Постанова № 34437404, 29.10.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.10.2013
Номер справи
826/14472/13-а
Номер документу
34437404
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

29 жовтня 2013 року письмове провадження № 826/14472/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О., розглянувши адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Корса Групп"

до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міністерства доходів і зборів України у м. Києві

про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача в якому просив:

- визнати протиправними дії державної податкової інспекції у Солом'янському району м. Києва Державної податкової служби по складанню акту від 23.08.2013 року № 694/26-58-22 02-18/38316824 про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання Товариства з обмеженою відповідальністю "Корса Групп" з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість за період з 01.10.2012 по 31.07.2013 р.

- зобов'язати відповідача поновити у системі автоматизованого співставлення податкового кредиту та податкових зобов'язань у розрізі контрагентів на рівні ДПС України дані податкової звітності за жовтень, листопад, грудень 2012 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень 2013 року, виключення даних, внесених на підставі акту про неможливість проведення зустрічної звірки від 23.08.2013 року №694/26-58-22-02-18/38316824 суб'єкта господарювання Товариства з обмеженою відповідальністю «Корса Групп» та викладену в них інформацію при здійснені повноважень з контролю (перевірки) діяльності платників податків.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, які обґрунтовані тим, що відповідачем не було дотримано вимог законодавства, яке регулює порядок і спосіб проведення зустрічних звірок, перевищено компетенцію в частин визнання правочинів нікчемними актом про неможливість проведення зустрічної звірки.

Представник відповідача в судових засіданнях та письмових запереченнях проти позову заперечив, вказуючи, що податковим органом дотримано усіх вимог чинного законодавства при проведенні зустрічної звірки, включаючи надсилання запиту про надання інформації. Доводи позивача щодо змісту акту про неможливість проведення зустрічної звірки вважає безпідставними та надуманими. У зв'язку з цим просив суд у позові відмовити.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення повноважних представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Корса Групп" зареєстроване як юридична особа, перебуває на податковому обліку в ДПІ у Соломянському районі ГУ Міндоходів у м. Києві з 26.07.2012 року № 35340, є платником податку на додану вартість.

Державною податковою інспекцією у Солом'янському районі м. Києва відповідно до п. 73.5 ст 73 Податкового кодексу України здійснено відповідні заходи з метою проведення зустрічної звірки ТОВ "Корса Групп", з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість за період з 01.10.2012 року по 31.07.2013 року. У зв'язку із відсутністю за місцезнаходженням ТОВ "Корса Групп", податковим органом складено акт від 23.08.2013 №694/26-58-22-02-18/38316824 "Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "Корса Групп", з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість за період з 01.10.2012 року по 31.07.2013 року. Зазначення причини, що перешкодила здійснити завдання визначені Податковим Кодексом України є вичерпною метою складання такого акту.

Разом з тим, посадові особи Відповідача в акті про неможливість проведення зустрічної звірки зазначили додаткові, не передбачені законодавством відомості. А саме, що за перевіряємий період, звіркою встановлено відсутність об'єктів оподаткування, які підпадають під визначення ст.22, ст.185, п. 198.3, п. 198.6 ст.198 Податкового кодексу України по операціях з придбання товарів (робіт, послуг) у підприємств постачальників та по операціях з продажу цих товарів (робіт, послуг) підприємствам - покупцям, та дійшли висновку, що задекларований податковий кредит ТОВ "Корса Групп" сформований підставі податкових накладних контрагентів-постачальників за перевіряємий період сформований неправомірно та перевіркою не підтверджується; задекларовані податкові зобов'язання ТОВ "Корса Групп" за перевіряємий період по ланцюгу товарів (робіт, послуг), придбаних у контрагентів-постачальників наведених в додатку 1 сформовані неправомірно та перевіркою не підтверджуються. За перевіряємий період документально не підтверджено реальність здійснення господарських відносин із постачальниками.

Вважаючи, що на підставі висновків вказаного акту перевірки податковим органом у системі автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПС України було відкориговано задекларовані ним податкові зобов'язання та податковий кредит за жовтень, листопад, грудень, 2012 року, січень, лютий, березень 2013 року, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи спір, суд дійшов до таких висновків.

Відповідно до п.73.5 ст.73 Податкового кодексу України, з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків. Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків. Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.

Проведення зустрічних звірок регулюється "Порядком проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 р. № 1232 (далі - Порядок).

