Постанова № 34415627, 23.10.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.10.2013
Номер справи
813/6476/13-а
Номер документу
34415627
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 жовтня 2013 року № 813/6476/13-а

Львівський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючого - судді: Костецького Н.В.

за участю секретаря судового засідання Олексяк І.Р.

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача Курило С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Міндоходів у Львівській області про скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення коштів, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_3 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Міндоходів у Львівській області, в якій просить суд:

- визнати протиправним та скасувати Наказ «По особовому складу податкової міліції» №177-0 від 17 липня 2013 року, про звільнення з податкової міліції у запас із постановкою на військовий облік за підпунктом «г» пункту 64 (через скорочення штатів) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ ОСОБА_3 (М-247959) старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ інформаційного відділу аналітичного управління управління податкової міліції державної податкової служби у Львівській області з 19.07.2013 року;

- поновити позивача на посаді старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ в оперативно-аналітичний відділ оперативного управління головного управління Міндоходів у Львівській області, а у випадку відсутності такої, на посаду рівнозначну займаній на момент звільнення;

- стягнути з головного управління Міндоходів у Львівській області (ідентифікаційний код юридичної особи 38700743) на користь ОСОБА_3 грошове утримання за час вимушеного прогулу за період з 20 липня 2013 року по час поновлення на роботі;

- стягнути з головного управління Міндоходів у Львівській області (ідентифікаційний код юридичної особи 38700743) на користь позивача грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки за 1999-2012 роки включно.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що наказом Державної податкової адміністрації у Львівській області Державної податкової адміністрації України №177-0 від 17.07.2013 року його з 19.07.2013 року було звільнено з посади старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ інформаційного відділу аналітичного управління податкової міліції державної податкової служби у Львівській області у запас, із постановкою на військовий облік за підпунктом «г» пункту 64 (через скорочення штатів) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ. Позивач вважає вказаний наказ незаконним, оскільки на час його звільнення фактичного скорочення посади яку він займав до моменту звільнення не відбулося, на рівнозначні посади призначено осіб нижчої кваліфікації та нижчих посад які були скорочені, крім того роботодавцем при його звільненні не враховано обставини, які надають позивачу переважне право на залишення на роботі для подальшого проходження служби.

30.09.2013 року за вх.№34497 на адресу Львівського окружного адміністративного суду від позивача надійшла заява про збільшення позовних вимог, згідно якої позивач повністю підтримує позовні вимоги заявлені раніше та крім того просить суд стягнути з відповідача витрати у зв'язку із службовим відрядженням, які не були виплачені йому під час звільнення, зокрема: стягнути з головного управління Міндоходів у Львівській області (ідентифікаційний код юридичної особи 38700743) на користь ОСОБА_3 грошові кошти у національній валюті, що еквівалентно 12 700, 41 MDL (лей) за офіційним курсом НБУ станом на день сплати (пункт 5 заяви про збільшення позовних вимог) (а.с.81-82).

Відповідно до ст.137 КАС України позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. До початку судового розгляду справи по суті позивач може змінити підставу або предмет адміністративного позову, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи.

Враховуючи, що зазначена заява позивача про збільшення позовних вимог змінювала предмет та підстави позову та подана після початку розгляду справи по суті, оскільки судовий розгляд справи почався у судовому засіданні 17.09.2013 року, з огляду на зазначені обставини, судом протокольною ухвалою відмовлено у прийнятті такої.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, надав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві та просив суд позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги заперечила повністю, надала суду заперечення, в яких просила суд відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що при звільненні ОСОБА_3 відповідачем було дотримано всіх вимог діючого законодавства України, оскільки, позивача завчасно повідомлено про наступне вивільнення у зв'язку з реорганізацією податкового органу. Крім того, відповідно до п.64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 року №114 (із змінами та доповненнями) особи середнього, старшого і вищого начальницького складу звільняються зі служби в запас (з постановкою на військовий облік) через скорочення штатів - при відсутності можливості подальшого використання на службі. Позивача звільнено через скорочення штатів при відсутності можливості подальшого використання на службі, оскільки від запропонованих посад, він відмовився. Твердження позивача про те, що йому не було запропоновано рівнозначної посади, запропоновані посади були нижчими ніж та, яку позивач займав до звільнення, спростовується тим, що відповідно до п.п. «а» п.45 вищенаведеного Положення - переміщення осіб середнього, старшого і вищого начальницького складу з вищих посад на нижчі провадиться в тому числі і при скороченні штатів. Таким чином, відповідач при винесенні оскаржуваного наказу, діяв у межах та у спосіб, передбачений чинним законодавством України. Крім цього представник відповідача зазначила, що наказом № 192-о від 13.09.2013 року внесено зміни до наказу від 17.07.2013 року № 177-о «Про звільнення ОСОБА_3» яким виплачено грошову компенсацію за невикористані відпустки 2008-2010 р.р.

