Справа № 123/11570/13-п
Номер провадження 3/123/2593/2013
ПОСТАНОВА
28.10.2013 року м. Сімферополь
Суддя Київського районного суду м. Сімферополя Козленко В.В., при секретарі - Шастун А.І., за участю прокурора Дусенко П.Н. розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-4 КУпАП, п.1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» у відношенні: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Сімферополя, гр-на України, освіта вища, не працюючого, проживаючого в АДРЕСА_1,-
ВСТАНОВИВ:
протоколом про адміністративне корупційне правопорушення встановлено, що громадянин України ОСОБА_2 державний службовець 12 рангу 6 категорії, головний спеціаліст - державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища АР Крим відділу екологічного та радіоекологічного контролю на митній території АР Крим Державної екологічної інспекції в АР Крим, виконуючи функції держави, являючись службовою особою правоохоронного органу згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», а також суб'єктом відповідальністі за корупційні правопорушення згідно з п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», примітки до ч. 1 ст. 172-4 Глави 13-А Кодексу України Про адміністративні правопорушення, у період з 28 жовтня 2012 р. по 29 жовтня 2012 р. порушив обмеження щодо заборони зайняття іншою оплачуваною або підприємницької діяльністю (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) при наступних обставинах:
ОСОБА_2 призначений на посаду головного спеціаліста - державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища АР Крим відділу екологічного та радіоекологічного контролю на митній території АР Крим Державної екологічної інспекції в АР Крим згідно наказу Держекоінспекції в АР Крим від 11.10.2012 р. № 110 о/с з посадовим окладом згідно зі штатним розписом. Відповідно до наказу Держекоінспекції в АР Крим від 08.01.2013 р. № 11 о/с, ОСОБА_2 призначений на посаду головного спеціаліста - юрисконсульта юридичного сектору Держекоінспекції в АР Крим. Одним із основних обов'язків ОСОБА_2 є забезпечення реалізації державної правової політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.
У ході проведення перевірки встановлено, що ОСОБА_2, діючи як фізична особа, у порушення п. 3 ст. 26 Закону України «Про вибори народних депутатів України», згідно якого до складу окружної чи дільничної виборчої комісії не можуть входити працівники правоохоронних органів, у період з 28 жовтня 2012 р. по 29 жовтня 2012 р. виконав оплачувану роботу члена дільничної виборчої комісії № 011190 одномандатного виборчого округу № 2 розташованої за адресою: м. Сімферополь, вул. Студенчеська, 13.
Згідно з пояснень ОСОБА_3, голови дільничної комісії та ОСОБА_4, члена дільничної комісії, ОСОБА_2 працював увесь час роботи комісії з початку її роботи, виконував обов'язки члена виборчої комісії під час проведення виборів народних депутатів України з 07.00 год. 28 жовтня 2012 р. по 06 годину 29 жовтня 2012 р., працював із списками виборців, знаходячись на виборчої дільниці № 011190, підписав протокол дільничної комісії про підрахунок голосів.
За період роботи з 28 жовтня 2012 р. по 29 жовтня 2012 р. Окружною виборчою комісією з чергових виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 2 за виконану роботу ОСОБА_2 було нараховане гроші у сумі 713 грн. 04 копійки, після чого з урахуванням передбачених законом відрахувань фактично виплаченого згідно відомості на виплату грошів за 28 жовтня 2012 р. (ДВК 011190) у сумі 256 грн. 52 коп. та згідно відомості на нарахування премії за листопад 2012 р. у сумі 327 грн. 76 коп.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», особам, зазначеним у пункті 1 частини 1 статті 4 цього Закону, забороняється займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.
Так, у ст. 19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст. 10 Закону України «Про державну службу» одним із основних обов'язків державних службовців є додержання Конституції України та інших актів законодавства України.
Відповідно ст. 38 Закону України «Про державну службу», особи, винні у порушенні законодавства про державну службу, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із чинним законодавством.