Пунктами 3,4 Порядку визначено, що з метою проведення зустрічної звірки орган державної податкової служби (ініціатор) надсилає органу державної податкової служби (виконавцю), на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання, запит про проведення зустрічної звірки для підтвердження отриманих від платника податків та зборів даних.

Зустрічна звірка може бути проведена органом державної податкової служби (ініціатором) самостійно у разі, коли суб'єкт господарювання перебуває на обліку в тому ж органі державної податкової служби, в якому перебуває платник податків, або в межах одного населеного пункту.

Орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.

Таким чином, безумовними підставами для проведення зустрічної звірки, у відповідності до вищезазначених норм, є необхідність зіставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання по господарським операціям, за наявності сумнівів стосовно факту здійснення таких операцій. При цьому, визначено процедуру проведення такої звірки, а саме наявності обов'язкового письмового запиту податкового органу, яким здійснюється основна перевірка суб'єкта господарювання, щодо перевірки його контрагента, за виключенням коли суб'єкт господарювання перебуває на обліку в тому ж органі державної податкової служби.

Як вбачається з матеріалів справи, ДПІ у Солом'янському районі в даному випадку є виконавцем зустрічної звірки. Проте жодних підстав для проведення зустрічної звірки, а саме запиту ДПС (ініціатора) на проведення зустрічної звірки ТОВ "Корса Групп", отримання якого передує проведенню зустрічної звірки, Відповідачем суду не надано.

З матеріалів справи вбачається, що, фактично, підставою для проведення зустрічної звірки є отримання відповідачем матеріалів перевірки ТОВ "Абамелек" та ТОВ "Дніпр-4", що надійшли від ДПІ м. Іллічівська ГУ Міндоходів в Одеській області, Акт від 05.07.2013 року № 1549/22-0304/34831146.

Проте, отриманий відповідачем від ДПІ м. Іллічівська ГУ Міндоходів в Одеській області акт "Про неможливість проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "Абамелек", ТОВ "Дніпр-4" від 05.07.2013 року № 1549/22-0304/34831146 був направлений відповідачу для вжиття заходів згідно чинного законодавства та врахування в роботі, та не може слугувати підставою для проведення саме зустрічної звірки позивача.

Згідно із п. 5 абз. 3 п. 73.3. ст. 73 ПК України, проведення зустрічної звірки платника податків є однією з підстав для направлення письмового запиту про подання інформації.

Під час розгляду справи встановлено, що ДПІ у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів 12.08.2013 року направлено запит ТОВ "Корса Групп" про надання пояснень та їх документального підтвердження та 13.08.2013 року запит до оперативного управління цього ж податкового органу на встановлення місцезнаходження платника податків.

18.08.2013 року відповідачем отримано від ОУ ДПІ у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів службову записку, згідно якої за результатами відпрацювання підприємств встановлено, що ТОВ "Корса Групп" за податковою адресою: м. Київ, площа Солом'янська, буд. 2 кім. 810 не знаходиться. До службової записки також додано довідку про встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків від 15.08.2013 року №8548, згідно якої місцезнаходження платника податків не встановлено, та висновок про результати відпрацювання ризикового платника податків ОУ ДПІ у Соломянському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, згідно якого керівник підприємства "Корса Групп" підтвердив свою причетність до створення товариства, проте інформацією відносно фінансово-господарської діяльності не володіє.

При цьому, під час розгляду справи позивачем повідомлено суд, що підприємство знаходиться за адресою: м. Київ, площа Солом'янська, буд. 2 кім. 810, (надано відповідно копію договору оренди приміщення від 01.08.2012 року), податкову звітність ТОВ "Корса Групп" подає до відповідача та на протязі 2-х останніх років зазначає вказану адресу.

Також в акті про неможливість проведення зустрічної звірки податковим органом вказано, що "враховуючи те, що на момент проведення звірки первинні та інші документи по ТОВ "Корса Групп" відсутні, підприємство за вказаною адресою в реєстраційних документах не знаходиться, тому перевірку проведено за результатами аналізу даних інформаційних баз податкового органу".

Податковим органом зроблено висновок про неможливість проведення зустрічної звірки та, як наслідок, про нікчемність правочинів, укладених ТОВ "Корса Групп" з його контрагентами за відповідний період.

Зокрема, в акті вказано, що проведеною звіркою встановлено завищення задекларованих ТОВ "Корса Групп" податкових зобов'язань на загальну суму 18 851 006 грн. Тому, на думку податкового органу, сума податкових зобов'язань за перевіряємий період ТОВ "Корса Групп" підлягає зменшенню з 18 851 006 грн. до 0,00 грн.