Заслухавши пояснення позивача, представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що в задоволенні позову необхідно відмовити з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 з 19.03.1999 року перебував на службі в органах податкової міліції, що підтверджується копією трудової книжки наявної у матеріалах справи та станом на момент звільнення перебував на посаді старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ інформаційного відділу аналітичного управління податкової міліції ДПС у Львівській області (а.с.10).

Відповідно до наказу Державної податкової адміністрації у Львівській області від 17.07.2013 року №177-о «По особовому складу податкової міліції» згідно з Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ та Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.1998 року №1716 «Про проходження служби особами начальницького складу податкової міліції та обчислення вислуги років, призначення пенсії і грошової допомоги» позивача звільнено з податкової міліції у запас, із постановкою на військовий облік за пунктом 64 підпунктом «г» (через скорочення штатів) 19.07.2013 року з виплатою йому грошової компенсації за невикористану відпустку за 2013 рік у кількості 19 діб та грошової допомоги відповідно до п.10 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393, із змінами та доповненнями по вислузі років: 14 років 04 місяці 00 днів (а.с.12).

Наказом ДПС у Львівській області від 13.09.2013 року №192-о «В часткову зміну до наказу ДПС у Львівській області від 17.07.2013 року №177-о «Про звільнення ОСОБА_3» внесено зміни до наказу ДПС у Львівській області від 17.07.2013 року №177-о в частині виплати підполковнику податкової міліції ОСОБА_3 грошової компенсації за невикористану відпустку за 2008 рік у кількості 20 діб, за 2010 рік у кількості 16 діб (а.с.112).

Відповідно до Указу Президента України від 24.12.2012 року № 726/2012 «Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» було утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної митної служби України та Державної податкової служби України.

Наказом Державної податкової служби у Львівській області №148 від 25.02.2013 року «Про введення в дію штатного розпису ДПС у Львівській області» введено в дію штатний розпис на 2013 рік ДПС у Львівській області, затверджений головою Комісії з проведення реорганізації ДПС України з 01.01.2013 року (а.с.98). Згідно з затвердженим штатним розписом ДПС у Львівській області на 2013 рік, кількість штатних посад в управлінні податкової міліції - 185 (а.с.105), в тому числі аналітичного управління - 11 штатних посад, в інформаційному відділі аналітичного управління - 5 посад (пункти 255-259 штатного розпису) (а.с.104).

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 року №229 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів» передбачено утворити як юридичних осіб публічного права територіальні органи Міністерства доходів і зборів, реорганізувавши шляхом приєднання до відповідних територіальних органів Міністерства доходів і зборів територіальні органи Державної податкової служби та Державної митної служби.

У зв'язку із набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 року №229, та у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 09.01.2013 року №14 «Про внесення змін у додатки до постанов Кабінету Міністрів України від 07.09.2011 року №937 і від 14.11.2011 року №1184», наказом Міністерства доходів і зборів України від 26.04.2013 року №80 «ІІро затвердження чисельності працівників територіальних органів Міндоходів» затверджено чисельність працівників головних управлінь Міндоходів в АР Крим, областях, мм. Києві та Севастополі та Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників (а.с.31).

Наказом Міністерства доходів і зборів України від 26.04.13 №81 «Про затвердження тимчасових типових структур територіальних органів Міндоходів» затверджено тимчасову типову структуру Головного управління Міндоходів у Львівській області. Відповідно до додатку до даного наказу №81, у складі ГУ Міндоходів у Львівській області передбачено створення оперативного управління (а.с.58-70).

07.05.2013 року наказом №7 Головного управління Міндоходів у Львівській області «Про введення у дію тимчасових структури та штатного розпису Головного управління Міндоходів у Львівській області» (а.с.33) введено в дію затверджені 07 травня 2013 року Міністром доходів і зборів України Клименком О.В. Тимчасову організаційну структуру Головного управління Міндоходів у Львівській області та заступником Міністра - керівником апарату Міністерства доходів і зборів України Левицьким B.C. Тимчасовий штатний розпис Головного управління Міндоходів у Львівській області.

Згідно затвердженої Тимчасової організаційної структури Головного управління Міндоходів у Львівській області кількість працівників утвореного оперативного управління (до реорганізації - управління податкової міліції) становить 101 штатну одиницю, замість передбачених 185 штатних одиниць затверджених у штатному розписі на 2013 рік вищезгаданим наказом Державної податкової служби у Львівській області №148 від 25.02.2013 року «Про введення в дію штатного розпису ДПС у Львівській області» (а.с.105).

