ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
10 жовтня 2013 року № 826/11676/13-а
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Добрянської Я.І., розглянув відповідно до вимог ч. 6 ст. 128 КАС України, в порядку письмового провадження адміністративну справу:
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва
до Публічного акціонерного товариства «Мостобуд»
про стягнення заборгованості в розмірі 123 105,50 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва до Публічного акціонерного товариства «Мостобуд» про стягнення заборгованості в розмірі 123 105,50 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.07.2013 р., суддею Добрянською Я.І. відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, було відкрито скорочене провадження у справі № 826/11676/13-а та запропоновано відповідачу у строк до 19.08.2013 р. або у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
Так 05.08.2013 р. до канцелярії суду відповідачем було подано клопотання про необхідність розгляду даної адміністративної справи № 826/11676/13-а за загальними правилами КАС України, оскільки, на думку відповідача, посилання, наведені в позовній заяві, є не підтвердженими допустимими доказами, та без проведення судового засідання по справі не можливо встановити реальний розмір заборгованості відповідача перед Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва.
Зважаючи на зазначене, та відповідно до вимог ч. 4 ст. 183-2 КАС України, з метою встановлення всіх фактичних обставин, що будуть мати значення при вирішенні спору по суті, суд дійшов до висновку про необхідність проведення судового засідання для розгляду адміністративної справи № 826/5498/13-а по суті за загальними правилами КАС України із викликом сторін в судове засідання, та прийняттям відповідного рішення по даній справі (ухвала суду від 19.08.2013 р. про призначення справи до розгляду в судовому засіданні).
Судове засідання було призначено на 10.09.2013 р.
Зважаючи на перше клопотання відповідача про перенесення розгляду справи з 10.09.2013 р. на іншу дату, суд в судовому засіданні 10.09.2013 р. відклав розгляд справи № 826/11676/13-а на 19.09.2013 р. про що відповідача було повідомлено належним чином повісткою, яка отримана останнім 17.09.2013 р.
Позивачем, в свою чергу, було надано до матеріалів справи докази на підтвердження актуальності такої заборгованості відповідача в розмірі 123 105,50 грн. станом на час розгляду справи по суті, а саме: картки особового рахунку платника єдиного внеску - Публічного акціонерного товариства «Мостобуд».
Зважаючи на друге клопотання відповідача про перенесення розгляду справи з 19.09.2013 р. на іншу дату, суд в судовому засіданні 19.09.2013 р. частково задовільним таке клопотання ПАТ «Мостобуд», та з метою не затягування розгляду адміністративної справи, у відповідності до вимог ч. 6 ст. 128 КАС України, ухвалив розглядати адміністративну справу № 826/11676/13-а в порядку письмового провадження, про що відповідача також було повідомлено належним чином листом від 19.09.2013 р. (що отриманий останнім 23.09.2013 року), та надано ПАТ «Мостобуд» час для подачі додаткових документів на підтвердження його нормативно-правової позиції протягом 7-ми днів з дня отримання листа про перехід у письмове провадження.
Однак, станом на час розгляду даної адміністративної справи № 826/11676/13-а по суті в порядку письмового провадження, а саме 10.10.2013 р., будь-яких інших документів від відповідача по справі до канцелярії суду не надходило.
Таким чином, відповідачем, що був належним чином повідомлений про слухання даної справи (та за клопотанням якого слухання справи відкладалося), не було реалізовано його права на захист правової позиції в суді, а тому суд розглянув зазначену адміністративну справу за наявними в матеріалах справи доказами.
В даному випадку суд зазначає про те, що відповідач, який неодноразово в своїх письмових клопотаннях наголошував про намір надати до матеріалів справи документи та докази на підтвердження його нормативно-правової позиції щодо безпідставності стягнення з нього суми заборгованості саме в розмірі 123 105,50 грн., відповідно до чого неодноразово просив суд відкласти розгляд справи, а також просив суд слухати таку справу саме за загальними правилами КАС України, а не в скороченому провадженні (що повністю було задоволено судом з метою захисту прав та інтересів відповідача) – на протязі майже двох з половиною місяців (з моменту отримання ухвали про відкриття скороченого провадження у справі – 29.07.2013 р. та до моменту розгляду судом зазначеної справи по суті в порядку письмового провадження – 10.10.2013 р.) так і не надав суду жодних доказів щодо протиправності заявлених позивачем до нього позовних вимог, в той час як позивачем були надані суду актуальні докази щодо наявності у відповідача станом на час розгляду справи несплаченої суми заборгованості перед Управлінням Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва в розмірі 123 105,50 грн.
Отже, розглянувши подані сторонами документи та матеріали, заслухавши пояснення представника позивача в судових засіданнях 10.09.2013 р. та 19.09.2013 р., всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Як підтверджується наявними матеріалами справи, в Управлінні Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва зареєстрований як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування Мостобудівельний загін № 2 ПАТ «Мостобуд» (код ЄДРПОУ 01386303, 01013 м. Київ, вул. Баренбойна, б. 8), який є відокремленим підрозділом відповідача.