З акту про неможливість проведення зустрічної звірки вбачається, що податкова адреса ТОВ "Корса Групп" відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію 03035, м. Київ, пл. Солом'янська, буд. 2 прим. 810. Остання звітність з ПДВ підприємством подана у липні 2013 року (декларація від 13.08.2013 року № 9049741919), з податку на прибуток за 2012 рік (декларація від 01.02.2013 року № 9086284381).

Згідно пункту 45.2 статті 45 Податкового кодексу України податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.

Судом встановлено, що на момент здійснення звірки ТОВ "Корсар Групп" було зареєстровано за адресою: м. Київ, пл. Соломянська ,2 буд. 2 прим. 810, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців.

При цьому, в Єдиному державному реєстрі не міститься запис про відсутність ТОВ "Корса Групп" за місцем державної реєстрації.

Згідно з ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців», якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою, доки до них не буде внесено відповідних змін.

Таким чином, при проведенні зустрічної звірки відповідач повинен був використовувати офіційні данні ЄДРПОУ щодо підтвердження місцезнаходження юридичної особи, які спростовують інформацію Відповідача щодо відсутності позивача за місцезнаходженням.

Відповідно до п. 73.3 ст. 73 ПК України органи державної податкової служби мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій, завдань, та її документального підтвердження, який надсилається платнику податків або іншим суб'єктам інформаційних відносин у разі проведення зустрічної звірки.

Запит вважається врученим, якщо його надіслано поштою листом з повідомленням про вручення за податковою адресою або надано під розписку платнику податків або іншому суб'єкту інформаційних відносин або його посадовій особі.

Платники податків та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані подавати інформацію, визначену у запиті органу державної податкової служби, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом). У разі коли запит складено з порушенням вимог, викладених в абзацах першому та другому цього пункту, платник податків звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит.

Порядок отримання органами державної податкової служби податкової інформації за запитами визначений п.п. 8-13 «Про затвердження Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1245 (далі - Порядок № 1245).

Отже, з аналізу зазначених норм права вбачається, та матеріалами справи підтверджується, що ДПІ у Солом'янському районі звернулося до ТОВ "Корса Групп" із письмовим запитом (від 12.08.2013 № 5435/10/26-58-15-03-14), з посиланням на п.п. 16.1.5 п. 16.1 ст. 16, п. 73.3 ст. 73 Податкового кодексу України, про надання пояснень та їх документального підтвердження, а 14.08.2013 року позивачем отримано даний запит.

При цьому, ПК України визначено, що платники податків (ТОВ "Корса Групп") зобов'язані подавати інформацію, визначену у запиті органу державної податкової служби (ДПІ у Солом'янському районі), та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом ).

Щодо посилань податкового органу про те, що підприємство за адресою реєстрації відсутнє, суд зазначає, що податкове законодавство процедуру проведення зустрічної звірки жодним чином не пов'язує з такою підставою, оскільки моментом відліку місячного строку для подання ТОВ "Корса Групп" інформації, визначеної у запиті ДПІ, та її документального підтвердження є 14.08.2013, а тому складення акта про неможливість проведення зустрічної звірки від 23.08.2013 року № 694/26-58-22-02-18/33316824 є передчасним, чим також порушено вимоги п. 73.3 ст. 73 ПК України.

Аналізуючи положення п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу, п. п. 6, 7 Порядку №1232, суд приходить до висновку, що зустрічна звірка може бути проведена податковим органом лише в разі наявності у розпорядженні податкового органу первинних документів або надання таких документів платником податків на обов'язковий письмовий запит податкового органу, оскільки зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними з метою з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Як вбачається з наведених норм проведення зустрічної звірки можливе виключно у разі наявності у податкового органу (відповідача) необхідної інформації та документів, адже у протилежному випадку у контролюючого органу відсутні дані, які необхідні для співставлення.

В свою чергу, за наслідком зустрічної звірки податковим органом зроблено висновок, про нікчемність правочинів, укладених ТОВ "Корсар Групп" з його контрагентами.

Однак, з акта про неможливість проведення зустрічної звірки вбачається, що відповідачем під час складення вказаного акта не здійснювалося співставлення бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, оскільки такі документи у відповідача були відсутні.

