Постанова № 34437150, 16.09.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.09.2013
Номер справи
805/12823/13-а
Номер документу
34437150
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 вересня 2013 р. Справа №805/12823/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Михайлик А.С.

при секретарі судового засідання Алюніній Г.Є.

розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу

за позовом Мар'їнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Донецькій області

до державного підприємства «Селидіввугілля»

про стягнення коштів з рахунків

за участю:

від позивача: Воробцова І.В. (дов. № 3547/10/10-01 від 20 серпня 2013 року)

від відповідача: Клименко К.О. (дов. № 1/1121 від 14 серпня 2013 року)

Мар'їнська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Донецькій області звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до державного підприємства «Селидіввугілля" про стягнення з рахунків, відкритих у банківських установах, коштів в сумі 450 452,03 грн. в рахунок погашення заборгованості з екологічного податку. В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що через несплату податкових зобов'язань, визначених в податкових деклараціях з екологічного податку за другий, третій та четвертий квартал 2012 року, перший квартал 2013 року за відповідачем обліковується податковий борг по Зорянській сільраді в сумі 8 703,30 грн. та по Новоселидівській раді - 441 748,73 грн. Посилаючись на порушення відповідачем вимог ст. 20, 240, 250 Податкового кодексу України, позивач просив суд стягнути з відповідача кошти в рахунок погашення податкового боргу з екологічного податку.

В судовому засіданні представник позивача надав заяву про уточнення позовних вимог,в якій просив суд стягнути з рахунків відповідача, відкритих у банківських установах, коштів в сумі 450 287,13 грн. в рахунок погашення заборгованості з екологічного податку, з яких по Зорянській сільраді в сумі 8 538,4 грн. та по Новоселидівській раді - 441 748,73 грн. із врахуванням реквізитів сплати, визначених в наданих уточненнях до позову.

Представник відповідача проти задоволення позову із врахуванням наданих уточнень не заперечував.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та заслухавши пояснення представників сторін, суд -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач - державне підприємство «Селидіввугілля» є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за кодом 33426253, що підтверджується наявними в матеріалах справи документами (арк. справи 13-15,16,17-19). Відповідно до довідки № 236 від 17 червня 2013 року відповідач як платник податків перебуває на обліку в Красноармійській об'єднаній державній податковій інспекції з 8 червня 2005 року (арк. справи 20). Як платник податків за неосновним місцем обліку відповідач обліковується в Мар'їнській об'єднаній державній податковій інспекції, що є позивачем.

За даними Марїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Донецькій області за відповідачем обліковується недоїмка з екологічного податку, у тому числі:

- недоїмка з екологічного податку (без врахування пені), що має бути сплаченою на рахунки Новоселидівської сільської ради в сумі 620729,28 грн., з яких за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в сумі 377 389,34 грн. (заявлено до стягнення в сумі 286 549,10 грн.), скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти в сумі 96 227,42 грн.(заявлено до стягнення в сумі 54 920,84 грн.) та за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах в сумі 147 112,52 грн. (заявлено до стягнення в сумі 100 278,79 грн.).

- недоїмка з екологічного податку (без врахування пені), що має бути сплаченою на рахунки Зорянської сільської ради дорівнює 9070,77 грн., з яких за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в сумі 8 097,48 грн. (заявлено до стягнення в сумі 8 097,48 грн.), та за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах в сумі 973,29 грн. (заявлено до стягнення в сумі 440,92 грн.).

Позивач зазначив, що зазначена заборгованість виникла через несплату відповідачем задекларованих ним зобов'язань у наданих до податкової інспекції деклараціях з екологічного податку за 2 квартал 2012 рок у- 2 квартал 2013 року.

Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01 січня 2011 року, визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу прямо визначені законодавством України.

Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства.

Згідно п.п. 16.1.4. п. 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Підпунктом 9.1.6. статті 9 Податкового кодексу України екологічний податок віднесено до загальнодержавних податків та зборів.

Як вбачається з пункту 240.1.статті 240 Податкового кодексу України платниками екологічного податку є Платниками податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються: викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання); утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені); тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк; ввезення, виробництво, придбавання транспортних засобів та кузовів до них, що в подальшому підлягають утилізації.