Так, Мостобудівельний загін № 2 ПАТ «Мостобуд» відповідно до п. 1. ч. 1 ст. 4 Закону України № 2464-VI України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», як відокремлений підрозділ юридичної особи, що має окремий баланс і самостійно веде розрахунки із застрахованими особами, є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який зобов'язаний нараховувати в порядку та розмірах, визначених ст. ст. 7, 8 даного Закону.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України № 2464-VI, єдиний внесок для підприємств, установ, організацій та інших юридичних осіб незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно - правовими договорами.
Відповідно до ч. 5 ст. 7 Закону України № 2464-VІ, єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.
Згідно ч. 4 ст. 8 Закону України № 2464-VІ, порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається виключно цим Законом та прийнятими відповідно до нього нормативно правовими актами.
Відповідно до ч. 5 ст. 8 даного Закону, єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Для бюджетних установ єдиний внесок встановлюється у розмірі 36,3 відсотка визначеної бази нарахування.
Для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється єдиний внесок у розмірі 34,7 відсотка винагороди за цивільно-правовими договорами.
Суб'єкт господарської діяльності, який провадить господарську діяльність у декількох видах економічної діяльності, під час визначення розміру єдиного внеску відноситься до класу професійного ризику виробництва за основним видом його економічної діяльності.
Відокремлений підрозділ юридичної особи (філія або представництво), розрахунки з оплати праці якого проводяться нецентралізовано, під час визначення розміру єдиного внеску відноситься до того виду економічної діяльності, якому відповідає його діяльність.
Відокремлений підрозділ юридичної особи (філія або представництво), який провадить свою діяльність у декількох видах економічної діяльності, відноситься до класу професійного ризику виробництва за основним видом його економічної діяльності.
Єдиний внесок для підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю та виплачують допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства встановлюється у розмірі 33,2 відсотка визначеної абзацом другим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
Єдиний внесок для найманих працівників, зазначених у пунктах 2, 6-8 частини першої статті 4 цього Закону встановлюється у розмірі 3,6 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
Для найманих працівників - інвалідів, які працюють на підприємствах УТОГ, УТОС, єдиний внесок встановлюється у розмірі 2,85 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
Єдиний внесок для фізичних осіб, які виконують роботи (надають послуги) на підприємствах, в установах та організаціях в інших юридичних осіб чи у фізичних осіб-підприємців, зазначених у пункті 3 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 2,6 відсотка винагороди за цивільно-правовими договорами.
Єдиний внесок для осіб які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності, зазначених у пункті 11 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 2 відсотки суми допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону України № 2464-VІ, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Згідно вимог ч. 4 ст. 25 Закону України № 2464-VІ, територіальні органи Пенсійного фонду у порядку, за формою і у строки, встановлені Пенсійним фондом за погодження з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилають платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом 10 робочих днів із дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом, а в разі неузгодження вимоги з органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом 10 робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначену суму недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу у судовому порядку, або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом 10 робочих днів відповідний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Так, як підтверджується наявними у справі доказами (зокрема також карткою особового рахунку платника єдиного внеску), згідно поданих звітів відповідача про суми нарахованої заробітної плати, застрахованих осіб та сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за квітень 2013 р., відповідачем нараховано по звіту - 123 105,50 грн., сплачено - 00,00 грн., сума боргу - 123 105,50 грн.
Отже, в порушення вищенаведених вимог нормативно-правових актів, відповідач, в установлені законодавством строки, не перераховував самостійно нарахований єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 123 105,50 грн., що підтверджено вимогою про сплату боргу № 0013 від 03.06.2013 р., та карткою особового рахунку платника Мостобудівельний загін № 2 ПАТ «Мостобуд» (код ЄДРПОУ 01386303).
Таким чином, документально підтверджена загальна сума заборгованості Мостобудівельного загону № 2 ПАТ «Мостобуд» (код ЄДРПОУ 01386303) зі сплати єдиного внеску станом на 10.10.2013 р., що не було жодними допустимими доказами по справі спростовано відповідачем, становить 123 105,50 грн.
Жодних обґрунтованих заперечень, підтверджених допустимими доказами, стосовно розміру або підстав визначення заявленої позивачем до стягнення суми заборгованості в розмірі 123 105,50 грн., відповідачем до матеріалів справи надано не було.
Зважаючи на викладене, дослідивши наявні у справі докази та проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки позивач, як суб’єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач не надав допустимих доказів на підтвердження обґрунтувань щодо підстав відмови в позові, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі шляхом стягнення з Публічного акціонерного товариства «Мостобуд» заборгованості в розмірі 123 105,50 грн.
Враховуючи викладене, та керуючись ст. ст. 69-71, 158-163, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Мостобуд» (код ЄДРПОУ 01386326, адреса: 01033, м. Київ, вул. Панківська, 5) на користь Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва (код ЄДРПОУ 22869454, адреса: 03150, м. Київ, вул. Горького, 70) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 123 105,50 грн. на розрахунковий рахунок № 37196101002621 в ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 22869454.
Стягувач – Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва (код ЄДРПОУ 22869454, адреса: 03150, м. Київ, вул. Горького, 70).
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 10.10.2013 р.