Відповідно до затвердженого Тимчасового штатного розпису на 2013 рік (а.с.41) в оперативно-аналітичному відділі оперативного управління передбачено 5 штатних посад (пункти 127-131 Тимчасового штатного розпису) (а.с.42 на звороті).

07.05.2013 року наказом №285 Державної податкової служби у Львівській області «Про вирішення деяких питань щодо реорганізації ДПС у Львівській області» на виконання Плану заходів з проведення реорганізації (шляхом приєднання) ДПС у Львівській області, затвердженого наказом ДПС у Львівській області від 29.04.2013 року №282, наказу Головного управління Міндоходів у Львівській області від 07.05.2013 року №7 «Про введення в дію тимчасових структури та штатного розпису Головного управління Міндоходів у Львівській області» та з метою дотримання трудового законодавства під час вирішення кадрових питань, пов'язаних із реорганізацією ДПС у Львівській області відповідно до вимог КЗпП України наказано керівникам структурних підрозділів ДПС у Львівській області проінформувати підлеглих працівників про наступні зміни в організації та умовах праці, що відбудуться внаслідок реорганізації Державної податкової служби у Львівській області, скорочення штату працівників та можливе звільнення згідно з чинним законодавством (а.с.94-95).

На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 року №229 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів», наказу ДПС України від 26.04.2013 року №11 «Про реорганізацію ДПС в окремих областях, мм. Києві та Севастополі, Центрального офісу», наказів Міністерства доходів і зборів України від 26.04.2013 року №80 «Про затвердження чисельності працівників територіальних органів Міндоходів», від 26.04.2013 року №81 «Про затвердження тимчасових типових структур територіальних органів Міндоходів» та у зв'язку із реорганізацією та скороченням штатної чисельності, адміністрацією відповідача було попереджено ОСОБА_3 про наступне вивільнення з податкової міліції 08.07.2013 року згідно з підпунктом «г» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 29.07.1991 року №114 (із змінами та доповненнями), про що міститься підпис позивача - ознайомлений 08.05.2013 року (а.с.30).

Згідно ст.43 Конституції України, кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.

Відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.15 ч.1 ст.3 КАС України публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Згідно Постанови Верховного Суду України від 13 жовтня 2009 року №09/187 зазначено, що норми КЗпП України не можуть застосуватись при вирішенні спору щодо звільнення з проходження публічної служби, оскільки відповідно до статті 3 цього Кодексу він регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, організацій, установ незалежно від форми власності і не поширюється на правовідносини публічної служби.

Таким чином, в даному випадку судом враховано, що порядок звільнення зі служби в органах податкової міліції регулюється спеціальними нормативно-правовими актами України, зокрема Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, оскільки правовідносини, пов'язані з проходженням служби в органах податкової міліції особами рядового та начальницького складу, належать до публічних правовідносин.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про проходження служби особами начальницького складу податкової міліції та обчислення їм вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги» від 30.10.1998 року № 1716 - особи начальницького складу податкової міліції проходять службу в порядку, встановленому Положенням про проходження служби №114.

Згідно з пунктом 1 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 року №114 із змінами і доповненнями (далі - Положення №114), це Положення визначає порядок проходження служби особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, їх права і обов'язки.

Пункт 10 зазначеного Положення №114 передбачає, що особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ користуються всіма соціально-економічними, політичними та особистими правами і свободами, виконують усі обов'язки громадян, передбачені Конституцією та іншими законодавчими актами, а їх права, обов'язки і відповідальність, що випливають з умов служби, визначаються законодавством, Присягою, статутами органів внутрішніх справ і цим Положенням.

Згідно підпункту «г» пункту 64 зазначеного Положення №114, особи середнього, старшого і вищого начальницького складу звільняються зі служби в запас (з постановкою на військовий облік) через скорочення штатів - при відсутності можливості подальшого використання на службі.

Як вбачається з вищенаведених представлених суду штатних розписів Головного управління Міндоходів у Львівській області на 2013 рік до проведення реорганізації штатна чисельність працівників в управлінні податкової міліції становила 185 одиниць, після реорганізації Тимчасовим штатним розписом ГУ Міндоходів у Львівській області утворено оперативне управління (до реорганізації - управління податкової міліції) з чисельністю 101 штатна одиниця. Аналітичне управління УПМ ДПС у Львівській області, в якому працював позивач, реорганізувався у оперативно-аналітичний відділ оперативного управління ГУ Міндоходів у Львівській області із чисельністю 5 штатних посад (начальник відділу та 4 старших оперуповноважених з особливо важливих справ).