Відповідно ст. 16 Закону України «Про державну службу», на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Таким чином, ОСОБА_2, будучи службовою особою правоохоронного органу - Державної екологічної інспекції в АР Крим, державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища АР Крим відділу екологічного та радіоекологічного контролю на митній території АР Крим Державної екологічної інспекції в АР Крим, виконуючи функції держави, являючись державним службовцем 12 рангу 6 категорії, а також суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, умисно, із корисливих мотивів, з метою одержання неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів 713 грн. 04 коп. у якості заробітної плати за виконану роботу на посаді члена дільничної виборчої комісії № 011190 одномандатного виборчого округу № 2, у період з 28 жовтня 2012 р. по 29 жовтня 2012 р. порушив встановлені п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» обмеження щодо заборони займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України, чим скоїв адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-4 Глави 13-А Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_2 у судовому засіданні провину у вчиненому правопорушенні не визнав, та пояснив, що він дійсно був членом дільничної виборчої комісії, та йому потрібні були гроші, так як в нього була вагітна дружина.
Вивчивши наявні в адміністративному матеріалі докази, суд приходить до висновку про наявність у діях правопорушника складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-4 КУпАП, п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а саме порушення обмежень щодо сумісництва та сміщення з іншими видами діяльності.
Вина особи, стосовно якої розглядається справа про адміністративне корупційне правопорушення повністю доведена у судовому засіданні та підтверджується матеріалами справи у їх сукупності. Суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу, ступень його вини, майновий стан.
Обставинами, що пом'якшують відповідальність правопорушника судом не встановлено.
Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника, судом не встановлено.
З урахуванням усіх обставин справи, вважаю, що ОСОБА_2 необхідно піддати адміністративному стягненню за корупційне правопорушення, передбачене п. 1 ч. 1 ст. 7 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» за ч. 1 ст. 172-4 розділу 13-А КУпАП у вигляді штрафу.
Крім того, суд вважає, що таке адміністративне стягнення буде достатньою мірою відповідальності з метою виховання правопорушника та буде необхідним для попередження скоєння ним нових правопорушень та корупційних дій.
Також, до правопорушника слід застосувати конфіскацію отриманого доходу від винагороди від роботи за сумісництвом в розмірі 713 гривень 04 копійки.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 7, 21, 26 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» за ст. 172-4 ч. 1 розділу 13А, ст. ст. 33, 283-284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Сімферополя, визнати винним у скоєнні корупційного діяння, передбаченого ст. 172-4 ч. 1 КУпАП та піддати його адміністративному стягненню за даною статтею у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 850 гривень, відповідно до ст. 7 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», у дохід держави (р/р 31113149700002, код платежу 21081300, отримувач ГУ ДКСУ в АРК, м. Сімферополь, код ЄДРПОУ отримувача - 38040558, отримувач коштів - Державний бюджет, м. Сімферополь, МФО банка отримувача - 824026); код сплати для органів Державної виконавчої служби: *;146;; надходження до бюджету коштів від погашення інших видів заборгованостей перед бюджетом по постанові суду № 3/123/2593/2013, 123/11570/13-п від 28 жовтня 2013 р., у зв'язку з чим стягнути з нього суму судового збору у розмірі 34 грн. 41 коп. у дохід держави, на розрахунковий рахунок: № 31214206700004, отримувач - УК у м. Сімферополі /Київський район, 22030001, код за ЄДРПОУ отримувача - 38040558, банк - ГУ ДКCУ в АРК, м. Сімферополь , код банку - 824026, код ЄДРПОУ Київського районного суду м. Сімферополя - 02897106.
Конфіскувати у ОСОБА_2 грошові кошти в розміри 584 гривні 28 копійки, отримані від роботи за сумісництвом.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 діб до Апеляційного суду АР Крим через Київський районний суд м. Сімферополя.
Суддя Козленко В. В.