, 29.10.2013, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.10.2013
Номер справи
279/2528/13-а
Номер документу
34449794
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

Головуючий у 1-й інстанції: Лешко С.М.

Суддя-доповідач:Капустинський М.М.

УХВАЛА

іменем України

"29" жовтня 2013 р. Справа № 279/2528/13-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Капустинського М.М.

суддів: Мацького Є.М.

Шидловського В.Б.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Королстенського міськрайонного суду Житомирської області Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "05" вересня 2013 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Виконавчого комітету Коростенської міської ради про скасування рішення ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом до суду, просив визнати дії виконкому Коростенської міської ради щодо відмови у наданні дозволу на влаштування індивідуальної системи теплопостачання незаконними та зобов'язати виконком Коростенської міської ради розглянути питання про надання йому дозволу на влаштування індивідуальної системи теплопостачання в житловому приміщенні - квартири АДРЕСА_1.

Постановою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 05 вересня 2013 року відмовлено ОСОБА_3 в задоволенні позову до виконавчого комітету Коростенської міської Ради про визнання дій виконкому Коростенської міської ради щодо відмови у наданні дозволу на влаштування індивідуальної системи теплопостачання незаконними та зобов'язання виконкому Коростенської міської ради розглянути питання про надання йому дозволу на влаштування індивідуальної системи теплопостачанні - за безпідставністю позовних вимог.

Не погодившись з прийнятим судовим рішенням, Позивачем у справі подано до суду апеляційну скаргу в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права просив скасувати зазначену постанову та прийняти нову - про задоволення позовних вимог.

Відповідно до ст.197 КАС України, справа переглядається судом апеляційної інстанції в порядку письмового провадження.

Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

Як встановлено судом, ОСОБА_3 з 02.12.2010 року є власником квартири АДРЕСА_1. Вищевказана квартира з 10.09.2008 року, попереднім власником, відключена від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води.

18.02.2013 року ОСОБА_3 звернувся з письмовою заявою до міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення територіальної громади м.Коростеня при виконавчому комітеті Коростенської міської ради з проханням надання дозволу на влаштування індивідуального опалення. 01.03.2013 року отримав відмову у наданні дозволу на влаштування індивідуального опалення.

Відмова мотивована приписами п.2.2.3 Наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України "Про затвердження Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання".

Вважав причини відмови такими, що не відповідають вимогам закону, протирічять Конституції України, Закону України "Про житлово-комунальні послуги", Закону України "Про теплопостачання" та порушують його права та інтереси, як споживача послуг.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог суд першої інстанції виходив з того, що п.6 ст.26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено, що у разі зникнення потреби в отриманні послуг або відмови споживача від користування послугою виконавця /виробника/ споживач має право розірвати договір у порядку, встановленому законом.

Відповідно до п.24 Закону України "Про теплопостачання" споживач теплової енергії має право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.

Однак, зазначені Закони безпосередньо не регулюють питання про порядок відключення окремих житлових будинків або приміщень від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання. Ці Закони лише декларують право споживача на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій та лише за умови, якщо це можливо за існуючими технічними умовами та можливість споживача відмовитись від користування послугою.

Безпосередньо процедура відключення регламентується Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 22.11.2005 року № 4, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 9 грудня 2005 року за № 1478/11758 (далі Порядок).

Відповідно до абзацу першого п.25 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води i водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року №630, зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2007 року №1268 (далі Правила) відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води (далі ЦО і ГВП) здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання" схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціювання, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення (п. 26 Правил).

На виконання п.25 Правил відповідно до абзацу першого п.1.2 Порядку для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг ЦО і ГВП орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП, призначає голову та затверджує положення про роботу комісії.

Для вирішення питання відключення житлового будинку від мереж централізованого опалення його власник повинен звернутись до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП. У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власник будинку зазначає причини відключення. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку (п. 2.1. Порядку).

Комісія розглядає дані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та відповідно до неї. Після вивчення наданих власником документів комісія у місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО і ГВП, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації (п. 2.2 Порядку).

Підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж ЦО і ГВП є невиконання умов, передбачених у п. 2.1 і 2.2 Порядку (абзац перший підпункту 2.2.2 Порядку). Якщо заявником є власник, наймач (орендар) окремого приміщення, комісія має право не розглядати його заяву до прийняття рішення про відключення від мереж центрального теплопостачання всього будинку (підпункт 2.2.3 Порядку).

Відповідно до ч.1 та 2 ст.319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь - які дії, які не суперечать закону.

Частиною другою ст. 383 ЦК України передбачено, що власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному будинку та не порушать санітарно-технічних норм і правил експлуатації будинку.

Таким чином, реалізація власником квартири своїх прав обмежується правами власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та санітарно-технічними вимогами і правилами експлуатації будинку.

Позивач вказує, що йому відмовили в наданні дозволу на відключення квартири від мережі центрального опалення. Однак, як слідує зі змісту листа, якого позивач долучив до позову (а.с. 18), йому було роз'яснення право Комісії не розглядати його заяву до прийняття рішення про відключення від мереж опалювання всього будинку. Тобто, Комісія заяву ОСОБА_3 не розглядала, а відповідно, і не відмовляла йому у наданні дозволу на відключення від мереж ЦО і ГВП.

Позивач не надав жодних доказів того, що ним були дотримані вимоги п.2.1 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованогоо теплопостачання, а саме про те, щодо письмової заяви на адресу Комісії ним були надані: копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення, підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

Колегія вважає, що суд першої інстанції, дослідивши в судовому засіданні надані сторонами по справі докази обґрунтовано задовольнив позовні вимоги позивача.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Оскільки постанову Коростенського міськрайронного суду Житомирської області від 05 вересня 2013 року винесено з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права і суд дав правильну оцінку обставинам справи, то колегія суддів апеляційної інстанції не знаходить підстав, які могли б призвести до зміни чи скасування зазначеної постанови.

Доводи, наведені апелянтом в поданій ним апеляційній скарзі не спростовують висновків суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "05" вересня 2013 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя М.М. Капустинський

судді: Є.М. Мацький

В.Б. Шидловський

З оригіналом згідно: суддя _______ М.М. Капустинський

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_2,11509

3- відповідачу/відповідачам: Виконавчий комітет Коростенської міської ради вул.Грушевського,22,м.Коростень,Коростенський район, Житомирська область,11500