Таким чином, висновок податкового органу про нікчемність правочинів, укладених ТОВ "Корсар Групп" з його контрагентами, прямо суперечить вищезазначеним нормам та зразку форми акта про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання.

За своєю правовою природою акт про неможливість проведення зустрічної звірки констатує факт та причини невиконання податковим органом покладених на нього функцій (зокрема проведення звірки).

Проте в акті викладені висновки з приводу обставин здійснення ТОВ "Корсар Групп" господарської діяльності, однак, як встановлено вище, зустрічна звірка фактично, відповідно до п. п. 1-4, 6, 7 Порядку № 1232, не відбулась.

Суд звертає увагу на відсутність у податкового органу повноважень по здійсненню в рамках проведення зустрічних звірок контролю за додержанням податкового законодавства. Зустрічна звірка є заходом інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів державної податкової служби, відповідно до п.73.5 ст. 73 ПК України та, відповідно, її віднесенням законодавцем до глави 7 Податкового кодексу України «Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності органів державної податкової служби». В той же час, функція податкових органів, щодо контролю за дотриманням податкового та іншого законодавства, реалізується останніми шляхом проведення перевірок у випадках та в порядку, встановленому Податковим кодексом України.

Відповідно до п.4.4 Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених наказом ДПА України від 22 квітня 2011 року №236, у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, реєструє його у Журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від писання Довідки про результати проведення зустрічної звірки) та вживає відповідних заходів, передбачених актами ДПС України. При подальшому залученні суб'єкта господарювання (посадових осіб суб'єкта господарювання) до проведення зустрічної звірки відповідальний підрозділ органу ДПС забезпечує проведення такої звірки.

При отриманні від суб'єкта господарювання (у встановлений статтею 73 Кодексу термін) інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження відповідальний підрозділ проводить зустрічну звірку суб'єкта господарювання протягом 3 робочих днів з дня, наступного за днем отримання такої інформації та її документального підтвердження.

За результатами проведення зустрічної звірки складається Довідка про результати проведення зустрічної звірки (далі - Довідка) (додаток 5) у двох примірниках та реєструється в Журналі реєстрації довідок/актів не пізніше останнього робочого дня терміну, відведеного для проведення зустрічної звірки відповідно до пункту 3.2 або 4.5 Методичних рекомендацій (п.п. 4.5, 4.6 Методичних рекомендацій).

Під час розгляду справи судом встановлено, що на запит податкового органу від 12.08.2013 року № 5435/10/26-58-15-03-14 "Про надання пояснень та їх документального підтвердження" позивач направив на адресу податкової інспекції лист вих. № 01/23/08-13 від 23.08.2013 року про надання пояснень та їх документального підтвердження. У вказаному листі позивач наголошує на тому, що у запиті не вказана жодна з підстав визначених у п. 73.3 ст. 73 Податкового кодексу для отримання від підприємства пояснень та документів, проте, незважаючи на невідповідність вимог податкового органу чинному законодавству, останній надав письмові пояснення, щодо взаємовідносин ТОВ "Корса Групп" із ТОВ "Абамелек" та "Вторметекспорт" та документальне їх підтвердження.

Проте доказів вчинення дій направлених на виконання положень Методичних рекомендацій податковим органом не надано.

Враховуючи викладене вище, суд зазначає, що відповідачем порушено законодавчо встановлений порядок та спосіб проведення зустрічної звірки, дії відповідача вчинені без дотримання встановленої податковим законодавством процедури, виходять за межі прав і обов`язків контролюючого органу, та є такими, що порушують вимоги п.п.73.3, 73.5 ст.73 Податкового кодексу України, Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1232.

З огляду на вищевикладене, відсутність належних підстав для проведення зустрічної звірки та порушення порядку проведення звірки є підставою для визнання протиправними дій податкового органу по проведенню звірки.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання відповідача поновити у системі автоматизованого співставлення податкового кредиту та податкових зобов'язань у розрізі контрагентів на рівні ДПС України дані податкової звітності за жовтень, листопад, грудень 2012 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень 2013 року, виключення даних, внесених на підставі акту про неможливість проведення зустрічної звірки від 23.08.2013 року №694/26-58-22-02-18/38316824 суб'єкта господарювання Товариства з обмеженою відповідальністю «Корса Групп» та викладену в них інформацію при здійснені повноважень з контролю (перевірки) діяльності платників податків суд зауважує наступне.