Згідно частини 1 статті 242 Податкового кодексу України об'єктом та базою оподаткування екологічним податком є: обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами; обсяги та види забруднюючих речовин, які скидаються безпосередньо у водні об'єкти; обсяги та види (класи) розміщених відходів, крім обсягів та видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання; обсяги та види палива, у тому числі виробленого з давальницької сировини, реалізованого або ввезеного на митну територію України податковими агентами, крім:обсягів палива вивезених з митної території України в митних режимах експорту або реекспорту та/або переробки на митній території України засвідчених належно оформленою митною декларацією;мазуту та пічного палива, що використовуються в процесі виробництва тепло- та електроенергії; обсяги та категорія радіоактивних відходів, що утворюються внаслідок діяльності суб'єктів господарювання та/або тимчасово зберігаються їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк; обсяги електричної енергії, виробленої експлуатуючими організаціями ядерних установок (атомних електростанцій).

Пунктом 250.1. статті 250 Податкового кодексу України для екологічного податку встановлений звітний податковий період, що дорівнює кварталу.

пунктом 250.2 статті 250 Податкового кодексу України передбачено, що платниками податку крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього кодексу та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього кодексу, подають їх протягом 40 днів, що настають за останнім календарним днем податкового звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, за винятком податкових агентів , визначених підпунктом 241.2.2. пункту 24.12. статті 241 цього кодексу, які сплачують податок до або в день подання митної декларації.

Щодо виникнення заборгованості з екологічного податку по Новоселидівській сільській раді.

24 липня 2012 року відповідач надав до податкової інспекції декларацію з екологічного податку за 2 квартал 2012 року (№9043103936), якою визначив податок до сплати в сумі 85 656,04 грн., у т.ч. за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелам забруднення в сумі 62 091,50 грн., за викиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти в сумі 11 522,45 грн. та за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах в сумі 12 042,09 грн. (арк. справи 22-23).

23 жовтня 2012 року відповідач надав до податкової інспекції декларацію з екологічного податку за 3 квартал 2012 року (№9065432105), якою визначив податок до сплати в сумі 94 543,43 грн., у т.ч. за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелам забруднення в сумі 62 092,88 грн., за викиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти в сумі 12 251,26 грн. та за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах в сумі 20 199,29 грн. (арк. справи 24-25).

25 січня 2013 року відповідач надав до податкової інспекції декларацію з екологічного податку за 4 квартал 2012 року (№ 9085909714), якою визначив податок до сплати в сумі 95597,02 грн., у т.ч. за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелам забруднення в сумі 62 092,65 грн., за викиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти в сумі 12 052,89 грн. та за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах в сумі 21 451,48 грн. (арк. справи 26-27).

22 квітня 2013 року відповідач надав до податкової інспекції декларацію з екологічного податку за 1 квартал 2013 року (№9023839606), якою визначив податок до сплати в сумі 165 952,24 грн., у т.ч. за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в сумі 100 272,07 грн., за викиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти в сумі 19094,24 грн. та за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах в сумі 46 585,93 грн. (арк. справи 28-32).

Даними наявних в матеріалах справи карток особових рахунків станом на 16 вересня 2013 року підтверджено несплату відповідачем зобов'язань з екологічного податку відповідачем не сплачені в сумі 441 748,73 грн., з яких за 2 квартал 2012 року в сумі 85 656,04 грн., 3 квартал 2012 року в сумі 94 543,43 грн., 4 квартал 2012 року в сумі 95 597,02 грн., 1 квартал 2013 року в сумі 165 952,24 грн. (арк. справи 52-81).

Щодо виникнення заборгованості з екологічного податку по Зорянській сільській раді.

23 жовтня 2012 року відповідач надав до податкової інспекції декларацію з екологічного податку за 3 квартал 2012 року (№906546315), якою визначив податок до сплати в сумі 1,25 грн., у т.ч. за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелам забруднення в сумі 1,25 грн. (арк. справи 33-34).