Згідно позовної заяви та наданих у судовому засіданні пояснень представника позивача, позивачу пропонувалися посади оперуповноваженого головного оперативного відділу Дрогобицької ОДПІ оперативного управління ГУ Міндоходів у Львівській області та оперуповноваженого оперативного відділу ДПІ у м. Червонограді оперативного управління ГУ Міндоходів у Львівській області від переведення на які такий відмовився, оскільки такі були нижчими за попередню та знаходилися в іншій місцевості.

Згідно з пунктом 45 вищевказаного Положення №114 при скороченні штатів провадиться переміщення осіб середнього, старшого і вищого начальницького складу з вищих посад на нижчі. Переміщення осіб середнього, старшого і вищого начальницького складу на нижчі посади при скороченні штатів і за станом здоров'я провадиться прямими начальниками в межах наданих їм прав за умови, якщо немає можливості для призначення на рівнозначну посаду.

Абзацом другим пункту 42 Положення №114 визначено, що рішення про переміщення по службі осіб середнього, старшого або вищого начальницького складу приймається відповідним начальником з урахуванням думки їх прямих начальників і колективу працівників.

Пунктом 21 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 року №114, - встановлено, що особи рядового і начальницького складу зобов'язані проходити службу там, де це викликано інтересами служби і обумовлено наказами прямих начальників.

Відтак Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ не непередбачено обов'язку керівника ДПС у Львівській області пропонувати особі, яка знаходиться в розпорядженні ДПС області, роботу чи посаду у структурі ДПС не там, де це викликано інтересами служби, а лише виходячи з бажання такої особи працювати за місцем проживання. Натомість, з огляду на вимоги пунктів 21 та 45 Положення №114, вказані обставини можуть бути враховані при пропонуванні роботи та посади, але не є обов'язковими при реалізації керівником ДПС у Львівській області його виключних повноважень та прийнятті відповідних рішень.

Щодо доводів позивача про те, що його звільнення з органів податкової міліції з мотивів скорочення штатів відбулося без урахування передбаченого статтею 42 КЗпП України його переважного права залишення на службі/посаді, суд вважає їх помилковими, оскільки всі питання щодо звільнення (поновлення на службі), стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу як було вищезазначено - підлягають вирішенню відповідно до норм спеціального законодавства, а саме, - Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ УРСР, а не норм Кодексу законів про працю України.

Судом враховано те, що ДПС у Львівській області не мала можливості працевлаштувати усіх працівників, попереджених про наступне вивільнення в зв'язку з проведенням реорганізації, через велику кількість таких працівників та незначну кількість вакансій, оскільки фактично відбулося скорочення на 84 штатні одиниці. Зокрема, в складі аналітичного управління у якому працював позивач до реорганізації перебувало 2 відділи - аналітичний відділ (5 осіб) та інформаційний відділ (5 осіб), а після реорганізації у тимчасовій структурі Головного управління Міндоходів у Львівській області відсутнє аналітичне управління, натомість створено оперативно-аналітичний відділ у складі 5-ти одиниць.

Відповідно до наданих відповідачем витягів з наказів (а.с.202-204) зазначені посади старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ на час звільнення позивача не були вакантними.

Як вбачається з вищезазначеного, відмова позивача від запропонованих йому посад призвела до того, що відповідачем було зроблено висновок про неможливість подальшого використання позивача на службі з подальшим прийняттям 17.07.2013 року відповідного наказу №177-о «По особовому складу податкової міліції», на підставі якого позивача звільнено з податкової міліції у запас із постановкою на військовий облік за пунктом 64 підпунктом «г» (через скорочення штатів) 19.07.2013 року.

Таким чином, суд вважає, що наказ Голови комісії з проведення реорганізації ДПС у Львівській області заступника Голови ДПС у Львівській області №177-0 від 17 липня 2013 року, з урахуванням змін до нього, є законним та обґрунтованим, прийнятий відповідачем у межах компетенції та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України, з дотриманням вимог чинного законодавства, що регулюють порядок прийняття на службу, її проходження та звільнення зі служби, в тому числі, і з дотриманням відповідачем строків повідомлення позивача про наступне звільнення не пізніше, ніж за два місяці.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що звільнення позивача за пунктом 64 підпунктом «г» (через скорочення штатів) Положення №114 відбулося з дотриманням вимог чинного законодавства, внаслідок чого, відсутні підстави для поновлення позивача на раніше займаній посаді та стягнення з відповідача середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу та інших заявлених позивачем виплат.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо тощо.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В той же час, згідно з частиною 2 статті 71 цього Кодексу в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, виходячи з фактичних обставин справи та вищенаведених положень чинного законодавства, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_3.

З урахуванням вимог ст.94 КАС України судові витрати не стягуються.

Керуючись ст. ст. 7-14, 17, 18, 49, 51, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

1. У задоволенні позову відмовити повністю.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 28 жовтня 2013 року

Суддя Костецький Н.В.