Згідно зі статтею 74 ПК України податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах органів державної податкової служби або безпосередньо посадовими (службовими) особами органів державної податкової служби. Перелік інформаційних баз, а також форми і методи опрацювання інформації визначаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та завдань.

З метою реалізації вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.02.2008 р. № 262-р «Про заходи щодо удосконалення системи адміністрування податку на додану вартість» податковою службою розроблені Методичні рекомендації щодо взаємодії органів Державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій з ПДВ з урахуванням інформації розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів, які затверджені наказом ДПА України від 18 квітня 2008 року № 266. (далі Методичні рекомендації).

Суд зазначає, що наказ ДПА України від 18.04.08 №266, не будучи зареєстрованими у Міністерстві юстиції України, не є нормативно-правовим актом, яким регулюються відносини у сфері справляння податків і зборів, а затверджені ним Методичні рекомендації не носять для платників податків обов'язкового характеру.

Для виконання службових обов'язків податковим органом створені такі програмні продукти:

- система формування та подання до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку податкової звітності в електронному вигляді щодо ведення обліку розшифрування податкового кредиту та податкових зобов'язань у розрізі контрагентів;

- система приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності щодо проведення автоматизованого контролю податкової декларації з податку на додану вартість на районному рівні;

- система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України.

Зокрема, АІС «Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» є програмним продуктом, створеним для внутрішнього використання органами державної податкової служби для обробки зібраної інформації в автоматичному режимі.

Будь-якої реєстрації ця програма не пройшла, законодавчої підстави для її створення та використання не існує, перевірці наявна в ній інформація не підлягає, а тому АІС «Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» не може нести інформацію, що має доказове значення, в тому числі, відноситись до податкової інформації.

Отримані результати автоматизованого співставлення на центральному рівні податкової звітності з ПДВ, відповідно до Методичних рекомендацій, підлягають перевірці органами ДПС на місцях.

Суд зауважує, що прийняття податковим органом Акту про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "Корса Групп" не порушило права чи законні інтереси позивача, оскільки такий акт є лише формою засвідчення факту невиконання податковим органом функції про проведенню звірки та фіксує причини неможливості проведення такої звірки.

Будь-які інші висновки, що зазначені працівниками податкового органу хоч і можуть бути внесені до акту, але будь-якого значення не мають, податкової інформації не створюють, оскільки створюється поза межами порядку проведення звірки, передбаченого законодавством. Відповідна оцінка цим висновкам надається при їх перевірці податковим органом, на замовлення якого мала бути проведена звірка.

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечувалось представниками сторін під час судового розгляду, жодні податкові повідомлення-рішення, якими б з наслідками перевірки, оформленої актом від 23.08.2013 №694/26-58-22-02-18/38316824, позивача було зобов'язано сплатити суму грошового зобов'язання або внести зміни до його податкової звітності, податковим органом не приймалися, жодних коригувань на підставі вказаного акту в картці особового рахунку ТОВ "Корса Групп" з податку на додану вартість не проведено і жодних нарахувань податкових зобов'язань не здійснено.

Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку, що внесення або зміна інформації у базах інформаційних систем, які використовуються органами державної податкової служби, самі по собі не зумовлюють для платника податків будь-яких юридичних наслідків у формі виникнення або зміни прав та обов'язків, оскільки внесення такої інформації не призводить до коригування (збільшення) податкових зобов'язань платника податків.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач як суб'єкт владних повноважень не довів правомірності вчинення ним дій щодо проведення зустрічної звірки. В той же час, позивачем доведено факт порушення відповідачем положень чинного податкового законодавства України, зокрема, норм щодо порядку проведення зустрічних звірок суб'єктів підприємницької діяльності.

Зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, суд вважає, що обставини, на які посилається відповідач як підставу своїх правомірних дій, не знайшли свого обґрунтування в ході судового розгляду та не підтверджуються матеріалами справи, а отже враховуючи ст. 19 Конституції України та ч. 1 ст. 11, ст.ст. 71, 72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги ТОВ "Корсар Групп" про визнання протиправними дій ДПІ у Солом'янському районі підлягають задоволенню частково.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 69-71, 94, 128, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити частково.

Визнати незаконними дії державної податкової інспекції у Солом'янському району м. Києва Державної податкової служби по складанню акту від 23.08.2013 року № 694/26-58-22-02-18/38316824 про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання Товариства з обмеженою відповідальністю «Корса Групп» з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість за період з 01.10.2012 по 31.07.2013 р.

У решті позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Р.О. Арсірій