24 січня 2013 року відповідач надав до податкової інспекції декларацію з екологічного податку за 4 квартал 2012 року (№ 9085909713), якою визначив податок до сплати в сумі 5 496,05 грн., у т.ч. за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелам забруднення в сумі 5 317,09 грн. та за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах в сумі 178,96 грн. (арк. справи 35-36). Станом на 16 вересня 2013 року зобов'язання за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелам забруднення сплачені в сумі 164,90 грн.

25 квітня 2013 року відповідач надав до податкової інспекції декларацію з екологічного податку за 1 квартал 2013 року (№9023839669), якою визначив податок до сплати в сумі 3 206,00 грн., у т.ч. за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелам забруднення в сумі 2 944,04 грн. та за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах в сумі 261,96 грн. (арк. справи 37-39).

За даними наявних в матеріалах справи карток особових рахунків станом на 16 вересня 2013 року відповідачем не сплачені зобов'язання з екологічного податку в сумі 8 538,40 грн., з яких за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення за період з 3 кварталу 2012 року по 1 квартал 2013 року в сумі 8 097,48 грн., за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах за 4 квартал 2012 року та 1 квартал 2013 року в сумі 440,92 грн. (арк. справи 82-84).

Відповідно до підпункту 14.1.175. п. 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковим боргом є сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно пунктів 95.1. - 95.2. статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

18 липня 2005 року відповідачем отримано першу податкову вимогу № 1/397 від 14 липня 2005 року, що підтверджується відміткою з повідомлення про вручення поштового відправлення (арк. справи 11).

22 серпня 2005 року відповідачем отримано другу податкову вимогу № 2/492 від 18 серпня 2005 року, що підтверджується відміткою з повідомлення про вручення поштового відправлення (арк. справи 12).

Податкові вимоги вручено відповідачу ще у 2005 році, з цього періоду відповідач постійно мав несплачену податкову заборгованість, у зв'язку з чим вказані податкові вимоги не втратили своєї юридичної сили (арк.. справи 51).

Пунктом 95.3. передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог та наявних в матеріалах справи доказів, суд дійшов висновку, що заявлений позов підлягає задоволенню.

Згідно приписів частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

З огляду на зазначене, керуючись положеннями Податкового кодексу України та ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 111, 158 - 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Мар'їнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Донецькій області до державного підприємства "Селидіввугілля" про стягнення коштів з рахунків, відкритих у банківських установах, в рахунок погашення заборгованості з екологічного податку у сумі 450 287,13 грн., - задовольнити.

Стягнути з рахунків державного підприємства "Селидіввугілля" (код ЄДРПОУ 33426253, адреса: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. К. Маркса, 41), відкритих у банківських установах кошти в сумі 450 287,13 гривень (чотириста п'ятдесят тисяч двісті вісімдесят сім гривень 13 копійки) в рахунок погашення податкового боргу з екологічного податку, з яких:

- за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в сумі 286 549,10 грн. (двісті вісімдесят шість тисяч п'ятсот сорок дев'ять грн. 10 копійок) на користь місцевого бюджету Новоселидівської сільської ради на р/р № 33118362700309, отримувач ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 38028736, МФО 834016, код платежу 19010101;

- за викиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти в сумі 54 920,84 грн. (п'ятдесят чотири тисячі дев'ятсот двадцять грн. 84 копійки) на користь місцевого бюджету Новоселидівської сільської ради на р/р № 33117363700309, отримувач ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 38028736, МФО 834016, код платежу 19010200;

- за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах в сумі 100 278,79 грн. (сто тисяч двісті сімдесят вісім грн.. 79 копійок) на користь місцевого бюджету Новоселидівської сільської ради на р/р № 33116364700309, отримувач ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 38028736, МФО 834016, код платежу 19010301;

- за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в сумі 8 097,48 грн. (вісім тисяч дев'яносто сім грн. 48 копійок) на користь місцевого бюджету Зорянської сільської ради на р/р № 33114362700303, отримувач ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 38028736, МФО 834016, код платежу 19010101;

- за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах в сумі 440,92 грн. (чотириста сорок гривень 92 копійки) на користь місцевого бюджету Зорянської сільської ради на р/р № 33112364700303, отримувач ГУ ДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 38028736, МФО 834016, код платежу 19010301;

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 20 вересня 2013 року.

Суддя Михайлик А.С.